RE: Vantjelesna oplodnja (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Danci198 -> RE: Vantjelesna oplodnja (6.10.2021 10:27:26)

Drage zenice.Nova sam na forumu i zelim da podjelim sa vama svoje iskustvo i nedoumice koje su me snasle.Od 2015 do danas imala sam spontani, vanmatericnu, jednu biohemisku trudnocu i na kraju 3 neusojela pokusaja IVF u Medico S na teret fondaO kolicini razocarenja i suza necu ni da pricam.Sad trenutno se nalazim na raskrsnici sta dalje???I same znate postupak je jako skup. Da li pokusati u Bahceciju ili okrenuti se ka Pragu? Koliko su vam poznate ustanove u okruzenju?
Inace dijagnoza je endometrioza+trombofilija+insulnemija 😖
Svjesna sam da je svaki pokusaj po sebi specifican i da niko ne moze da garantuje uspjeh ali eto valjda trazimo nekakve savjete i iskustva ljudi koji imaju iskustva.
Hvala svima koji se ukljuce 🙂




Visnja RR -> RE: Vantjelesna oplodnja (12.10.2021 14:59:15)

Draga Danci,

imamo jaaaaako mnogo naĆĄih RR ĆŸena koje su uz pomoć klinike Bahceci postale mame.

Ơta god odlučiơ sretno i javi nam se [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




anandi -> RE: Vantjelesna oplodnja (16.2.2022 14:27:17)

Zdravo mame i buduce mame. Evo jedne stare trudilice i sad sam nakon duuugo vremena usla na forum pa da pozelim srecu i strpljenje svim trudilicama.Ovo pise zena koja je cekala plusic 7godina. Imala 3 inseminacije, 2 vto, 1 spontani. Poslije druge vto rodila se dugina beba,rodio se mamin sin koji ce za mjesec napuniti 5god, a 2godine poslije njega rodila se sultanija koja se zakacila prirodno.Imala sam problem za inzulonemijom, stitnom i trombofilija.Srecno zene i zelim vam da se sto prije ostvarite kao majkeđŸ„°đŸ„°




Anoniman -> RE: Vantjelesna oplodnja (18.2.2022 16:23:40)

Zdravo svima!😊Nova sam na forumu i voljela bih da podijelite sa mnom iskustva vezano za IVF u klinici  Bahceci-Sarajevo.Imam 40 god. i i u pitanju je sekundarni sterilitet(jedan jajovod neprohodan)...Krenula sam u postupak(trenutno 5-i dan stimulacije Gonal-om F 225 IU.Eto ukratko za ovaj put.Svu srecu vam zelim!đŸ„°




Anoniman -> RE: Vantjelesna oplodnja (3.3.2022 17:21:26)

Pozdrav :)Posto se i ja spremam u Bahcechi na vto rekli mi da moram uraditi HSG, pa me zanima da li ste i vi radili i da li boli? Mora li se primiti voltaren injekcija?




Tosve -> RE: Vantjelesna oplodnja (9.4.2022 0:46:16)

Pozdrav, ja sam radila prije 2 godine hsg u Mostaru i ne traje dugo, bol onako, zavisi kako ko podnosi. Meni je bilo kao malo jaci bol memstruacije, ali ja sam imala oba jajovoda zapusena.😊





Tosve -> RE: Vantjelesna oplodnja (9.4.2022 0:47:59)



IZVORNA PORUKA: Tosve

Pozdrav, ja sam radila prije 2 godine hsg u Mostaru i ne traje dugo, bol onako, zavisi kako ko podnosi. Meni je bio kao malo jaci bol menstruacije, ali ja sam imala oba jajovoda zapusena.😊








JeluĆĄ -> RE: Vantjelesna oplodnja (14.4.2022 15:31:29)

Draga, ja sam prezadovoljna klinikom Bahceci, moje 3 prijateljice su tamo isle i uspjele su. To je jedina klinika kod nas koja radi genetsko ispitivanje blastociste (salju nalaz za Italiju, ja mislim). Mi smo sada dobili genetski zdravu blastocistu i drugom polovinom maja radimo transfer. Inace, to mi je 4.postupak ali da nismo radili genetsko ispitivanje do sad  nekoliko dobijenih embrija, ovo bi mi bio 8-9 pokusaj, a ovako smo sebi skratili muke. Bila sam u Leskovcu kod naseg vrsnog geneticara prof.dr Stojkovica (procitaj o njemu) i on mi je rekao da bi bas ovako i on radio kako oni rade, sto mi je jos jednom bilo potvrdjeno da su fenomenalni. Srecno! 





Annboleyn -> RE: Vantjelesna oplodnja (25.4.2022 17:11:34)

Pozdrav drage trudilice. U maju sam narucena na prve konsultacije u Bahceci-ju, iza sebe imam 2 spontana (prirodne trudnoce) a trudimo sve vec skoro 5 godina za bebu. Razlog zbog kojeg smo se odlucili za Bahceci je PGS ili PGT-A analiza embrija, ranije smo isli kod dr Alija na razgovore i pripreme za MPO i zbilja nam se svidio ali buduci da se kod nas trudnoca ne odrzava a i suprug i ja imamo odredjenih “nedostataka” mislimo da je razlog ono sto najcesce i je razlog ranih spontanih, hromozomska greska ploda. Nadam se da cemo i u Bahceci klinici imati pozitivne utiske i da ce se konacno nasa zelja o roditeljstvu ostvariti :)





Visnja RR -> RE: Vantjelesna oplodnja (26.4.2022 19:59:56)

Annboleyn, sretno!
Mnoge naơe mamice su postale mame zahvaljujući klinici koju si izabrala.
javljaj nam se!




borilica -> RE: Vantjelesna oplodnja (3.5.2022 19:32:14)

Drage dame, da li neko od vas ima iskustva na obje klinike Bona Dea i Bahceci? Koju preporucujete? Ja imam dva neuspjela pokusaja u Medico S i zasigurno znam da me oni nece vise vidjeti. Odlucila sam da idem u Sarajevo, ali ne znam za koju kliniku da se opredijelim. Imam preporuke iz prve ruke za Bona Dea i dr Alija, ali citam i puno pozitivnih komentara za Bahceci. Pomazite! â˜ș




Visnja RR -> RE: Vantjelesna oplodnja (4.5.2022 23:39:13)

Za Bona Dea ne znam.

Ali sve naơe trudilice su svoje bebice dobile zahvaljujući klinici Bahceci... [sm=smiley27.gif]
Od srca ti ĆŸelim da uskoro budeĆĄ naĆĄa RR mamica [sm=smiley27.gif]
Piơi nam odluku i kako sve teče!




JeluĆĄ -> RE: Vantjelesna oplodnja (8.7.2022 0:26:11)

Samo da se nadovezem na ovaj moj post. Kako sam i navela u maju mjesecu sam imala transfer genetski ispitane blastociste i trudniii smoo evo 11 nedjelja vec! Ko gof izabere kliniku Bahceci, na pravom je putu! Ne odustajte, trudilice drage! 💗




ssssssss59 -> RE: Vantjelesna oplodnja (5.8.2022 11:14:08)

Pozdrav, radila sam dvije inseminacije i nazalost bezuspjesne. Nalazi moji a i od mm su uredni. Jajovodi prohodni. Koliko se inseminacija radi najvise prije IVF? 




Irmelas -> RE: Vantjelesna oplodnja (12.8.2022 22:03:56)

Zdravo zene! Muz i ja idemo na vantjelesnu u Bahceciju, prezadovoljni smo klinikom i njihovim radom, sada sam u pripremi za embriotransfer muz mora ici na hitan poslovni put i ne moze biti tu na dan embriotrasfera u klinici kazu da bi trebao biti tu .. Zanima me da li je zaista pod obavezno da on mora biti tu na dan embriotranfera? 




JeluĆĄ -> RE: Vantjelesna oplodnja (15.8.2022 7:32:33)

Ja koliko znam da jeste obavezan da prisustvuje ali ih pitaj  da li moze u opstini ovjeri saglasnost na embriotransfer bez njegovog prisustva! Srecnooo!




nerminka78 -> RE: Vantjelesna oplodnja (1.10.2022 10:49:14)

Upravo tako. I mi smo tako radili. Slična situacija bila.




nerminka78 -> RE: Vantjelesna oplodnja (1.10.2022 10:49:53)


IZVORNA PORUKA: JeluĆĄ

Samo da se nadovezem na ovaj moj post. Kako sam i navela u maju mjesecu sam imala transfer genetski ispitane blastociste i trudniii smoo evo 11 nedjelja vec! Ko gof izabere kliniku Bahceci, na pravom je putu! Ne odustajte, trudilice drage! 💗


Nadamo se istom iskustvu.




Leptirica16 -> RE: Vantjelesna oplodnja (7.3.2023 15:09:48)

Ćao svima.
Nova sam na forumu.
Zanimaju me vaơa miơljenja i iskustva sa Doktorom Balićem i vantjelesnom.
Tenutno smo mm i ja u postupku.
Kod njeg je oligozoospermia a kod mene policistični jajnici + izgleda inzulinemija.
Jucer sam radila tonu nalaza i pokazao mi je samo da se inzulin ne umanjuje.
Sutra imam drugu folikulimetriju pa ću svakako ponijeti nalaz, ali evo da vidim ơta mislite o svemu.
Hoće li mi praviti problem za vatjelesnu...
Ćœelimo bebicu i dvije godine imamo nezastićene pa niĆĄta, tako da smo odlučili ovako probati.
Ơta mislite o vraćanju jedne ili dvije blastice.
Pozz. [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  134 135 136 137 [138]