|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
7.10.2010 23:52:06   
graškograd
pozz svima,mom malom suncu je 6 mjeseci i 8 dana.zanima mepošto sam sa dohranom krenula sa 5 mj. kojih namirnica se trebam pridržavati,da li onih od 6m ili 7muser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Kalendar nadohrane
7.10.2010 23:54:43   
graškograd
o chuci,riješila si mnoge moje nedoumice,od srca hvalauser posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Kalendar nadohrane
22.10.2010 10:52:56   
Hanady RR
prenos postova
IZVORNA PORUKA: chuci

vjeruj i ja sam tako mislila, sve da mi je još nešto.
onda sam napisala sve vrste voća i povrća koje imamo u našim krajevima kojih sam se sjetila i napravila svoj kalendar nadohrane. za vrijeme davanja sam googlala svaku namirnicu i čitala zašto da ili ne davati u određeno vrijeme. eno imaš moj kalendar tamo pred kraj one teme kalendar nadohrane.
i zamolila sam da mi se napiše ako se ko sjeti još neke namirnice koju sam ja zaboravila. ali niko nije zainteresovan.
isto sam predložila da mi pravimo svoj rr kalendar, a ne da se većinom koristi onaj rodin, no nadležni moderator, koji bi po mom mišljenju to trebao organizovati i primjerice nama dijeliti namirnice da googlamo kada davati i zašto, pa da sastavimo, nije se javio.
a bilo bi cool, RR kalendar nadohrane dobiješ kad ideš na prvi pregled sa bebom  kod dr.


IZVORNA PORUKA: lekica83

chuci nasla sam tvoj kalendar nadohrane, pa tako sam i ja sebi nesto okvirno napisala i dodavala kako mi sta padne na pamet pa se raspitam kad i zbog cega bi moglo da se uvede. A super ti je ideja za RR kalendar nadohrane, samo pretpostavljam da bi se bilo tesko usaglasitit kad sta ide jer za dosta namirnica imas za i protiv, ja sam se naslusala svega i svacega za mlijeko iz tetrapaka, cak i od strane pedijatara, jedan tvrdi niposto do godine, drugi kaze slobodno,novija istrazivanja su pokazala da je ok da beba pije to mlijeko, jedino zeljezo treba nadoknaditi iz povrca, ma vise se i ne sjecam razloga za i protiv. uglavnom ako se cega sjetim pisacu na temi kalendar nadohrane pa da to dodamo.

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: chuci

vjeruj i ja sam tako mislila, sve da mi je još nešto.
onda sam napisala sve vrste voća i povrća koje imamo u našim krajevima kojih sam se sjetila i napravila svoj kalendar nadohrane. za vrijeme davanja sam googlala svaku namirnicu i čitala zašto da ili ne davati u određeno vrijeme. eno imaš moj kalendar tamo pred kraj one teme kalendar nadohrane.
i zamolila sam da mi se napiše ako se ko sjeti još neke namirnice koju sam ja zaboravila. ali niko nije zainteresovan.
isto sam predložila da mi pravimo svoj rr kalendar, a ne da se većinom koristi onaj rodin, no nadležni moderator, koji bi po mom mišljenju to trebao organizovati i primjerice nama dijeliti namirnice da googlamo kada davati i zašto, pa da sastavimo, nije se javio.
a bilo bi cool, RR kalendar nadohrane dobiješ kad ideš na prvi pregled sa bebom  kod dr.


ja tebe ne shavatam...
jel ti misliš da je ovo posao moderatora....
pa imamo temu kalnedar nadohrane, ja sam mama kao i ti...ako želim googlam, saznam i dodam na temu kalendara nadohrane.

Zašto bi nadležni moderator ovo trebao organizovati ne shvatam.


IZVORNA PORUKA: chuci

jsil to ti nadležni moderator pa odmah na mene 
nisam mislila ništa loše ovim. mislila sam pošto su moderatori nekako ''glavni'' da to bude osoba koja bi podijelila zaduženja nama forumašicama i prikupila sve te uredila. a kad si već ti moderator vidjela sam da si ti organizovana, tamo na onoj temi o rođendanu beba iz goražda pa bi ti baš legao ovaj posao.
znači ideja je bila da se otvori tema pravimo rr kalendar, tu se prijave forumašice koje bi željele pomoći i ti onda podijeliš zadatke tipa, jedna nek googla voće, jedna povrće ili samo par vrsta za svaku, pa onda sastavimo argumentovano RR kalendar nadohrane. koji bi stajao na početnoj stranici ili tako nešto.
no hard feelings ako i nemaš vremena za ovo.


IZVORNA PORUKA: chuci

jah može i zaduženje neke od forumašica biti da pripremi kako bi izgledao kalendar grafički. znači ne moraš ti kao moderator to raditi, ali nekako nije mi mjesto da ja kao obična forumašica pravim rr kalendar u smislu da organizujem žene. drugačije je kad to ti kao ''predstavnik vlasti'' radiš 

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: chuci

jsil to ti nadležni moderator pa odmah na mene 
nisam mislila ništa loše ovim. mislila sam pošto su moderatori nekako ''glavni'' da to bude osoba koja bi podijelila zaduženja nama forumašicama i prikupila sve te uredila. a kad si već ti moderator vidjela sam da si ti organizovana, tamo na onoj temi o rođendanu beba iz goražda pa bi ti baš legao ovaj posao.
znači ideja je bila da se otvori tema pravimo rr kalendar, tu se prijave forumašice koje bi željele pomoći i ti onda podijeliš zadatke tipa, jedna nek googla voće, jedna povrće ili samo par vrsta za svaku, pa onda sastavimo argumentovano RR kalendar nadohrane. koji bi stajao na početnoj stranici ili tako nešto.
no hard feelings ako i nemaš vremena za ovo.


pazi nešto, ovako kaki si napisla to mnogo drugačije zvuči.
ja se dobro sjećam tvoga kalendara i posta ispod u kome kažeš našim mamam da svaka nešto doda....
slabo se nakon tog prenosa posta kalendara u tom ssmilu na temi kalendar nadohrane pisalo...
konkretan prijedlog da daš pa da se dogovorimo OK...i ja bih to voljela...
ali meni je zvučalo da ti lekici kažeš kako si već dala konkretan prijedlog pa kao moderator to nije uradio...
da se razumijemo to nije posao moderatora....
a ja evo sad kažem sljedeće...
daj mi 24 sata da dogovorim temu RR kalendar nadohrane....
uzet ćemo tvoj za osnovu...a organizirat njegovo pravljenje na toj temi....kad ga završimo stavit ćemo ga na naslovicu našega portala neka se zna da ga imamo...a neki naredni potez neka nam bude izlazak sa portala sa njim.
U tom smilsu morat ćemo naći i pedijatare koji će nas podržati ali to je već proces o kome kasnije razmišljamo.
sada mi dja vrijeme da osmislim ...čli zapamtite ovo nije moderatorsaki posao nego moja lična želja kao forumašice.
Jel OK





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu graškograd)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Kalendar nadohrane
20.11.2010 22:43:39   
vila_7
Pozdrav svim ammicama! Ja cu svojo morati poceti uvoditi sa 4-4,5 mjeseca jer se moram vratiti na posao,e sad me zanima kolika je to kolicina kasice koju bebi treba spremiti sa nekih 5-6 mjeseci? (znam da u pocetku se nudi samo po 1-2 kasicice,ali da li nakon toga postoji određena kolicina ili davati dok beba papa?)

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Kalendar nadohrane
5.12.2010 0:09:26   
š t a
E kad sve ovo pročitam neznam ništa, kako su do sad zive moje bake od 90. godina a nevjerujem da im je neko kupovao kašice, GDJE SU NESTALE KRAVEEEEEEEEEEEEE OFARBALE SE U LJUBIČASTO

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Kalendar nadohrane
5.12.2010 11:13:23   
anidla
IZVORNA PORUKA: š t a

E kad sve ovo pročitam neznam ništa, kako su do sad zive moje bake od 90. godina a nevjerujem da im je neko kupovao kašice, GDJE SU NESTALE KRAVEEEEEEEEEEEEE OFARBALE SE U LJUBIČASTO


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Kalendar nadohrane
7.12.2010 8:36:41   
bebacha
hitno,hitno-od kad se smiju davat oni rizini keksici,Ajli ih nikad nisam davala pa neznam

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Kalendar nadohrane
7.12.2010 10:59:53   
leona81
imas obicne rizine keksice, imas one bez glutena i s glutenom, bez soli i sa, a imas i kukuruzne sa malo soli...alnatura, ja sam davala svojoj oko 10 mj jos nije imala nijedan zub a davali su neki i ranije

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Kalendar nadohrane
7.12.2010 12:36:48   
mama2009
IZVORNA PORUKA: helena_7

Pozdrav svim ammicama! Ja cu svojo morati poceti uvoditi sa 4-4,5 mjeseca jer se moram vratiti na posao,e sad me zanima kolika je to kolicina kasice koju bebi treba spremiti sa nekih 5-6 mjeseci? (znam da u pocetku se nudi samo po 1-2 kasicice,ali da li nakon toga postoji određena kolicina ili davati dok beba papa?)


moja je u tom periodu jela oko pola male teglice fruteka......al to je individuslno koliko koja bebica moze pojesti


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Kalendar nadohrane
10.12.2010 23:09:54   
vila_7
Da li treba uvoditi sokice prvo ili moze odmah kasica? I kad se pocne kasica davati treba li bebi dodatna tekucina?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Kalendar nadohrane
10.12.2010 23:34:25   
lost
Ako dojiš bebu mislim da nije potrebno davati tekućinu, naravno ako tek počinjete sa nadohranom i ako su to male količine koje pojede, par kašikica.

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Kalendar nadohrane
10.12.2010 23:37:02   
lost
Zaboravih napisati za sokiće, ja nisam uopće davala sokiće nego sam odmah počela praviti voćne kašice i davati joj. Ali i mi smo tek na početku nadohrane tako da ti i nisam baš kompetentna za odgovoriti, nadam se da će ti savjet dati iskusnije mame...

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 13:30:13   
vila_7
Moja se beba pokazala kao mala prozdrljivica vec na pocetku.....dala joj kupovnu mrkvu (nisam nasla domacu) i prvi dan pojela pola teglice i nisam vise smjela dati iako je trazila i kako nije bilo alergijskih reakcija,sljdedeci dan je pojela cijelu teglicu! user posted image
Dala sam joj do sada znaci mrkvu, rizu mi nikako samu nece pa je moram mijesati sa domacim jabukama ( i to smaže-cijelu manju jabuku i pola doze HIPP-ove rize). Krompir sam joj isto dala ali ga nece,pa cu kasnije opet pokusati a i bananom za zivo cudo nije bas nesto odusevljena. Za sad smo na 1 obroku,za mjesec bih trebala na posao i ubrzo kupujem izdajalicu aBd budem imala i dalje mlijeka pa da ga papa i kad mene nema!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 13:49:28   
reallove
zenice kada ste vi pocele davati jagodu i kivi..moj Emin slabo jede voce,nekad mu dodje pa pojede jabuku ili krusku(svjezu)ali vise voli one kupovne kasiceuser posted image ...preksinoc je htio da jede kivi,uzeo i govori mi da mu "otvorim"user posted image ,ja mu nisam dala,naravno,nisam smjela..i jos me zanima med,kada ste ga uvele?................i da Emin ima 17 mjeseciuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 13:54:33   
Medić*
mi smo nekad sa 13 ili 14 mjeseci probali kiwi i nije bilo nikakvih reakcija, maleni ga strasno voli, jagode smo probali nekad u to vrijeme ali ih nije ljubitelj, a med sa godinu i po i svaki dan po cajnu kasikicu stavim u caj ili mlijeko ujutru i navece

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 13:54:38   
tekja
reallove, malenom sam med uvela sa 14 mjeseci, znam da ga ne treba davati prije godine, a negdje savjetuju tek poslije trece...to moras sama odluciti...i kivi sam mu dala negdje sa 14-15 mjeseci, odmah je dobio blagi osip oko usta i nisam viseuser posted image ..btw, sama sam alergicna na kivi, tako da je dobio samo jednu kriskicu da proba...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 13:57:38   
assmiras
helena_7





prisutan Da li treba uvoditi sokice prvo ili moze odmah kasica? I kad se pocne kasica davati treba li bebi dodatna tekucina?


helena_7,
moja beba ima 11 mjeseci i samo jednom (neki dan) je probala sokic, par kapi.... i to je to.
Znaci sto joj kasnije uvedes to bolje. Mi jos ne planiramo. Kašice, hapice i sve ostalo moze komotno jest. Ako dojis haman joj nista drugo od tecnosti i ne treba, ali eto mozes uvest vodu, caj.... ako do sada nisi davala.

Nadam se da sam ti malo pomogla.




_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 14:00:34   
reallove
znaci i Emin bi to mogao probati....i nece mu nista biti ako mu dam samo mali komadicuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 14:07:10   
Medić*
IZVORNA PORUKA: reallove

znaci i Emin bi to mogao probati....i nece mu nista biti ako mu dam samo mali komadicuser posted image


mozes mu dati da proba malo, ja sam u pocetku znala narendati jabuku i cetvrtinu kivija, a onda prati reakciju, sad je ov velki momak user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 14:15:27   
reallove
IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: reallove

znaci i Emin bi to mogao probati....i nece mu nista biti ako mu dam samo mali komadicuser posted image


mozes mu dati da proba malo, ja sam u pocetku znala narendati jabuku i cetvrtinu kivija, a onda prati reakciju, sad je ov velki momak user posted image
user posted image hvala na odgovoru

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 14:16:06   
Niina
Ja sam svojoj malenoj nedavno dala kivi, jaaako joj se svidio...mada joj dam urijetko i u pocetku sam samo 1/4 davala a i sada kada dam ne dam vise od polovine. Mada kad joj nasjeckam voca i dam da jede samo prebire i trazi kivi.
Dala sam i ananas i nar, i svidjelo joj se.
Sva sreca nemamo nikakvih reakcija.Med nismo jos probali kao ni orascaste plosove, ni bobicaste.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 14:23:30   
mama2009
IZVORNA PORUKA: helena_7

Moja se beba pokazala kao mala prozdrljivica vec na pocetku.....dala joj kupovnu mrkvu (nisam nasla domacu) i prvi dan pojela pola teglice i nisam vise smjela dati iako je trazila i kako nije bilo alergijskih reakcija,sljdedeci dan je pojela cijelu teglicu! user posted image
Dala sam joj do sada znaci mrkvu, rizu mi nikako samu nece pa je moram mijesati sa domacim jabukama ( i to smaže-cijelu manju jabuku i pola doze HIPP-ove rize). Krompir sam joj isto dala ali ga nece,pa cu kasnije opet pokusati a i bananom za zivo cudo nije bas nesto odusevljena. Za sad smo na 1 obroku,za mjesec bih trebala na posao i ubrzo kupujem izdajalicu aBd budem imala i dalje mlijeka pa da ga papa i kad mene nema!



savijet mali pokusaj prvo sa povrcem skoro svako dijete hoce voce, ja sam poslusala taj savijet sad moja guzla jede povrce u slast karfiol, brokula, prokula, prasa ma njamiiii i jos trazi jos


sretno


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 14:26:26   
reallove
IZVORNA PORUKA: Niina

Ja sam svojoj malenoj nedavno dala kivi, jaaako joj se svidio...mada joj dam urijetko i u pocetku sam samo 1/4 davala a i sada kada dam ne dam vise od polovine. Mada kad joj nasjeckam voca i dam da jede samo prebire i trazi kivi.
Dala sam i ananas i nar, i svidjelo joj se.
Sva sreca nemamo nikakvih reakcija.Med nismo jos probali kao ni orascaste plosove, ni bobicaste.

nar sam i ja davala,Eminu se svidio,ananas nisam,ali cu probati i touser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 14:48:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: reallove

zenice kada ste vi pocele davati jagodu i kivi..moj Emin slabo jede voce,nekad mu dodje pa pojede jabuku ili krusku(svjezu)ali vise voli one kupovne kasiceuser posted image ...preksinoc je htio da jede kivi,uzeo i govori mi da mu "otvorim"user posted image ,ja mu nisam dala,naravno,nisam smjela..i jos me zanima med,kada ste ga uvele?................i da Emin ima 17 mjeseciuser posted image
ANEL NE VOLI voceuser posted image
Med sam uvela sa 12.mjes.svaki dan stavim kasikcu jednu u caj.

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 14:56:16   
Niina
mama2009...sta bi sa mlijekom kod vas....jel mala guza pocela da pije??

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *