RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


škorpija -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (16.9.2012 23:37:36)

pa jeste, svekrva ga je učila da piški s terasem, da bi naučio piškiti i sad belaj[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




Amam -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (16.9.2012 23:50:02)


IZVORNA PORUKA: jasmin

Dame,smeta li vama kada djedovi i nane ruze djecu u vasem prisustvu,da ne kazem da ih kazne s puc-puc? Ja se osipam kad bilo ko ruzi dijete,a roditelj je prisutan. O puc-puc da ne govorim,dobicu napad gusenja.



O,ne dao Bog nikome da mi digne ruku na dijete,to svi koji dolaze u "dodir" s mojom djecom znaju,ja bih se u azdaju pretvorila,ponekad svekar zna da "ukori" ali ja to rijesim [sm=smiley1.gif]




teacher75 -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (16.9.2012 23:58:41)


IZVORNA PORUKA: jasmin

Dame,smeta li vama kada djedovi i nane ruze djecu u vasem prisustvu,da ne kazem da ih kazne s puc-puc? Ja se osipam kad bilo ko ruzi dijete,a roditelj je prisutan. O puc-puc da ne govorim,dobicu napad gusenja.

meni ruzenje ne smeta ako dijete zasluzi, cesto lanu ostavljamo na 2-3 dana kod njih i za ocekivati je da ce je zaruziti kada ne slusa pa bi bilo licemjerno da se nesto pretvaraju kad sam ja tu. sto se tice puc-puc to ne odobravam, samo mm i ja to smijemo[sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (17.9.2012 0:00:30)

npr. situacija od nekidan: mi bili kod nane i dede i lana fino nani opali samar iz cista mira, mm je odmah naruzio i rekao nani da to ne smije dozvolit i da je slobodno naruzi (saznali smo da se to i prije ponavljalo, inace nikome ne pali samare vec samo nani, valjda vidjela da moze)




Medić* -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (17.9.2012 0:03:13)

Moj F ima samo jednog dedu i jednu nanu ( muzevi roditelji ) Kilometrima smo udaljeni, kada smo kod njih nikada jos ga nisu poruzili, glas podigli. Ako zasluzi ne bih se bunila i ne bi me doticalo da ga naruze. Pucnuli ga ne bi sigurno vec mi meni kao majci skrenuli paznju. Inace se ne mijesaju u nas odgoj.




milenium -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (17.9.2012 0:16:08)


IZVORNA PORUKA: Amam

,nedavno joj je dala da pravi tijesto za hurmasice i da valja to po kuci,

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




milenium -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (17.9.2012 0:18:00)


IZVORNA PORUKA: škorpija

pa jeste, svekrva ga je učila da piški s terasem, da bi naučio piškiti i sad belaj[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley29.gif[/image]


ako ne živite u stanu u zgradi i ako ne može nikome po glavi padat neka dijete piša ha ja!kiša pada trava raste[sm=smiley36.gif]




malena sharena -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (17.9.2012 0:33:42)

Joj i meni sad naumpade kako moj "sara" kad piski. Kad sam ga pitala ko te to naucio, on kaze - dedo [sm=smiley36.gif].

A to za ruzenje i puc-puc...toliko svima skace po glavi i toliko su svi blagi s njim, da mi ne smeta ako ga zaruze ponekad jer nikad nije bilo bez razloga, a osim toga, to ruzenje nije ni u pola toliko strasno kao kad ga ja ruzim, jer cak i to urade na blag nacin.

I jest ga jednom moja mama malo lupila o ruci kad je umalo pootkido sve ogrlice u jednoj radnji i nek je, jer bas je to uradio namjerno iako smo mu govorile da ne dira.




veeseelaa -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (17.9.2012 14:47:34)

Dame,smeta li vama kada djedovi i nane ruze djecu u vasem prisustvu,


ne smeta mi, p naravno da će je naružiti kad pravi zijan
pa bolje da je uče dobro nego lošem! to i očekujem




felix -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (17.9.2012 14:51:05)


IZVORNA PORUKA: teacher75

npr. situacija od nekidan: mi bili kod nane i dede i lana fino nani opali samar iz cista mira, mm je odmah naruzio i rekao nani da to ne smije dozvolit i da je slobodno naruzi (saznali smo da se to i prije ponavljalo, inace nikome ne pali samare vec samo nani, valjda vidjela da moze)

[sm=smiley36.gif]hjoj lane hahha lopovčic mali
I ja dopuštam da ruzi nana/ djed A kad ne sluša pa vala ak zasluzi neka i puc, al jok prije bi im se ruka osušila nego ga pucnili .....takvi su.....




reallove -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (17.9.2012 14:57:42)


IZVORNA PORUKA: felix


IZVORNA PORUKA: teacher75

npr. situacija od nekidan: mi bili kod nane i dede i lana fino nani opali samar iz cista mira, mm je odmah naruzio i rekao nani da to ne smije dozvolit i da je slobodno naruzi (saznali smo da se to i prije ponavljalo, inace nikome ne pali samare vec samo nani, valjda vidjela da moze)

[sm=smiley36.gif]hjoj lane hahha lopovčic mali
I ja dopuštam da ruzi nana/ djed A kad ne sluša pa vala ak zasluzi neka i puc, al jok prije bi im se ruka osušila nego ga pucnili .....takvi su.....

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]joj Lana[sm=smiley36.gif]


Meni nebi smetalo da ga ruze ili cak puc,puc,bolje je i to nego da ga maze




reallove -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (17.9.2012 22:11:49)

Mi danas isli u kupovinu i ja nazad sjedim sa djetetom,sveki naprijed..Eh sad mali je bio nemoguc,samo sto mi po glavi nije poceo skakati i ja ga zagalamim,a on kao place,tek se javlja sveki,hodi ti kod nane,bolje ti je[sm=sad.gif][sm=hudicek1.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley18.gif][sm=smiley22.gif][sm=smiley23.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley5.gif] ne znam koji smajli da stavim,iznervirana sam




madam x -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (17.9.2012 22:20:09)


IZVORNA PORUKA: reallove

Mi danas isli u kupovinu i ja nazad sjedim sa djetetom,sveki naprijed..Eh sad mali je bio nemoguc,samo sto mi po glavi nije poceo skakati i ja ga zagalamim,a on kao place,tek se javlja sveki,hodi ti kod nane,bolje ti je[sm=sad.gif][sm=hudicek1.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley18.gif][sm=smiley22.gif][sm=smiley23.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley5.gif] ne znam koji smajli da stavim,iznervirana sam



Ja na to kažem: Ne može nigdje! I stvarno ne može.
Dešavalo se da pošaljem dijete u kaznu u sobu i neko ode da ga "spasi", ali ona zna da ne smije izaći dok ja ne dozvolim, i zbilja ne izađe.
Moraš biti malo oštrija.




reallove -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (17.9.2012 22:29:13)

Bas me to naljutilo i poslije toga setamo i on trci,ode,ne mozemo ga stici,mm ga galami,a ona,nemojte tako,daj ti nani ruku,u po grada i hajd ti budi normalan[sm=smiley19.gif]




animes -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (9.11.2012 17:37:58)

[sm=smiley7.gif] to je bas da poludis, imam slicne situacije trenutno, al pokusavam se snositi s tim.. Zivimo u zajednici [sm=smiley24.gif] nego se ja bojim, ja uvijek ispadnem babaroga jer malu naruzim nekad (i s pravom!) a sveki gleda i suti;pa ono hodi ti nani mazi ljubi.. heee?? Ok, nije to bas cesto, al bojim se kad mala jos malo poraste i nesto joj ne odgovara da ce odmah poletiti njima.. ma da nece nista biti od toga [sm=hudicek1.gif] [sm=smiley36.gif] ma covjek bih se pojeo nekad...[sm=smiley13.gif]




jasmina_mm -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (9.11.2012 17:46:29)

Sve zavisi od osobe do osobe, mene je moja nana odgojila i nista mi ne fali [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Moje dijete ima jednu nanu, dvojicu deda, jednog pradedu i dvije pranane[sm=smiley4.gif], ali moja je zadnja i tu nema price, ako ja kazem NE MOZE onda se zna da je NE MOZE
A svekru i svekrvi kazem da ga zaruze ako ne slusa i to mi je sasvim normalno. Inace dede i nane pustaju djeci ono sto roditelji nikada ne bi, i moj sa nanom pravi pitu dok meni to vec ide na zivce i ja mu ne dam i tako milion stvari sto ne znaci da ga kvare ne kontam temu

AKO NEKO MISLI da mu nane i dede djecu kvare onda nesto recite i ne vodite ih kod njih cesto, a ako zivite s nekim (kod mene je polu-zajednica ista kuca razliciti spratovi) dajte do znanja da je vasa zadnja.
Kod mene nema hodi nani, ili dodji dedi ja kad malog ruzim niko se ne mjesa, hvala Bogu pa su mi svekar i svekrva razumni i postuju moje stavove




Crnkica -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (9.11.2012 17:48:37)

moj E je danas zbog nene zaradio i deset šiba po guzi,al ne tučem nije moj stil,a i nebi svoje dijete ni zbog koga naružila.stigla sveki prije dva dana i on se odmah počeo divljački da ponaša,ako opomenem on odma kaže:neda mene moja nena,jer ga tako uvjek savjetovala i ohrabrivala.mrzim ono kad ga ružim tipa,nemoj molim te nije on to zaslužio,neće više,hodi ovamo ljubi te nena tvoja.aaaaaaa[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] mrzim ovakva podvlačenja al sreća kratko traju pa se da podnosit.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Crnkica -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (9.11.2012 17:58:32)

IZVORNA PORUKA: škorpija

pa jeste, svekrva ga je učila da piški s terasem, da bi naučio piškiti i sad belaj[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley29.gif[/image]

kad odemo kod sveki mm i ja spavamo u jednoj sobi a ona i mali u drugoj.i taman tako legnemo kad počne dramaturgija,neno hoću piškim,ona ga izvede,on obavi i opet ugase svjetlo i legnu,neno sad mi se kaki,opet ustajanje i pravac wc.opet se vrate i legnu on traži vode,i tako nekoliko puta,dok je neizludi.dali to radi namjerno ne znam,al kad ga naruži on onda popusti i zaspi.




jasmin -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (9.11.2012 18:39:32)

IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: reallove

Mi danas isli u kupovinu i ja nazad sjedim sa djetetom,sveki naprijed..Eh sad mali je bio nemoguc,samo sto mi po glavi nije poceo skakati i ja ga zagalamim,a on kao place,tek se javlja sveki,hodi ti kod nane,bolje ti je[sm=sad.gif][sm=hudicek1.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley18.gif][sm=smiley22.gif][sm=smiley23.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley5.gif] ne znam koji smajli da stavim,iznervirana sam


Ja na to kažem: Ne može nigdje! I stvarno ne može.
Dešavalo se da pošaljem dijete u kaznu u sobu i neko ode da ga "spasi", ali ona zna da ne smije izaći dok ja ne dozvolim, i zbilja ne izađe.
Moraš biti malo oštrija.



Slazem se.
Sta ces reallovko...ti si njeznica,ali ostrina u takvim situacijama bi ti dobro dosla.




milenium -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (29.11.2012 15:53:28)

neće mu pokvarit ponašanje ali izgleda da hoće zdravlje[sm=hudicek1.gif]tako sam ljuta. možda griješim ali ispravite me ako jesam.dok je moje dijete s djedom i bakom,ono je u mraku.sad rano padne noć i ne vidi se već u 5 sati.evo sad nema još ni 4 pa je skoro mrak. i on s njima a oni mu nedaju svjetlo upaliti ,kao ne treba nam vidi se.taman kao da će će taj sat dva bez svjetla sijalica njima uštediti nešto struje[sm=zmeden.gif] i on se tako igra u mrklom mraku,ništa ne vidi.mene brine kako će se to odraziti na njegov vid,zdravlje općenito?mislim čemu držat malo dijete u mraku ne kontam. znam da nije zdravo ni tv u mraku gledat jer naprežemo oči a kamoli ovo.dođe mi da ...[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




Hanady RR -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (29.11.2012 15:57:51)


IZVORNA PORUKA: milenium

neće mu pokvarit ponašanje ali izgleda da hoće zdravlje[sm=hudicek1.gif]tako sam ljuta. možda griješim ali ispravite me ako jesam.dok je moje dijete s djedom i bakom,ono je u mraku.sad rano padne noć i ne vidi se već u 5 sati.evo sad nema još ni 4 pa je skoro mrak. i on s njima a oni mu nedaju svjetlo upaliti ,kao ne treba nam vidi se.taman kao da će će taj sat dva bez svjetla sijalica njima uštediti nešto struje[sm=zmeden.gif] i on se tako igra u mrklom mraku,ništa ne vidi.mene brine kako će se to odraziti na njegov vid,zdravlje općenito?mislim čemu držat malo dijete u mraku ne kontam. znam da nije zdravo ni tv u mraku gledat jer naprežemo oči a kamoli ovo.dođe mi da ...[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]


milenium plati im struju ako je dijete kod njih[sm=smiley1.gif]




milenium -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (29.11.2012 16:01:47)

pa radije ću platit vrtić nego struju za ta 2 sata što proboravi s njima.vrtić i struja u 50 km.




Lady26 -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (29.11.2012 16:03:21)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: milenium

neće mu pokvarit ponašanje ali izgleda da hoće zdravlje[sm=hudicek1.gif] tako sam ljuta. možda griješim ali ispravite me ako jesam.dok je moje dijete s djedom i bakom,ono je u mraku.sad rano padne noć i ne vidi se već u 5 sati.evo sad nema još ni 4 pa je skoro mrak. i on s njima a oni mu nedaju svjetlo upaliti ,kao ne treba nam vidi se.taman kao da će će taj sat dva bez svjetla sijalica njima uštediti nešto struje[sm=zmeden.gif] i on se tako igra u mrklom mraku,ništa ne vidi.mene brine kako će se to odraziti na njegov vid,zdravlje općenito?mislim čemu držat malo dijete u mraku ne kontam. znam da nije zdravo ni tv u mraku gledat jer naprežemo oči a kamoli ovo.dođe mi da ...[sm=hudicek1.gif] [sm=hudicek1.gif] [sm=hudicek1.gif] [sm=hudicek1.gif] [sm=hudicek1.gif]


milenium plati im struju ako je dijete kod njih[sm=smiley1.gif]

Ozbiljno ti to?
[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Nego Milenium ti njima reci da to nije dobro za malenog....




Galicia -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (29.11.2012 16:04:59)

Koliko me sjecanje sluzi, millenium rekla si da kod vas novac nije problem.




milenium -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (29.11.2012 16:07:00)


IZVORNA PORUKA: Lady26

Nego Milenium ti njima reci da to nije dobro za malenog....

reknem,ali znate onaj poznati odgovor(ima i tema o tome)''ma šta će mu bit''.
ne bude puno s njima,možda svega 2 sata tjedno,ali ne želim ni ta 2 sata da mi je djete u mraku.pogasite vi sad sva svjetla u kući i,recite djetetu da se igra i provjertite kako je to. struja 120 a vrtić 170 radije bi ga u vrtić upisala tako da mi ne pada na pamet plaćat nekome struju.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>