|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kalendar nadohrane
28.12.2007 14:36:51   
hanabanana
Možda će novim mamama ovaj kalendar pomoći. Uživajte:

Žitarice
1. kukuruzna krupica (griz), kukuruzno brašno ili pahuljice, riža, rižine pahuljice, proso (6 mj.)
2. pšenično brašno ili krupica(griz), ječam, raž, zob (8 mj.)
3. kruh, dvopek (10 mj.)
4. tjestenina (11 mj.)
5. miješane žitarice, dojenački muesli (12 mj.)

Voće
1. kruške, jabuke (6 mj.)
2. banane, marelice, breskve, šljive, trešnje (7 mj.)
3. agrumi (naranča, grejp, limun) (10 mj.)
4. koštunjavo voće (orah, lješnjak, badem) – mljeveno, kupine, jagode, borovnice, maline (12 mj.)

Povrće
1. mrkva, koraba, tikvice, (6 mj.)
2. krumpir, mahune, brokula, buća (8 mj.)
3. grašak, repa, rajčica, (9 mj.)
4. kupus, kelj, poriluk (10 mj.)
5. leća, grah špinat, blitva (12 mj.)

Meso
1. bijelo pileće i pureće meso, janjetina
2. teletina, kunić (7 mj.)
3. tamno meso peradi (8 mj.)
4. junetina, govedina (9 mj.)
5. svinjetina, suhomesnati proizvodi, iznutrice (13 mj.)

Riba
1. bijela riba, pastrva (7 mj.)
2. plava riba (13 mj.)

Jaja
1. žumance (10 mj.)
2. bjelance (13 mj.)

Mliječni prozvodi
1. svježi kravlji sir, skuta (11 mj.)
2. jogurt, kiselo mlijeko (11 mj.)
3. vrhnje (12 mj.)



< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.4.2009 9:44:09 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kalendar nadohrane
28.12.2007 14:43:01   
Mamarica
Ova tablica je odlicna!

I ja sam je se pridrzavala, s tim sto sam s glutenom sacekala do 9,5-10 mjeseci, a mlijecne proizvode uvela ranije (mislim na jogurt i vrhnje), sa nekih 9 mjeseci.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kalendar nadohrane
28.12.2007 14:45:20   
hanabanana
Ja sam isto tako malo modifikovala, rukovodeći se vlastitim osjećajem. Tako da pšenicu jako kasno uvela, isto tako s godinu dana. Jagode tek sa 18 mjeseci. Jaja žumanjak sa godinu dana, a bjelanjak tek sa 18 mjeseci.


(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kalendar nadohrane
28.12.2007 14:51:27   
laracroft
I ja sam se bojala celijakije,tako da sam jako dugo cekala sa glutenom,a ni zumance mu jos nisam dala,a i sa agrumima cu pricekati do godine dana.Mislim da nece nista propustiti,ako proba neku namirnicu malo kasnije,a i onako beba zna sve okuse preko posteljice.Samo ce se prisjetiti heheh

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kalendar nadohrane
28.12.2007 14:54:28   
hanabanana
Meni je jedan stari pedijatar rekao:
Ima čitav život da upozna nove ukuse...čemu žurba?
user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kalendar nadohrane
28.12.2007 21:39:46   
jaca27
BAS TI HVALA ZA OVU TABLICU,SVE VRLO JASNO NA JEDNOM MESTU......SUPER!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kalendar nadohrane
13.8.2008 13:49:26   
Gigana
Vedadu je 8,5 mjeseci i jede raznovrsno voće i povrće.  Ja sam, eto, špinat, brokulu i krompir počela davati sa 6 mjeseci, a blitvu, piletinu i teletinu sa 7,5.  Svo voće mu dajem već odavno, osim agruma i bobičastih plodova.  Hljeb sam počela pomalo da dajem već od 7 mjeseca (ali baš pomalo, samo nekoliko zalogajčića).  Žumance sam mu prvi put dala da proba kad je imao 7,5 mjeseci (samo dva-tri mala zalogajića) i još uvijek mu ne dajem žumance kao obrok, već tek ponekad.  Možda će neko reći da sam ovakva ili onakva, ali ja svom djetetu dajem sve da okusi, pa i čokoladu i monte.  Hoću jednostavno da okusi svu hranu, pa makar se radilo o samo jednom zalogaju (smatram da mu od jednog zalogaja ne može ništa biti)

Slijedeće namirnice još nisam nikako ni pokušala da mu dam: Bjelance, med, paradajz, kupus, kelj, začine, cveklu, raž, ječam, ribu, patlidžan, koštunjavo voće, suho voće. 
Hranu ne solim, ali nekad se zna desiti da jede nešto što je skuhano za ručak za odrasle, pa bude onda i malo soli. 
Ne pridržavam se striktno nikakvih pravila, već imam "svoja" pravila koja sam već navela, jer smatram da dijete treba da proba od svega po malo.

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kalendar nadohrane
13.8.2008 18:06:23   
sanny
Kod nas u danskoj je skroz drugacije i to bas sve ...od 4 mjeseca bebe pocinju da jedu pire krompir...a od 6 sve voce i povrce samo svako 14 dana povrce koje sadrzi nitrat...

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kalendar nadohrane
13.8.2008 18:49:59   
mamina cura
Hajde stavi nam njihovu tablicu nadohrane

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kalendar nadohrane
16.8.2008 12:50:00   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni je jedan stari pedijatar rekao:
Ima čitav život da upozna nove ukuse...čemu žurba?
user posted image


Apsolutno si upravu!!! Ovo bi posebno istakla za kravlje mlijeko, meso i mesne preradjevine kao i industrijsku hranu!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kalendar nadohrane
17.8.2008 1:33:47   
sanny
 Evo mamina cura i danski kalendar nadohrane;)))

Zitarice:

kukuruz, proso, heljda i riza ( moze se poceti najranije od 4 mjeseca al se preporucuje tek od 6, jer ministarstvo za zdravlje preporucuje iskljucivo samo dojenje prvih 6 mjeseci. ali znaci moze od 4 mjeseca.)

Zitarice koje se daju tek od 6 mjeseca jer sadrzavaju gluten: zob, jecam, raz i sve ostale. Moz epojedinacno moze i kombinovano. U samom pocetku se daju u mali kolicinama da nebi beba dobila veliku dozu glutena. Mada ja samo dajem zob a i mjesam sa proso jer to voli a i bojim se glutena, mada je ona 8 mjeseci.

Povrce:

Od 4 mjeseca: krompir, mrkva, brokoli, tikvica, grasak, persunov korijen i nekakav pastiniak. preporucuju da se pocne sa krompirom..

Od 6 mjeseci beba moze da jede SVE povrce. Svako 14 dana se daje spinat, celer i nekkake rotkvice, tj povrce koje sadrzi nitrat.

Voce: 

Od 4 mjeseca: jabuka, kruska, banana i breskve.

Od 6 mjeseca SVe voce.


Mlijecni prozivodi:

Od 6 mjeseci: kravlje mlijeko sa masnocom od 3,5 % ( to je najvece u Dk) i yogurt obicni.  I naravno u malim kolicinama jer bebina potreba za mlijekom je 1/2 do 3/4 l na dan racunajuci i formulu.

Meso:

Sve vrste mesa i riba ( ima neka riba koja se ne treba da daje al neznam kako se zove na nas)
Znaci svinjsko, telece, pilece i one dzigerice il kako se vec zove (ne dajem jer mi je gadno a i mislim da niej zdravo u danasnja vremena)

U 8 mjesecu pastete i salame raznih vrsta


evo drage moje sasvim drugacije od onog od cega ja citam ovdje i ja se pitam zasto.. Imam prijateljica u svedskoj, engleskoj i ostalim eu zemljama i svugdje je razlicito.
I sad meni nije jasno zasto jel do klime il sta.. Mislim nije mi jasno da sad beba u danskoj moze jesti taj gluten od 6 mjeseci a u bosni recimo od 8 . Neznam al ja imam svoj kalendar i dajem ono sto ja mislim da je prilagodjeno mojoj curici. Nestavljam recimo zacine u njenu ishranu kao recimo persunov list i one druge il recimo luk il cesnjak, mislim da to moze sacekat kao i vecina hrane..

pozzz


_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kalendar nadohrane
17.8.2008 15:49:08   
dami
drage mlade mame ,evo mene prvi put i tema je ok.moja mala cura imati ce za 3 dana 6 mj. i nije izbirljiva sto se hrane tice.papa krumpir ,rizu ,breskve ,banane ...i veselimo se svakom novom obroku, naravno mamino mlijeko je ipak najdraze!user posted image

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kalendar nadohrane
17.8.2008 16:22:53   
mamina cura
Dobro nam dosla i ugodno druzenjeuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kalendar nadohrane
17.8.2008 17:24:07   
Amrino
moze se poceti najranije od 4 mjeseca al se preporucuje tek od 6, jer ministarstvo za zdravlje preporucuje iskljucivo samo dojenje prvih 6 mjeseci. ali znaci moze od 4 mjeseca.)


Znaci nije drugacije kao sto ti kazes.
I "tamo" i "ovdje" se preporucuje iskljucivo dojenje do 6. mjeseca jer je to najbolje  i najzdravije za bebu. A sto se tice tablice dohrane i toga "moze se"...pa naravno da se moze- niko ti ne moze zabraniti...Vaznije pitanje je "treba li se"...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kalendar nadohrane
17.8.2008 18:30:54   
sanny
Naravno da ti MOZES ´da das svojoj bebi i komaraca isprzeni recimo, to je vec tvoja odgovornost.

I naravavno da je dojenje najbolje do 6 mjeseci ali nekim bebama treba vise bez obzira sto ministarstvo kaze. A za to "moze se" htjela sam reci da mozes komotno da uvedes to u ishranu bez ikakvih problema. E sad zavisi kako ko podnosi namirnice. Mi nismo imali problema do sada..

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kalendar nadohrane
17.8.2008 19:52:56   
Amrino
IZVORNA PORUKA: sanny

Naravno da ti MOZES ´da das svojoj bebi i komaraca isprzeni recimo, to je vec tvoja odgovornost.

I naravavno da je dojenje najbolje do 6 mjeseci ali nekim bebama treba vise bez obzira sto ministarstvo kaze. A za to "moze se" htjela sam reci da mozes komotno da uvedes to u ishranu bez ikakvih problema. E sad zavisi kako ko podnosi namirnice. Mi nismo imali problema do sada..


Ovo apsolutno nije istina.
Mnoge bebe- nazalost- dobiju razne alergije i zarade mnoge bolesti jer ih rano pocnu hraniti namirnicama za koje njihovo malo tijelo jos nije spremno. To je jako opasno- jer niko ne moze zasigurno reci kako ce koje dijete reagovati na odredjenu namirnicu. Druga stvar- ne mozes uvijek odmah vidjeti posljedice. To je kao da kazes- "Hej ova nezdrava hrana nije nezdrava. Ja sam pojela masni hamburger sa punomasnom majonezom i kecapom i nije mi nista!"
Posljedice nepravilne ishrane mozes osjetiti godinama poslije.
Dalje- nije istina da nekim bebama treba nesto vise od mlijeka u prvih 6 mjeseci. Moj Hamza se rodio sa 4.050 g i 56 cm...bio je bebetina...dobijao je u prosjeku mjesecno po 1.300 g- a bio je "samo" na mlijeku. Znaci- ne govorim ja napamet.
Nema potrebe sa zurbom. Zasto davati maloj bebi sve te stvari i bespotrebno je muciti- kada to njoj ne treba.

I moram stvarno upitati- pastete i salame od 8. mjeseca?! Jel se to neko sali majke ti?!

< Poruku je uredio amrino -- 17.8.2008 19:53:29 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kalendar nadohrane
17.8.2008 22:03:47   
sanny
Amrina il kako vec nisam ja napisala taj kalendar dohrane da se prepucavam s nekim, vec onako jedna mama je pitala i eto. A to za pastete i salame sigurno je istina, evo imam pred sobom brosuricu koju mi je dala moja pedijatrica. Cak je rekla da beba smije da pije i mlijeko kravlje naravno. I normalno kao i svaka majka slazem se sa tobom da nezdrava ishrana moze da skodi kasnije i sama imam posljedica. Samo sam htjela da se posavjerujem sa vama i kazem kako ej razlicito da se npr recimo neko povrce daje kod kasnije a ovdje sve bas sve od 6 mjeseca. I nisam ja sastavljala taj kalendar vec dansko ministarstvo za zdravlje;)) pa ko voli nek izvoli..
Ne pridrzavam se ni ja toga... ja imam svoje i polako sa svim namjernicama ne zuri nam se nikamo;)))))

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kalendar nadohrane
4.9.2008 14:58:55   
ebru
Ja kad pogledam ovu tablicu nadohrane,mogu rec da se ipak koliko toliko pridrzavam.
Moja cura je probala od voca krusku,jabuku,bananu,sljivu,breskvu
Od povrca
mrkvu,korabicu,krompir,karfiol i luk crveni i bjeli
Od zitarica
palentu,rizine pahuljice(valjda se i to broji,neznamuser posted image )

Probala je i keks,i hljeb ali eto kupujem joj makarone bez glutenauser posted image
Jogurt sam joj od hipp-a kupovala sa jagodom pise da se daje od 6.mjeseca i nikakvu alergiju nije imalaMislim da ga je probala sa 7 mjeseci
Zumance,pilece meso,kravlje mlijeko jos nije probala!
Ribu je eto jela sa recimo 8,5 mj

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kalendar nadohrane
10.10.2008 22:25:20   
enna
Evo da i ja kazem par stavri na ovu temu.Ovdje u Italiji voce ide od 4 mj. prvo se ide sa vocem(jabuka,kruska,breskva,banana,sljiva),od 5-og mjeseca se uvodi slana hrana i to pocinje se prvo sa kuha se:1 krompir,1 mrkva u 1/2 l vode,kada se to skuha tj voda smanj na pola 200-250 ml onda se u to doda riza u prahu,ili 4 vrste zitarica ili sta ja znam ima vec tih preparata i kasika maslinovog ulja i kasika parmezan sira.Poslije sedmicu dana u to se dodaje povrce p zelji(spinat,tikvice,korijen persuna)i negdje oko 5 i po mjeseci uvodi se meso riba najbolje za pocetak ono iz teglica gotovo za bebe,ili da se kuha pa sa samelje se da se dobije kasica ja sam probala i sa makaroncicima za bebe od 4 mjseca i moja Ena jede sve ne osjecam nikakvu krivnju pije i mlijeko adaptirano ali polako jede i svu hranu naravno njoj se posebno kuha bez soli i zacina i masalla je napredna bez ikakvih alergija ili sta ja znam cega vec.Ovdje je takva vrsta prehrane za bebe pa se toga i pridrzavam pusica svima a i bebicama!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kalendar nadohrane
11.10.2008 22:27:44   
Suzana
Drage mame,
 
Mojim je djecacima 4,5 mjeseca. Kako se na posao vracam za mjesec i po user posted image , primorana sam nesto ranije uvesti cvrstu hranu. Za sada samo doje, a evo, ovih dana se kanim da im za pocetak dam malo jabuke.
E sad, znam da ide kasicica prvi dan, pa drugi dvije, pa sve tako par dana, da vidim kako ce mi njih dvojica reagovati, ali bih voljela da mi preporucite na koji nacin da im dam jabuke - da li da iscijedim svjez sok ili da kuham jabuku (to neki preporucuju - ali u tom slucaju onda sta dajem, ispasiranu jabuku?)?
Uglavnom, koliko sam citala, ici cu lagano sa vocem i povrcem, a onda planiram ukljuciti te male obroke u vidu kasica sa vocem/povrcem i ovim rizinim pahuljicama (vidim da ste preporucile organske iz DM-a i to mi se cini dobro).... Molim vas za savjet, da li sam na "dobrom putu" i jesam li ja ovo fino smislila? user posted image

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kalendar nadohrane
11.10.2008 22:32:00   
hanabanana
Ja sam prvo davala pahuljice od riže, onako solo. Onda nakon par dana u te pahuljice dodavala tikvicu, onda bundavu, onda jabuku.

Onda kukuruzne pahuljice, piše da se mute s mlijekom, ali možeš komotno s vodom. Zatim prosane pahuljice, imaš i proso uzeti u DM ali i ove prosane pahuljice. Za početak su one bolje, lakše se umute i dobiju jednoličnu masu.

Voće nemoj davati u posljepodnevnim satima jer je teže probavljivo za stomak. Dakle, popodne bolje pahuljice solo ili s povrćem. I samo lagano. Sada ti se to čini kao SF ali kroz koji mjesec će ti biti smiješno od čega si strahovala.

Samo polako. I poklanjam se na tvojoj hrabrosti - dojiti blizance, dvije bebe. Ne znam uopšte kako si to uspjela. user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 11.10.2008 22:33:29 >

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kalendar nadohrane
11.10.2008 22:47:13   
Suzana
Hanabanana,
 
Hvala na tvom savjetu. Hm, pahuljice od rize, to prvi put cujem. Obicno zene pocinju sa jabukom, mrkvom i sl.
I da, u pravu si, sada mi ova faza izgleda kao SF, sve kontam kako cu, sta cu, kako ce oni, sta da prvo smiksam itd, itd... ali vjerujem da ce mi sve izgledati smijesno vrlo brzo!
Svakako se javim kada krenemo!
 
A to sto se tice dojenja blizanaca.. Meni 'sasma' prirodno, mada je i Dr rekla da nije jos tj. odavno naisla na mamu koja doji blizance.
Ja hB nisam imala vecih problema tipa mastitis (ko zna sta bi bilo da je jedna beba) ali da je bilo tesko u pocetku, jeste, moram priznati, jer sam po cijeli dan dojila moje malene. Tek sada zaista uzivam kao i sve majke, kada su oni vec porasli, i kada s njima mogu lako baratati, a naravno, razmak izmedju podoja se povecao!
A sada kad su mi bili bolesni i svako malo se budili... Sisa ih je jedino umirila. Bas sam tada pomislila na flasice... Stoga, zivjela sisa! user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kalendar nadohrane
11.10.2008 22:50:11   
Suzana
Ej da...
Vidim da sve spominjete proso, ja mislim... jesam cula za proso, OK znam da je zitarica, ali ima li neki drugi naziv? To nema veze sa grizom jelde? user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kalendar nadohrane
11.10.2008 23:05:30   
hanabanana
Proso je žitarica, ali isto tako nema glutena. Imaš uzeti u DM, Alnatura - piše ti HIRSE Flocken.

http://www.dm-drogeriemarkt.sk/new/obr/temy/74_01_06_24.gif

Ja sam sa starijom počela sa žitaricama, babyrise, isto to sam uradila i sada sa mladjom. Nekako im je to lako probavljivo, a kasnije je lakše uvoditi druge namirnice, barem je meni bilo, jer bih u sve stavila kašiku babyrisa, kukuruznih pahuljica ili prosa. Djete valjda taj ukus prepozna, pa su mi sve ostalo lako prihvatale.

Nakon žitarica sam išla sa povrćem. Razlog: bundava i tikvica su lako probavljive.
A voće kasnije, prvo slatko je i naravno da bi dijete to trebalo prihvatiti bez problema, a drugo značajnije: teže je probavljivo od povrća.

< Poruku je uredio hanabanana -- 11.10.2008 23:07:33 >

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kalendar nadohrane
11.10.2008 23:15:24   
Visnja RR
a zasto se uvjek kaze da prvo ide voce pa onda povrce user posted image

Vidim da je sve to individulano (ili kako mame misle da je najbolje za njihovu bebu) ali ja sam odlucila da se prdrzavam ovoga:
U  dobi od 6 m je dovoljno dati 1-2 žličice kašice za privikavanje, uz 4-6 obroka mlijeka na dan. S navršenih sedam do osam mjeseci, nastavlja se s 4-5 obroka mlijeka i 4-5 žlica kašice, koje dajemo jednom do dva puta dnevno. Nakon devet mjeseci, dovoljna su 3-4 obroka mlijeka i 5 žlica kašice dva do tri puta dnevno. U ovom se razdoblju u kašice kombinira i hrana bogata bjelančevinama (meso, žumanjak, riba...). Između deset i dvanaest mjeseci, s 3 glavna obroka i 2 međuobroka koji uključuju najmanje 3 obroka mlijeka, način prehrane djeteta u mnogočemu sliči prehrani odraslih.
 
Suzana ako zelis mogu ti na mail poslati ima tu oko 35 stranica teksta

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *