|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 14:28:50   
mamaibabo
poz drage mame malo sam zbunjena,pa ocekujem vas savjet ,bebi sam pocela uvoditi dohranu od 6 mjeseca,krenula s jabukom i rizinom sluzi,ona sad ima 7 mjeseci i 15 dana dajem joj mlijeko ad ujutro (nazalost nedojim od 2 mjesec iz zrastvnirazloga mojih) onda vocna kasa ja pravim (jabuka i banana,il kruska i banana ,il tikva i suha sljiva) u podne mlijeko,onda povrtna kasa s pilecim mesom,popodne neka vocna kasa s rizom,sve ja pravim,zanima me kad mogu uvesti sir i pavlako i kako,sve me strah da joj je to malo,hvala Bogu napreduje dobro i jako je zivahna,al nisam jos probala te zitarice i sta joj dati od toga necu i nezelim joj davati cokolino,medolino i te gluposti,poooomoc user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 14:37:20   
djoisa
bez tih zitarica iz kutije, a posebno cokolina i sl. se moze imati raznovrsna ishrana..ni ja ih nisam kupovala..
jeste li probale palentu?
jogurt i sir mislim da bas ide oko 7 mj..sir mozes umjesati npr s bananom..ili palentom kao i jogurt..
ili tikvica (ili stambolka) s rizom i sirom i sl., a mozes i sam sir dati..
u povrtne kasice dobro je dodati malo maslinovog ulja (extra djevicansko)..
nemoj kupovati, ako kupujes, light mlijecne proizvode, nego one sa sto vise mlijecne masti..

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 14:55:52   
mamaibabo
bas vam hvala probat cu i palentu jos samo koju da kupim user posted image nadam se danismo otisli s teme da nas neruze.....hvala sve cu ovop da probamuser posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 15:03:24   
mamaibabo
da jos nesto moraju li biti kupovne pahuljice rizine mozeli riza kuhana ja koristim zutu rizu....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 15:12:16   
chuci
mamaibabo može naravno riža kuhana umjesto rižinih pahuljica, one su jednostavno lakše za koristiti i sve bude brže gotovo.

uvedi joj malo više žitarica u ishranu. imaš proso i amaranth oni su dobri za željezo, imaš ih u dm kupiti, ima i u merkatoru na onom odjelu gdje je organska hrana. i preporučujem ti da u trećem obroku izbaciš voće. neka to bude mliječno žitna kašica neka radije jer se voće teže vari pa se ne preporučuje navečer davati da ne optereti stomaačić

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 15:20:23   
mamina princeza
.

< Poruku je uredio mamina princeza -- 4.12.2012 15:21:00 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 15:20:44   
mamina princeza
jel i amaranth dobar za zeljezo. nisam to bas nika upotrebljavala a proslo ne mogu naci ni u jednom dm- u pa da to kupim:?

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 15:23:25   
mamaibabo
hvala al kako praviti mlijecni obrok s ad mlijekom....fakat nekontam ono se nesmije kuhati.....user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mamaibabo -- 4.12.2012 15:24:26 >


_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 15:41:59   
chuci

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

jel i amaranth dobar za zeljezo. nisam to bas nika upotrebljavala a proslo ne mogu naci ni u jednom dm- u pa da to kupim:?

imaš organski proso u velikom merkatoru tamo kod voća i povrća gdje stoji ona organska hrana.

amarant je bogat željezom, riža oima 1,5miligram na 1 cup, a amarant 15 miligrama.
evo korisno
http://glutenfreecooking.about.com/od/nutritionmealplanning/a/amaranth.htm




_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 15:44:40   
chuci

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

hvala al kako praviti mlijecni obrok s ad mlijekom....fakat nekontam ono se nesmije kuhati.....user posted image user posted image user posted image user posted image


imaš kupiti gotove žitarice sa pomješanim ad unutra samo zamjesiš sa vodom. a možda možeš skkuhati na vodi žitaricu pa onda dodati ad u tu vodu, ne znam nisam nikada ovo probala možda se javi neko ko je pravio tako ili s nekom drugom idejom.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 15:47:31   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: chuci


IZVORNA PORUKA: mamina princeza

jel i amaranth dobar za zeljezo. nisam to bas nika upotrebljavala a proslo ne mogu naci ni u jednom dm- u pa da to kupim:?

imaš organski proso u velikom merkatoru tamo kod voća i povrća gdje stoji ona organska hrana.

amarant je bogat željezom, riža oima 1,5miligram na 1 cup, a amarant 15 miligrama.
evo korisno
http://glutenfreecooking.about.com/od/nutritionmealplanning/a/amaranth.htm





Ovo sto procitah zvuci odlicno - od kada se smije davati bebi?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 15:53:15   
djoisa
chuci zena nece da koristi te gotove praskaste zitarice..

mamaibabo mozes jednostavno skuhati sto treba na vodi i onda umjesati jogurt ili pavlaku i sl..i eto mlijecno-zitnog obroka :)


http://www.gazdarica.com/stranice/naslovnica/izdvojeno/Pravilna-priprema-zitarica

< Poruku je uredio djoisa -- 4.12.2012 15:54:31 >

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 16:03:58   
chuci

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: chuci


IZVORNA PORUKA: mamina princeza

jel i amaranth dobar za zeljezo. nisam to bas nika upotrebljavala a proslo ne mogu naci ni u jednom dm- u pa da to kupim:?

imaš organski proso u velikom merkatoru tamo kod voća i povrća gdje stoji ona organska hrana.

amarant je bogat željezom, riža oima 1,5miligram na 1 cup, a amarant 15 miligrama.
evo korisno
http://glutenfreecooking.about.com/od/nutritionmealplanning/a/amaranth.htm





Ovo sto procitah zvuci odlicno - od kada se smije davati bebi?

smije od 6 mjeseci jer nema glutena.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 16:06:05   
chuci

IZVORNA PORUKA: djoisa

chuci zena nece da koristi te gotove praskaste zitarice..

mamaibabo mozes jednostavno skuhati sto treba na vodi i onda umjesati jogurt ili pavlaku i sl..i eto mlijecno-zitnog obroka :)


http://www.gazdarica.com/stranice/naslovnica/izdvojeno/Pravilna-priprema-zitarica

a sorry nisam vidjela da neće gotove praškove. pisala je da neće čokolino i kompaniju. meni nije isto to i one neke organske praškaste što se miješaju s vodom a imaju dodatak ad u sebi. čini mi se da su hipp bile.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 16:33:08   
mamina princeza
E hvala na informaciji bs se slomih trazeci proso ... znaci merkator ima ... super:)
kupimo svega pa pocenmo dodavati onako jedno po jedno da ne bude da ubacim sve odjeenom u jedna obrok al vjerujem da nece ni to skoditi :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 20:06:42   
mamaibabo
hvala ovo je bas extra tako cu probati......juuuuuupiuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 20:10:14   
mamaibabo
chuci ja jedva ziva ostadoh zbog losi aditiva u hrani i emulgatora sad jedemo iskljucivo zdravu hranu tako pripremam i za svoju rabiju povrce kupujem u okolnim selima bjelasnice i jako je jeftino vjerujte mi nemamo pojma st jedemo nazalost.....

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2012 21:28:49   
aidana

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

poz drage mame malo sam zbunjena,pa ocekujem vas savjet ,bebi sam pocela uvoditi dohranu od 6 mjeseca,krenula s jabukom i rizinom sluzi,ona sad ima 7 mjeseci i 15 dana dajem joj mlijeko ad ujutro (nazalost nedojim od 2 mjesec iz zrastvnirazloga mojih) onda vocna kasa ja pravim (jabuka i banana,il kruska i banana ,il tikva i suha sljiva) u podne mlijeko,onda povrtna kasa s pilecim mesom,popodne neka vocna kasa s rizom,sve ja pravim,zanima me kad mogu uvesti sir i pavlako i kako,sve me strah da joj je to malo,hvala Bogu napreduje dobro i jako je zivahna,al nisam jos probala te zitarice i sta joj dati od toga necu i nezelim joj davati cokolino,medolino i te gluposti,poooomoc user posted image


Mamaibabo ja sad ode OT ali, koliko shvatam ti svojoj bebi dajes 3 mlijecna obroka (jutro, podne i vece) a izmedju 3 cvrsta? Jesi li 4ti mlijecni obrok pomalo izbacivala ili si ga odmah zamijenila sa 2 cvrsta? Ja uvodim cvrstu hranu vec 2 mjeseca i jos nisam uspjela doci na 3 mlijecna obroka. Jede ujutro AD, onda vocna kasa, oko podne AD, poslije toga slana kasica sa povrcem, mesom, zitaricama, onda opet AD i pred spavanje oko 8 jos jednom AD. Ja sam vec na temi o uvodjenju guste hrane pisala o tome, pa sam dobila savjet da ce ga sigurno meso vise zasiti, ali ni to nije uspjelo. Zato me zanima da li mogu vec uvesti treci cvrti obrok a da mu ne skodi.

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Kalendar nadohrane
5.12.2012 8:13:56   
mamaibabo
ovako je kod mene rano jutro (4-5) 180 ml.ad mlijeka,onda oko 8-9 opet ad mlijeko,oko 10 vocna kasica,oko podne mlijeko nekih 120 ml.,oko 14h povrtna kasica s mesom,oko 17h neka voce s rizom,i navece oko pola devet mlijeko 150 ml.,draga ja joj i forsiram mlijeko jer je ono ipak najvaznije u prvoj godini zivta,sad cu izbaciti ovu popodnevnu vocnu kasu a ubaciti zitarice,nisam tamo pisala za mlijeko jer sve se briniem da joj malo dajem ove cvrste hrane,mila meni dr.rekla da mora dnevno popiti bar 600ml mlijeka eto ja tako i radim user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Kalendar nadohrane
5.12.2012 8:17:13   
Mya_81 RR
Ako se ne varam, imate sad 7-8 mjeseci?! Dva obroka guste hrane su vam trenutno sasvim dovoljna.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Kalendar nadohrane
5.12.2012 8:21:19   
mamaibabo
hvala mija i ja tko mislim ipak mlijeko je najvaznije.....procitah kakve sve blagodati ima extra djevicansko maslinovo ulje zaista divno nisam to uopste znala hvala portalu sto postoji definitivno vise nigdje necu nista traziti ovdje sve ima na ringeraja....juuuuuuuuuuuuupi odmah kupujemo maslinovouser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mamaibabo -- 5.12.2012 8:22:02 >


_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Kalendar nadohrane
5.12.2012 9:36:00   
aidana
I ja sam u dilemi oko omjera mlijeka i guste hrane. Znam da je bebama u ovom razdoblju potrebno oko 600 ml mlijeka. Moj pije 4 x 200 ml (nocni obrok je jos sa 4 mjeseca izbacio), tako da sam mislila da bi mu i 3 obroka mlijeka bila dovoljna, ali su mi se 3 gusta obroka ucinila previse za ovu dob. Nisam pametna...Mene sve strah da ga ne ugojim previse jer je bas krupan.

Zna li neko kad se nar uvodi? Pun je vitamina C pa kontam dobro bi doslo sad.

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Kalendar nadohrane
5.12.2012 9:53:30   
kaktuscic
Ja mislim da je svaka beba prica za sebe, i to koliko ce obroka imati u kojem mjesecu zavisi od bebinih potreba. Moja beba ima 6,5 mjeseci i ima tri obroka, s tim da je jedan obrok u toka dana npr. samo trecina banane ili jabuke ili kruske, znaci samo par kasicica. Ja sam primijetila da mi je beba strasno nervozna ako samo doji po cio dan, jer npr. u devet ima dorucak i tak oko 16h, 17h rucak (cvrstu hranu), kad sam mu prvi put ponudila izmedju ova dva obroka cvrste hrane da jede dijete se odma smirilo. On izmedju nebrojeno puta doji, i mislim da mu nisam uskratila mlijeko s tim sto ima tri cvrsta obroka, od kojih je jedan samo vocni. Inace on bi jeo puno vise da mu dam. Pedijatrica nam je savjetovala isto ranije cvrstu hranu radi sporijeg napredovanja. Krenuli smo kada je imao 5,5 mjeseci.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Kalendar nadohrane
5.12.2012 10:25:44   
chuci
ja nađoh da može nar ali nipošto košpice, što znači da može sok od nara. nisam konkretno našla od koliko mjeseci nego samo da može i prije godine ali ne košpice. a pošto je to voćka koja raste na našim prostorima, i nisam nigdje našla da je alergen ne vidim razloga zašto ga ne dati u obliku svježe cjeđenog soka.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Kalendar nadohrane
8.12.2012 20:57:58   
aidana

IZVORNA PORUKA: chuci

ja nađoh da može nar ali nipošto košpice, što znači da može sok od nara. nisam konkretno našla od koliko mjeseci nego samo da može i prije godine ali ne košpice. a pošto je to voćka koja raste na našim prostorima, i nisam nigdje našla da je alergen ne vidim razloga zašto ga ne dati u obliku svježe cjeđenog soka.


Hvala chuci. I ja sam trazila ali nisam uspjela naci puno informacija o naru. ja cu pokusati sa par kapljica u vodu ili slatku hapicu, pa vidjecemo.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

MAMA
smajli80

Da li sebe smatrate strogom mamom?

Da (15%)

Ne-previše sam popustljiva (18%)

Zavisi od situacije (59%)

Neznam neka to ocijene drugi (9%)


Broj svih glasova: 94

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *