|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 10:51:09   
vjestica
u svakoj varijanti je bolje proso nego ona razna čokolina, keksolina, monte i ostale da ne kažem šta, što daju bebama user posted image
pitanje za one koji daju bebi proso - jeli proso fino razmekša da bude kašasto?
ili ostanu one kao granulice i kad se skuha?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 10:55:45   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: vjestica

u svakoj varijanti je bolje proso nego ona razna čokolina, keksolina, monte i ostale da ne kažem šta, što daju bebama user posted image
pitanje za one koji daju bebi proso - jeli proso fino razmekša da bude kašasto?

ili ostanu one kao granulice i kad se skuha?



Slazem se, mi smo se bas zdravo hranili u tom periodu...ali bez prosauser posted image user posted image user posted image ..imala sam ptice i nikako ne mogu da podnesem da proso dajem svojoj bebi.user posted image user posted image user posted image

Nadam se da ce ti se javiti neke mame sa raznovrsnim receptima sa prosom.user posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 5.3.2011 10:58:15 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 11:00:20   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: vjestica

znate li ima li kod nas gdje kupiti prosenih pahuljica?
našla sam proso, ali mi nekako krupno izgleda (ne krupno, nego kao nešto što beba ne bi mogla pojest)
kako pravite proso?
jel razmekša dovoljno da bi beba fino mogla jest?



u dm-u je bilo


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 11:02:09   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: vjestica

u svakoj varijanti je bolje proso nego ona razna čokolina, keksolina, monte i ostale da ne kažem šta, što daju bebama user posted image
pitanje za one koji daju bebi proso - jeli proso fino razmekša da bude kašasto?
ili ostanu one kao granulice i kad se skuha?



ja imam bas proso ali kod mene su veci ali bude to mekano kao i bulgari kad se dobro raskuha, a ja dodam i krompiric ili tikvu i to onda bude fino mekano, a mozes dodati i sokica nekog, a ulje dodajes kad se skuha


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 11:05:42   
Anoniman
ja taj proso nikad nisam pravilauser posted image sta je to

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 11:11:24   
vjestica
može li bez ulja?
mala je beba, nisam joj još ulje davala


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 11:12:52   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: vjestica

može li bez ulja?
mala je beba, nisam joj još ulje davala



naravno da moze, nego kad su veci, ja mislim od 10 mjeseci ide maslinovo, a ja to sve kuham /(dinstam ) u vodi obicnoj.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 11:13:43   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: dadada

ja taj proso nikad nisam pravilauser posted image sta je to


to je ono sto jedu konje, ja svoju djecu filujem tim zitaricama,a ja to isto ne jedem, nekada u supu stavim i ukusno je


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 11:13:53   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: dadada

ja taj proso nikad nisam pravilauser posted image sta je to


dadada nemoj se provaljivati user posted image
imas ga kupiti u DM_u..ja sam za tu žitaricu isto doduše saznala ovdje na forumu, mislim da ga je amrino hvalila pa reko hajde da i mi to čudo probamo i nama je super...meni je ukusno jako, i bukvalno svakodnevno ga pripremamo - i sa povrcem i sa vocem......
nema neke prevelike nauke oko pripreme prosa - odprilike ga pripremaš kao i rižu..ja stavim odkativno jednu supernu kasiku prosa da pliva u vodi i kuha se 5 min..onda ga naFatam onom cjediljkom za čaj i eto ga...pomijesam sa nekim vocem i mlijekom ili sa povrcem i mesom...


< Poruku je uredio pocahontas -- 5.3.2011 11:17:08 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 11:19:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: dadada

ja taj proso nikad nisam pravilauser posted image sta je to


dadada nemoj se provaljivati user posted image
imas ga kupiti u DM_u..ja sam za tu žitaricu isto doduše saznala ovdje na forumu, mislim da ga je amrino hvalila pa reko hajde da i mi to čudo probamo i nama je super...meni je ukusno jako, i bukvalno svakodnevno ga pripremamo - i sa povrcem i sa vocem......

ama fakat nemam pojmauser posted image user posted image user posted image user posted image

ja sam mu pravila zapravo pravim ono na sta sam i ja naviklauser posted image ...tj. sta su meni pravili...a to je zito i zobena kasauser posted image

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 11:21:17   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: dadada

ja taj proso nikad nisam pravilauser posted image sta je to


dadada nemoj se provaljivati user posted image
imas ga kupiti u DM_u..ja sam za tu žitaricu isto doduše saznala ovdje na forumu, mislim da ga je amrino hvalila pa reko hajde da i mi to čudo probamo i nama je super...meni je ukusno jako, i bukvalno svakodnevno ga pripremamo - i sa povrcem i sa vocem......

ama fakat nemam pojmauser posted image user posted image user posted image user posted image

ja sam mu pravila zapravo pravim ono na sta sam i ja naviklauser posted image ...tj. sta su meni pravili...a to je zito i zobena kasauser posted image



ma mi smo ti više fensi tako da..nisi u fazonu moja ti user posted image
ne ozbiljno, super je proso, topla preporuka svima user posted image ja ga stavim i nama u supu od telece koljenice umjesto onih zvjezdica i bas mi bude nekako ukusnija....


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 12:00:58   
ruby_
IZVORNA PORUKA: vjestica

znate li ima li kod nas gdje kupiti prosenih pahuljica?
našla sam proso, ali mi nekako krupno izgleda (ne krupno, nego kao nešto što beba ne bi mogla pojest)
kako pravite proso?
jel razmekša dovoljno da bi beba fino mogla jest?


Imas u DM-u babylove proso-pahuljice bez glutena user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Kalendar nadohrane
10.3.2011 10:17:47   
@pple
Mame, kada ste uveli drugi obrok?

(odgovor članu ruby_)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Kalendar nadohrane
10.3.2011 10:32:58   
vjestica
kupila sam prosene pahuljice i bebi se sviđaju user posted image
moja  beba ima 8 mjeseci i još nismo uveli drugi obrok
kad fino prihvati ovaj prvi, onda ćemo drugi uvest


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu @pple)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Kalendar nadohrane
14.3.2011 8:16:53   
ringe ringe
@pple,
Mi uveli drugi obrok kako smo čitali da piše po nekim knjigama...- dakle, čim prihvati prvi obrok...Prvih mjesec dana (4 sedmice) smo isprobavali ukuse
mrkve, jabuke, brokule, tikvice, rižinih pahuljica, kruške, i kada je sve to probala i prihvatila, dakle npr. pojela cijelu tikvicu sa rižom...ja sam joj uvela po par kašikica noćnog, to bi uvijek bila neka voćka (jabuka, kruška, banana) sa hipp noćnim rižinim pahuljicama...dakle 4 sedmice nakon uvođenja prvog sam joj ponudila drugi, koji je također sa zadovoljstvom odmah prihvatila....

(odgovor članu @pple)
Neposredna veza do poruke: 440
   [Obrisana poruka]
14.3.2011 15:47:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ringe ringe)
  Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Kalendar nadohrane
15.3.2011 0:06:29   
ringe ringe
Iman83 ,
Mojoj curici je 7 mjeseci...ja sam isto mislila da sam poranila sa drugim obrokom...jer dojim, i bilo me strah da ne umani dojenje...ali i dalje imamo namanje 7 podoja u toku dana + 2 obroka...povrtni doručak i voćnu večeru...sa velikom strahom rekoh jučer pedijatrici da sam uvela i drugi obrok, mislila sam da će me ružiti da sam poranila...a ona mi reče, da slobodno ja uvodim i ručak...beba ako ne može neće jesti...ali da joj slobodno mogu ponuditi...nisam još, još ću sačekati sa trećim obrokom...
Ali ako ti bebica traži daj joj slobodno...ja sam za to da slušamo svoje bebe user posted image one najbolje znaju, i sigurna sam da neću pogriješiti ako slušam njene zahtjeve...jede koliko može kada okrene glavu prestenem da je hranim...ništa ne forsiram, sve ide na njen zahtjev...dobro me istreniralauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Kalendar nadohrane
15.3.2011 10:43:52   
ruby_
Kada ste bebama davali gotove kasice u kojima ima vrhnja? Vidim da se vrhnje po kalendaru daje tek od 12. mjeseca? user posted image

(odgovor članu ringe ringe)
Neposredna veza do poruke: 443
   [Obrisana poruka]
15.3.2011 19:29:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ringe ringe)
  Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Kalendar nadohrane
15.3.2011 19:37:59   
teacher75

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: dadada

ja taj proso nikad nisam pravilauser posted image sta je to


dadada nemoj se provaljivati user posted image
imas ga kupiti u DM_u..ja sam za tu žitaricu isto doduše saznala ovdje na forumu, mislim da ga je amrino hvalila pa reko hajde da i mi to čudo probamo i nama je super...meni je ukusno jako, i bukvalno svakodnevno ga pripremamo - i sa povrcem i sa vocem......
nema neke prevelike nauke oko pripreme prosa - odprilike ga pripremaš kao i rižu..ja stavim odkativno jednu supernu kasiku prosa da pliva u vodi i kuha se 5 min..onda ga naFatam onom cjediljkom za čaj i eto ga...pomijesam sa nekim vocem i mlijekom ili sa povrcem i mesom...


a zasto ga posebno kuhasuser posted image ja dodam kasiku prosa u povrce dok se kuha zadnjih 5-10 minuta

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Kalendar nadohrane
17.3.2011 8:22:10   
ringe ringe
Iman83,
želim vam sreću i dobro hranjenje i sa povrćem...ako prihvati sa lakoćom kao i voće, mislim da neme razloga da oklijevaš za drugi obrok...i mi smo krenuli par dana prije navršenog 6 mjeseca. ja joj samo siku dajem prije obroka a ne nakon...ide sika, pa pola sata do sat nakon dojenja ide dohrana, i nakon dohrane dam joj vode...Isto sam čitala u mnogim izvorima tako, da do 9og mjeseca prvo ide dojenje pa dohrana, a od devetog dohrana pa nakon dohrane ponuditi siku...pa se držim toga...sretno dalje!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 446
   [Obrisana poruka]
17.3.2011 11:05:13   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ringe ringe)
  Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Kalendar nadohrane
17.3.2011 11:41:06   
m.i.n.a.
Dan zene...
Eh nama do dohrane ima jos vremena ali ja imam par pitanja i dilema jer naravno vec cujem komentare sta ce mu ko dati da jede..neki bi cak sa puna tri mjeseca..znate ono:hajde ba nek proba..eh sad da se ja malo bolje informisem...
znaci ovako,mi sm skoro od pocetka na ad i po vama kad je najbolje krenuti sa kasicama,kojim prvo..kad ste uveli mlijeko..juce sam dobila komentar da ce on brzo na mlijeko i keks a ja ostala paff..reko nece dok se ja pitam..ma sad sam sva zbunjena a voljela bih malo bolje da budem upucena pa da i te druge mogu uputiti..:)
hvala vam...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Kalendar nadohrane
17.3.2011 11:50:46   
ziki
Ne znam da li se šta promijenilo u 3 godine ali prije nego bebanapuni 6 mj ne treba ništa uvodit. Na prvoj strani hanabanana je posatvila kalendar, kad šta, ja sam se tog držala. Prvi obrok mu je bio par kašičica riže sa mlijekom koje sam izdojila. Držala sam se ritma 3-4 dana po par kašičica iste hrane da propratim kako reaguje, kako stomačić, ne daj Bože alergija. Isčitaj polako sve što smo pisale, ima raznih savjeta, prijedloga...

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Kalendar nadohrane
17.3.2011 11:54:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Dan zene...
Eh nama do dohrane ima jos vremena ali ja imam par pitanja i dilema jer naravno vec cujem komentare sta ce mu ko dati da jede..neki bi cak sa puna tri mjeseca..znate ono:hajde ba nek proba..eh sad da se ja malo bolje informisem...
znaci ovako,mi sm skoro od pocetka na ad i po vama kad je najbolje krenuti sa kasicama,kojim prvo..kad ste uveli mlijeko..juce sam dobila komentar da ce on brzo na mlijeko i keks a ja ostala paff..reko nece dok se ja pitam..ma sad sam sva zbunjena a voljela bih malo bolje da budem upucena pa da i te druge mogu uputiti..:)
hvala vam...
posto ste vi na ad. kao mi od rodjenja ja sam uvela kasice nadohranu pomalo sa 4mjes.
Mlijeko nisam davala do 6mjes. tad sam davala tetrapak sa lino proizvodima.
A pili smo ad. do godine

(odgovor članu m.i.n.a.)
  Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *