RE: Predskolski uzrast (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Hanady RR -> RE: Predskolski uzrast (3.8.2014 15:17:18)


IZVORNA PORUKA: škorpija

mene interesira da li dijete koje ide u vrtić (državni) može ići i u predškolsko uporedo

Oni taj program onave u sklpu vrtica




dambolina -> RE: Predskolski uzrast (22.8.2014 9:29:26)

Jel zna neko potpisuje li se neki ugovor ili nesto za ovaj obqvezni program? Ja isla u vrtic oni mi rekose zkvi centralu, ja zvala centralu oni mi rekose zovi vrtic[sm=smiley36.gif] ma reko pitacu ja pametne zene na rr, ha ya.
Polako se priblizava, a ja jos nisam izvadila ljekarsko, mada bris jesam, a cini mi se da.su.mi rekli da treba i rodni list. Zna li ko?




kafica -> RE: Predskolski uzrast (22.8.2014 13:53:35)

i moj maleni ove godine polazi u predskolsko, treba rodni list, ali nisam sigurna treba li CIPS tj. potvrda o mjestu prebivalista? zna li neko provjerenu info?




mikyca1 -> RE: Predskolski uzrast (30.8.2014 8:22:08)

Ima li neka od vas da je upisala dijete u predškolsko ali u drugom roku,tj.u augustu,,,još nam nema spiska pa me interesuje ima li neko neku info [sm=zmeden.gif]




koka i po -> RE: Predskolski uzrast (30.8.2014 15:49:56)


IZVORNA PORUKA: dambolina

Jel zna neko potpisuje li se neki ugovor ili nesto za ovaj obqvezni program? Ja isla u vrtic oni mi rekose zkvi centralu, ja zvala centralu oni mi rekose zovi vrtic[sm=smiley36.gif] ma reko pitacu ja pametne zene na rr, ha ya.
Polako se priblizava, a ja jos nisam izvadila ljekarsko, mada bris jesam, a cini mi se da.su.mi rekli da treba i rodni list. Zna li ko?





potpisuje...bar je tako prije bilo.

treba ti rodni list i prijava.




koka i po -> RE: Predskolski uzrast (30.8.2014 15:50:34)


IZVORNA PORUKA: kafica

i moj maleni ove godine polazi u predskolsko, treba rodni list, ali nisam sigurna treba li CIPS tj. potvrda o mjestu prebivalista? zna li neko provjerenu info?




CIPS ne treba.




koka i po -> RE: Predskolski uzrast (30.8.2014 15:51:59)


IZVORNA PORUKA: škorpija

mene interesira da li dijete koje ide u vrtić (državni) može ići i u predškolsko uporedo



kod nas moze.




Hanady RR -> RE: Predskolski uzrast (30.8.2014 16:21:29)


IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: dambolina

Jel zna neko potpisuje li se neki ugovor ili nesto za ovaj obqvezni program? Ja isla u vrtic oni mi rekose zkvi centralu, ja zvala centralu oni mi rekose zovi vrtic[sm=smiley36.gif] ma reko pitacu ja pametne zene na rr, ha ya.
Polako se priblizava, a ja jos nisam izvadila ljekarsko, mada bris jesam, a cini mi se da.su.mi rekli da treba i rodni list. Zna li ko?



Gdje[sm=zmeden.gif]u sarajevu ne.....ne potpisuje se ugovor....a prvi dan se nosi ljekarsko i rodni list

potpisuje...bar je tako prije bilo.

treba ti rodni list i prijava.





dambolina -> RE: Predskolski uzrast (30.8.2014 21:19:09)

Napokon smo saznali da cura polazi u predskolsko u cetvrtak onaj tamo, a u ovaj sad cetvrtak imamo roditeljski. Rekose da ponesem rodni list i ljekarsko. Malo mi bezveze termin od 17 do 19 sati, ne znam sta misle postici sa djecom u ta doba, ali razumijem i termin jer je vrtic tada prazan. Helem nejse, samo nek se vrti [sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 12:09:44)

Gdje da vidim spisak predskolaca upisanih u drugom roku ???
Tek smo stigli [sm=smiley36.gif]




megi -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 12:46:54)

Medic, spisak djece nalazi se na svakom vrticu i skoli u kojima se obavlja predskolsko

mi smo u petak imali spisak na skoli




Medić* -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 13:12:09)

Hvala Megi. Pogledat cu sutra.




Hannica -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 17:17:42)

Ja sam skroz zbunjena sa ovim predškolskim,gdje,šta,kako,zašto.[sm=smiley36.gif]
Možda mi dijete treba ići sutra u školu a ja veze nemam.[sm=smiley36.gif]




koka i po -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 17:23:53)

nista se ne sekiraj sve ce ti se samo kasti[sm=smiley36.gif]
jedan savjet.....ne uzimaj sve previse ozbiljno[sm=smiley2.gif]




Hannica -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 17:30:25)

Opet pročitah ovaj tekst što je ananas stavila na prethodnoj str i još se više unih.[sm=smiley36.gif]
Ok,Hana nije imala 5 g i 6 mj.1.3.tekuće godine,ne kači je predškolsko,ali kad će ići?
Slijedeće g će u školu.
Hebo ih i škola i predškola.[sm=smiley36.gif]




Visnja RR -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 17:34:56)


IZVORNA PORUKA: Hannica

Opet pročitah ovaj tekst što je ananas stavila na prethodnoj str i još se više unih.[sm=smiley36.gif]
Ok,Hana nije imala 5 g i 6 mj.1.3.tekuće godine,ne kači je predškolsko,ali kad će ići?
Slijedeće g će u školu.
Hebo ih i škola i predškola.[sm=smiley36.gif]


Kad je Hana rodjena?
ako ce sljedece godine u skolu onda je logicno da ce sad u predskolsko




koka i po -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 17:37:35)


IZVORNA PORUKA: megi

Pitanjce za mame cija su dejca zavrsila predskolsko
sta treba djeci kupiti, olovke, bojice, blokove, sveske
sta inace najcesce rade




dobro bi bilo kad bi dijete imalo svoj pribor...u pernici recimo....cisto za to da se uci pravilno rukovati priborom koji ce mu trebati.kako manipulisati s njim a ujedno razvijati kulturno -higijenske navike.
upotreba sveski po meni ima veliku prednost.sve ono sto dijete crta moze crtati i u svesku.pri tome se uci pravilno otvarati istu,ne preskakati strane i sl.
ovako kada pisem cini se smijesno ali vecina djece u tom periodu ne zna pravilno koristiti svesku(cast izuzecima naravno).
koristeci ruksak uci se praviolnom drzanju tijela(ledja)pod teretom.stavljanje ruksaka na stolicu na pravilan nacin takodje .
sve su to neke cake koje se cine bezazlenim ali su veoma bitne i olaksavaju uciteljima dalji rad sa djecom.
sto se tice ostalih materijala i pribora za rad sve to zavisi od kreativnosti vaspitaca i od toga kako i na koji nacin ce osmisliti realizaciju odredjene aktivnosti.




Hannica -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 17:38:04)

3.8.2009.




koka i po -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 17:40:31)


IZVORNA PORUKA: Hannica

Opet pročitah ovaj tekst što je ananas stavila na prethodnoj str i još se više unih.[sm=smiley36.gif]
Ok,Hana nije imala 5 g i 6 mj.1.3.tekuće godine,ne kači je predškolsko,ali kad će ići?
Slijedeće g će u školu.
Hebo ih i škola i predškola.[sm=smiley36.gif]



u skolskoj 2015/2016 tj u septembru naredne godine.kao i moj S.
kad vam pocinje predskolsko?
bez obzira dali ga prodje na jesen ili u proljece ona krece u skolu u septembru sljedece godine.




Hannica -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 17:44:41)

Znači to predškolsko ima i na jesen i u proljeće?
Ja fakat pojma nemam kako to ide.[sm=zz_banghead.gif]
Idem na fb metnut status da se osjećam glupo.[sm=smiley36.gif]




koka i po -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 17:47:00)

kod nas se organizuje dva puta godisnje u zavisnosti od broja djece.
grad ulazi u jedan "krug" i par sela.
ostatak se odradjuje u drugom "krugu".




Hannica -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 17:51:17)

Idem pitati niki83,ona je učiteljica.[sm=smiley36.gif]




veeseelaa -> RE: Predskolski uzrast (31.8.2014 23:29:51)


IZVORNA PORUKA: koka i po

nista se ne sekiraj sve ce ti se samo kasti[sm=smiley36.gif]
jedan savjet.....ne uzimaj sve previse ozbiljno[sm=smiley2.gif]



taman tako




magbi -> RE: Predskolski uzrast (1.9.2014 20:37:24)

da se i ja chekiram i mi smo u predškolskom mada mene već neki strah od škole hvata kako,sta da li cemo uspjeti [sm=smiley36.gif]




svamojadjeca -> RE: Predskolski uzrast (7.9.2014 10:02:05)


IZVORNA PORUKA: Hannica

3.8.2009.




moja curica je rodzena 20.9 i ide ove godine u predskolsko




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>