|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 25 26 [27]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
31.7.2013 15:05:53   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: medaaaa

hvala ti Lejla puno sada cu joj ponuditi voce pa da vidim koliko moze izdrzati bez hape


Ostavi hapu za večernji obrok i nemoj je u opće nuditi. Postavi sebi tako stvari da je hapa od sad samo za večeru i planiraj druge obroke tokom dana.




jel nije malo da beba od 9 mjeseci ima samo hapu(ako se pod ovim mislim mlijeko) samo za jedan obrok


Ako se u toku dana ubace obroci sa svježim sirom i jogurtom, nije malo. Nažalost, u primjeru medaae, dijete se hrani potpuno neprilagođeno svom uzrastu, a da niko od okoline nije dao konkretna uputstva majci kako da to ispravi.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 651
   RE: Kalendar nadohrane
31.7.2013 15:06:18   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: medaaaa

hvala ti Lejla puno sada cu joj ponuditi voce pa da vidim koliko moze izdrzati bez hape


Ostavi hapu za večernji obrok i nemoj je u opće nuditi. Postavi sebi tako stvari da je hapa od sad samo za večeru i planiraj druge obroke tokom dana.




Ovako kako je Lejla rekla.
U jedno možeš biti sigurna, dijete do godinu dana jede kada je gladno.
Nakon toga poprima lošu naviku odraslih i jede i kada nije gladno.
Dijete koje je gladno neće spavati.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 652
   RE: Kalendar nadohrane
31.7.2013 15:11:13   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: medaaaa

hvala ti Lejla puno sada cu joj ponuditi voce pa da vidim koliko moze izdrzati bez hape


Ostavi hapu za večernji obrok i nemoj je u opće nuditi. Postavi sebi tako stvari da je hapa od sad samo za večeru i planiraj druge obroke tokom dana.




jel nije malo da beba od 9 mjeseci ima samo hapu(ako se pod ovim mislim mlijeko) samo za jedan obrok


Ako se u toku dana ubace obroci sa svježim sirom i jogurtom, nije malo. Nažalost, u primjeru medaae, dijete se hrani potpuno neprilagođeno svom uzrastu, a da niko od okoline nije dao konkretna uputstva majci kako da to ispravi.


mislim da se to sve moze uspjesno promjenit,samo treba volje i strpljenja
nazalost kod nas recimo zitarice dosta potisnute,i malo koji pedijatar ce ih spomenut
a jako su dobre u svim kombinacijama,ne debljaju a site su

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 653
   RE: Kalendar nadohrane
31.7.2013 15:16:40   
hanabanana
Upravo si bebacha.....meni je jedan pedijatar rekao da sa šest mjeseci mogu preći na punomasno mlijeko....

Znači, ima i njih svakakvih, koji nisu pročitali niti jedan rad od vremena kada su medicinu završili.

Ali danas je informacija tako dostupna lako i svima....i jako mi je drago što ima majki poput medaaaaa koje su spremna pitati i prihvatiti savjet.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 654
   RE: Kalendar nadohrane
31.7.2013 15:20:06   
bebacha

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Upravo si bebacha.....meni je jedan pedijatar rekao da sa šest mjeseci mogu preći na punomasno mlijeko....

Znači, ima i njih svakakvih, koji nisu pročitali niti jedan rad od vremena kada su medicinu završili.

Ali danas je informacija tako dostupna lako i svima....i jako mi je drago što ima majki poput medaaaaa koje su spremna pitati i prihvatiti savjet.



da i meni je isto receno to kad se požalila da moja 6-to mjesecna beba slabo spava i da je nervozna,i ja uvedo kravlje mlijeko sa 6 mjeseci,beba odbi siku sa 9user posted image user posted image
sreca pa postoji internet i sve dostupno pa sam s drugim djetetom bila pametnija
svaki savjet pedijatri prucila dobro

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 655
   RE: Kalendar nadohrane
31.7.2013 15:22:10   
hanabanana
Ja nisam htjela poslušati takvu budalaštinu, iako je moje starije dijete bilo na AD mlijeku.
( mada moram reci da je i moja mater rekla: ma malo sutra ces dati obicno mlijeko, ja sam zbog tebe isla u slavonski brod 1975 da ti kupim ad a oni bi sad da se daje obicno a dijete nema ni godinu )
Pila je AD mlijeko skoro do 3 godine.
Ne zato štao sam ja insistirala, nego jednostavno voljela ga je.

I svakoj majci koja kaže da je nešto od hrane bebi bljutavo i da zato treba soliti, mastiti, šećeriti....ja bih dala da proba adaptirano mlijeko.
Ja bih dušu povratila da to moram popiti, ali bebe ga piju.

Mladja je dojila do 13 mjeseci, do 18 pila AD, i prešla na obično.

< Poruku je uredio hanabanana -- 31.7.2013 15:26:05 >

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 656
   RE: Kalendar nadohrane
31.7.2013 15:24:10   
aidana
user posted image za Lejlu, divan prstup. Zna sta prica, daje konstruktivnu kritiku i savjete bez suvisnog osudjivanja.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 657
   RE: Kalendar nadohrane
31.7.2013 15:28:53   
bebacha

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja nisam htjela poslušati takvu budalaštinu, iako je moje starije dijete bilo na AD mlijeku.
( mada moram reci da je i moja mater rekla: ma malo sutra ces dati obicno mlijeko, ja sam zbog tebe isla u slavonski brod 1975 da ti kupim ad a oni bi sad da se daje obicno a dijete nema ni godinu )
Pila je AD mlijeko skoro do 3 godine.
Ne zato štao sam ja insistirala, nego jednostavno voljela ga je.

I svakoj majci koja kaže da je nešto od hrane bebi bljutavo i da zato treba soliti, mastiti, šećeriti....ja bih dala da proba adaptirano mlijeko.
Ja bih dušu povratila da to moram popiti, ali bebe ga piju.

Mladja je dojila do 13 mjeseci, do 18 pila AD, i prešla na obično.


naravno da je bljutavo i ruzno nama
beba ne poznaju nikakve dodatke nego amo hranu onakva kakva je
moji obadvoje ni danas nevole nista dodatno pošecereno,posoljeno

svi se cude kako oni nedaju posolit kuhan pecenjak

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 658
   RE: Kalendar nadohrane
16.11.2014 21:42:37   
Lilyfee
Moj mali ima 5 mjeseci i već smo počeli da dohranom. Ne jede svaki dan nit ogromne porcije al par kašika svaki drugi dan pojede. Ne pridržavam se striktno nekih tablica jer nisam ubjeđena u njih. Moj sinčić uglavno doji i to mu je do daljneg glavna hrana.a ovih par kašica čisto eto da malo promjenimo. Isključivo mu sama kuham i to smo počeli sa : rižom, tikvom, brokulom, krompirom, mrkvom, bananom,kruškom i jabukom. Tih namirnica se držimo do daljneg pa ćemo vidjeti dalje.
Ne namjeravam mu dugo davati nešto tipa Monte ili soliti hranu jer smatram da za to nema potrebe. Dokle možemo uticti na njegovu zdravu ishranu treba raditi na tome.
Iako mali doji nekad mu ponudim vodu,a vrlo rijetko čaj od komorača.
To je to što mi za sad ručkamo.

_____________________________

<3 Love <3

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 659
   RE: Kalendar nadohrane
17.11.2014 11:39:20   
irenaSA
Pozdrav svim mamama i bebama...
nadam se da neka ima korisnu informaciju.
Imam curicu od 4 godine koja je dojila i pila AD..nemliječnu hranu uveli smo sa 5 mjeseci i 17 dana malo po kalendaru malo po osjećaju, uglavnom alergenu hranu nismo davali do godine i pol.
Jučer odvedemo malog bracu, koji u srijedu puni 2 mjeseca kod doktora u Omer Maslić radi oka koje je počelo suziti, radi prehlade ili propuha ko ćega znati i pita nas neki fini ,stariji čika doktor je li dojite ako dojite počnite uvoditi nemliječnu hranu sa 17 tjedana ni prije ni kasnije.
U slučaju sina nismo pogriješili i odlučili smo da samo i isključivo dojimo što nam je i uspjelo za razliku od prvog djeteta no nisam sigurna da bebea treba početi jesti čvrstu hranui ili joj se ista treba uvoditi sa četiri mjeseca!!user posted image Je li to zato što samo dojim? Beba je za mjesec dana sa 3800 dobila 5 200 gr...nisam sigurna da je to zbog toga što ne dobija dovoljno na kilaži.
Kada sam isto pitanje uputila doktoru rekao je da je to najnoviji medicinski trenduser posted image
Je li i jedna od vas čula za ove savremene metode...
Pobogu dvoje djece rodim u pet godina i sve suprotne metode...malu ne povijaj široko malog povijaj kukove maloj snimi jednom malom dva putau tri mjeseca....kupaj samo vodom kupaj plivaseptom...pa je sam li prvo dijete po svim pravilima upropastila

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Lilyfee)
Neposredna veza do poruke: 660
   RE: Kalendar nadohrane
17.11.2014 11:47:41   
Hanady RR
Irena...dorbo si rekla...u pet godina svega novoga negirajući staroga...user posted image
no opet neke sonove osobito oko dojenja djece i uvođenja dohrane nisu se mjenjali, to ako gledamo uopšteno...ja bar čula nisam...user posted image
negdje logikom bebačć fino napreduje, godi mu,,,,ne znam zašto bi žurili sa dohranjivanjem ako mu je dojenje dovoljno što njegov razvoj i kilaža fino pokazujuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 661
   RE: Kalendar nadohrane
17.11.2014 11:49:01   
Merylin
Sama riječ "trend" treba da vam bude dovoljna. Pedijatri nisu specijalisti za prehranu. Trendovi se mijenjaju, ali bebin organizam i spremnost da adekvatno prihvata i vari hranu će uvijek biti isti. Beba sam četiri mjeseca nije spremna na čvrstu hranu, samo će se džaba mučiti i opteretit ćete njen mali stomačić. Svjetska zdravstvena organizacija preporučuje uvođenje nemliječne hrane sa 6 mjeseci, jer do tada majčino mlijeko zadovoljava 100% bebinih potreba.
Ja sam svom djetetu dohranu uela sa 5,5 mjeseci i tek sa sedam mjeseci je prihvatio taj jedan nemliječni obrok.
Naravno, svako dijete je drugačije i majka treba osluškivati, ali uživajte u dojenjuuser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 662
   RE: Kalendar nadohrane
17.11.2014 12:13:23   
irenaSA
Ma upravu ste ja ću kao i sa prvim ...slušati samo dijete i svoj instikt mada mali već guta pljuvačku i širi usta kada gleda nas da nešto jedemouser posted image
Mogao bi on i sa dva na čvrstu hranu...
Više i oni i njihovi trendovi samo neka istraživanja vrše na nama...eto ja sam felerična što me je majka 13 mjeseci dojila i što sam tek sa pola godine počela jesti malo jabuke ujedno kukovi su mi pogrešno razvijeni jer mi je majka i sve druge od prije 30 i kusur godina stavljala široki povoj...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 663
   RE: Kalendar nadohrane
17.11.2014 12:18:59   
Merylin
Upravo Irena, nema potrebe za žurbom, sve su to sami eksperimenti čija je svrha veći profit. Meni je pedijatar rekao da su zdravije kupovne kašice od domaćih, tad mi je sve bilo jasno. Iskusna ste majka user posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 664
   RE: Kalendar nadohrane
17.11.2014 12:44:57   
irenaSA
Ma eto samo rutine radi htjedoh da vidim jesam li ono malo "zaostala"user posted image
Kad reče 17 tjedana šesnaest puta sam u autu prebrojala na prste koliko je to mjeseci pa mi nikako nije jasno...
Čuj zdravije kašice od prirodnih e svašta i to da čujem...da li i svoje dijete ili unuče hrane s istim...
Upravo se pitam da li su mi curici rekli da ima atopijski dermatits da bih kupovala kremu od 37 KM jer mala nema niti jedan simptom klasičnog dermatititsa...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 665
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 25 26 [27]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 25 26 [27]
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *