jelovnik za bebe (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Ishrana djece



Poruka


beautiful -> jelovnik za bebe (18.6.2011 21:24:04)

drage mame
Moja curica  ima 10 mjeseci.Od 6 mjeseci jede sve - po redosljedu uvođenja hrane .Dakle jela je  čak i špinat, tikvice i one stvari koje većina beba odbija.Mašallah jako je napredna i zdrava.Iznenada, preko noći slano ne podnosi, mislim na povrtne i mesne  kašice koje joj ja kuham već odavno.Nekada je jela i hippove i baš je uživala.Sada samo jedva da pojede neku voćnu kašicu, mlijeko  pije 100 ml a pila je oko 200.Zubići su krenuli, do sada zbog zubića nije odbijala hranu.Inače je zdrava, vesela, razdragana  i ništa joj ne smeta ako je gladan:)))[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Šta mislite šta je uzrok, vrućine i sparina .Za nekoliko dana idemo na vakcinu pa ću popričati s dr sali do tada sam baš uplašenaa.Mislite li da joj je dosadila jednolična hrana vrtim u krug jedno te isto.Imate li vi kakve  interesantne recepte pa da i to probam???




isabella -> RE: jelovnik za bebe (19.6.2011 12:12:36)

draga isto mi se desilo moja curica sada ima 13 mjeseci kao sto kazes i ti jela je sve zivo po kalendaru ishrane koji mi je dao pedijatar uvodila sam joj vocne kasice od 3,5 mjeseca,,,,,,eh od 10-tog mjeseca skroz slabije kupovne hapice nikako a i sto ja napravim slaboo eh ja odvedem pedijatru da vidim sta je zasto odbija hranu a on kaze od zubi,,jer u 10 mj joj narasto prvi zubic i u roku mjesec dana jos 5,,valjda ju je to mucilo a jojs kad je prohodala jos veci belaj ganjam ju da jede,,eh onda sam i ja naucila kako i sta,,ne molim ju ponudim nece ne molim ju e za sat vremena trazi sama i najede se masallah..nebrini to su izgleda sve faze koje prodju,,,,,,




mirnel85 -> RE: jelovnik za bebe (7.2.2012 15:06:46)

pozdrav mame,

moje sunce ima navrsenih 8 mjeseci, jede dosta toga, dajem joj od 5,5mj i brokulu,karfiol,krompir,tikvice mrkvu a od voca krusku bananu jabuku, zanima me dali ima jos nesto sto bi trebala da joj uvedem a nisam, pije sokice i caj naravno i dosta vode. zanima me dali joj smijem praviti kasice od ananasa,inace uz sve to pije jos ujutro i navecer ad. aptamil 2. pa zanima me sta jos da joj dajem, a da zab. sam takodjer papa i telecu supicu, ne puno ali bolje ista nego... ako netko moze da mi odgovori bila bih zahvalna prvo je dijete pa i ne znam dosta toga [sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif]




chuci -> RE: jelovnik za bebe (7.2.2012 19:25:52)

čudi me da ova tema nije pripojena nekoj od brojnih tema za ishranu djece do godine. valjda je sad neko od moderatora skuži i pripoji.


u principu ananas je južno voće i na našem podneblju se obično preporučuje nakon godine dana da se daje.



evo tema o ishrani djece do godine pa tamo možeš svašta saznati
http://www.ringeraja.ba/forum/Ishrana_bebe_od_%284%2C5%29_6_do_12_m%25%25%25/m_204641/tm.htm
ima i tema o kalendaru ishrane gdje piše šta se smije davati u kojem mjesecu (nije isto od kalendara do kalendara)
http://www.ringeraja.ba/forum/Kalendar_nadohrane/m_10972/tm.htm






mirnel85 -> RE: jelovnik za bebe (8.2.2012 8:45:06)

hvala ti puno za odgovor[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




mairedew -> RE: jelovnik za bebe (7.4.2021 10:08:57)


IZVORNA PORUKA: beautiful

drage mame five nights at freddy's
Moja curica  ima 10 mjeseci.Od 6 mjeseci jede sve - po redosljedu uvođenja hrane .Dakle jela je  čak i špinat, tikvice i one stvari koje većina beba odbija.Mašallah jako je napredna i zdrava.Iznenada, preko noći slano ne podnosi, mislim na povrtne i mesne  kašice koje joj ja kuham već odavno.Nekada je jela i hippove i baš je uživala.Sada samo jedva da pojede neku voćnu kašicu, mlijeko  pije 100 ml a pila je oko 200.Zubići su krenuli, do sada zbog zubića nije odbijala hranu.Inače je zdrava, vesela, razdragana  i ništa joj ne smeta ako je gladan:))) [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Šta mislite šta je uzrok, vrućine i sparina .Za nekoliko dana idemo na vakcinu pa ću popričati s dr sali do tada sam baš uplašenaa.Mislite li da joj je dosadila jednolična hrana vrtim u krug jedno te isto.Imate li vi kakve  interesantne recepte pa da i to probam???


s 10 mj bi trebalo ići doručak, međuobrok, ručak. eventualno još jedan međuobrok ako misliš da djetetu treba. bitno je samo da nema toliko međuobroka da dijete jede svako malo a kontretne obroke probrljavi.
ako se dijete npr diže u 7
8 doručak
10 maredna
12 ručak
14 maredna
gledaš da svaka 2-3h ima po jedan obrok. da ih ima češće jeli bi svaki sat vremena.




Visnja RR -> RE: jelovnik za bebe (8.4.2021 23:01:35)

mairedew hvala što si aktivirala temu [sm=bravo.gif][sm=smiley31.gif]




Stranica: [1]