|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
17.12.2012 23:02:54   
treće
hvala djoisa baš si druguser posted image

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Kalendar nadohrane
18.12.2012 14:06:46   
Alhemicarka
Kupila sam one zobene klice sa posijama, bioforovo, samljevene. Treba li i to namakati (joj koliko slova a) preko noći ?

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Kalendar nadohrane
18.12.2012 14:24:31   
djoisa
da

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Kalendar nadohrane
7.2.2013 18:11:08   
stoic
ineresuje me gdje nabavljate kukuruz da sigurno nije genetski modificiran?

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Kalendar nadohrane
8.2.2013 0:18:03   
ajla86
curici je 4,5 mj i do sad smo probali kuhanu jabuku,mrkvu i svjezu bananu i hippove mljecne kasice sto se mute sa vodom.planiram uvesti rizu i proso ali koju rizu je najbolje koristiti?kako djeluje riza na stomak jer curica ima velikih problema sa stolicom nesmjem nista tesko joj....jel iko imao situaciju slicnu pa da mi skrene paznju

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Kalendar nadohrane
8.2.2013 0:51:54   
Hanady RR
ajla i riža zatvara pa budi pažljiva i sa mrkovm i bananom one zavtavarju i mogu vas dovesti u porbleme stolice kao nedavno

rižu ako uvodiš mješaj obavezno sa nečim što otvara od namjernica...


nemoj d ažuriš...4 i pol mjeseca joj vi namjernice uvodite polako ne moraš bzinom svjetlosti


< Poruku je uredio Hanady RR -- 8.2.2013 0:54:18 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Kalendar nadohrane
8.2.2013 8:00:45   
Lulu_08
Mi smo do sada uveli jabuku, bananu, krusku, mrkvu, krompir, rizu, tikvicu i brokulu kao i proso. Nije bilo reakcija, ne svidja joj se sve, cak samo joj se ponesto svidja. Od jucer jede predvecer HIPP-ovu kasicu za laku noc, to joj se svidjelo. Ono sto je meni za sada vazno je da je od jucer prihvatila vodu na flasicu, lakse mi je ostaviti je kada imam druge obaveze jer znam da ima vodicu na raspolaganju. Ona je ranije imala nagon na povracanje od flasice user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Kalendar nadohrane
8.2.2013 9:42:55   
stoic
moj flašicu još ne prihvata normalno, ni onu sa kljunom ni običnu...... pije na čašu, ali i to ga moram nuditi više puta dnevno da bi makar nešto popio :(

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Kalendar nadohrane
8.2.2013 9:58:26   
chuci

IZVORNA PORUKA: ajla86

curici je 4,5 mj i do sad smo probali kuhanu jabuku,mrkvu i svjezu bananu i hippove mljecne kasice sto se mute sa vodom.planiram uvesti rizu i proso ali koju rizu je najbolje koristiti?kako djeluje riza na stomak jer curica ima velikih problema sa stolicom nesmjem nista tesko joj....jel iko imao situaciju slicnu pa da mi skrene paznju


ne bi joj ni ja rižu uvodila. uvedi joj amarant umjesto riže, imaš ga u dm kao i proso. mojima je on uvijek omekšavao stolicu. i kukuruznu krupicu možeš, tj palentu. ima kupiti u dm onu bez glutena u onim žutim papirnim kesama. napraviš sa vodom. i palenta razrjeđuje stolicu.

što se tiče riže ja sam koristila onu za rižota jer se fino raspadne kad se duže kuha a ja ne blendam i koristila sam onu hipp u zelenoj kutiji ona je kao pahuljice.


i nema potrebe da žurite. uvedi joj šljivu, možeš hipp (ima kašica sama šljiva nemoj tu jer ima puno šećera, a ima kašica jabuka i šljiva uzmi tu jer ima više udjela voća). i uvedi joj krušku. ovo će ti sve pozitivno djelovati na stolicu.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Kalendar nadohrane
8.2.2013 10:24:36   
stoic
znači niko ne zna gdje nabaviti organski kukuruz? :(

btw, ni ja svom ništa ne blendam.. gnječim viljuškom i kašikom ili rendam

od gotovih kašica ponekad (mada vrlo rijetko) kupimo hipp mrkva, hipp mrkva+jabuka, hipp šljiva+jabuka, babylove mrkva jer su skoro pa jedine koje ne sadrže šećer

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Kalendar nadohrane
8.2.2013 23:21:17   
ajla86
danaas je jela jabuku,i poslije tog<a je imala tamno maslinastu stolicu ppomalo sluzavu ja se ucrnjacila automacki....zvala dr kaze da pratim sutra situaciju mozda joj negodi....
ako se primjete promjene na stolici je li se prestaje davati ta voćka....
ona super jede mashala nema sanse i kad joj nudim nesto novo da dam samo kasikicu odmah place,trazi da jede zjeva,probam flasicu dati nema sanse...njoj je 4,5 mj ima 8 kg vesela beba sve super samo nas guza zeza....

< Poruku je uredio ajla86 -- 8.2.2013 23:23:17 >

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Kalendar nadohrane
8.2.2013 23:27:01   
ajla86
hvala curke slabo razumijem u ove zdrave zitarice kad inshalla krenemo sa pitama i sta na kasiku tu sam maheruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Kalendar nadohrane
8.2.2013 23:27:29   
animagical
ajla, ti previse zavirujes u pelenu...sasvim je normalno u peleni nalaziti sve dugine boje kad se krene s dohranom..od kruske ce kakiti kruskasto, od mrkve narandzasto, od sljive tamno i tako dalje... obrati paznju da dijete nema proljev, zatvor, bol u stomaku...i pusti je malo brate dragi

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Kalendar nadohrane
9.2.2013 10:00:53   
ajla86
animagical ja sam u bolnici zaglavila zbog stolice i moram je pratiti svaki dan,zato pitam jel do hrane.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Kalendar nadohrane
9.2.2013 10:06:03   
Hanady RR
ajla kao i kod odraslih kako neka hrana reguje na stolicu tako i kod bebe...ososbiot kod male bebe čiji stomčać se susreće po prvi put...
jabuka nije laregn, jabuka oksidira draga...pa mjenja boju...
ja sma od babane mislila gliste...mislim noralno d abrineš nakon svega posbeno...
al polako...gdje žuriš...
nećeš nidgje zakasniti...kakave pite i kašika brzinom svjestlosti...
imaš ovdje temu punu savjeta, odbroka...iščitaj...
žene monogo toga kupuju i daju na način da zadovolji mali stomčaić...
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Kalendar nadohrane
9.2.2013 10:40:27   
ajla86
odoh iscitati,hvala user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: Kalendar nadohrane
9.2.2013 10:58:00   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ajla86

odoh iscitati,hvala user posted image



a ova je posbeno bogata idejma za vaš uzrast...
http://www.ringeraja.ba/forum/ishrana-bebe-od-45-6-do-12-m/m_204641/mpage_419/tm.htm#1562180


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Kalendar nadohrane
17.2.2013 12:51:17   
suncesunce
hello mamice kuharice
mom sinu ce uskoro punih osam mjeseci. posto nisam bas vicna u kuhinji a trudim se, zeljela bih vam napisati kako se mi hranimo pa da mi eventualno ukazete gdje grijesim.
na mlijecnoj formuli je aman od rodjenja (aptamil comfort), a sada ga pije obavezno jednom po noci i jednom ujutro.
oko 11 h kasica na bazi vode (frutolino, keksolino jabuka i sl.)
oko 15h razne varijacije kuhanog povrca (cesto smrtznuto) i piletine, ponekad dodam pavlakicu, a ponekad mu u to dodam rizu ili tjesteninu za supicu(malo)
medjuobrok - pasirano voce (jabuka, banana...)
vecera, obicno kasica na bazi mlijeka(ponekad i kravlje) keksolino, nestle zitarice s kakaom i sl. to ga zasiti pa bolje spava.
pije dosta vode, caja i cjedjenih sokova (jabuka, mrkva, sljiva...)
probao je i dosta hrane koju mi jedemo (ako nije zacinjena, po zalogajcic, cisto da osjeti)
eto, ko je imao strpljenja da iscita neka kaze sta misli.
user posted image


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Kalendar nadohrane
17.2.2013 17:36:55   
chuci
jel on samo dva puta dnevno pije ad?
to je malo.
u prvoj godini osnovna hrana treba biti mlijeko



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu suncesunce)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Kalendar nadohrane
17.2.2013 21:50:50   
suncesunce
do sestog mjeseca je pio samo ad + jedan obrok. onda je probao hranu i ne zeli ad. sadamu s ad pravim kasice i dajem mu ga kada je pospan pa nema pojma sta mu se dogadja. elem to su dvije bocice ad dnevno plus jedna kasica s ad formulom.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Kalendar nadohrane
18.2.2013 11:39:39   
chuci
imam sad malo vremena jer mi je jedno zaspalo a drugo jede jabuku pa da još napišem.
ove kašice koje ti jede dva put dnevno su pune bijelog šećera. ove generacije su generacije sa velikim rizikom dijabetesa i barem dok možemo trebamo paziti na unos. bebi je to potpuno nepotrebna namirnica. bolje ti napravi griz ili palentu na mlijeku, kad ga već koristiš, i dodaj neko voće nego da koristiš frutolino, keksolino s jabukom nestle s kakaom i tako to.
i ja bi pokušala kako god da vratim još jedan obrok ad mlijeka.
nema potrebe da mu pasiraš voće za međuobrok. tako će pojesti veću količinu ali nema potrebe za velikom količinom bolje je da bebi daš bananu neka sama jede ili da joj dak+ješ bananu malo ugnječenu viljuškom. jabuku narendaj ili je daj onako u komadu neka dijete glođe. ako i otkine komad ili će ga pojesti ili ispljunuti. ako počne krkljati sačekaj da vidiš hoće li dijete samo ispljunuti, nemoj odmah skakati kao da se guši, većinom ispljunu sami.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu suncesunce)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Kalendar nadohrane
18.2.2013 14:08:17   
aidana
Chuci, malo prije te potpisa od rijeci do rijeci...sad ne mogu :)
Sto se tice ovih kasica i ja mislim da je bolje praviti svoje kao sto pise. Ja dajem jedino organic fine apple i to je to.
2 mlijecna obroka dnevno i meni ne zvuci bas puno, ali mozda on npr sa 2 obroka i kasica sa AD pojede isto koliko i moj u 3 obrokauser posted image Moj pojede izmedju 150 i 180 ml, znaci do pola litre dnevno.
Ja jedino ne bi davala hranu u komadu da jede. Gledala sam nedavno neki video o tome da se dijetetu manje vise od pocetka daje hrana u komadu pa onda oni to glodju i eventualno nesto pojedu. Meni se to nikako nije svidjelo. Nekad mu znam dati nesto da pokusa jesti tako, ali ne za vrijeme obroka vec onako izmedju. On to malo glodje desnima (nema jos nijedan zubic), najvise vrti u ruci i bude mu zanimljivo kad je nesto nepoznate teksture, tj on se igra s tim. Kad mu dosadi igra on samo baci. Da ga tako hranim, ne bi mi nista jeo. Mada nisu sva dijeca ista, ali eto kod mene ovo ne moze proci a iskreno za ovaj uzrast od 8 mjeseci mislim da i nije jos potrebno. Rendanje, gnjecenje ili maleni komadici su mi ok ali voce ili povrce u komadu ne.
Naravno ovo je samo moje subjektivno misljenje.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Kalendar nadohrane
18.2.2013 14:42:00   
chuci
pa ona je ovdje govorila o međuobroku ne o obroku. ja napisah da i ja kad dajem jabuku za doručak onda je rendam dok kad je dajem za međuobrok onda je dajem onako cijelu ili četvrtinu pa on to jede. ako je ona mekša jabuka onda on jede i otkida komadiće, a ako je tvrđa kisela jabuka onda smao siše sok iz nje i glođe je ali ne može otkinuti komadiće.
keks mu isto dam cijeli i on ga pojede otprilike 2/3 a ostalo mu ja dam komadiće i on pojede. njega topi i tako ga pojede. ako otkine komadić ispadne mu na onaj stolić pa ga ganja i uhvati ga većinom cijelom rukom ali nekad utrefi i samo sa dva prsta kažiprstom i palcem (razvija pincetni hvat).
isto ni on nema ni jednog zubića, ali i kad ih dobije neće mu puno koristiti jer djeca svakako žvaču hranu desnima.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Kalendar nadohrane
23.2.2013 20:14:30   
stoic
interesuje me koje kekiće mi daješ? jer bih i ja svom kupila neke koje se mogu davati u ovom periodu?

i da li bebama dajete avokado? ako da, koliko čekate da uzreli?

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Kalendar nadohrane
24.2.2013 11:11:45   
suncesunce
hvala vam na odgovorima.
nisam nikada pravila ni griz ni palentu. dodajete li jos neku namirnicu u to? postoji li neki poseban nacin na koji to pripremate vasim bebama ili samo da slijedim upute na proizvodu???
voce mu ne pasiram, nego kao sto rekoste bananu izgnjecim viljuskom, a jabuku izrendam. ja sam se krivo izrazila. ponekad u voce dodam i rizinog brasna ili nesto sl pa to pretvorim u obrok.

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *