|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
9.3.2013 20:13:10   
ajla86
kad se spinat uvodi....imam u plasteniku mashalla odlican je ali smijem li ovom zvrku dati....ako smije jel se i on kuha.....

(odgovor članu suncesunce)
Neposredna veza do poruke: 551
   RE: Kalendar nadohrane
11.3.2013 8:22:16   
mamaibabo
ajlice mislim da ti je prerano za spinat ,ja sam svojoj r.dala u 8 mjesecu isto iz plastenika 100% organski i oba puta mi dobila proljev user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 552
   RE: Kalendar nadohrane
11.3.2013 8:25:49   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ajla86

kad se spinat uvodi....imam u plasteniku mashalla odlican je ali smijem li ovom zvrku dati....ako smije jel se i on kuha.....


ja sam špinat uvodilo odmah po 6 mjesecu...
mada harana koja je bogata željezom ( što špinat jeste) može biti teška bebi...
al sam sa malim količinama kretala svakako i jako su ga lijepo prihvatile...
čak mislim da su njega najviše i jele...ćušpaoz su jako voljele...smao sma ga tada spremala sa vodom a ne sa mlijekom...
zelenom su se jako radovaleuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 553
   RE: Kalendar nadohrane
11.3.2013 8:31:01   
ajla86
necu onda ako je tezak ni slucajno....
uzela sam suhe smokve,grozdzice i marelicu da pravim kao kompot sa sljivama.....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 554
   RE: Kalendar nadohrane
11.3.2013 8:47:51   
mamaibabo
hanady i ja sam na vodi pravila i oba puta moja r.doi proljev izgledalo je koda je samo spinat prosao kroz nju i kad sam rekla dr.ona mi kaze da je najbolje spinat,repu davati od 11 mjesecauser posted image
ajlice i ja dajem kompot s tom kombinacijom ja pravim na pola litre vode pola sake tog susenog voca prokuham i procijedim i dajem joj da pije super mi je to i nemuci se sa stolicom od kako joj to dajemuser posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 555
   RE: Kalendar nadohrane
11.3.2013 8:54:10   
lepetetka

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

hanady i ja sam na vodi pravila i oba puta moja r.doi proljev izgledalo je koda je samo spinat prosao kroz nju i kad sam rekla dr.ona mi kaze da je najbolje spinat,repu davati od 11 mjesecauser posted image
ajlice i ja dajem kompot s tom kombinacijom ja pravim na pola litre vode pola sake tog susenog voca prokuham i procijedim i dajem joj da pije super mi je to i nemuci se sa stolicom od kako joj to dajemuser posted image

i ja sam negdje čitala to da špinat ide kasnije, mada sam i ja djeci ranije uvodila, nije im smetalo.


_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 556
   RE: Kalendar nadohrane
11.3.2013 8:56:58   
Hanady RR
ja sma inače tablice dohrane pratila ali ne slijepo...
znam reći '' pratila sma ih al nisma bila slijepi putnik''
u svakom slučaju da jesu imale porbleme sa stolicom sve što jeste željezo u većim količinama ja ne bih uvodila prije nego tablica kaže...

al sma pazila na alergene...na neke i previše recimo jaje...
kakve je to panika bila d auivedem jaje djeci bože me sakloni...





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 557
   RE: Kalendar nadohrane
11.3.2013 8:57:08   
chuci
ajla nemoj joj sve odjednom u kompot staviti. nije jela ni grožđe, ni smokve, kajsije ne znam ali jedno po jedno za svaki slučaj. nije žurba a bolje da znaš. možda joj nešto od toga izazove proljev pa da znaš šta joj dobro djeluje na mekšanje stolice.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 558
   RE: Kalendar nadohrane
11.3.2013 8:57:12   
lepetetka

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

ajlice mislim da ti je prerano za spinat ,ja sam svojoj r.dala u 8 mjesecu isto iz plastenika 100% organski i oba puta mi dobila proljev user posted image

mada u tom uzrastu proljev i ne mora značiti da je zbog špinata, dosta djece u tom periodu muku muče sa zubićima, pa proljev može biti i od zubića.. a ja kada sam pravila špinat, oko 6.sam počinjala davati bio je ili sa pavlakom, kasnije sa žumancetom, znači uvijek sam ga miješala s nečim..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 559
   RE: Kalendar nadohrane
11.3.2013 8:59:11   
chuci
ja isto kao hanady okvirno pratim tablice, ali ne bojim se alergena. kod nas u široj familiji nema alergija na hranu tako da ne vjerujem da će i kod nas biti. mi smo već jaje u tragovima probali u domaćim kiflama. jest da je jedno jaje na više od 500 gr brašna i plus ostali sastojci ali nije nikakvih reakcija bilo hB.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 560
   RE: Kalendar nadohrane
11.3.2013 9:02:29   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: lepetetka


IZVORNA PORUKA: mamaibabo

ajlice mislim da ti je prerano za spinat ,ja sam svojoj r.dala u 8 mjesecu isto iz plastenika 100% organski i oba puta mi dobila proljev user posted image

mada u tom uzrastu proljev i ne mora značiti da je zbog špinata, dosta djece u tom periodu muku muče sa zubićima, pa proljev može biti i od zubića.. a ja kada sam pravila špinat, oko 6.sam počinjala davati bio je ili sa pavlakom, kasnije sa žumancetom, znači uvijek sam ga miješala s nečim..

mislila sam sad opet probati spinats pavlakom jer pavlakicu bas voli uziva da je jedeuser posted image
ma je od spinata jer je blo zeleno i vodeno bas isto baputa ,ona je na ad mlijeku i moja licna prepostavka je da joj je to bio samo visak zeljeza inace sad mucimo s viskom eritrocita user posted image
jako sam uplasena zbog toga sutra nam je opet vadjenje krviuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 561
   RE: Kalendar nadohrane
11.3.2013 9:05:20   
ajla86
chuci naravno da cu lagano uvoditi.....mjesat sa nestle kukuruz-riza

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 562
   RE: Kalendar nadohrane
25.3.2013 22:51:29   
chuci

IZVORNA PORUKA: chuci

evo još jedan kalendar nadohrane:

6 mjeseci
Povrće: blitva (svježe ubrana), keleraba, krompir, mrkva, slatki krompir, tikva, tikvica
Voće: banana, breskva, jabuka, kruška, šljiva
Žitarice: riža, kukuruz, amaranth, proso

7 mjeseci
Povrće: karfiol
Voće: avokado, dinja, marelica, trešnja, višnja
Žitarice: dinkel, quinoa
Meso: piletina, puretina, bijela riba

8 mjeseci
Povrće: brokula, celer, cvekla, buranija, peršun, špinat, mladi luk
Voće: borovnica, kupina, lubenica, malina
Žitarice: pšenica, raž, ječam, zob
Meso: žumance
Mliječni proizvodi: jogurt

9 mjeseci
Povrće: artičoka, grašak, krastavac, luk, repa, šparoge
Voće: brusnice, ribizle
Žitarice: hljeb

Meso: janjetina, teletina

Mliječni proizvodi: pavlaka, mladi sir


10 mjeseci
Povrće: leća, paradajz (12 mj ako ima alergija u porodici)

Voće: smokva



11 mjeseci
Povrće:kupus, kelj, poriluk, prokulice
Voće: grožđe
Mliječni proizvodi: žuti sir

12 mjeseci
Povrće: bamija, bob, grah, hren, paprika, patliđan
Voće: ananas, grejp, jagoda, kivi, limun, mandarina, mango, narandža, šumska jagoda
Meso: junetina, govedina, bjelance

Mliječni proizvodi: mlijeko
Pošto sam tablicu sastavljala ja sama, molim vas da mi javite ako sam neku namirnicu skroz fulala mjesec, i naravno ako nije problem da se objasni razlog zašto ta namirnica ide ranije ili kasnije. Isto tako ako sam neko voće i povrće zaboravila javite i to da sebi dopunim tablicu.
Pusa svima





haha evo moje tablice. a izgubila sam je jer je mm greškom pobrisao. juhu

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 563
   RE: Kalendar nadohrane
26.3.2013 8:12:39   
mamaibabo
chuci ja svojo r.probala kelji i imala je stomacnih problema (doduse i mene on muci) dal da opet probam ili ipak da malo sacekamuser posted image
znaci moze sad paradajz user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 564
   RE: Kalendar nadohrane
26.3.2013 8:44:23   
chuci

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

chuci ja svojo r.probala kelji i imala je stomacnih problema (doduse i mene on muci) dal da opet probam ili ipak da malo sacekamuser posted image
znaci moze sad paradajz user posted image user posted image

a ako ti nema alergije na paradajz u porodici ja bi dala. on raste na našem podneblju pa ga mi genetski lakše podnosimo od npr ananasa ili agruma. ipak ne preporučuje se na početku jer je čest alergen pa dok malo organiztam ojača za svaki slučaj.

što se tiče kelja trebaš probati ponovo ali sačekaj sedmicu najmanje pa joj opet dadni i to ja bi dala u kombinaciji sa nekim drugim povrćem koje je većinski. npr sa krompirom pa ubaciš malo kelja. ako prođe onda sljedeći put malo više kelja, a ako ne prođe dobro za stomačić onda sljedeći put sačekaš opet sedmicu dvije pa opet u kombinaciji sa većinskim krompirom. tako da joj se organizam navikne da to vari.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 565
   RE: Kalendar nadohrane
26.3.2013 8:46:23   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: chuci


IZVORNA PORUKA: mamaibabo

chuci ja svojo r.probala kelji i imala je stomacnih problema (doduse i mene on muci) dal da opet probam ili ipak da malo sacekamuser posted image
znaci moze sad paradajz user posted image user posted image

a ako ti nema alergije na paradajz u porodici ja bi dala. on raste na našem podneblju pa ga mi genetski lakše podnosimo od npr ananasa ili agruma. ipak ne preporučuje se na početku jer je čest alergen pa dok malo organiztam ojača za svaki slučaj.

što se tiče kelja trebaš probati ponovo ali sačekaj sedmicu najmanje pa joj opet dadni i to ja bi dala u kombinaciji sa nekim drugim povrćem koje je većinski. npr sa krompirom pa ubaciš malo kelja. ako prođe onda sljedeći put malo više kelja, a ako ne prođe dobro za stomačić onda sljedeći put sačekaš opet sedmicu dvije pa opet u kombinaciji sa većinskim krompirom. tako da joj se organizam navikne da to vari.

ok hvala user posted image
ja proala cisti kelj ocito sam tu user posted image pogrijesila

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 566
   RE: Kalendar nadohrane
26.3.2013 18:41:44   
stoic
koliko količinski jedu vaše bebe? otprilike...

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 567
   RE: Kalendar nadohrane
26.3.2013 19:16:02   
chuci
ja niti vagam niti mjerim
znam otprilike koliko izvadim iz šerpice. i stalno mijenja ako jede iz iste posudice nekad pojede sve a nekad pola.
znam da može pojesti onu malu teglicu voća od hipp, ali nekad ni nju ne pojede cijelu, a nekad pojede više od toga.
moj više voli ''slano'' od ''slatka'', tj više voli povrće i meso, općenito ručak od voća ali nekako se natjerujemo da sve jede.



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 568
   RE: Kalendar nadohrane
26.3.2013 20:07:47   
stoic
isti je i moj!
voće manje voli.... ali ona veća hipp ili babylove kašica mu je neka mjera

a povrća (bilo kojeg) i mesa može pojesti puno, puno više... nekad me strah koliku količinu pojede.. cijelu pastrmku sa 2 oveća krompira pojede..

kašice od žitarica također voli i može ih pojesti u količini kao i voća

9 nam je mjeseci i imamo 3 čvrsta obroka - budimo se i dojimo, zatim jedemo voće uz eventualnu kašicu od žitarica ako ne može pojesti svo voće koje sam pripremila, zatim oko podne opet dojimo, nakon toga ide ručak - povrće sa maslinovim uljem ili na mesnoj vodi ili samo meso, zatim oko 17h dojenje, zatim uveče opet neko jelo - tu variramo - ili povrće ili žitarice ili neki miks a ponekad i voće, mada ovo posljednje rijetko.. zatim pred spavanje dojenje i još više puta tokom noći dojenje..

on jede jako mnogo, svaka 2 sata a mršavko je...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 569
   RE: Kalendar nadohrane
26.3.2013 20:31:01   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: stoic

isti je i moj!
voće manje voli.... ali ona veća hipp ili babylove kašica mu je neka mjera

a povrća (bilo kojeg) i mesa može pojesti puno, puno više... nekad me strah koliku količinu pojede.. cijelu pastrmku sa 2 oveća krompira pojede..

kašice od žitarica također voli i može ih pojesti u količini kao i voća

9 nam je mjeseci i imamo 3 čvrsta obroka - budimo se i dojimo, zatim jedemo voće uz eventualnu kašicu od žitarica ako ne može pojesti svo voće koje sam pripremila, zatim oko podne opet dojimo, nakon toga ide ručak - povrće sa maslinovim uljem ili na mesnoj vodi ili samo meso, zatim oko 17h dojenje, zatim uveče opet neko jelo - tu variramo - ili povrće ili žitarice ili neki miks a ponekad i voće, mada ovo posljednje rijetko.. zatim pred spavanje dojenje i još više puta tokom noći dojenje..

on jede jako mnogo, svaka 2 sata a mršavko je...

ovo mi jeok al me buni ovo voce sta spadu u to user posted image
ja sve mslim da mojo r.malo namirnica dajemuser posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 570
   RE: Kalendar nadohrane
26.3.2013 20:42:13   
stoic
u ovo doba godine nema nekog voća, ali pod tim mislim na svježu rendanu mrkvu (znam, povrće je u pitanju), jabuku, krušku, bananu, kajsiju, avokado (organski, iz Mercatora, njega najviše voli od svega navedenog jer je najmanje sladak ;))

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 571
   RE: Kalendar nadohrane
27.3.2013 8:20:20   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: stoic

u ovo doba godine nema nekog voća, ali pod tim mislim na svježu rendanu mrkvu (znam, povrće je u pitanju), jabuku, krušku, bananu, kajsiju, avokado (organski, iz Mercatora, njega najviše voli od svega navedenog jer je najmanje sladak ;))

da to sam i mislila a poceli ste s avokadom(p.s. i on spada u povrce ) molim te kako ga spremas i ja ocu da uvedem al ja ga za nas koristim kad je zelen u supi a onako ga smeskam u papiru i ko salatu ga jedem s limunom i bjelim lukom ,veze nemam kako ga dati bebiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 572
   RE: Kalendar nadohrane
27.3.2013 10:14:00   
stoic
zaboravih dodati da imam i smrznutih domaćih šljiva pa mu dam, ali kako su pokisele i nije neki ljubitelj mada pojede nešto..

a prekršila sam "kod" te mu neki dan dala malo soka od borovnice, pošto imam domaćih borovnica

kad kupim avokado, ja ga stavim u kesu skupa s jabukom kako bi uzrelio.. za 2 dana avokado izvadim, operem ga onako s korom, zatim presječem na četvrtine (uzduž), odvojim jestive dijelove od velike košpe, ogulim koru i tamnije dijelove, te onda dobro izgnječim viljuškom.. ranije sam mu davala u kombinaciji s bananom ali tako manje voli nego kad samo kapnem koju kap maslinovog ulja.. on meni za doručak pojede cijeli avokado, ne znam je li to previše za devetomjesečnu bebu? :-/

to što sam nazvala "doručkom" je zapravo nešto svježe.. obzirom da mu ostatak dana dajem uglavnom kuhano (na pari).. no, kako je tog svježeg voća/povrća mali izbor, tješim se da vitamine dobija i preko mog mlijeka

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 573
   RE: Kalendar nadohrane
27.3.2013 10:39:59   
chuci
ja što sam nešto malo čitala o avokadu on je dosta kaloričan i pročitah da je jedno ''''serving'''' oko 1/5 srednjeg avokada.

edit: sad sam malo čitala na stranim forumima i njihove mame isto dadnu bebi čak i cijeli avokado jer djeca vole. niko se nije poalio.

< Poruku je uredio chuci -- 27.3.2013 10:48:19 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 574
   RE: Kalendar nadohrane
27.3.2013 11:25:39   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: stoic

zaboravih dodati da imam i smrznutih domaćih šljiva pa mu dam, ali kako su pokisele i nije neki ljubitelj mada pojede nešto..

a prekršila sam "kod" te mu neki dan dala malo soka od borovnice, pošto imam domaćih borovnica

kad kupim avokado, ja ga stavim u kesu skupa s jabukom kako bi uzrelio.. za 2 dana avokado izvadim, operem ga onako s korom, zatim presječem na četvrtine (uzduž), odvojim jestive dijelove od velike košpe, ogulim koru i tamnije dijelove, te onda dobro izgnječim viljuškom.. ranije sam mu davala u kombinaciji s bananom ali tako manje voli nego kad samo kapnem koju kap maslinovog ulja.. on meni za doručak pojede cijeli avokado, ne znam je li to previše za devetomjesečnu bebu? :-/

to što sam nazvala "doručkom" je zapravo nešto svježe.. obzirom da mu ostatak dana dajem uglavnom kuhano (na pari).. no, kako je tog svježeg voća/povrća mali izbor, tješim se da vitamine dobija i preko mog mlijeka

super uvodim avokado ,znam da je zdrav i bogat je e vitaminom,hvala user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *