RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Vjenčanje, krštenje, godišnjice,…



Poruka


raja_ringe -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:05:15)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: leona81

Uvijek me interesovao ovaj podatak...zasto bi neko iznajmio vjencanicu ako moze sebi priustiti da kupi nesto slicno za istu cijenu...ili moze dobiti haljinu koja je sivana po narudzbi. Ja sam znala, ako se ikad budem udavala da ce moja haljina biti drugacija od obicnih vjencanica. I prvenstveno da ce biti samo moja...

Moja najbolja prijateljica iz susjedne nam drzave imala je gala svadbu sa 150 uzvanika. sve je bilo perfektno, djevojacka, momacka, restoran, crkva, muzika, cvijece, pozivnice...i iznajmljena vjencanica iz jednog od salona u Zgb? Pronovias...cijena ovisi o tome da li je neko nosio prije tebe ili je potpuno nova pa je iznajmljujes[sm=zmeden.gif]




ja kada sma se udavala doživjela sma pritisak da moram biti u bjenčanici...
i hajde onda hoće da mi je kupe...
najeftinija koju sma tada našla da mi se dopada bila je 1200 KM...nije mi padalo napamet za te novce rekla sma idemo na bračno po mojoj želji...
moja prijetljica drži slaon vjenčanica...ona je donjela vjenčanicu iz njemačke koja nije previše nadždižana i koja je iz jednoga dijela i koja je lagana za kretanje to su mi bili uvjeti...
i u iznajmljivanju i kod nje je situacija ako je manje nošena košta skuplje ...
ja sma je prva nosila i platila sma iznajmljivanje 300 KM...sa bolerom/pelerinom za šerijetsko vjenčanje...
kada su je nosili da je vrate moja prijetljica je vratila nazad...poklonila mi je ...elem tako sma ja za 300 Km kupila svoju vjenčanicu[sm=smiley36.gif]
a i da je uzela nazad meni nebi smetalo...sad mi ona smeta...malo malo prebaci je tamo, prebaci je vamo...čuvaj pazi, bijelo da ne žuti...ne znam bogami ni za šta je čćuvam[sm=smiley36.gif]



prvo da te pitam kako je čuvaš da ne požuti? (ovo d ai ja svoju počnem čuvati [sm=smiley36.gif]

Ja svoju čuvam za uspomenu, a ne bi mi bilo mrsko ni jednog dana da je poklonim svojoj djevojčici, ako joj se bude svidjela i ako bude sačuvana i ako bude tada moda :)). Znam i da se u jednom periodu djevojčice vole igrati sa maminim vjenčanicama, pa ako je i za igru iskoristi meni će biti drago :)





Mya_81 RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:05:41)

Ja sad stvarno ne smijem napisati svoju cifru, a bez da pokazem sliku, jer ko zna sta biste kontale [sm=smiley36.gif] Ma, ja sebe nikad nisam vidjela u vjencanici zato nisam nesto o tome puno ni razmisljala.




leona81 -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:06:50)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: leona81

preskupo je definitivno, meni kad su rekli koliko to kosta, zapitala sam se sto onda radije ne kupiti haljinu....

i ja sma ovo pomislila ...al od 27 avgusta je krenulo peglanje mene sa vjenčanicom...ja pristala 1. septembra a 17 svadba nisam imala šanse da neđem ni šta bih šila ni koće mi šiti[sm=smiley36.gif]


hahaha. kod mene je bilo slicno. ali sam ja za 2 sedmice imala moju haljinu i to 3 probe napravili[sm=smiley1.gif]




mala_sa -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:07:41)

Moja vjencanica je kupljena i placena u salonu 1200KM, sad stoji u ormaru i ceka dan kad cu je okaciti na pik.ba da je se kutarisem jer meni samo zauzima mjesto. Divna je i stvarno kao nova ali meni vise ne treba [sm=smiley36.gif]




leona81 -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:08:09)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Ja sad stvarno ne smijem napisati svoju cifru, a bez da pokazem sliku, jer ko zna sta biste kontale [sm=smiley36.gif] Ma, ja sebe nikad nisam vidjela u vjencanici zato nisam nesto o tome puno ni razmisljala.


daj sliku




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:09:16)


IZVORNA PORUKA: raja_ringe


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: leona81

Uvijek me interesovao ovaj podatak...zasto bi neko iznajmio vjencanicu ako moze sebi priustiti da kupi nesto slicno za istu cijenu...ili moze dobiti haljinu koja je sivana po narudzbi. Ja sam znala, ako se ikad budem udavala da ce moja haljina biti drugacija od obicnih vjencanica. I prvenstveno da ce biti samo moja...

Moja najbolja prijateljica iz susjedne nam drzave imala je gala svadbu sa 150 uzvanika. sve je bilo perfektno, djevojacka, momacka, restoran, crkva, muzika, cvijece, pozivnice...i iznajmljena vjencanica iz jednog od salona u Zgb? Pronovias...cijena ovisi o tome da li je neko nosio prije tebe ili je potpuno nova pa je iznajmljujes[sm=zmeden.gif]




ja kada sma se udavala doživjela sma pritisak da moram biti u bjenčanici...
i hajde onda hoće da mi je kupe...
najeftinija koju sma tada našla da mi se dopada bila je 1200 KM...nije mi padalo napamet za te novce rekla sma idemo na bračno po mojoj želji...
moja prijetljica drži slaon vjenčanica...ona je donjela vjenčanicu iz njemačke koja nije previše nadždižana i koja je iz jednoga dijela i koja je lagana za kretanje to su mi bili uvjeti...
i u iznajmljivanju i kod nje je situacija ako je manje nošena košta skuplje ...
ja sma je prva nosila i platila sma iznajmljivanje 300 KM...sa bolerom/pelerinom za šerijetsko vjenčanje...
kada su je nosili da je vrate moja prijetljica je vratila nazad...poklonila mi je ...elem tako sma ja za 300 Km kupila svoju vjenčanicu[sm=smiley36.gif]
a i da je uzela nazad meni nebi smetalo...sad mi ona smeta...malo malo prebaci je tamo, prebaci je vamo...čuvaj pazi, bijelo da ne žuti...ne znam bogami ni za šta je čćuvam[sm=smiley36.gif]



prvo da te pitam kako je čuvaš da ne požuti? (ovo d ai ja svoju počnem čuvati [sm=smiley36.gif]

Ja svoju čuvam za uspomenu, a ne bi mi bilo mrsko ni jednog dana da je poklonim svojoj djevojčici, ako joj se bude svidjela i ako bude sačuvana i ako bude tada moda :)). Znam i da se u jednom periodu djevojčice vole igrati sa maminim vjenčanicama, pa ako je i za igru iskoristi meni će biti drago :)




čuvam je u onoj vrećišto s evakum izvuče, kolegica mi donijela iz beča takvu vreću sa ggore folom ofingetra...stavila je unutra...dopola izvukla vakum da je ne zgužva previše ubacila 2-3 kesice onih rajd kesica sa lavandom i ako povrmeno je prozračim i pormjenim te seci...okolo prije vađenja porbišem prašinu sa kese i visi u ormaru...i smao me nervira prostor mi zauzima....

eh sad i ja imama dvije cure...
al ako krenem od sebe...meni moja mama nudila svoju vjenčanicu...ja se smijala i lijepo joj reklo neću mama malo mi je dedmode[sm=jezicek.gif]
sreća mama nije ljutibaba bila...
pa neću biti ni ja svojoj djeco ako je odbiju, razumjet ću ih....




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:10:35)


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: leona81

preskupo je definitivno, meni kad su rekli koliko to kosta, zapitala sam se sto onda radije ne kupiti haljinu....

i ja sma ovo pomislila ...al od 27 avgusta je krenulo peglanje mene sa vjenčanicom...ja pristala 1. septembra a 17 svadba nisam imala šanse da neđem ni šta bih šila ni koće mi šiti[sm=smiley36.gif]


hahaha. kod mene je bilo slicno. ali sam ja za 2 sedmice imala moju haljinu i to 3 probe napravili[sm=smiley1.gif]


dobro lako je meni za tebe...
ipak si ti fora za razliku od mene...
inače i ja sma njega kontaktirala nije bio u sa kada mi je trebao jer je tada s amojim drugom dobrim držao onu galeriju preko puta hotela bosne[sm=smiley36.gif]pa reko štela...al hajd dobro sma poršla[sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:12:07)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Moja vjencanica je kupljena i placena u salonu 1200KM, sad stoji u ormaru i ceka dan kad cu je okaciti na pik.ba da je se kutarisem jer meni samo zauzima mjesto. Divna je i stvarno kao nova ali meni vise ne treba [sm=smiley36.gif]


ja da sma svoju platila toliko i d ami stoji ja bih nju psovala svako malo...
i ovoj sve na kamaru skršim a dobila sma je bukvalno na poklon tih 300 Km je bilo s apopustom na iznajmljivanje jer nisma htjela džaba...ja odem na bračno a moji trebali da je varte ona je pokloni...da sma je plaćala bila bi i ona preko milje...pa bi je rokala svako dan u ormaru šakama[sm=jezicek.gif]




Blue rose RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:12:24)

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Moja vjencanica je kupljena i placena u salonu 1200KM, sad stoji u ormaru i ceka dan kad cu je okaciti na pik.ba da je se kutarisem jer meni samo zauzima mjesto. Divna je i stvarno kao nova ali meni vise ne treba [sm=smiley36.gif]


Ostavi snajki :)))




Mya_81 RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:13:30)


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Ja sad stvarno ne smijem napisati svoju cifru, a bez da pokazem sliku, jer ko zna sta biste kontale [sm=smiley36.gif] Ma, ja sebe nikad nisam vidjela u vjencanici zato nisam nesto o tome puno ni razmisljala.


daj sliku


Ah, moje slike s vjencanja su vec neko vrijeme otisle u zaborav [sm=jezicek.gif]




Mya_81 RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:15:25)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Moja vjencanica je kupljena i placena u salonu 1200KM, sad stoji u ormaru i ceka dan kad cu je okaciti na pik.ba da je se kutarisem jer meni samo zauzima mjesto. Divna je i stvarno kao nova ali meni vise ne treba [sm=smiley36.gif]


Ostavi snajki :)))



Vec zamisljam scenu, djevojka dolazi u kucu, a buduca svekrva govori da ima za nju haljinu koju je ona nosila na svom vjencanju. Mislim da nije potrebno pisati kakvu facu snajka ima nakon toga [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




mala_sa -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:22:00)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Moja vjencanica je kupljena i placena u salonu 1200KM, sad stoji u ormaru i ceka dan kad cu je okaciti na pik.ba da je se kutarisem jer meni samo zauzima mjesto. Divna je i stvarno kao nova ali meni vise ne treba [sm=smiley36.gif]


Ostavi snajki :)))



Vec zamisljam scenu, djevojka dolazi u kucu, a buduca svekrva govori da ima za nju haljinu koju je ona nosila na svom vjencanju. Mislim da nije potrebno pisati kakvu facu snajka ima nakon toga [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



Hahaha za ovo me je i mm zezao, btw da kupim vjencanicu nagovorila me je sveki [sm=smiley36.gif]; i zato je za kaznu stajala kod nje u ormaru sve do posljednjih 6mj kad sam je prenijela sebi [sm=hudicek1.gif]




mala_sa -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:23:07)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Moja vjencanica je kupljena i placena u salonu 1200KM, sad stoji u ormaru i ceka dan kad cu je okaciti na pik.ba da je se kutarisem jer meni samo zauzima mjesto. Divna je i stvarno kao nova ali meni vise ne treba [sm=smiley36.gif]


ja da sma svoju platila toliko i d ami stoji ja bih nju psovala svako malo...
i ovoj sve na kamaru skršim a dobila sma je bukvalno na poklon tih 300 Km je bilo s apopustom na iznajmljivanje jer nisma htjela džaba...ja odem na bračno a moji trebali da je varte ona je pokloni...da sma je plaćala bila bi i ona preko milje...pa bi je rokala svako dan u ormaru šakama[sm=jezicek.gif]


Ma prodat cu ja nju pa makar [sm=smiley36.gif], samo da je vise ne gledam i ne "odrzavam" [sm=smiley36.gif]




leona81 -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:24:13)

joj fore i govana(da izvinete)




mala_sa -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:25:55)


IZVORNA PORUKA: leona81

joj fore i govana(da izvinete)


[sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:28:39)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Moja vjencanica je kupljena i placena u salonu 1200KM, sad stoji u ormaru i ceka dan kad cu je okaciti na pik.ba da je se kutarisem jer meni samo zauzima mjesto. Divna je i stvarno kao nova ali meni vise ne treba [sm=smiley36.gif]


Ostavi snajki :)))



Vec zamisljam scenu, djevojka dolazi u kucu, a buduca svekrva govori da ima za nju haljinu koju je ona nosila na svom vjencanju. Mislim da nije potrebno pisati kakvu facu snajka ima nakon toga [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:29:19)


IZVORNA PORUKA: leona81

joj fore i govana(da izvinete)

[sm=jezicek.gif]




ananas_ze -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:31:19)


IZVORNA PORUKA: leona81

joj fore i govana(da izvinete)

sad ce tebi opomne ap ss izvinjavaj [sm=smiley36.gif]
kad je veliko vjencanje kad je bal nek je i maskembal i tada sam ZA da se vjencanica kupi, zasto se ne bi prenosila iz generacije u generaciju? vremenom ce dobiti na zncaju i vrijednosti
ja sam imala malo vjencanje onakvo kakavo sam zeljela i nisam se udala u vjencanici nego maturskoj haljini, da sam imala vremena sila bih drugu haljinu ovako sam svjedno bila lijepa [sm=smiley1.gif]




bebacha -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:31:37)

ideja[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

http://www.rtl.hr/vijesti/lifestyle/moda/789032/birate-vjencanicu-ova-je-napravljena-od-kondoma/




InLove -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:32:07)

Hanady saljem ti pp [sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:35:10)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: leona81

joj fore i govana(da izvinete)

sad ce tebi opomne ap ss izvinjavaj [sm=smiley36.gif]
kad je veliko vjencanje kad je bal nek je i maskembal i tada sam ZA da se vjencanica kupi, zasto se ne bi prenosila iz generacije u generaciju? vremenom ce dobiti na zncaju i vrijednosti
ja sam imala malo vjencanje onakvo kakavo sam zeljela i nisam se udala u vjencanici nego maturskoj haljini, da sam imala vremena sila bih drugu haljinu ovako sam svjedno bila lijepa [sm=smiley1.gif]


ma meni nije jasno kako ovo mjerite...
evo recimo ko započinje tu tradicijau...[sm=zmeden.gif]
ja il moja mama il moja nana...
a sad zamisli u današnjem modernom vrmenu jednu mladu kojoj ja za 50 godina nudim svoju vjenčanicu...majkemi moje toliko izbora svega u današnjem vaktu...pa to je njen dan, stilovi različiti mogu smao da dovedem je u nezgodnu poziciju il da je uzme mimo svoje volje i ne bude sretan jer nije hodala po salonima i sebi birala...il da me odbije pa da se ja ''namočor'' urvijedim, ko je ona da prekine tradiciju...

mislim kontaš...[sm=smiley13.gif]




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:35:54)


IZVORNA PORUKA: bebacha

ideja[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

http://www.rtl.hr/vijesti/lifestyle/moda/789032/birate-vjencanicu-ova-je-napravljena-od-kondoma/

r4koh ja mjenjaju se vremena...ovo je sda moderno[sm=jezicek.gif]




Galicia -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:38:33)

Moze i jedno i drugo, mada sam vise za kupovinu.




Mya_81 RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:39:08)

Lijepa je tradicija da se prenese vjencanica, ako je naravno u skladu s misljenjem one koja se udaje. Da bude prisiljena i da joj prisjedne, jao uzas [sm=smiley36.gif]

I sad se sjetih da sam za M rockas kupila bijelu haljinu, pa iako je kratka bas moze biti i vjencanica uz popratne detalje [sm=jezicek.gif]




Medić* -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:44:59)

Meni se ne svidja ideja o prenosenju vjencanice sa generaciju na generaciju :) Mogu milsiti rekacije kada bi kcerki ili snajki ponudila svoju iako je predivna [sm=smiley36.gif]

Uglavnom moja u ormaru, veze nemam sta sa njom :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>