RE: Kuhanje i hrana na moru (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


škorpija -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 11:34:20)

a kakav je pire iz kesice, ja to nikad nisam jela, osim u ratu, a taj nije bio baš ukusan[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley21.gif[/image]




felix -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 12:13:25)


IZVORNA PORUKA: škorpija

a kakav je pire iz kesice, ja to nikad nisam jela, osim u ratu, a taj nije bio baš ukusan[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley21.gif[/image]

ko djecija hapica fujj bar meni eto stavis u vodu prokuhanu prah piru mješaš i eto mense ne svidja nimalo




Skvo RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 12:15:52)


IZVORNA PORUKA: škorpija

a kakav je pire iz kesice, ja to nikad nisam jela, osim u ratu, a taj nije bio baš ukusan[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley21.gif[/image]

nemoj ga ni jesti...[sm=smiley36.gif]




felix -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 12:18:14)

eh da imaš uzeti gotovo to ja uzmem ovaj ba, makarone sa umakom gotovo sam istreseš u vrelu vodu
http://www.podravka.hr/repository/images/_variations/1/0/1099abeecebed93a7f3df06f8b0cacee_content_small.jpg

vako nešto sam veca kesa ..
extra je .....




Hurma -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 12:18:44)


IZVORNA PORUKA: škorpija

a kakav je pire iz kesice, ja to nikad nisam jela, osim u ratu, a taj nije bio baš ukusan[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley21.gif[/image]


probala, haj rekoh da vidim ono nekada brzinski... probala i sve bacila i napravljeno i iz kesice... fuuuuuuuuj...
ja mislim da tvoj voli da njopa... JAMI proizvodi su zakon... poneses pakovanja onoga sto voli ako ti se ne da kuhati... ja skuhala i ponijela za svog Nidonju... ali JAMI koristim ako mi je dan zauzet i ako mi je mrsko skuhati...




škorpija -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 12:35:50)

kako ću jami ponijeti, pa jel smznuto u onom prenosnom frižieru, kontam da se ne odmrzne, a ove gotovo umake smo sve probali, tipa bolonjez, ma meni je bljak, rađe ću sama svoj umak napraviti , joj žene ja bih najrađe jedan dan na moru grah napravila, mi svi to volimo jesti i znam da ću se najesti ko čovjek[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




gvendolina -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 12:57:59)


IZVORNA PORUKA: škorpija

pa žene dajte neki prijedloš šta da kuhamo na mori, mi živimo od jaja, hrenovki i argete, ujutro bijela kafa, džem i maslac, abc sirddfgred


i mi isto tako na moru zivimo od namaza,ali imenjak je jako izbirljiv na hrani pa ja i da ponesem nesto skuhano on ne bi jeo,tipa punjene paprike i co[sm=smiley13.gif]

za dorucak jaja,salama,virsle,riba,mlijecni proizvodi
za rucak cemo prije svega ponijeti kecap,pa sve ostalo moze s tim,trenutno je lud za kecapom[sm=smiley29.gif][sm=smiley36.gif]

nane i dedo ce nas opskrbiti domacim povrcem i vocem iz baste[sm=bravo.gif] a pravimo uglavnom tjesteninu i pire sa nekim sosom, piletinu kupimo tamo i pravimo supicu.mozda jedino napraviti prije polaska pitu ili kiflice da imamo za put i prvi dan za rucak. mislila sam mozda i za picu pripremiti,jer to A voli jesti. mani je najgore smisliti sta ce on jesti nego sve ostalo,peglativan je kuci oko hrane a ne na moru kada je ogranicen izbor.[sm=smiley13.gif]

a probala sam par puta pire iz kesice nije tako los kada se naviknes,a nikada ga nisam jela samog vec sa nekim sosom tako da se i ne osjeti smek previse ...a gotovi sos barilla meni je fenomenalan[sm=bravo.gif]





Anoniman -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 13:06:12)


IZVORNA PORUKA: ElmaB






IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: ElmaB

Teško da će u avion dozvoliti da se unese štapni mikser, a nisam sigurna ni za teglice hrane. Meni su čak flaširanu coca colu izvadili iz torbe na aerodromu.

pa ne mora u avion unositi štapni mikser, neka ga stavi u kofer i eto ga..
ovo je meni super rješenje..a vjerujem da u Turskoj isto tako ima prodavnica gdje mozes kupiti teglice ako ti ova varijanta miksanja ne odgovara..sad da nosis u kofer teglice, polupaće ti se...tako da to ne ide...
u avion ce ti dozvoliti samo da uneses ono neophodno za obrok bebi dok traje let i to je to...

Ne vjerujem da že i to dozvoliti. Kada sam napisala da unese mikser u avion i mislila sam da ga stavi u kofer, jer i taj kofer ide u avion. Neka proba, ali nisam sigurna da će joj dozvoliti.

Dozvolice 100%. sta smo mi sve vukli u koferima (naravno, ne daju ti da nosis sa sobom, ali stavi u kofer i nece biti problema). Nama je nedavno muz donio aparat za pravljenje secerne vune[sm=jezicek.gif] i svasta jos nesto sto je malo drugacije od garderobe i hrane[sm=jezicek.gif].




mala_sa -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 13:25:31)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: ElmaB






IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: ElmaB

Teško da će u avion dozvoliti da se unese štapni mikser, a nisam sigurna ni za teglice hrane. Meni su čak flaširanu coca colu izvadili iz torbe na aerodromu.

pa ne mora u avion unositi štapni mikser, neka ga stavi u kofer i eto ga..
ovo je meni super rješenje..a vjerujem da u Turskoj isto tako ima prodavnica gdje mozes kupiti teglice ako ti ova varijanta miksanja ne odgovara..sad da nosis u kofer teglice, polupaće ti se...tako da to ne ide...
u avion ce ti dozvoliti samo da uneses ono neophodno za obrok bebi dok traje let i to je to...

Ne vjerujem da že i to dozvoliti. Kada sam napisala da unese mikser u avion i mislila sam da ga stavi u kofer, jer i taj kofer ide u avion. Neka proba, ali nisam sigurna da će joj dozvoliti.

Dozvolice 100%. sta smo mi sve vukli u koferima (naravno, ne daju ti da nosis sa sobom, ali stavi u kofer i nece biti problema). Nama je nedavno muz donio aparat za pravljenje secerne vune[sm=jezicek.gif] i svasta jos nesto sto je malo drugacije od garderobe i hrane[sm=jezicek.gif].


Nista, ja cu onda ponijeti stapni (pa ako ga i vrate Boze moj). Ma jede on ovako i cvrsto, ali kad je zidje i manji komadi puno vise pojede. U ponedjeljak cu da pitam u agenciji da se raspitaju za prodavnicu; ako nema nijedna onda cu za prva 2 dana ponijeti i teglice (pa valjda s nece polupati medju haljinama, stavicu oko njih onu foliju sa baloncicima)[sm=zmeden.gif]





balasgirl -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 13:26:23)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Mozda pitanje nije na odgovarajucoj temi, al ova mi je naj bliza mom pitanju [sm=smiley1.gif]

Zene koje su bile u Turskoj, trebam li ja za bebu od 18mj ponijeti teglice (jer jos uvijek nejede bas toliko suhu hranu); ili ima dole sve da se kupi??? Jel imaju oni prodavnice blizu hotela ili su sve samoposluge u centru grada???


Za mikser ne vjerujem da ćeš ga moći prošvercovati u avion, možda iz Sa i mogneš, ali će ti ga na aerodromu u Antaliji sigurno oduzeti. Oduzimaju sve, flašice s vodom, pjenu za brijanje, sokiće u staklenim flašama..... Naš hotel je bio baš baš u centru grada, ima dosta radnji, ali je preprepreskupo, hippova kašica (mala) je 6 turskih lira = 6 KM, pez bombonice (ono malo pakovanje) koje je ovdje 0,25 pfeninga dole je 2,5 KM. Pa ti sad računaj koliko ti za šta treba. A i u hotelu imaš poseban odjeljak za djecu, hrana prilagođena.




koka i po -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 13:32:20)

[sm=smiley36.gif]helou




Visnja RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 13:33:44)

IZVORNA PORUKA: Hurma


IZVORNA PORUKA: škorpija

a kakav je pire iz kesice, ja to nikad nisam jela, osim u ratu, a taj nije bio baš ukusan[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley21.gif[/image]


probala, haj rekoh da vidim ono nekada brzinski... probala i sve bacila i napravljeno i iz kesice... fuuuuuuuuj...
ja mislim da tvoj voli da njopa... JAMI proizvodi su zakon... poneses pakovanja onoga sto voli ako ti se ne da kuhati... ja skuhala i ponijela za svog Nidonju... ali JAMI koristim ako mi je dan zauzet i ako mi je mrsko skuhati...



vjerovatno ga nisi znala napraviti... [sm=smiley36.gif]
ja koristim Magi... stavim vodu i mlijeko (na kesici pise ako se ne varama 400 ml vode i 150 mlijeka a ja stavim pola pola)... kad provri stavim i putera i kasicicia soli... sklonim s vatre ( i vise ne vracam)...ubacim kesicu pirea... i mjesam... ne smije biti pregusto... vec bude rijetko... poklopim minut...a onda opet primjesam kad se malo zgusne... meni je bas dobar ... [sm=smiley36.gif] i tako..... [sm=smiley1.gif]




balasgirl -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 13:34:02)


IZVORNA PORUKA: koka i po

[sm=smiley36.gif]helou


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]šta me pratiš[sm=smiley36.gif]




koka i po -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 13:37:22)

razvijam i treniram svoje James Bond vjestine[sm=smiley14.gif][sm=smiley36.gif]




balasgirl -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 13:41:49)


IZVORNA PORUKA: koka i po

razvijam i treniram svoje James Bond vjestine[sm=smiley14.gif][sm=smiley36.gif]


sherlock holmes [sm=smiley36.gif]

drž' se teme i recider šta kuhaš na moreTu




mala_sa -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 13:46:07)


IZVORNA PORUKA: balasgirl


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Mozda pitanje nije na odgovarajucoj temi, al ova mi je naj bliza mom pitanju [sm=smiley1.gif]

Zene koje su bile u Turskoj, trebam li ja za bebu od 18mj ponijeti teglice (jer jos uvijek nejede bas toliko suhu hranu); ili ima dole sve da se kupi??? Jel imaju oni prodavnice blizu hotela ili su sve samoposluge u centru grada???


Za mikser ne vjerujem da ćeš ga moći prošvercovati u avion, možda iz Sa i mogneš, ali će ti ga na aerodromu u Antaliji sigurno oduzeti. Oduzimaju sve, flašice s vodom, pjenu za brijanje, sokiće u staklenim flašama..... Naš hotel je bio baš baš u centru grada, ima dosta radnji, ali je preprepreskupo, hippova kašica (mala) je 6 turskih lira = 6 KM, pez bombonice (ono malo pakovanje) koje je ovdje 0,25 pfeninga dole je 2,5 KM. Pa ti sad računaj koliko ti za šta treba. A i u hotelu imaš poseban odjeljak za djecu, hrana prilagođena.


Nista onda je ideja sa mikserom propala (mi idemo iz Bazela). Dole cu mu gdnjeciti viljuskom, i raspitat cu se za ovu light ponudu hrane (predpostavljam da je imajuu u hotelu). Davat cu mu malo cesce da jede i to je to.




balasgirl -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 13:50:21)

Ma ima sigurno, pretpostavljam da ti je UAi, vidjećeš, hrana im je super, moj frajer jede sve pa je jeo s nama (ono što i mi), al sam ga dva puta (zbog drugara koje je upoznao) hranila u mini restoranu za djecu i da ti pravo kažem, ja sam se pravo najela "dječije" hrane [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




koka i po -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 13:51:40)


IZVORNA PORUKA: balasgirl


IZVORNA PORUKA: koka i po

razvijam i treniram svoje James Bond vjestine[sm=smiley14.gif][sm=smiley36.gif]


sherlock holmes [sm=smiley36.gif]

drž' se teme i recider šta kuhaš na moreTu



ja ne idem na more[sm=smiley36.gif]




mala_sa -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 14:04:29)


IZVORNA PORUKA: balasgirl

Ma ima sigurno, pretpostavljam da ti je UAi, vidjećeš, hrana im je super, moj frajer jede sve pa je jeo s nama (ono što i mi), al sam ga dva puta (zbog drugara koje je upoznao) hranila u mini restoranu za djecu i da ti pravo kažem, ja sam se pravo najela "dječije" hrane [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Ko luda mama, vazda se ja previse brinem. Odsad mozak na pasu i jest ce sto i druga djeca; ha ja... a mozda i mama sa njim se najede u djecijem restoranu (vidim da nije losa ponuda) [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]. Hotel jeste uai.i




pocahontas -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 14:10:59)


IZVORNA PORUKA: ElmaB






IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: ElmaB

Teško da će u avion dozvoliti da se unese štapni mikser, a nisam sigurna ni za teglice hrane. Meni su čak flaširanu coca colu izvadili iz torbe na aerodromu.

pa ne mora u avion unositi štapni mikser, neka ga stavi u kofer i eto ga..
ovo je meni super rješenje..a vjerujem da u Turskoj isto tako ima prodavnica gdje mozes kupiti teglice ako ti ova varijanta miksanja ne odgovara..sad da nosis u kofer teglice, polupaće ti se...tako da to ne ide...
u avion ce ti dozvoliti samo da uneses ono neophodno za obrok bebi dok traje let i to je to...

Ne vjerujem da že i to dozvoliti. Kada sam napisala da unese mikser u avion i mislila sam da ga stavi u kofer, jer i taj kofer ide u avion. Neka proba, ali nisam sigurna da će joj dozvoliti.

hoce sigurno...nemoj da ti pisem sta sam ja sve ponijela u kofer i čak ušla u ameriku s tim..u kofer moze skoro sve sto je legalno, ali u avion ne




ElmaB -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 14:16:57)

Neka proba, mada nisam sigurna.




teacher75 -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 15:23:38)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR


IZVORNA PORUKA: škorpija

a kakav je pire iz kesice, ja to nikad nisam jela, osim u ratu, a taj nije bio baš ukusan[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley21.gif[/image]

nemoj ga ni jesti...[sm=smiley36.gif]

ko da je problem kupit tamo krompir i napravit pire[sm=smiley1.gif]




škorpija -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 18:11:01)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Skvo RR


IZVORNA PORUKA: škorpija

a kakav je pire iz kesice, ja to nikad nisam jela, osim u ratu, a taj nije bio baš ukusan[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley21.gif[/image]

nemoj ga ni jesti...[sm=smiley36.gif]

ko da je problem kupit tamo krompir i napravit pire[sm=smiley1.gif]

jooooj meni jest, gdje gos sam bila u apartmanu  imama dvije šerpe i ringle su tako slabe, da krompiru treba sat da ga skuham, čak i nasitno da ga izrežem, a naravno nema onog hepeka za usitnjavanje pirea, viljuškom mi bude grudvasto, moji to neće da je du , eto




škorpija -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 18:15:45)

i inače u apartmanu mi fali posuđa i pribora, a sad mi bezeze da teglim iz sa.

nego off topic, hoću oblande da napravim, recept ide 1 kg šećere, voda, 2 margarina i 1 čokolada z akuhanje, ali ne znam koliko vode i koliko se ono kuha, upomoooć može li me neko poddsjetiti




Visnja RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 18:19:20)

IZVORNA PORUKA: škorpija

i inače u apartmanu mi fali posuđa i pribora, a sad mi bezeze da teglim iz sa.

nego off topic, hoću oblande da napravim, recept ide 1 kg šećere, voda, 2 margarina i 1 čokolada z akuhanje, ali ne znam koliko vode i koliko se ono kuha, upomoooć može li me neko poddsjetiti


da nastavim OT evo ti recept ali je umjesto vode mlijeko...sigurno i ukusnije ...
http://zena.blic.rs/recepti/Deserti/2017/Karamel_oblatne

samo jos u to hekni cokoladu [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>