RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


Idina mama -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (12.3.2013 21:55:43)

Vlaga na zidovima nastaje jer su zidovi hladni i para se kondenzuje na njima. Mozete se rijesiti vlage ako i samo ako "utoplite" kucu izvana. Dakle, toplotna izolacija kuce i to najbolje sto moze. Niposto stedjeti na tome. Novac investiran u toplotnu izolaciju nadonadice se ustedom na novcu za grijanje.
Voda na prozorskim staklima nastaje iz istog razloga. Prozori (stakla) nisu toplotno izolovani i stakla su hladna, pa se para na njima kondenzuje. Prozori bi se trebali zamijeniti prozorima sa toplotno izolovanim staklima. Najmanje dvostruka stakla.

Mi smo stanovali u stanu od 70 m2 u kuci koja nije bila dobro izolovana i imali smo probleme sa vlagom.
Sada zivimo u kuci sa 170 m2 i trosimo upola manje plina za grijanje, a grijemo citavu kucu i toplu vodu zagrijavamo na plin. Prozori su namsa trostrukim staklima i ne zalimo pare koje smo ulozili u njih.

Za one koji ne mogu nista promijeniti vazno je da shavitite da morate redovno prozracivati. Sve prozore sirom otvoriti barem dva puta na dan i drzati ih tako otvorene taman toliko da se sav zrak u stanu izmjeni, ali paziti da se zidovi i namjestaj ne ohlade jer ce to izazvati povecane troskove grijanja. Dakle, 5-10 minuta zavisno od temepreture vani drzati prozore sirom otvorene. Sto cesce to bolje.
Narocito je vazno da zracute kucu ako imate nove prozore koji nikako ne propustaju zrak.

I jos nesto: novi prozori + zidovi bez izolacije = vlaga, vlaga i vlaga.




draguljče -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (12.3.2013 21:58:57)

Već sam pisala, ja plijesam sa fuga skidam izbjeljivačem. Doduše nema puno, samo na vanjskom zidu kupatila, od kondenza. I to samo ispod vodokotlića. Ali gadno brate.




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (14.3.2013 22:40:14)

[Sadržaj poruke je obrisan]




sultanija Hurem -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (14.3.2013 22:46:00)

kod nas nema vlage [sm=jezicek.gif]




MicoTico -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (14.3.2013 22:51:34)

Hurema, dobro nam došla[sm=smiley1.gif]

Nama one cerasit tablete ništa nisu pomogle. Kupili smo el. sakupljač u Dormeo i prezadovljni. neku noć 2 litre skupio[sm=smiley29.gif]




bebaa -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 10:28:55)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Hurema, dobro nam došla[sm=smiley1.gif]

Nama one cerasit tablete ništa nisu pomogle. Kupili smo el. sakupljač u Dormeo i prezadovljni. neku noć 2 litre skupio[sm=smiley29.gif]

molim te koliko kosta...mi nsmo uselili u nov stan prosle godine i na sati vlaznost stalno pokazuje vise no sto je po propisima dozvoljeno...valjda nova zgrada pa se još nije rasušila...[sm=smiley36.gif]jako me interesuje...javi please




shpagica -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 11:32:13)

Sad je na akciji 139 snižen 60% što je super cijena, jer smo mi svoj (vjerovatno jači od ovog dormeovog al nema veze ista je funkcija) platili prije 3 god 600KM [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley29.gif[/image]

a morali smo zbog curice, ne daj mi Bože bronhitisa ili čega sličnog, vlaga u stanu je ubistvena stvar!




MicoTico -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 11:33:36)

bebaa, kupili ga u Dormeo prodavnici. Mi smo prezadovoljni. Uopšte nema više kondenza na prozorima, a mali je potrošač struje.
Na akciji je bio prije 20 dana , 60% snižen. Platili ga 139 KM.
Evo, to je taj
http://www.topshop.ba/dormeo/dormeo-humor-sakupljac-vlage.html




DM -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 11:35:42)

Kod nas se vlaga pojavljuje po čoškovima[sm=smiley13.gif]
POmaže li i za to dormeo?




MicoTico -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 11:39:44)


IZVORNA PORUKA: doublemum

Kod nas se vlaga pojavljuje po čoškovima[sm=smiley13.gif]
POmaže li i za to dormeo?

I kod mene isto i to jedino u dječijoj sobi[sm=smiley13.gif]. Od kako smo kupili ovaj odvlaživač nije se vratila vlaga - zidovi suvi[sm=bravo.gif]




lady_bubamara -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 11:44:13)

Mico tico gdje si uzela taj odvlaživač u Banjaluci? Ne da mi se sada čitati svaki post da bih provalila pa hajd samo napiši.. Kod nas soba puna vlage što po ćoškovima al što nam se plafon crni od vlage i to odjednom se pojavilo a sad za mjesec dana bi trebali da krečimo pred dolazak bebice pa bi mi dobro došlo nešto protiv vlage... Koliko to košta




MicoTico -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 11:47:21)

Ninulina, platili smo 139 KM, u Merkatoru - Dormeova prodavnica, odmah do Modiane.

Jedina mana je što me sad iz Dormea non-stop zovu i nude nešto na akciji[sm=smiley36.gif]




lady_bubamara -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 11:49:26)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Ninulina, platili smo 139 KM, u Merkatoru - Dormeova prodavnica, odmah do Modiane.

Jedina mana je što me sad iz Dormea non-stop zovu i nude nešto na akciji[sm=smiley36.gif]


ajooooooj znam moju rodicu smoriše od kako je kupila onaj njihov madrac [sm=smiley29.gif]

hvala ti draga znam gdje je to , odlično




Vinetu -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 11:55:57)

Mi smo nedavno kupili Ceresit "kuglu"- zove se "Stop vlazi" i zasada funkcioniše. Ne biste vjerovali koliko se vlage nakupi za nekoliko dana. Košta oko 10 KM u Peny plus prodavnici. Muž mi reče da ih ima i u Merkatoru ali su mnooogo skuplje.
http://www.stopvlazi.henkel.hr/ceresit-stop-vlazi-micro/




MicoTico -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 12:05:46)

Meni ovaj cerasit ništa nije pomogao[sm=zmeden.gif]




Vinetu -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 12:13:56)

Mi smo ove zime dva puta morali izmicati ormare i čistiti i krečiti zidove, tj. otkako smo stavili nove prozore ukupno tri čiščenja. Nedavno smo kupili ovu kuglu i zaista kupi veoma mnogo vode. Nekada se voda ujutro slijevala niz prozore, a sada vidim tek nekoliko kapljica. Pravi test ćemo valjda imati naredne zime, jer sada sigurno djeluje i ova zaštita na zidovima, pa se možda sve zasluge ne mogu ni pripisati ovoj kugli. Soba u kojoj ima najviše vlage, je na samom čošku zgrade, a kako smo na posljednjem spratu to znači da su plafon i dva zida izloženi najvećem "udaru". Baš ta soba je dječija : ( tako da se stalno hvatamo u koštac sa vlagom. Ako kugla ne bude djelovala dugoročno, ni nama ne gine kupovina nekog većeg i skupljeg odvlaživača.




MicoTico -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 12:17:49)

Ma i ja kontam da ću efekte ovog svog dormea vidjeti tek iduće zime. Ipak sad nije toliko hladno, češće se vjetre prostorije, manja se kondenzacija pravi nego kad "upeče" minus.




lady_bubamara -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 12:19:43)

Kod nas je soba odvratna, dragi i ja prošle godine kada smo se uzeli okrečimo sebi sobu u narandžasto sa žutim nijansama i nađemo još i žute zavjese i sve tako ukombinujemo a nakon dva mjeseca odjednom je počelo naglo izbijati , doduše u toj sobi je uvijek bilo vlage ali samo na par mjesta nekoliko onih mrljica al zato sad plafon i ćoškovi fuj fuj! No , moj svekar je inžinjer šumarstva i kaže da to neko drvo koje se naslanja nama na kuću baš na strani gdje nam je prozor od sobe izaziva vlagu pa su on i muž odlučili da ga sad posjeku.. Mada ja opet sam za to da kupimo neko sredstvo protiv vlage , možda ipak ne bude do drveta... [sm=zmeden.gif]




smajli80 -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 12:27:29)


IZVORNA PORUKA: ninulina

Kod nas je soba odvratna, dragi i ja prošle godine kada smo se uzeli okrečimo sebi sobu u narandžasto sa žutim nijansama i nađemo još i žute zavjese i sve tako ukombinujemo a nakon dva mjeseca odjednom je počelo naglo izbijati , doduše u toj sobi je uvijek bilo vlage ali samo na par mjesta nekoliko onih mrljica al zato sad plafon i ćoškovi fuj fuj! No , moj svekar je inžinjer šumarstva i od sobkaže da to neko drvo koje se naslanja nama na kuću baš na strani gdje nam je prozor e izaziva vlagu pa su on i muž odlučili da ga sad posjeku.. Mada ja opet sam za to da kupimo neko sredstvo protiv vlage , možda ipak ne bude do drveta... [sm=zmeden.gif]


Ima i do ovoga.Kod moje sveki na selu kuća je bila puuna vlage-biti se nije moglo.Međutim oko kuće bilo je jako puno zelenila-tj drveća i loza naslonjena uz kuću.
Otkao su isjekli drveće i lozu u kući više nema vlage jer je sunce doprlo do zidova i isušilo je.
E sad to je malo starija kuća i nema izolacije već je gola cigla.




lady_bubamara -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 12:37:41)


IZVORNA PORUKA: smajli80


IZVORNA PORUKA: ninulina

Kod nas je soba odvratna, dragi i ja prošle godine kada smo se uzeli okrečimo sebi sobu u narandžasto sa žutim nijansama i nađemo još i žute zavjese i sve tako ukombinujemo a nakon dva mjeseca odjednom je počelo naglo izbijati , doduše u toj sobi je uvijek bilo vlage ali samo na par mjesta nekoliko onih mrljica al zato sad plafon i ćoškovi fuj fuj! No , moj svekar je inžinjer šumarstva i od sobkaže da to neko drvo koje se naslanja nama na kuću baš na strani gdje nam je prozor e izaziva vlagu pa su on i muž odlučili da ga sad posjeku.. Mada ja opet sam za to da kupimo neko sredstvo protiv vlage , možda ipak ne bude do drveta... [sm=zmeden.gif]


Ima i do ovoga.Kod moje sveki na selu kuća je bila puuna vlage-biti se nije moglo.Međutim oko kuće bilo je jako puno zelenila-tj drveća i loza naslonjena uz kuću.
Otkao su isjekli drveće i lozu u kući više nema vlage jer je sunce doprlo do zidova i isušilo je.
E sad to je malo starija kuća i nema izolacije već je gola cigla.


ni u našu sobu ne dopire sunčev zrak , ima to jedno drvo naslonjeno na taj dio i pored njega još jedno drvo a čini mi se da muž reče da kod nas izolacija nije dobro postavljena da su majstori nešto zeznuli kada su radili kuću...




bebaa -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (30.3.2013 22:09:29)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

bebaa, kupili ga u Dormeo prodavnici. Mi smo prezadovoljni. Uopšte nema više kondenza na prozorima, a mali je potrošač struje.
Na akciji je bio prije 20 dana , 60% snižen. Platili ga 139 KM.
Evo, to je taj
http://www.topshop.ba/dormeo/dormeo-humor-sakupljac-vlage.html

puno ti hvala na informaciji,ja i mm upravo razmatramo tu investiciju jer smo otisli na ovu stranicu i procitali izmedju ostalog i da je pogodan za one sa alergijama i problemima sa resp.organima a beba nam bas ima bronhitis na alergijskoj bazi i AD pa da se pripremimo za sledecu zimu...op[sm=smiley31.gif]et hvala...




bebaa -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (31.3.2013 22:18:39)

bila u importaneu i kupila...super stvar...radi ko ludo...ima i garanciju 1 god...hvala na savjetu...




henna ze -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (1.4.2013 9:37:34)

ee super da konačno ima i kod nas..prva sljedeća investicija




Almaa -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (14.5.2013 17:33:26)

Evo citam jer imam ist problem u stanu, vlaga katastrofa... Eh, htjela bih investirati u Dormeov odvlazivac jer za izolaciju zidova nemamo love trenutno, pa da cujem cure kako vam je radio ovih dana kada su padale kise i kada je bilo vlage? Isplati li se investicija?




bebaa -> RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući) (14.5.2013 17:41:22)


IZVORNA PORUKA: Almaa

Evo citam jer imam ist problem u stanu, vlaga katastrofa... Eh, htjela bih investirati u Dormeov odvlazivac jer za izolaciju zidova nemamo love trenutno, pa da cujem cure kako vam je radio ovih dana kada su padale kise i kada je bilo vlage? Isplati li se investicija?

mi ga nismo sad koristili čak nam je i prozor non stop otvoren na kip...ali kad smo ga kupili pa do kraja zime je znao izvući i do dvije posude za 24 h...i budu suhi prozori a i zagrijava se prostorija sa istim...meni je super...to je moje mišljenje i čak sam znala naveče prostrijet veš na žicu i staviti u hodnik i upaliti ovo i do ujutro veš suh...a nema vlege u zraku...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>