RE: Pretrage antitijela (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


nena82 -> RE: Pretrage antitijela (23.7.2010 10:54:27)

Fosfolipidna i kardiolipinska antitijela cesto su neprisutna van trudnoce,tj.kad uradis nalaz a nisi trudfna znaju izaci lazno negativna,u trudnoci se tek "aktiviraju",optimalno vrijeme za nalaz je do 6 nedjelja poslije trudnoce.Porodicni ljekar ne mora to znati,jer to je malo van njegovog domena.Ovo mi je rekao ginekolog koji se bavi visokorizicnim trudnocama iz KC Beograd.




lusesita -> RE: Pretrage antitijela (23.7.2010 12:32:38)

Sve je moguce,nisam to znala,ali gotovo je sad,ja sam imala poslednji spontani prosle godine u septembru,ja cu uraditi kad vec imam uputnicu,a ako nedaj Boze opet budem imala spontani,uradicu ih i nakon njega!




nena82 -> RE: Pretrage antitijela (23.7.2010 12:57:08)

Mozes naravno i sada uraditi te nalaze,rade ih na Paprikovcu.Mozes ih uraditi i kad zatrudnis.




lusesita -> RE: Pretrage antitijela (23.7.2010 13:45:17)

I uradicu,znam da rade na Paprikovcu![image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ksenija81 -> RE: Pretrage antitijela (23.7.2010 21:42:45)

O ovoj problematici je pisano dosta na rr srbija pa iscitajte KLIK

Mozda nekom pomogne [sm=smiley1.gif]




bambi1 -> RE: Pretrage antitijela (24.12.2014 15:35:14)

Nakon 3 spontana (dva zaredom) ginekolog me poslao hematologu, on me poslao imunologu i dobila sam da radim:

C3, C4, CIC, ANA, DNA, ACA IgG, ACA IgM, B2 GIg G, B2 GIg M,

Lupus antikoagulans 1 i 2 i Ratio, Protein S i protein C, faktori koagulacije

Za trombofiliju sam dobila info da se nradi na DIP-u, laboratorija Biohemija.

Zna li neko gdje se radi ovaj prvi dio??




kokouli -> RE: Pretrage antitijela (24.12.2014 15:51:31)

Trombofiliju mozes odrati 3 faktora s uputnicom na Transfuziologiji ,kod njih takode mozes uraditi protein c ,lupus antikoagulant za protein S nemaju reagensa vec dugo ...ostalo na hematologiji ja mislim ...ili privatno ako ne rade ...sve faktore koagulacije na transfuziologiji takode rade ...Ne rade od tromvbofilije 2 faktora to se mora privatno ,radila sam pa zato znam .




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]