RE: Kuhanje i hrana na moru (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


škorpija -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 18:20:59)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

i inače u apartmanu mi fali posuđa i pribora, a sad mi bezeze da teglim iz sa.

nego off topic, hoću oblande da napravim, recept ide 1 kg šećere, voda, 2 margarina i 1 čokolada z akuhanje, ali ne znam koliko vode i koliko se ono kuha, upomoooć može li me neko poddsjetiti


da nastavim OT evo ti recept ali je umjesto vode mlijeko...sigurno i ukusnije ...
http://zena.blic.rs/recepti/Deserti/2017/Karamel_oblatne

samo jos u to hekni cokoladu [sm=smiley1.gif]

jao jeste pa MLIJEKO ide, ja i to zaboravila, nisam pravila godinama, a te su mi najbolje, hvala[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




minja_ -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 19:48:21)

jednom se mi smjestili u apartman I kako nismo nosili svoje posudje, ja uzmem da otkuham svo sudje koje sam zatekla, uzmem jednu veliku serpetinu, naspem ariel I opaaaa, usput uzmem da ocistim i kuhinju kad na vrata gazdarica, ja u zemlju da propadne,m, pusi se iz serpe, vri escajg, kaze ona jesil udata, ako nisi, imam ja sina, pa da odmah zavrsimo formalnosti, zamal postah peljeska mlada[sm=smiley1.gif]




škorpija -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 20:56:20)


IZVORNA PORUKA: minja_

jednom se mi smjestili u apartman I kako nismo nosili svoje posudje, ja uzmem da otkuham svo sudje koje sam zatekla, uzmem jednu veliku serpetinu, naspem ariel I opaaaa, usput uzmem da ocistim i kuhinju kad na vrata gazdarica, ja u zemlju da propadne,m, pusi se iz serpe, vri escajg, kaze ona jesil udata, ako nisi, imam ja sina, pa da odmah zavrsimo formalnosti, zamal postah peljeska mlada[sm=smiley1.gif]

ee a sad si mogla ljetovati kod svekrve svake godine [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




minja_ -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 21:26:08)

bila bi to ljeta iz snova, valjalo bi ostati u istom fazonu, ciscenje, pranje, da ne bude, prodala joj se ko cistunica, a vamo po vazdan na plazi, nista da pomognem po kuci[sm=jezicek.gif] bila bih prva na temi o svekrvama[sm=jezicek.gif]




Hanady RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 21:31:00)


IZVORNA PORUKA: minja_

bila bi to ljeta iz snova, valjalo bi ostati u istom fazonu, ciscenje, pranje, da ne bude, prodala joj se ko cistunica, a vamo po vazdan na plazi, nista da pomognem po kuci[sm=jezicek.gif] bila bih prva na temi o svekrvama[sm=jezicek.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




felix -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 21:40:05)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

i inače u apartmanu mi fali posuđa i pribora, a sad mi bezeze da teglim iz sa.

nego off topic, hoću oblande da napravim, recept ide 1 kg šećere, voda, 2 margarina i 1 čokolada z akuhanje, ali ne znam koliko vode i koliko se ono kuha, upomoooć može li me neko poddsjetiti


da nastavim OT evo ti recept ali je umjesto vode mlijeko...sigurno i ukusnije ...
http://zena.blic.rs/recepti/Deserti/2017/Karamel_oblatne

samo jos u to hekni cokoladu [sm=smiley1.gif]


heh, kod nas se veli oblatiNe
prvi put cu ovaj naziv pa zasta mozda i jest to prvo gore spravno al ja znam samo, za naziv Oblatine.




teacher75 -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 22:20:47)

ja to zovem oblatne[sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 22:23:09)


IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Skvo RR


IZVORNA PORUKA: škorpija

a kakav je pire iz kesice, ja to nikad nisam jela, osim u ratu, a taj nije bio baš ukusan[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley21.gif[/image]

nemoj ga ni jesti...[sm=smiley36.gif]

ko da je problem kupit tamo krompir i napravit pire[sm=smiley1.gif]

jooooj meni jest, gdje gos sam bila u apartmanu  imama dvije šerpe i ringle su tako slabe, da krompiru treba sat da ga skuham, čak i nasitno da ga izrežem, a naravno nema onog hepeka za usitnjavanje pirea, viljuškom mi bude grudvasto, moji to neće da je du , eto

ja cu ionako nositi mali pretis lonac a ponijecu i ono za gnjecenje kad vec nosim i serpicu i tavu i escajg[sm=smiley36.gif]




neki x -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 22:26:40)


IZVORNA PORUKA: teacher75

ja to zovem oblatne[sm=smiley36.gif]

me too[sm=smiley36.gif]




škorpija -> RE: Kuhanje i hrana na moru (18.8.2012 22:45:02)


IZVORNA PORUKA: neki x


IZVORNA PORUKA: teacher75

ja to zovem oblatne[sm=smiley36.gif]

me too[sm=smiley36.gif]

mi krajišnici smo vazda mimo svijet [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




klemzi -> RE: Kuhanje i hrana na moru (19.8.2012 8:50:37)

Ne kuham na odmoru. To će se možda promijeniti kada, akobogda, budem imala djecu. Za doručak jedemo mazalice, popijemo kafu i sl. Ručak je obično u blizini plaže, i to ništa posebno, pica, hamburger, tek da nismo gladni. Večera je u nekom restoranu i to je moje vrijeme kad eksperimentišem[sm=jezicek.gif], uvijek jedem nešto što do tada nisam. Nekad se i poslije večere svratim u pekaru, jer mi se ne svidi ono što sam naručila [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Uglavnom, veoma lako se organizujemo jer smo sami [sm=smiley13.gif]




teacher75 -> RE: Kuhanje i hrana na moru (19.8.2012 11:41:40)


IZVORNA PORUKA: klemzi

Ne kuham na odmoru. To će se možda promijeniti kada, akobogda, budem imala djecu. Za doručak jedemo mazalice, popijemo kafu i sl. Ručak je obično u blizini plaže, i to ništa posebno, pica, hamburger, tek da nismo gladni. Večera je u nekom restoranu i to je moje vrijeme kad eksperimentišem[sm=jezicek.gif], uvijek jedem nešto što do tada nisam. Nekad se i poslije večere svratim u pekaru, jer mi se ne svidi ono što sam naručila [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Uglavnom, veoma lako se organizujemo jer smo sami [sm=smiley13.gif]

tako smo i mi dok smo bili sami[sm=smiley1.gif]




škorpija -> RE: Kuhanje i hrana na moru (20.8.2012 21:47:58)

evo da javim pravila sam maggi pire i meni ukusan pravooo, mm kaže bljakica ali jede, ajdin neće nni da proba[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Hanady RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (20.8.2012 21:53:38)


IZVORNA PORUKA: škorpija

evo da javim pravila sam maggi pire i meni ukusan pravooo, mm kaže bljakica ali jede, ajdin neće nni da proba[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

[sm=smiley36.gif]

ama draga 4 krompira i pire za komlet porodicu sad pa sad...[sm=smiley36.gif]




škorpija -> RE: Kuhanje i hrana na moru (20.8.2012 22:01:50)

ma imamo samo jednu šerpu,  kad skuham supu nemam za pire, ovaj sam razmutila u džezvi za kafu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Hanady RR -> RE: Kuhanje i hrana na moru (20.8.2012 22:02:15)


IZVORNA PORUKA: škorpija

ma imamo samo jednu šerpu,  kad skuham supu nemam za pire, ovaj sam razmutila u džezvi za kafu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

parola je snađi se[sm=smiley36.gif]




Neca xxx -> RE: Kuhanje i hrana na moru (20.8.2012 22:03:17)

Ja ne kuham puno na moru. Ma i meni je to odmor a dosta mi je kuhanja kod kuce. Ove godine smo imali apartman, a ja sam u Sarajevu skuhala telecu supu sa dosta mesa i povrca, tako isto i pilecu supu i to sve zaledila. Imala sam cetiri ture supe za nas troje. I jos sam napravila duplu mjeru salsa umaka (paradajz i luk sa bosiljkom) da imamo za makarone dva puta. Zaledjenu supu sam prenijela u frizideru i nije se otopila nimalo i na moru je odmah ubacila u skrinju. I onda bih je na moru samo otopila i dodala tjesteninu. Tako da smo imali supu za 4 dana. Kada mi L pojede dobar tanjir domace supe sa mesom i mrkvom, onda moze ostatak dana prezivjeti i na mazalicama. Dva dana smo jeli spagete sa salsom (opet samo ugrijem salsu i skuham spagete), jedan dan hrenovke, jedan dan salata sa tunjevinom i dva dana jeli pizzu i nesto slicno na plazi. Dosta voca i salate i to je bilo to. I nista nam nije falilo. A u kuci u kojoj smo mi bili, bila je jedna porodica iz ceke i mama je po cijeli dan provodila u kuhinji: kuhala, pohovala, pravila palacinke, mezu za navece. Meni je to licno malo bezze. Pa i ona je dosla da se odmori.




škorpija -> RE: Kuhanje i hrana na moru (20.8.2012 22:09:30)

iskreno ja slabo kuham kući, zato na moru kuham, a volim nešto konkretno pojesti, poslije  dva dana hrenovki i jaja, bude mu muka, eh da sam mogla pretis ponijeti, sve bi pištalo od graha s suharom[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




SailorMoon -> RE: Kuhanje i hrana na moru (21.8.2012 8:34:55)

IZVORNA PORUKA: ElmaB




IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: ElmaB

Teško da će u avion dozvoliti da se unese štapni mikser, a nisam sigurna ni za teglice hrane. Meni su čak flaširanu coca colu izvadili iz torbe na aerodromu.

pa ne mora u avion unositi štapni mikser, neka ga stavi u kofer i eto ga..
ovo je meni super rješenje..a vjerujem da u Turskoj isto tako ima prodavnica gdje mozes kupiti teglice ako ti ova varijanta miksanja ne odgovara..sad da nosis u kofer teglice, polupaće ti se...tako da to ne ide...
u avion ce ti dozvoliti samo da uneses ono neophodno za obrok bebi dok traje let i to je to...

Ne vjerujem da že i to dozvoliti. Kada sam napisala da unese mikser u avion i mislila sam da ga stavi u kofer, jer i taj kofer ide u avion. Neka proba, ali nisam sigurna da će joj dozvoliti.


Nema potrebe ikako da ga nosi jer svi malo bolji hoteli imaju i stabni mikser za bebe. A sto se tice jela i ako nevoli suhu hranu uvjek ima rize, krompira, pire i nesta saftali da se zalije. Za curici nista nisam ove godine nosila, ima isto 18mjeseci. I u Side, Belek i Karaburun gdje sam do sad bila u svakom Hotelu ima market plus sto odma oko Hotela su se otvorili mali marketi. I u svakoj apoteci ima Hipp Kasica ako zatreba. Ja sam svojoj kupovala jogurthe svaki dan. Ona bas voli




kaktuscic -> RE: Kuhanje i hrana na moru (21.8.2012 15:36:08)

Ma ja mislim da se moze ponijeti i tek skuhano (paprike, sarma, grah, supice, corbice...) pa sta ce mu biti ako je u autu 5-6 sati, ja ionako grah, paprike... stavim u frizider nakon 6-7 sati, kad se ohladi. Ja cu probati tako ove godine, nesto skuhati, samo da imamo taj dan jer pretpostavljam da cemo doci krepani i jos da razmisljam sta cemo jesti i gdje. Al bit ce frka kuhati i krenuti tu noc, al opet kontam stavim nek se kuha i na spavanje, kad krenemo samo prebacim u plasticnu zdjelu i odosmo hahahaha
Inace na moru kombinujemo malo kuhanje, malo vani jedemo, ali ove godine cemo haman samo kupiti u restoranu pa kad djeca zaspe hladno jesti, jer nama sanse da sa dvoje djece rucamo ili veceramo negdje u restoranu, milsim da to ne bi ni na sto licilo.




Galicia -> RE: Kuhanje i hrana na moru (21.8.2012 16:42:49)

Ja ciganluka Tito dragi. Te grah, te punjene paprike, te jos baklavu razvijte, pitu, itd..
Nije mi fakat cudno sto Croati imaju misljenje kakvo vec i imaju o Bosancerosima kad krenu na takozvani odmor.




neki x -> RE: Kuhanje i hrana na moru (21.8.2012 16:54:07)

Strasno je bitno sta CROATI misle o nama[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Aman bitni ljudi,nema sta[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Galicia -> RE: Kuhanje i hrana na moru (21.8.2012 16:56:03)

Nije bitno kakvi su, ali ipak idemo kod njih na odmor, koristimo njihovu zemlju, za odmor, i ostale stvari. Strasno je ruzno reci sta me boli briga sta ce oni reci.




neki x -> RE: Kuhanje i hrana na moru (21.8.2012 16:58:39)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Nije bitno kakvi su, ali ipak idemo kod njih na odmor, koristimo njihovu zemlju, za odmor, i ostale stvari. Strasno je ruzno reci sta me boli briga sta ce oni reci.

Znala sam da ces ovo napisati...Platimo za taj odmor,i to bas!!!Ne odmaramo dzabe...
Nije ruzno,po meni je ruznije sto gospoda CROATI nabiju cijene,da ti se zamanta...
A nije ruzno to sto ti kazes za bosance da su cigani,tj. ono sto oni rade da je ciganluk???[sm=zmeden.gif]




zvončica -> RE: Kuhanje i hrana na moru (21.8.2012 17:01:40)

Eh, nemaju svi plate po 1000-1500km pa da mogu uplatiti All inclusive... svako sebi stima kako mu je najpogodnije...pa i ako nosi skuhano odavde nek'' nosi...tamo su napicili cijene smjestaja, tj. za obicni krevet najmanje 30 km, a gdje je hrana i pice...
Ja kad se ne izvrnuh u Baskim vodama za casu limunade 4 eura....halooooooooo [sm=hudicek1.gif]

I uopste nije problem nesto na brzaka skuhati ili podgrijati ono sto se ponijelo...

A Croati....ma, uvijek je bilo biti cool paradajz turista [sm=smiley16.gif]

I nisam ciganka ja....trebaju se oni tamo zapitati za sta tolike cijene...do zla Boga da je sve u svili i zlatu....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>