RE: Predskolski uzrast (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


svamojadjeca -> RE: Predskolski uzrast (7.9.2014 10:05:25)

Ovo je vise da se djeca naviknu na obavezu,tj. djeca koja ne idu u vrtic.Ja gledam svoju curicu i pitam se kako ce ona u skolu ici,to djete se ne ustane nikada prije pola deset ja je nemogu razbuditi,legne oko 10-pla 11 i opet spava do ti doba.




ruby_ -> RE: Predskolski uzrast (22.4.2015 21:48:30)

Da li neko zna kada je ove godine upis u obavezno predškolsko? Da li se upis vrši u školi ili u vrtićima?
Hvala




Hanady RR -> RE: Predskolski uzrast (22.4.2015 22:20:02)


IZVORNA PORUKA: ruby_

Da li neko zna kada je ove godine upis u obavezno predškolsko? Da li se upis vrši u školi ili u vrtićima?
Hvala

Bude konkurs...a on je od stane ju vrtici sarajeva raspisan i ide u isto vrijeme kada i upisi u vrtic...
Predtae dokumente u ju vrtici al pisete gdje bi da idete pa ako je to neka skola blizu vama u kojoj organiziraju a to konkurs navede pismeno onda ide u skolu...ako nema blizi skole onda vrtic




mimi xy -> RE: Predskolski uzrast (2.5.2015 21:15:32)

Koliko vidim na stranici JU Djeca Sarajeva nema jos uvijek raspisanog konkursa za 2015 ? a prosle godine je bio u 6 mj ...jeli to to .sve me nesto strah da mi te konkurse ne fulimo :)




dambolina -> RE: Predskolski uzrast (5.5.2015 9:59:43)

koliko ja znam, konkurs ce biti krajem ovog ili pocetkom sestog mjeseca. Djeca koja su ove godine u predskolskom, zavrsavaju krajem maja, pa ce tada i oglas za upis nove djece.




*pcelica* -> RE: Predskolski uzrast (5.5.2015 20:35:08)

Meni tete u ovom nasem vrticu rekose da ce upis biti pocetkom sestog mjeseca a drugi rok pocetkom augusta




Lilly -> RE: Predskolski uzrast (5.6.2015 12:35:31)

Poceo je upis u predskolsko 1.6. Vrsi se u vrticu" Djeciji Grad" na Mojmilu




Emica_sa -> RE: Predskolski uzrast (5.6.2015 13:01:56)

ja sam skroz zbunjena sa ovim predskolskim...

Razmisljala sam da upisem i A i F na 5 sati u vrtic od septembra,nema potrebe da budu citav dan tamo,ipak ja ne radim...



Ako ih upisem tako,sta se onda desava sa predskolskim,da li ce Alan biti u sklopu vrtica ili ce ipak morati dolaziti i poslijepodne...

Druga stvar F je 15 mjeseci mladja od A,hoce li oni biti u istoj grupi,malo mi je sve to nejasno...

E da to 5 sati,do kada se mora po dijete doci,je li od 8 do 13 oni budu tamo,neka me neko prosvijetli[sm=smiley36.gif]




R&T@ -> RE: Predskolski uzrast (5.6.2015 13:23:36)

Djeca na poludnevnom placaju 100 km i mogu biti pet sati, kojih pet ti zelis...
Ali je pravilo da ne dolazis po njih u toku spavanja zbog ostalih, to je od 12...
Ne mora dolsziti uvece jer ce tu nastavu imati z sklopu boravka jednom sedmicno...
Da li ce biti zajedno, zavisi koliko grupa ima vrtic...
Negdje su samo dvije grupe...




Emica_sa -> RE: Predskolski uzrast (5.6.2015 13:26:38)

Hvala R&T@,sada mi je jasnije[sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Predskolski uzrast (5.6.2015 13:35:52)

jesi dobila sms emice...javih o konkursu[sm=smiley36.gif]




Emica_sa -> RE: Predskolski uzrast (5.6.2015 13:43:32)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

jesi dobila sms emice...javih o konkursu[sm=smiley36.gif]


kod muza je tel a on nije kuci,hvala


kakve su sanse da ih ne prime,kolike su guzve u vrticima[sm=zmeden.gif]




Hanady RR -> RE: Predskolski uzrast (5.6.2015 13:46:51)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

jesi dobila sms emice...javih o konkursu[sm=smiley36.gif]


kod muza je tel a on nije kuci,hvala


kakve su sanse da ih ne prime,kolike su guzve u vrticima[sm=zmeden.gif]

misliš na poludnevni da ih ne prime?
pa može se desiti ...mom se setriću desilo prošle godine...
al u drugom roku je rješeno...
jer moj zet nije mogao dati potvrdu o radnom donsou, prednost imaju djeca gdje oba roditelja rade...bar u tom novoupisivanju po prvi put vrtić itd




Emica_sa -> RE: Predskolski uzrast (5.6.2015 13:49:35)

pa da to i ja kontam,ja ne radim,a i muz ne znam bas bi li mogao neku potvrdu da mi da,cisto sumnjam ili da kakvu stelu na drugom roku ganjam ako ih ne prime sada[sm=zmeden.gif]




Hanady RR -> RE: Predskolski uzrast (5.6.2015 13:52:55)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

pa da to i ja kontam,ja ne radim,a i muz ne znam bas bi li mogao neku potvrdu da mi da,cisto sumnjam ili da kakvu stelu na drugom roku ganjam ako ih ne prime sada[sm=zmeden.gif]

iskreno ako misliš na poludnevni u vrtić koji je tebi najbliži...onda traži štelu na vrijeme...
mi nismo jer smo mislili da nam neće trebati pa smo se malo zijanili[sm=smiley36.gif]
e sad ...ako ti nije goruće u želji da budu u poludnevnom vidi probaj a ako ne prođu svakako u obaveznom predškolskom neće ti biti problem ono smao popodne da ih vodiš...tu ti ne treba ništa da bi bili sigurno primljeni...biće




Emica_sa -> RE: Predskolski uzrast (5.6.2015 13:57:49)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

pa da to i ja kontam,ja ne radim,a i muz ne znam bas bi li mogao neku potvrdu da mi da,cisto sumnjam ili da kakvu stelu na drugom roku ganjam ako ih ne prime sada[sm=zmeden.gif]

iskreno ako misliš na poludnevni u vrtić koji je tebi najbliži...onda traži štelu na vrijeme...
mi nismo jer smo mislili da nam neće trebati pa smo se malo zijanili[sm=smiley36.gif]
e sad ...ako ti nije goruće u želji da budu u poludnevnom vidi probaj a ako ne prođu svakako u obaveznom predškolskom neće ti biti problem ono smao popodne da ih vodiš...tu ti ne treba ništa da bi bili sigurno primljeni...biće


ma nije sada da mi gori sigurno,ja sam kuci svakako,predat cu,pa sta bude[sm=smiley1.gif]




Bambi09 -> RE: Predskolski uzrast (5.2.2016 15:54:44)

Eto i Nane se upisao u predskolsku. Mami skace zeludac [sm=smiley13.gif]




koka i po -> RE: Predskolski uzrast (5.2.2016 17:56:46)

sretno Nane [sm=smiley1.gif]
mam nemoj da ti zeludac skace,skakace svakako kad prava skola krene[sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]




alman -> RE: Predskolski uzrast (6.2.2016 22:07:22)

i mi smo Haruna upisali u predskolsku, i drago mi a i zao [sm=smiley1.gif]




Medi_87 -> RE: Predskolski uzrast (25.2.2016 13:36:03)

kad pocinje upis u predskolsko i koja djeca su obavezna




koka i po -> RE: Predskolski uzrast (25.2.2016 13:52:32)

sva ona koja do prvog marta napune pet i pol godina.
koliko sam informisana predskolako krece 15 marta




salmana -> RE: Predskolski uzrast (25.2.2016 14:06:38)


IZVORNA PORUKA: koka i po

sva ona koja do prvog marta napune pet i pol godina.
koliko sam informisana predskolako krece 15 marta



Pa zar nije u septembru konkurs za upis u obavezno pretskolsko??? Za djecu koja 1. Septembra imaju punih 5 godina?

JU Djeca Sarajeva su prosle godine ovako radila, je li se to nesto promijenilo???




Blue rose RR -> RE: Predskolski uzrast (25.2.2016 14:14:07)

Ja nešto kontam da ona kreću od septembra, znači moraju krajem juna il jula da završe sistematski pregled.




Skvo RR -> RE: Predskolski uzrast (25.2.2016 14:14:52)


IZVORNA PORUKA: salmana


IZVORNA PORUKA: koka i po

sva ona koja do prvog marta napune pet i pol godina.
koliko sam informisana predskolako krece 15 marta



Pa zar nije u septembru konkurs za upis u obavezno pretskolsko??? Za djecu koja 1. Septembra imaju punih 5 godina?

JU Djeca Sarajeva su prosle godine ovako radila, je li se to nesto promijenilo???

pa to je isto...koliko ja vidim....
helem moj maleni je rodjen 3. sept. cini mi se da cu to iskoristiti i upisati ga godinu kasnije.[sm=smiley1.gif]




dambolina -> RE: Predskolski uzrast (25.2.2016 14:14:56)

nije, 01.09. polaze u predskolsko. Oglas za upis je nekad ili u aprilu ili maju.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>