RE: Kuhanje i hrana na moru (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


Dzenana_G -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 8:52:25)

Samo mi nije jasno sta smo mi koje kuhamo na moru, kad vec nismo dame?




henna ze -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 8:53:54)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: škorpija

ja bih da se ogradim od teme,ja nit punim paprike nit jedem, isto je sa sarmom[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley14.gif[/image], pravim samo kulturna jela,

i jbt veselaaa od kud tebu rerna u apartmanum ja ljetujem po apartmanima 10 godina i nikad rerne nisam ni vijedla, dva kola  imam i to ono jedno veličine kovanice od pet marki, ccccc

baš...
dobro pitanje...
ja sam u apartmanima vila i u dlamaciji i u crnoj gori...nikada nismo rernu imali...

recimo mi volimo ispeć paprike i prelit pavlakom to je savršen ručak...
no bez rerne možaš u onoj tavi po nekoliko komada peći...
u ulcinju su najbolje mesnate paprike koje ćete ikada u životu pojesti...
noooooooo ja sma ih otamo donosila u Sa da se ko insan pečenih najedem[sm=smiley36.gif]

mi smo imali rernu ove godine

http://www.apartmani-vodice.info/ap6.htm




minja_ -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 9:05:52)

ne bi mi mrsko da proguglam sta nasi susjedi i komsije pisu o kuhanju na moru, kad tamo, ciganluku ni traga, vec sasvim normalno zene razmjenjuju recepte, kao da je to najnormalnija stvar na svijetu. Rade i pretisi. Od kuce se nose cak i zaledjene supe od koljenice i zaleđeno meso od provjerenog mesara. Niko im ne spocitava da unistavaju vlastiti turizam.
Ne vidjeh nigdje da su zbog tog izbora manje dame a vise "Untermensch" (valjda ako nisi dama, onda si ovo drugo).




SailorMoon -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 9:14:58)


IZVORNA PORUKA: henna ze


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: škorpija

ja bih da se ogradim od teme,ja nit punim paprike nit jedem, isto je sa sarmom[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley14.gif[/image], pravim samo kulturna jela,

i jbt veselaaa od kud tebu rerna u apartmanum ja ljetujem po apartmanima 10 godina i nikad rerne nisam ni vijedla, dva kola  imam i to ono jedno veličine kovanice od pet marki, ccccc

baš...
dobro pitanje...
ja sam u apartmanima vila i u dlamaciji i u crnoj gori...nikada nismo rernu imali...

recimo mi volimo ispeć paprike i prelit pavlakom to je savršen ručak...
no bez rerne možaš u onoj tavi po nekoliko komada peći...
u ulcinju su najbolje mesnate paprike koje ćete ikada u životu pojesti...
noooooooo ja sma ih otamo donosila u Sa da se ko insan pečenih najedem[sm=smiley36.gif]

mi smo imali rernu ove godine

http://www.apartmani-vodice.info/ap6.htm


I mi smo imali u Podgori uvjek pravi sporet, u kome naravno ima i rerna. (2003-2005)




Mya_81 RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 9:38:09)

Mi smo išle s busom ove godine s busom i to na malo dalju relaciju, jedva sam sa silnim torbama uspjela preživjeti tako da mi nije palo na pamet da nosim bilo šta od hrane osim onoga što nam je bilo potrebno u putu.

A mislim da ne bih nosila ionako ništa, jer ne znam da mi je neka velika ušteda sve to. Mislim da me je ove godine najviše koštao sladoled i voće (kila cca 35 kuna [sm=smiley29.gif])




veeseelaa -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 9:51:37)

i jbt veselaaa od kud tebu rerna u apartmanum ja ljetujem po apartmanima 10 godina i nikad rerne nisam ni vijedla, dva kola imam i to ono jedno veličine kovanice od pet marki, ccccc


pa ne znam,  mi smo imali komplet kuhinju, haman ko u kući, samo do duše bez mikrovalne [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
ima i u toj kući takvih apartmana sa dva kola al ja to nis<m htjela




Nedi -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 9:55:54)

Jos uvijek smo na ovoj temi...sta je toliko zanimljivo? Garant veselicina pica[sm=jezicek.gif]




Mya_81 RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 9:56:59)

Ja sam imala i mikrovalnu i toster...
A i veš mašinu...




veeseelaa -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 9:59:39)

sad rerna neki fazon 




pocahontas -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 10:00:50)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad rerna neki fazon 

ja vala...a ne all incl [sm=smiley36.gif]





Nedi -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 10:02:33)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad rerna neki fazon 


Kako ces bRez rerne picu napraviti[sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 10:15:53)

biće nisma tražila rernu pa nisma ni dobila[sm=smiley36.gif]

nema veze ionako kljukušu ne jedem na moru...
[sm=jezicek.gif]




henna ze -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 10:17:17)


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad rerna neki fazon 


Kako ces bRez rerne picu napraviti[sm=smiley36.gif]

u pizza tavi..inače..u njoj palačinke..pizza..teletina..piletina..krompir..ma čitav show




Hanady RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 10:30:13)


IZVORNA PORUKA: henna ze


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad rerna neki fazon 


Kako ces bRez rerne picu napraviti[sm=smiley36.gif]

u pizza tavi..inače..u njoj palačinke..pizza..teletina..piletina..krompir..ma čitav show


joj dobro si ti...nikada mi nije palo na pamet da je ponesem...
dobra ova tema rodila mi je nove ideje[sm=bravo.gif]




Nedi -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 10:30:37)


IZVORNA PORUKA: henna ze


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad rerna neki fazon 


Kako ces bRez rerne picu napraviti[sm=smiley36.gif]

u pizza tavi..inače..u njoj palačinke..pizza..teletina..piletina..krompir..ma čitav show


Ima li gdje slika te tave? Jesam li sad gospoja sto ne kuham ili primitivka sto nisam IN?[sm=jezicek.gif]

A sad ozbiljno da vidim tavu[sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 10:36:45)


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: henna ze


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad rerna neki fazon 


Kako ces bRez rerne picu napraviti[sm=smiley36.gif]

u pizza tavi..inače..u njoj palačinke..pizza..teletina..piletina..krompir..ma čitav show


Ima li gdje slika te tave? Jesam li sad gospoja sto ne kuham ili primitivka sto nisam IN?[sm=jezicek.gif]

A sad ozbiljno da vidim tavu[sm=smiley1.gif]


http://www.kupindo.com/Kucni-aparati/10017696_Pekac-za-picu-Keno-




leona81 -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 10:37:28)

mi smo u C.Gori bogami imali i rernu - doduse na plin koju ja ne znam koristiti, i mikrovalnu, toster, ves masinu, kuhalo za vodu, filter aparat za kafu...cak i pravi krevetic za M drveni:) al nikad vise ne bih isla u C.Goru zbog vode i komaraca




Visnja RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 10:39:12)

meni je odlicna ideja za nositi na more toster...bas mi prijateljica prica prije nekoliko dana ... hljeb u CRO je skup a uvjek ga ostane ...e da se ne baci lijepo ujutro samo u tosteri i eto ...
mada je i pocy imala super ideju za one kojima prodavnica nije bliuz..nositi pekac za hljeb....




Hanady RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 13:07:19)

ma što ostane hljeba pršenice naparvim i eto doručka...
čuj da nosim pekaš za hljeb i toster...
to mi je baš previše majkemi[sm=smiley13.gif]

a pozz tava mi je dobra ideja...jer na tarasi fino muža zapislim sa povrćem i mesinom...pa nek kombinuje svaki dan šta može u tavicu[sm=smiley36.gif]




animagical -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 13:10:48)


IZVORNA PORUKA: minja_

ne bi mi mrsko da proguglam sta nasi susjedi i komsije pisu o kuhanju na moru, kad tamo, ciganluku ni traga, vec sasvim normalno zene razmjenjuju recepte, kao da je to najnormalnija stvar na svijetu. Rade i pretisi. Od kuce se nose cak i zaledjene supe od koljenice i zaleđeno meso od provjerenog mesara. Niko im ne spocitava da unistavaju vlastiti turizam.
Ne vidjeh nigdje da su zbog tog izbora manje dame a vise "Untermensch" (valjda ako nisi dama, onda si ovo drugo).


ma nas je narod iskompleksiran vazda bio, ne svi ali vecina...




felix -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 13:23:35)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Ja sam imala i mikrovalnu i toster...cak i kuhalo [sm=smiley1.gif]i naravno rernu
A i veš mašinu...

imala sam sve veš mašine [sm=smiley36.gif]




koka i po -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 13:26:40)


IZVORNA PORUKA: Mala Selma

Ma jok, mi prenesemo po teleta niko nas nezaustavi, cesi su mala maca za nas[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]...samo nas brine kako cemo iduce godine jer Hrvatska ulazi u EU, jadna mi majka morat cu trositi svoje novce kod njih[sm=zmeden.gif]..nista 5 dana cu platiti hranu i spavanje, a 5 dana cemo spavati u autu, ko u titino doba[sm=sad.gif]Afan pozadi, a mi naprijed i veselo vece, a preo dana spavat cemo na plazi, bitno je udisati jod i borovinu[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




[sm=smiley36.gif]...ovako nekako je bilo i kod nas dok smo se morali[sm=smiley36.gif]
ne vidimo se od paprika,paradaiza i frizidera[sm=smiley36.gif]
ja jos ne skonta jesam li dama ili nisam[sm=smiley36.gif]




Lady26 -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 13:28:09)

Nisi [sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]




felix -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 13:30:36)


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: henna ze


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad rerna neki fazon 


Kako ces bRez rerne picu napraviti[sm=smiley36.gif]

u pizza tavi..inače..u njoj palačinke..pizza..teletina..piletina..krompir..ma čitav show


Ima li gdje slika te tave? Jesam li sad gospoja sto ne kuham ili primitivka sto nisam IN?[sm=jezicek.gif]

A sad ozbiljno da vidim tavu[sm=smiley1.gif]


http://www.arves.net/images/pizzatava.jpg




veeseelaa -> RE: Kuhanje i hrana na moru (23.8.2012 13:31:23)

meni je odlicna ideja za nositi na more toster...bas mi prijateljica prica prije nekoliko dana ... hljeb u CRO je skup a uvjek ga ostane ...e da se ne baci lijepo ujutro samo u tosteri i eto ..


ja sam pravila od starog hljeba prženice [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] u tefal tavi koju sam ponijela [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>