|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 14:58:07   
Niina
da vas pitam jel ko od vas pravio amaranth i quinou...ja kupila pa sad ne znam kako da joj napravim?

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 15:32:35   
bananica
http://www.coolinarika.com/recept/quinoa-s-povrcem/

evo jedan recept pa pogledaj

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Kalendar nadohrane
10.1.2011 15:35:24   
bananica
http://www.coolinarika.com/recept/amarant-palacinke/



(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Kalendar nadohrane
29.1.2011 19:46:10   
vila_7
IZVORNA PORUKA: assmiras

helena_7





prisutan Da li treba uvoditi sokice prvo ili moze odmah kasica? I kad se pocne kasica davati treba li bebi dodatna tekucina?


helena_7,
moja beba ima 11 mjeseci i samo jednom (neki dan) je probala sokic, par kapi.... i to je to.
Znaci sto joj kasnije uvedes to bolje. Mi jos ne planiramo. Kašice, hapice i sve ostalo moze komotno jest. Ako dojis haman joj nista drugo od tecnosti i ne treba, ali eto mozes uvest vodu, caj.... ako do sada nisi davala.

Nadam se da sam ti malo pomogla.





hvala na odgovoru,pomogla si...necu ni uvoditi sokice,a i vodu hoce samo po par kasikica dnevno...al eto valjda ona zna koliko joj je dovoljno!user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Kalendar nadohrane
29.1.2011 19:47:34   
vila_7
IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: helena_7

Moja se beba pokazala kao mala prozdrljivica vec na pocetku.....dala joj kupovnu mrkvu (nisam nasla domacu) i prvi dan pojela pola teglice i nisam vise smjela dati iako je trazila i kako nije bilo alergijskih reakcija,sljdedeci dan je pojela cijelu teglicu! user posted image
Dala sam joj do sada znaci mrkvu, rizu mi nikako samu nece pa je moram mijesati sa domacim jabukama ( i to smaže-cijelu manju jabuku i pola doze HIPP-ove rize). Krompir sam joj isto dala ali ga nece,pa cu kasnije opet pokusati a i bananom za zivo cudo nije bas nesto odusevljena. Za sad smo na 1 obroku,za mjesec bih trebala na posao i ubrzo kupujem izdajalicu aBd budem imala i dalje mlijeka pa da ga papa i kad mene nema!



savijet mali pokusaj prvo sa povrcem skoro svako dijete hoce voce, ja sam poslusala taj savijet sad moja guzla jede povrce u slast karfiol, brokula, prokula, prasa ma njamiiii i jos trazi jos


sretno



hvala na savjetu! Pokusala sam opet s krompirom i bez problema je popapala! A kad se može karfiol i brokula davati!?



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Kalendar nadohrane
29.1.2011 19:48:39   
vila_7
jos 1 pitanje za sve: da li preferirate voće i povrće iz prodavnice pa sami napravite ili gotove kasice?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Kalendar nadohrane
29.1.2011 20:08:42   
Mya_81 RR
Ja sam preferirala svježe namirnice i onda sama pravila kašice.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Kalendar nadohrane
29.1.2011 20:12:08   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: helena_7
hvala na savjetu! Pokusala sam opet s krompirom i bez problema je popapala! A kad se može karfiol i brokula davati!?


Mi smo to uveli negdje u 7.mj.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Kalendar nadohrane
30.1.2011 13:16:08   
idacha
mi smo karfiol i brokulu odmah poceli.. prvo jabuka, mrkva i riza.. zatim, karfiol i brokula.. karfiol u znatno manjim kolicinama, zbog intenziteta ukusa, a brokule bez problema..

kada ste poceli davati bebama nar?
ja sam imiju danas dala par zrncadi i super mu se svidja...


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Kalendar nadohrane
1.2.2011 11:44:14   
Mila_80
esma za nekoliko dana puni 7 mjeseci i htjela bih joj uvesti jogurt ( ako nije rano za  njega ), kako ste vi davale jogurt, da li ste ga mješale sa nekom kašicom ili onako samog, i koji jogurt ste davale...kada je dobro uvesti mladi sir i pavlaku

_____________________________

ESMA-to mi je ljubav-05.07.2010.

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Kalendar nadohrane
1.2.2011 12:31:54   
ziki
Ja sam nemirku oko 8 mj davala jogurt,čini mi se, davala sam mu samog prvo na kašičicu a onda u fildžan i da pije a kasnije pavlaku i abc sir. Mladi sir sam mu nekad kasnije dala. Kod mladog sira vodi računa jer može izazvat ostipaciju

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Kalendar nadohrane
1.2.2011 12:35:05   
tekja
Mila, jogurt i sir, po kalendaru ishrane idu tek od 9. mjeseca, mom malenom, koliko se sjecam, mlijecne proizvode uvela sam tek sa 10 mjeseci, mi smo dojili, pa smo namjerno kasnili po mjeseca-dva sa uvodjenjem namirnica...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Kalendar nadohrane
10.2.2011 0:49:26   
mubera
vidim vi ste svojim bebama vec davali jogurt..ja jos nisam sve mislim kiselo ce joj biti..pa s cim je najbolje prvi put da joj probam datii??s obzirom da nee obicno mlijeko samo doji:???

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Kalendar nadohrane
10.2.2011 7:18:33   
Hanady RR
Jogurt možete najprije uvesti sa nekon hranom...npr. ako dajete pire kropir ili tikvicu kuhanu stavite malo jogurta unutar kašice. Također sa mladim sirom ili abc namazom možete pomješato jogurt.

Kako vaša beba neće mlijeko za sada...a ne postoji garant mni da će kansije htjeti kada prestanete dojiti onda će te mlijeko nadomjetsiti unošenjem mliječnih porizvoda...

pura za doručak sa jogurtom i sirom....user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mubera)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Kalendar nadohrane
28.2.2011 9:26:30   
ringe ringe
Drage majke,

Mi smo nove u dohrani, ali nam ide odlično...mrkvica, tikvica, jabuka, hipp riža...curica ima 7 mjeseci i doji i dalje...zanima me da li se povrće i voće radi hranjivosti uvijek treba pomješati sa rižom ili s čim još mogu? ovako sama mrkvica ili jabuka mi je više djeluje kao neka "užina"...da li vi miksate uvijek voće i povrće sa rižom?

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Kalendar nadohrane
28.2.2011 9:27:51   
ringe ringe
Drage majke,

Mi smo nove u dohrani, ali nam ide odlično...mrkvica, tikvica, jabuka, hipp riža...curica ima 7 mjeseci i doji i dalje...zanima me da li se povrće i voće radi hranjivosti uvijek treba pomješati sa rižom ili s čim još mogu? ovako sama mrkvica ili jabuka mi je više djeluje kao neka "užina"...da li vi miksate uvijek voće i povrće sa rižom? [/quote]

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Kalendar nadohrane
28.2.2011 9:38:27   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: ringe ringe

Drage majke,

Mi smo nove u dohrani, ali nam ide odlično...mrkvica, tikvica, jabuka, hipp riža...curica ima 7 mjeseci i doji i dalje...zanima me da li se povrće i voće radi hranjivosti uvijek treba pomješati sa rižom ili s čim još mogu? ovako sama mrkvica ili jabuka mi je više djeluje kao neka "užina"...da li vi miksate uvijek voće i povrće sa rižom?



Možeš i sa kromirom, palentom, imaš Nestle kukuruz,  kuhanom rižom, kasnije kad krenete sa glutenom može i Alnaturin bulgur, strašno zdrav....ako se još sjetim javim...


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu ringe ringe)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Kalendar nadohrane
28.2.2011 9:48:29   
ringe ringe
Dinkice,

Hvala mnogo na ovako brzom odgovoru...dakle i ti si mišljenja da uvijek nije s goreg umješati nešto od toga?
Probaćemo krompir user posted image a ovaj nestle kukuruz jel se pravi sa vodom ili sa mlijekom? A što se tiče dodavanja vode uz dodavanje nadohrane kod dojenčadi? Ja joj dam par kašikica nakon obroka...ali nikada nisam sigurna koliko smijem da joj dam vode...sve nešto kontam nadoknadiće ako je žedna uz dojenjeuser posted image

LP

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Kalendar nadohrane
28.2.2011 11:30:22   
ruby_
IZVORNA PORUKA: ringe ringe

Drage majke,

Mi smo nove u dohrani, ali nam ide odlično...mrkvica, tikvica, jabuka, hipp riža...curica ima 7 mjeseci i doji i dalje...zanima me da li se povrće i voće radi hranjivosti uvijek treba pomješati sa rižom ili s čim još mogu? ovako sama mrkvica ili jabuka mi je više djeluje kao neka "užina"...da li vi miksate uvijek voće i povrće sa rižom?


Imas u DM-u palentu bez glutena, takodjer i babylove proso, isto bez glutena user posted image

(odgovor članu ringe ringe)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Kalendar nadohrane
28.2.2011 11:44:03   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: ringe ringe

Dinkice,

Hvala mnogo na ovako brzom odgovoru...dakle i ti si mišljenja da uvijek nije s goreg umješati nešto od toga?
Probaćemo krompir user posted image a ovaj nestle kukuruz jel se pravi sa vodom ili sa mlijekom? A što se tiče dodavanja vode uz dodavanje nadohrane kod dojenčadi? Ja joj dam par kašikica nakon obroka...ali nikada nisam sigurna koliko smijem da joj dam vode...sve nešto kontam nadoknadiće ako je žedna uz dojenjeuser posted image

LP



Pa ja sam poslje 6 mjeseci davala redovno prokuhanu ili flaširanu vodu, bez ustručavanja, jer do 6 mj je isključivo dojenje (iako nisam bila te sreće) a sa 7mj  može normalno piti bez ograničavanja, dala bih joj koliko je žedna.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu ringe ringe)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Kalendar nadohrane
1.3.2011 8:15:35   
ringe ringe
Rubi, Dinkice...

Proso je kupljen, probavamo čim se probudi, hvala vam na savjetim, uvijek je lijepo i podržavajuće pročitati tuđa iskustva !

(odgovor članu ruby_)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Kalendar nadohrane
3.3.2011 14:09:29   
Aiša
ringe ringe, ja svom user posted image pravim kašice sa prosom, kukuruznim brašnom (domaćim), rižinim pahuljicama, pšeničnim grizom (sa njim sam počela kasnije), rižom, a nekad jednostavno više stavim voća ili povrća do željene gustoće.

(odgovor članu ringe ringe)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 8:56:05   
ringe ringe
Hvala Aiša na novim idejama user posted image rižine pahuljice su joj super...jučer sam joj povrće mješala sa prosom...i nije baš bila oduševljena, probaćemo i danas sa par kašikica...ne znam zašto joj se gadilo, (baš je imala nagon za povraćanje) kad ima neutralan ukus,skoro kao i rižine pahuljice...

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 10:39:00   
vjestica
znate li ima li kod nas gdje kupiti prosenih pahuljica?
našla sam proso, ali mi nekako krupno izgleda (ne krupno, nego kao nešto što beba ne bi mogla pojest)
kako pravite proso?
jel razmekša dovoljno da bi beba fino mogla jest?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ringe ringe)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Kalendar nadohrane
5.3.2011 10:44:09   
Skvo RR
 "Skuhati proso sa vodom u omjeru jedan prema tri, i kuhati minimalno 20 minuta. Kad je kuhano ubacite kuhanu zgnjeÄŤenu mrkvu (ili neko drugo povrće ovisno o tome što ste već uveli u prehranu) i dobro izmiješati. ZaÄŤiniti sa malo maslinovog ulja"
 
Ovo sam nasla na nasim stranicama. Ja osobno to nikada nisam davala. Meni je to hrana za ptice.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *