RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


lepetetka -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (11.3.2013 10:54:20)

ja uživam u odnosu svojih roditelja i svoje djece, i istovremeno žalim što nemaju i drugu nanu i dedu ...
moja E se često sjeti dede i nane, pa ide kroz kuću i govori papa dedo, papa dedo.. ili zove nenu.. a dedo i nana kada to čuju cvjetaju..




bebana27 -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (11.3.2013 10:55:13)

mi smo daleko od nene i dede idemo jednom godisnje kod njih i kad odemo moj Ibrahim se opusti jer mu oni sve dopuste jer prvo unuce a i svekrva kad dodje kod nas ona toliko voli ibrahima da jednostavno mu dopusti da joj po glavi skace a meni to ne pase jer ce se to meni sutra obiti o glavu




saninica -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (11.3.2013 11:01:42)

ja nazalost imam taj problem sa svojim roditeljima jer oni uvijek urade ono sto zabranis djetetu....i džaba hiljade razgovora, jednostavno je uvijek tako. a pravdaju se time pa zasto postoje djedovi i nene




saninica -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (11.3.2013 11:02:23)

toliko puta smo razgovarali ali to kod njih ne pije vode




emi7908 -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (11.3.2013 11:05:26)

Ja sam zadovoljna odnosom mojih roditelja prema E. poštuju moja pravila, znači ono što sam zabranila toga se drže. Jest da nekad popuste ali uglavnom sve fercera kako treba.
Jedino mi je žao što roditelji mm nisu živi, vjerujem da bi i sa njima bilo isto. [sm=smiley13.gif]

Meni je jedino problem što E. pokušava manipulisati mojom mamom ali opet ona na kraju njemu objasni da nemože kako on hoće a sa mojim tatom i ne pokušava. Tata strog i kod njega ne prolazi ništa [sm=smiley36.gif]




draguljče -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (11.3.2013 11:06:55)

Kvare! [sm=smiley36.gif]




saninica -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (11.3.2013 11:08:59)

slazem se




Derya -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (8.4.2013 22:15:33)

Kvare itekako! [sm=smiley36.gif]




Aid2203 -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (7.5.2013 20:08:01)

drage mame pomozite,moj A ima mjesec i 13dana svekriva i muz su ga naucili na ruke,imala sam tezak porod tako da sam se digla tek 21 dan nakon poroda vec je bilo kasno bebac se je naucio samo na nosanje i spavanje na grudima,nevjerovatno da tako mala beba zna razliku ruku i kad je u kreveticu!!Sad mu je 4dan poslije sunecenja pa ga nesmijem pustit da place al kazu da je jedini nacin da se odvikne ruku da otplace par dana pa molim vas za misljene[sm=zmeden.gif]




vila_7 -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (7.5.2013 22:05:28)

Po meni - ne kvare. Moji su roditelji OK i ne vole razmazenu djecu,a i MM-ovi . S obje strane se "drze" onog kako mi odgajamo djecu, s tim da naravno da ima malo i popustanja s njihove strane , ali moja E. tacno zna da je to prihvatljivo kod bake a kod nas nije. Primjer-kod jedne bake uvijek smije dirati i igrati se sa slikama pored Tv-a, a zna da kod nas u kuci i kod druge bake to ne smije-niti pokusava (banalan primjer). Ali najbitnije mi je da se oko vaznih stvari zapravo svi slazemo.




vila_7 -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (7.5.2013 22:11:27)

Aid za tvoj problem nemam pametan savjet jer ja svoju djecu nikad nisam pustala da "otplacu" . Stavi se u njihovu poziciju i da tebi nesto treba (bliskost,toplina,drustvo) i neko ti kaze ne moze i pusta te da "otplaces".
Ja sam svoje nosala kad god su htjele, pocesto su znale i odspavati po sat na meni, ali zato su uvijek bile zadovoljne,jako rijetko plakale , po cijelu noc spavaju i dan danas (jedna skoro 3 god. druga-5 mj.) .




hanabanana -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (7.5.2013 22:25:17)


IZVORNA PORUKA: Aid2203

drage mame pomozite,moj A ima mjesec i 13dana svekriva i muz su ga naucili na ruke,imala sam tezak porod tako da sam se digla tek 21 dan nakon poroda vec je bilo kasno bebac se je naucio samo na nosanje i spavanje na grudima,nevjerovatno da tako mala beba zna razliku ruku i kad je u kreveticu!!Sad mu je 4dan poslije sunecenja pa ga nesmijem pustit da place al kazu da je jedini nacin da se odvikne ruku da otplace par dana pa molim vas za misljene[sm=zmeden.gif]




Ja sam svoju djecu nosala. I da mogu vratiti vrijeme nosala bi ih jos vise. Tako brzo prodje period kad ih mozes nosati, kao treptaj oka. Vjeruj.




škorpija -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (7.5.2013 22:58:20)

aid2203 izvini ali to je po meni zastarjelo razmšljanje, tako mala beba se ne može "naučiti na ruke", svaka beba traži toplinu i blizinu ljudi naročito majke i šta fali da je držiš i nosaš, meni je bebi prvih mjeseci danju spavao kao žabica na grudima, a ja gledam tv dok on spava, i tako mi je sad žao što nije i noću spavao sam mnom već sam se pridržavala nekih glupih pravila i savjeta iskusnih majki. nosaj ga i drži, to svekako pšrebrzo prođe




veeseelaa -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (8.5.2013 9:20:55)

Ja sam svoju djecu nosala. I da mogu vratiti vrijeme nosala bi ih jos vise. Tako brzo prodje period kad ih mozes nosati, kao treptaj oka. Vjeruj.


slažem se, vrijeme baš leti al priznajmo dok traje to nosanje nije nam lako [sm=smiley36.gif] i jedva čekamo da prodje, a kad prodje žalimo za istim [sm=smiley13.gif]




bebana27 -> RE: dede i nane/bake kvare dijecu!? (12.6.2013 14:00:54)

mi smo sad dosli u goste kod dede i nene i ja ne smijem da zagalamim na djecu a ni su bas se opustili




tobleronica1 -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (12.6.2013 14:35:54)

Ma,oni i jesu tu da ih malo razmaze

Uspomena na mog djeda mi je kuća od deka sa pravom drvenom konstrukcijom, u njegovom dvorištu.
Živjeli smo daleko od njega.Posjećivali smo ga par puta godišnje po nekoliko dana
Znate kada bi mi moji starci napravili kuću od drvenih greda i deka ?
Nikada [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Taj njegov gest pamtim i dan-danas, a nije s nama više od 20 godina.


Ne dajte da se direktno suprostavljaju vašoj odluci pred djecom.
Zna se ko je roditelj

Ali,malo zažmirite ,neka uživaju zajedno





Blue rose RR -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (12.6.2013 14:45:50)

IZVORNA PORUKA: tobleronica1

Ne dajte da se direktno suprostavljaju vašoj odluci pred djecom.
Zna se ko je roditelj

Ali,malo zažmirite ,neka uživaju zajedno



Ovo mi se razmišljanje sviđa.
Upravo - postaviti granicu "petljanja" i problem riješen.




aida. -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (12.6.2013 14:45:51)

Mi smo rekli i mojim roditeljima i roditeljima mm da ako mi nesto nedamo djetetu da ne daju ni oni i toga se drze.. tako da je sve prilicno ok [sm=smiley1.gif]




EEDITH -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (12.6.2013 14:50:56)

naravno da ne kvare ako imate čvrst stav što se tiče odgojai ako se možete dogovoriti sa nanama i dedama,
nećemo valjda zabraniti da uživaju sa unučadima




snijeg -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (12.6.2013 14:51:49)

IZVORNA PORUKA: tobleronica1

Ma,oni i jesu tu da ih malo razmaze

Uspomena na mog djeda mi je kuća od deka sa pravom drvenom konstrukcijom, u njegovom dvorištu.
Živjeli smo daleko od njega.Posjećivali smo ga par puta godišnje po nekoliko dana
Znate kada bi mi moji starci napravili kuću od drvenih greda i deka ?
Nikada [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Taj njegov gest pamtim i dan-danas, a nije s nama više od 20 godina.


Ne dajte da se direktno suprostavljaju vašoj odluci pred djecom.
Zna se ko je roditelj

Ali,malo zažmirite ,neka uživaju zajedno




Onoliko koliku pomoć oko brige o djetetu tražiš i namećeš, tolike zahtjeve možeš postavljati, sve drugo je bezobrazluk [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bebacha -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (12.6.2013 14:57:05)

Kvare ako se dopusti
mislim zna se sta se smije a sta ne i to i oni postuje,odnosno slazu se s nama
a neke detalje,sitne i one bezazlene presutim il se pravim da nevidim
u biti drugacije je kad su kod kuce a drugacije kad su koji nena i djedova i meni to nesmeta.dopustila sam jer je tako bilo i kad sam ja bila mala
zna se da nene i djedovi vise popustaju
moja djeca to vjesto koriste i uzivaju obostrano
kod kuce je druga prica




mala_sa -> RE: dede i nane/bake kvare djecu!? (12.6.2013 15:10:28)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: tobleronica1

Ne dajte da se direktno suprostavljaju vašoj odluci pred djecom.
Zna se ko je roditelj

Ali,malo zažmirite ,neka uživaju zajedno



Ovo mi se razmišljanje sviđa.
Upravo - postaviti granicu "petljanja" i problem riješen.



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Moj A uziva kod deda i nana; a Boga mi i ja (dok oni oko njega ja svoj mozak odmaram [sm=smiley36.gif])




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]