RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


veeseelaa -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 10:44:05)

ja bih to riješila na svoj način ali nije za pisanje po forumu. mamice bi se ja njima naHebala samo tako.





ista sam




hatepsut -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 10:45:07)

I ja sam razmišljala da sama "riješim" ,ali mi razum drugacije rekao.U afektu se svasta moze uradit,najvise se bojim sebe u afektu.
Muzu sam kad je sinoc došao s posla uz kafu ispričala,K. Je ranije otišao na spavanje.On kaze "ja cu sutra to rijesit zapalit cu ih sve",jedva sam ga smirila,i bukvalno ga natjerala da ide na posao jutros jer sam se plašila njegove reakcije.

Uglavnom došao je jedan roditelj,tog djecaka koji ga najvise tukao. Covjek samo govori "pa eto kaznite,sve kaznite,ja se slazem" vidim da je i on nekakav pogubljen.Sve mjere koje su trebale biti poduzete,su poduzete. Drugi djecak tvrdi da nije bio u skoli,zapisan je na 6-om casu kao odsutan.Njegovi roditelji nisu dosli jer je njega otac zvao i pitao a kim se tukao ,a on je rekao ja nisam bio tad u skoli.K. Se njega ne sjeća,bukvalno se pola stvari ne sjeća ,nego vise iz price druge djece.Bojim se da ce na kraju ispast da se moje dere samo povredilo !Skola ce poduzeti disciplinske mjere protiv tog čitavog "kruga" .Ovaj djecak sto tvrdi da nije bio prisutan place i govori ja nisam kriv,vjerujte mi nisam tu bio. A opet djeca kazi da je bio tu i da je od njega sve počelo.

K. Mi je dobro,veseo je ,ne pominje nista samo se jos žali na nos da ga boli.




malena27 RR -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 10:57:13)

Draga Hatepsut,
drago mi je da si uspjela smiriti muza da ne reaguje...za K. je to trauma, naravno da se ne sjeca jer ga je sigurno iznenadilo to sto su ga napali, a mozda se dusa mila i pokrio po licu dok su ga tukli...
A sto se nesekirah... mogu misliti kako se ti osjecas. I dragi K.
Nadam se da cete istjerati na cistac i saznati sta se tacno desilo i da ce krivci biti adekvatno kaznjeni...

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




koka i po -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 11:07:30)


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Zelim da kazem STOP nasilju,kako nasilju u skoli medju djecom tako i svakom obliku nasilja ! Danas je to bilo moje djete,sutra moze bilo čije ! Da,moje djete je zadobilo "lakse tjelesne povrede" od dva djecaka iz starijeg razreda,a učestvovalo ih je 6.pod lakšim tjelesnim povredama smatra se blago nagnječenje nosne kosti,hematom iznad obrve i ona druga strana koja se ne vidi .

Inace,moj stariji djecak ima ne punih 14g,8. Je razred. Danas je imao 5 casova s nastavim je završio u 11.50h, u vrijeme kad sam ga očekivala da dodje kuci nesto oko 12.20h zazvonio mi je telefon.S druge strane pedagogica,kaze da se desila tuča u skoli, da moje djete ima malu povredu nosa,te da on nije krvi nego su ga napali.Ja sjedam da dodjem sebi,placem. Ona me moli da se smiri ,mislim koje smirenje. Na putu do skole zove moj K. Kaze sve je ok mama smiri se molim te. Meni kroz glavu milion misli.Samo cekam da vidim ta lica ,i planiram da i ja njih "malo povredim". S druge strane razum mi govori da se na nasilje ne uzvraća nasiljem,kao i da se vjerovatno radi o maloljetnim licima.
Ulazim kod pedagogice ,moje djete i jos jedan djecak. Vidim "na oko" nema tragova povrede. Pedagogica mi objašnjava sta se desilo prema prci mog djecaka koju su potvrdila jos nekoliko prisutnih učenika.Kako je završio s nastavom stvarati je u jedan 9. Razred da se pozdravi s drugom,a grupa od 6 djecaka je stvorila krug oko njega kazavši mu ovako se radi onima koji se nadju u ovom krugu krenuvši ga šutati nogama. Pokušavajući se izvuci i on se branio te ga je jedan od učesnika uhvatio Rukom oko vrata i udarao ga šakama. Tri djecaka su ga pokušala odbraniti ali bezuspješno.Ne znam koliko je trebalo dežurnoj nastavnici ali moje djete je vec bilo zaljeveno krvlju.Jos mi objašnjava da je jedan od aktera kao "glavih" pobjegao a drugi je tu.Ja placem,pitam zasto,on samo suti.U momentu vidim neku Pepelnicu i ko tam sad cu i ja tebi "nos razbit" ali opet moj razum mi govori da to bije ispravno.A to djete samo čuti.
Zovem policiju jer uprava skole nije ,roditelji tih napadača ne mogu doci u skoli a policija nema pravo da ispituje maloljetnike bez prisustva roditelja.policajam mi kaze da prvo mora da se uradi ozljedni list u Hitnoj,odakle nas šalju u bolnicu da se uradi Rtg.nakon toga idemo u policiju da bi me policajac pitao zasto Niko nije obavjestio njih.

Elem,osjecam se užasno, dusa me boli,srce mi se cjepa.Ne smijem ni da zamislim kako se osjeca moje djete.U ocima mu ne vidim strah,nego vise zabrinutost i odsutnost.

Boli me njegova modrica,boli me otečeni nos i jos jedna čvoruga na glavi koju je uočio kad smo dosli kuci.Boli me svaka kap one krvi koja mu je dana potekla.Boli me sto u onom napadaču ne vidjeh ni trunke pokajanja niti da mu je zao.Boli me sto ce njihovi roditelji proci samo s novčanim kaznama.Boli me ovo naše društvo,boli me ...Boli me sto kad sam ga pitala gdje su bilo ostali učenici on kaze "mama ja sam imao osjecaj da oni uživaju dok me ovi tuku.

Sutra cu napisati dopis ministarstvu obrazovanja da se izmjeste iz skole,mada direktor kaze da nema sanse.Trazit cu da se tom odjeljenju umanji vladanje jer Niko nije pozvao pomoc ,a djete mi je bilo obljeveno krvlju.




ja ti necu puno filozofirati...
ako se desio napad desice se opet sigurno....ne mora to biti tvoje dijete.
sto se tice tvog djeteta nauci ga hato da se brani...upisi ga u neki kurs ...kad uzvrsti udarac drugacije ce ga gledati.

i vjeruj ,pisem ti iz licnog iskustva....doduse moj I je bio u nizim razredima kada se to desilo.
hato draga....tvoje dijete jedino moze samo sebi da pomogne....
maloljetnicka delikvencija je zastupljena svugdje ali kad tuk udari na luk drugacije je.
zao mi je sto se to desilo i sto moram ovako da pisem jer sam pristalica rjesavanju problema mirnim putem ali vjeruj drugog izlaza nema.




muaaa -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 11:14:06)

Hato draga,ne mogu biti pametna,potreslo me ovo,tresem se i zamisljam svoje djete...da vam Boga da snage da prebrodite ovo na najlaksi nacin....trenutno sam bez rijeci....mada miilon stvari prolazi kroz glavu ali ih necu ovdje napistati....




Blue rose RR -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 11:24:14)

Hatepsut ... toliko mi je žao, i malenog i tebe. Strašno, ne znam šta da kažem, osim svaka ti čast na snazi koju si imala. Slažem se rečenim, obavezno ga upiši na neki kurs samoodbrane.
Strašno, strašno...poljubi njegovo lice za mene, a tebi šaljem zagrljaj podrške.[sm=smiley31.gif]




Hanady RR -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 11:48:25)

moja hato...svaka ti čast na saburu...
i sama ga zagovaram a valjalo bi ga izdeverati...neka je on dobro tebi da ti je živ i zdrav ...
stavrno nam je jako teško svima palo ovo a mogu zamsiliti tvoje suze kako su teške i bolne
[sm=smiley31.gif]

al slažem se sa kokom i blue rose ...krs samoodbrane...ja isti planiram svojoj djeci ..samo dok mlađa još stasa malo ...
zaista neću da mislim šat drugi misle i kako odgajaju ja ću d aih naučim da prve ne smiju al ko ih takne neka vrate...
džaba pacifista u meni kad o djetetu pričam svome




anitaa -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 12:08:33)

Potreslo me, naravno...odgajas dijete na nacin na koji najbolje znas, usadujes vrijednosti za koje mislis da su ispravne i ovako dode neka situacija da se iz temelja preispitas jesi na pravom putu i cinis li dobro svom djetetu takvim gandijevskim stavom.. Ipak, bez obzira na sve -nisam za to da se na nasilje odgovara nasiljem, lako je posatati kao oni, obrnuto je vec teze...ali lako je sad meni tu piskarati, i iluzorno je nadati se da se ovakve price nece ponavljati....ucinimo sve sto je u nasoj moci, da bar iz godine u godinu se procentualno smanje....mediji, pritisak na nadlezne institucije, roditelje, nastavnike, sve sto moze pomoci....a ovi nasilnici, joj uvijek se sjetim engleskih huligana i kako ih je cini mi se Tacerka sredila ostrim sankcijama, da mu vise ne padne na pamet...daj Boze...
Hate, drzi se i budi hrabra za sve nas...




veeseelaa -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 12:16:09)


IZVORNA PORUKA: hatepsut

I ja sam razmišljala da sama "riješim" ,ali mi razum drugacije rekao.U afektu se svasta moze uradit,najvise se bojim sebe u afektu.
Muzu sam kad je sinoc došao s posla uz kafu ispričala,K. Je ranije otišao na spavanje.On kaze "ja cu sutra to rijesit zapalit cu ih sve",jedva sam ga smirila,i bukvalno ga natjerala da ide na posao jutros jer sam se plašila njegove reakcije.

Uglavnom došao je jedan roditelj,tog djecaka koji ga najvise tukao. Covjek samo govori "pa eto kaznite,sve kaznite,ja se slazem" vidim da je i on nekakav pogubljen.Sve mjere koje su trebale biti poduzete,su poduzete. Drugi djecak tvrdi da nije bio u skoli,zapisan je na 6-om casu kao odsutan.Njegovi roditelji nisu dosli jer je njega otac zvao i pitao a kim se tukao ,a on je rekao ja nisam bio tad u skoli.K. Se njega ne sjeća,bukvalno se pola stvari ne sjeća ,nego vise iz price druge djece.Bojim se da ce na kraju ispast da se moje dere samo povredilo !Skola ce poduzeti disciplinske mjere protiv tog čitavog "kruga" .Ovaj djecak sto tvrdi da nije bio prisutan place i govori ja nisam kriv,vjerujte mi nisam tu bio. A opet djeca kazi da je bio tu i da je od njega sve počelo.

K. Mi je dobro,veseo je ,ne pominje nista samo se jos žali na nos da ga boli.



duša draga
jako mi je žao......

hB na saburu koji vam je dao....






veeseelaa -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 12:18:14)

Potreslo me, naravno...odgajas dijete na nacin na koji najbolje znas, usadujes vrijednosti za koje mislis da su ispravne i ovako dode neka situacija da se iz temelja preispitas jesi na pravom putu i cinis li dobro svom djetetu takvim gandijevskim stavom..


ja se ovo pitam svaki dan [sm=smiley13.gif]

a nije se desilo ništa Bog zna, al zbog nekih sitnica stalno se pitam jesam li na pravom putu [sm=zmeden.gif]




Ben 10 -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 12:42:44)

Imala sam slicnu situaciju prije 8 godina mislim da sam negdje i pisala vec ovdje,digni sve na noge ministarstvo, pedagoski zavod,policiju.Direktoora sam poslala u prijevremenu penziju svojim pritiskom da rijesi taj slucaj a nije znao kako jer ne smiju nists nekim kabadahijama da se tako izrazim koji kriminalusticku silu prosipaju.Ovi su odselilibu drugi grad cim naprave djeca neki peoblem oni se pokupe i idu u drugi grad i mama mu se hvali kad je pitaju sto mu je slomljena ruka nalomio kaze dedu u busu jer mu nije ustao da sjedne i moga je sina udario zbog istog slucaja. Skola ga je stitila ko ne mogu ga izbaciti samo mu smanjiti vladanje,meni to nije adekvatna kazna za pretrpljenu bol mog djeteta.
Zao mi je sto se desilo.Nadam se da je djecak dobro i sve rijesavaj u skoli ni slucajno na ulici ili ici kuci jer nek i skola malo se zabrine, pritisak na direktora nemoj ga pustati...




Hanady RR -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 12:44:13)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Potreslo me, naravno...odgajas dijete na nacin na koji najbolje znas, usadujes vrijednosti za koje mislis da su ispravne i ovako dode neka situacija da se iz temelja preispitas jesi na pravom putu i cinis li dobro svom djetetu takvim gandijevskim stavom..


ja se ovo pitam svaki dan [sm=smiley13.gif]

a nije se desilo ništa Bog zna, al zbog nekih sitnica stalno se pitam jesam li na pravom putu [sm=zmeden.gif]

tačno...
sve što uradim , učinim, odlučim pitam se jesam li trebala drugačije...




Hanady RR -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 12:45:15)


IZVORNA PORUKA: Ben 10

Imala sam slicnu situaciju prije 8 godina mislim da sam negdje i pisala vec ovdje,digni sve na noge ministarstvo, pedagoski zavod,policiju.Direktoora sam poslala u prijevremenu penziju svojim pritiskom da rijesi taj slucaj a nije znao kako jer ne smiju nists nekim kabadahijama da se tako izrazim koji kriminalusticku silu prosipaju.Ovi su odselilibu drugi grad cim naprave djeca neki peoblem oni se pokupe i idu u drugi grad i mama mu se hvali kad je pitaju sto mu je slomljena ruka nalomio kaze dedu u busu jer mu nije ustao da sjedne i moga je sina udario zbog istog slucaja. Skola ga je stitila ko ne mogu ga izbaciti samo mu smanjiti vladanje,meni to nije adekvatna kazna za pretrpljenu bol mog djeteta.
Zao mi je sto se desilo.Nadam se da je djecak dobro i sve rijesavaj u skoli ni slucajno na ulici ili ici kuci jer nek i skola malo se zabrine, pritisak na direktora nemoj ga pustati...

[sm=smiley13.gif]




Ben 10 -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 13:08:15)

Sta je cudno?




hatepsut -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 22:18:16)


IZVORNA PORUKA: Ben 10

Imala sam slicnu situaciju prije 8 godina mislim da sam negdje i pisala vec ovdje,digni sve na noge ministarstvo, pedagoski zavod,policiju.Direktoora sam poslala u prijevremenu penziju svojim pritiskom da rijesi taj slucaj a nije znao kako jer ne smiju nists nekim kabadahijama da se tako izrazim koji kriminalusticku silu prosipaju.Ovi su odselilibu drugi grad cim naprave djeca neki peoblem oni se pokupe i idu u drugi grad i mama mu se hvali kad je pitaju sto mu je slomljena ruka nalomio kaze dedu u busu jer mu nije ustao da sjedne i moga je sina udario zbog istog slucaja. Skola ga je stitila ko ne mogu ga izbaciti samo mu smanjiti vladanje,meni to nije adekvatna kazna za pretrpljenu bol mog djeteta.
Zao mi je sto se desilo.Nadam se da je djecak dobro i sve rijesavaj u skoli ni slucajno na ulici ili ici kuci jer nek i skola malo se zabrine, pritisak na direktora nemoj ga pustati...


😔 Boze ,kuda plovi ovaj brod. Jako mi je zao i razumijem te u potpunosti.Naa e isto rečeno da ih ne mogu prebaciti u drugu skolu,jer bi u on slucaju i nama dolazili delikventi iz drugih skola.Ja svakako necu stati na ovom,trazila sam hitan sastanak vijeća roditelja.
Jutros kad sam bila kod direktora,ostala sam s pedagogicom da razgovaram,vidim na s druge strane hola idu dvoje djece.prepoznam ti djecaka napadača i djevojčica s njim kaze "pedagogice poslala ga nastavnica hemije psovao na casu" !




Hanady RR -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 22:22:45)


IZVORNA PORUKA: Ben 10

Sta je cudno?

a nisma se draga čudila nego mi žao da se to dešava, dešavala...a kakoa stavri stoje i dešavata će se[sm=smiley13.gif]




hatepsut -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (17.12.2015 23:06:40)

A sto se tiče samoobrane ,zna se on branit.prilicno je i krupan i visok. Ali njega je napal grupa od 6 djecaka,nije bilo sanse da se odbrani.




Alma_27 -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (18.12.2015 8:16:37)


IZVORNA PORUKA: hatepsut

A sto se tiče samoobrane ,zna se on branit.prilicno je i krupan i visok. Ali njega je napal grupa od 6 djecaka,nije bilo sanse da se odbrani.



Vidis ti kako se to zna organizovati! Njih sestorica samo napravila krug oko djeteta.

Znaju oni dobro da nece biti istjerani iz skole. Takav nam je sistem. Da je srednja skola, bili bi iskljuceni sutradan. Radim u srednjoj i mi nastavnici se borimo kao i roditelji, vjerujte. U srednjim ima nasilja i dalje, ali to je druga tema.

Mene je prosto strah gdje zivimo. Pa, sva ta djeca se vade na pricu kako im ne moze niko nista jer su maloljetni. Ubise dijete u tramvaju na pravdi boga i jos izjavljuju kako trebaju biti zasticeni zato sto su maloljetni. Pa, one cure sto su istukle drugaricu u Tuzli...

Bez sistemskog rjesavanja problema nema rjesenja. Samo zestoke kazne roditeljima, pa nek ne pustaju da ima televizija i ulica odgajaju djecu.


Ono sto roditelji mogu i moraju da traze je postavljanje nadzornih kamera na hodnike skola i na skolsko dvoriste. To nije skupo kolika je korist od njih, verujte. Naradvno, zbog stranih lica koja mogu doci u skolu, a i efekat na djecu je drugaciji. I naravno, prijava u policiju, pa istjerati ovo malo pravde sto imamo u drzavi. Zbog sebe, djeteta i druge djece. Nije vam lako. ceka vas veliko iskusenje.





EEDITH -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (18.12.2015 9:06:49)

Draga hate,šta da ti kažem ........nema smisla pisati ja bi ovo ili ono kada niko nije siguran kako bi reagovao u takvoj situaciji,
znaš da mi je žao ,budi jaka i istraj u borbi sa huliganima i sistemom koji nikako nije na strani pravih i pravde [sm=smiley31.gif]

drago mi je da je dijete veselo [sm=smiley27.gif]




veeseelaa -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (18.12.2015 9:47:29)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Potreslo me, naravno...odgajas dijete na nacin na koji najbolje znas, usadujes vrijednosti za koje mislis da su ispravne i ovako dode neka situacija da se iz temelja preispitas jesi na pravom putu i cinis li dobro svom djetetu takvim gandijevskim stavom..


ja se ovo pitam svaki dan [sm=smiley13.gif]

a nije se desilo ništa Bog zna, al zbog nekih sitnica stalno se pitam jesam li na pravom putu [sm=zmeden.gif]

tačno...
sve što uradim , učinim, odlučim pitam se jesam li trebala drugačije...



kao da se ne cijene u društvu fino i odgojeno dijete.... ponekad tako osjećam[sm=smiley13.gif]
nekako se uvijek andje opravdanje za šarlatane




Ben 10 -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (18.12.2015 15:58:55)

Sinoc sam napisala post i puce veza poslije nisam imala vremena. Mene je navise pogodilo kad sam pitala direktora jeli moje dijete zasticeno u skoli 10m od zbornice i njihovih kancrlarija kaze nije. Tu sam presvrnula i rekla napicu vam se krvi. Pedagogicu strah ko nnemoj to ko goniti pravdu.Ako je vas strah mene nije.
Svasta se po skolama desava samo se to zataskava pogotovo ako su upletene politicke, vjerske ili stranacka djeca i tu je rasulo. Razocarana sam sto se u javne obrazovne ustanove toliko politika i ostalo uvuklo. Zato i zataskavaju sve.




hanabanana -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (24.12.2015 18:19:46)


IZVORNA PORUKA: hatepsut

A sto se tiče samoobrane ,zna se on branit.prilicno je i krupan i visok. Ali njega je napal grupa od 6 djecaka,nije bilo sanse da se odbrani.


Hate, da li se to desilo u holu skole.....




Visnja RR -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (3.1.2016 12:31:33)

http://www.ringeraja.ba/clanak/pismo-majke_2462.html

vec nekoliko dana me ova tužna priča proganja.... i koliko jos djece da nastrada???

zar nije vrijeme za "Mahirov zakon"....




hatepsut -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (3.1.2016 12:54:39)


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: hatepsut

A sto se tiče samoobrane ,zna se on branit.prilicno je i krupan i visok. Ali njega je napal grupa od 6 djecaka,nije bilo sanse da se odbrani.


Hate, da li se to desilo u holu skole.....


Ne,dešavalo se u učionici tog 9og razreda u koji je ušao da pozdravi s drugom.




hanabanana -> RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu (3.1.2016 13:35:10)


IZVORNA PORUKA: hatepsut


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: hatepsut

A sto se tiče samoobrane ,zna se on branit.prilicno je i krupan i visok. Ali njega je napal grupa od 6 djecaka,nije bilo sanse da se odbrani.


Hate, da li se to desilo u holu skole.....


Ne,dešavalo se u učionici tog 9og razreda u koji je ušao da pozdravi s drugom.


Ali. Svejedno, desilo se u skoli. Strasno.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>