RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


Mirkica -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 11:14:58)


IZVORNA PORUKA: muaaa

Ja sam svoje naucila da isculiraju sve sto ne valja,ako bi se ponavljalo ja bih reagovala...pocelo je bilo za naocare,za frizuru za neke stvarcice....zadirkivanje od strane djecaka....ali smo rjesavali,sitnice ja...krupnije stvari to zadirkivanje od strane djecaka mm...do sada je sve ok bilo...i trubim stalno da nista ne kriju,mada naravno bit ce tu stvarcica koje nece pricati...ali na daj Boze ozbiljnijih stvari da mi moraju recei...e sad molim Boga da nikakda ne dodje do ozbiljnijih stvari..

najbitnije je nauciti djete da s tobom prica, utjerivati djeci strah u kosti nema od tog nista, djetetu se postaviti kao prijatelj i kao neko da je uvjek spreman djete da zastiti , pa ce valjda nadam s ei molim BOga djete tebe i tako prihvatiti i s tobom otvoreno govoriti o svemu jer to je moj cilj da znam sta se krije u toj glavici da smo otvorreni jedni prema drugom jer samo tako mozemo rjesiti probleme, ja se nadam da ce nam tako uspjeti.
J asvaki dan kad dodjemo kuci pitam sina sta je bilo u obdanistu sta se desavalo, znam sve njegove drugare iz grupe po imenu , pa pitam za jednog za drugog i tako. Skoro je moje djete doslo kuci i reklo da su izbjeglice iz Sirije zlo i da ce donejti rat u njemackoj, ja sam odmah sutradan otisla pozvala sve vaspitacice i lijepo se izbrojala i naravno mama cije djete je donjelo to pricu je bila upozorena , ja ne zelim da moje djete ima bilo kakve predrasude a ko ih ima neka ih zadrzi kuci.




Visnja RR -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 11:28:16)

zanimljiv tekst

http://www.ringeraja.ba/clanak/nasilje-medu-djecom_2466.html




Visnja RR -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 11:30:57)


IZVORNA PORUKA: tinkivinki

znači svi koriste laptope,računare,telefone,samo dozirano.a doza je nekom manja,nekome veća[sm=smiley36.gif]


mi smo sve to korisitili u vecim kolicinama do polaska u skolu.....sad bas nemamo vremena za to od škole i vanškolskih aktivnoti...
pravilo je" moze sve ali vikendom kad je zadaca napisana , lekcije naucene" ...pa ako hoce tako da provede vrijeme bujrum ...al kako i vikendom ima vanskolske aktivnosti jako je to malo vremena....ali joj to i nije frka ..... sve oni to poslože kako treba .....




veeseelaa -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 11:43:31)


IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: muaaa

Ja sam svoje naucila da isculiraju sve sto ne valja,ako bi se ponavljalo ja bih reagovala...pocelo je bilo za naocare,za frizuru za neke stvarcice....zadirkivanje od strane djecaka....ali smo rjesavali,sitnice ja...krupnije stvari to zadirkivanje od strane djecaka mm...do sada je sve ok bilo...i trubim stalno da nista ne kriju,mada naravno bit ce tu stvarcica koje nece pricati...ali na daj Boze ozbiljnijih stvari da mi moraju recei...e sad molim Boga da nikakda ne dodje do ozbiljnijih stvari..

najbitnije je nauciti djete da s tobom prica, utjerivati djeci strah u kosti nema od tog nista, djetetu se postaviti kao prijatelj i kao neko da je uvjek spreman djete da zastiti , pa ce valjda nadam s ei molim BOga djete tebe i tako prihvatiti i s tobom otvoreno govoriti o svemu jer to je moj cilj da znam sta se krije u toj glavici da smo otvorreni jedni prema drugom jer samo tako mozemo rjesiti probleme, ja se nadam da ce nam tako uspjeti.
J asvaki dan kad dodjemo kuci pitam sina sta je bilo u obdanistu sta se desavalo, znam sve njegove drugare iz grupe po imenu , pa pitam za jednog za drugog i tako. Skoro je moje djete doslo kuci i reklo da su izbjeglice iz Sirije zlo i da ce donejti rat u njemackoj, ja sam odmah sutradan otisla pozvala sve vaspitacice i lijepo se izbrojala i naravno mama cije djete je donjelo to pricu je bila upozorena , ja ne zelim da moje djete ima bilo kakve predrasude a ko ih ima neka ih zadrzi kuci.



apsolutno, slično i ja postupan kad mi dijete prenese kakvu glupost iz prije škole a sad vrtića
jako sam stroga mati , dobra do bola al stroga
nema sa mnom trte vrte





veeseelaa -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 11:45:03)

e mi sad žene srljamo
krivi su laptopi i tebaleti što je neki zloća postao

može biti krivi a može biti i da nisu
kao i sve drugo

spektar okolnosti utiče na formiranost jedne osobe

od toga gdje se rodio, ko ga je rodio, u kojim je okolnostima odrastao, čim se bavio i šta je okolo sebe vidio




Hanady RR -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 12:01:21)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e mi sad žene srljamo
krivi su laptopi i tebaleti što je neki zloća postao


može biti krivi a može biti i da nisu
kao i sve drugo

spektar okolnosti utiče na formiranost jedne osobe

od toga gdje se rodio, ko ga je rodio, u kojim je okolnostima odrastao, čim se bavio i šta je okolo sebe vidio


ne ne ...
poenta je u doziranosti od strane roditelja...tj, brizi i pažnji gdje šta i koliko dijete nam uvaja...
i to kako s eodnosi na laptop tako ti s eipmlicira i na tvoju zadnju rečenicu, gdje se rodio, u kojim okolnostima je odrastao i čime se bavio i šta je oko sebe vidio...
sve je to roditeljska pažnja




henna ze -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 12:04:41)

ma nije problem laptop i tablet..
može se kontrolisati..
nego je hanady mislila reći..većini roditelja je rakše krknut djetetu malom mobitel..laptop...nego se igrati..pričati ili nešto provoditi s djetetom..

jer roditelj je cijeli dan na poslu...(ili kod kuće, pa poludi s njima)...pa de makar na miru kafu..krhni mobitel..pa de makar da ovo na miru..i ode sve..
nestane tona..ostane slika samo




veeseelaa -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 12:12:58)

većini roditelja je rakše krknut djetetu malom mobitel..laptop...nego se igrati..pričati ili nešto provoditi s djetetom..


ma dobro
nekad su i djeca dosadna [sm=smiley36.gif]
ne može se kafica popiti na miru [sm=zz_giggle.gif]




Hanady RR -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 12:40:55)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

većini roditelja je rakše krknut djetetu malom mobitel..laptop...nego se igrati..pričati ili nešto provoditi s djetetom..


ma dobro
nekad su i djeca dosadna [sm=smiley36.gif]
ne može se kafica popiti na miru [sm=zz_giggle.gif]

[sm=smiley36.gif]




veeseelaa -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 12:43:38)

a majke mi da se čovjek od muke i nasmije
da Bog do znamo šta je najbolje mi bi sve tamo i na taj način.... al svaka od nas se svaki dan vjerujem preisputuje dal smo dobro odabrali za dijete, dal smo mu ponudili najbolje...

i




Mirkica -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 12:52:01)

ja kao mati koja provodi skoro pa svo vrijeme sa djecom izuzev od 8-12 od ponedjeljka do petka tvrdim da nemam snage, moci , vremena a ni sanse da svo to vrijeme provedem igrajuci se s njima, pricajuci , citajuci nema sanse .




veeseelaa -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 13:10:02)


IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja kao mati koja provodi skoro pa svo vrijeme sa djecom izuzev od 8-12 od ponedjeljka do petka tvrdim da nemam snage, moci , vremena a ni sanse da svo to vrijeme provedem igrajuci se s njima, pricajuci , citajuci nema sanse .





ma slično je to kod svakog

kod ovih što rade, još teškali poslove još je teže, osobito ako nemaju ispomoć majke il svekrve , da im skuha i slično
svi mi plivamo kako znamo i umijemo

na ljestvici od 1-10 , vremena provedenog kako bi željela sa mojom djecom stavila bi 7
iako svi koji me privatno znaju kažu da sam jako požrtvovana majka, al ja džaba ne mogu sve da stignem, koliko bi željela

stizala sam sve kad sam na porodiljnom, e tada smo imale svo vrijeme svijeta

svaki dan je bio isplaniran

al sa 8 sati provedenog na poslu, i dva sata dolaska i odlaska na isti, ne mogu da dam koliko bi željela

nećemo se folirati
i to je moj posao sasvim ok, nisam u teretu , i imam mamu koja mi skoro svaki dan kuha i kod nje smo na ručku al opet nemam vremena za djecu koliko bi željela




Medić* -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 13:12:59)

Svi znamo da nije bitan kvantitet vec kvalitet.
Tako i provedeno vrijeme s djecom !





Medić* -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 13:16:02)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: tinkivinki

znači svi koriste laptope,računare,telefone,samo dozirano.a doza je nekom manja,nekome veća[sm=smiley36.gif]


mi smo sve to korisitili u vecim kolicinama do polaska u skolu.....sad bas nemamo vremena za to od škole i vanškolskih aktivnoti...
pravilo je" moze sve ali vikendom kad je zadaca napisana , lekcije naucene" ...pa ako hoce tako da provede vrijeme bujrum ...al kako i vikendom ima vanskolske aktivnosti jako je to malo vremena....ali joj to i nije frka ..... sve oni to poslože kako treba .....


Slazem se Visnja.




Ben 10 -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 18:04:53)

Drage moje zene sto jos drzite djecu za rukice ,niste ni svjesne sta se sve desava po skolama i van skola, nisam ni koja ima 16-godisnjaka jer hvala dragom Bogu pa ga za sada dobro pubertet drzi.Tjesim se da je dobro zagrizao za sport pa nece krenuti krivim putem a trubim svaki dan ko budala.MM kaze sta mu ponekad cistis lice ono tonikom tada se tako sa njim ispricam i saznam dosta toga. Molim Boga da ovako ostane nemozes ga za ruku drzati a nemozes ga ni zatvoriti. Jos da dodam puno je prste u skole uplela polititika, stranke i vjera, ali ne vjera ko vjera ko pravi vjernici nego ove prodane duse sto se prodaju za saku para, a djeca nam ispastaju.
Ovoj majci treba dosta sabura neka joj Bog dragi da. Nedao Bog nikome!




Medić* -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (6.1.2016 20:56:14)


IZVORNA PORUKA: Ben 10

Drage moje zene sto jos drzite djecu za rukice ,niste ni svjesne sta se sve desava po skolama i van skola, nisam ni koja ima 16-godisnjaka jer hvala dragom Bogu pa ga za sada dobro pubertet drzi.Tjesim se da je dobro zagrizao za sport pa nece krenuti krivim putem a trubim svaki dan ko budala.MM kaze sta mu ponekad cistis lice ono tonikom tada se tako sa njim ispricam i saznam dosta toga. Molim Boga da ovako ostane nemozes ga za ruku drzati a nemozes ga ni zatvoriti. Jos da dodam puno je prste u skole uplela polititika, stranke i vjera, ali ne vjera ko vjera ko pravi vjernici nego ove prodane duse sto se prodaju za saku para, a djeca nam ispastaju.
Ovoj majci treba dosta sabura neka joj Bog dragi da. Nedao Bog nikome!


Tako je [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]