IZVORNA PORUKA: veeseelaa
ja bio zaista voljela imati priliku da neku takvu svekrvu upitam zašto je takva, zašto dolazi bez najave i sl?
da mi samo objasne taj fenomen?
moja mama je svekrva al ona je žena na mjestu, mi se zajedno ibretimo ovakvim svekrvama, ismijavamo ih itd
ako neko može da mi pojasni i da odgovor na moje pitanje bila bi zahvalna
evo ti par odgovora moje svekrve "sta cu kucat,ista je to kuca", kad opravdava nekucanje"ja moram kucat u rodjenoj kuci" ili "sta cu kucat, pa svoji smo", na pitanje "zasto se zakljucavate?" rekoh joj "da mi ne moze bahnuti kako ko zeli",
i "vrata su da se kuca", inace moja svekrva ce ili po svom ili nikako, kad je kucanje u pitanju ne dolazi ako je ne pozovemo, jer nece da kuca, nece da pita jesmo li kuci, ima li bujruma, a ja sve to radim i pitam nju kad zelim sici dolje
_____________________________
Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.
S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017