RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Vjenčanje, krštenje, godišnjice,…



Poruka


ananas_ze -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:47:00)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: leona81

joj fore i govana(da izvinete)

sad ce tebi opomne ap ss izvinjavaj [sm=smiley36.gif]
kad je veliko vjencanje kad je bal nek je i maskembal i tada sam ZA da se vjencanica kupi, zasto se ne bi prenosila iz generacije u generaciju? vremenom ce dobiti na zncaju i vrijednosti
ja sam imala malo vjencanje onakvo kakavo sam zeljela i nisam se udala u vjencanici nego maturskoj haljini, da sam imala vremena sila bih drugu haljinu ovako sam svjedno bila lijepa [sm=smiley1.gif]


ma meni nije jasno kako ovo mjerite...
evo recimo ko započinje tu tradicijau...[sm=zmeden.gif]
ja il moja mama il moja nana...
a sad zamisli u današnjem modernom vrmenu jednu mladu kojoj ja za 50 godina nudim svoju vjenčanicu...majkemi moje toliko izbora svega u današnjem vaktu...pa to je njen dan, stilovi različiti mogu smao da dovedem je u nezgodnu poziciju il da je uzme mimo svoje volje i ne bude sretan jer nije hodala po salonima i sebi birala...il da me odbije pa da se ja ''namočor'' urvijedim, ko je ona da prekine tradiciju...

mislim kontaš...[sm=smiley13.gif]

kontam, svejedno je ko pocne tradiciju,tradicija se uvijek moze prekinuti,bez da iko bude namcor a od haljine se uvijek moze nesto dodati ili oduzeti, kako se moda vraca,ja bih se udala u maminoj [sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:48:50)

ma meni je ta ideja o generacijskom prenošoljenju liepa...al da meni niko isto ne namaće...
eh sad ako kreneme do sebe ne bih vala boljela ni ja kćeri da nametnem...

a pazi sad ovo...
situacije

kod mladođenje tamo mama isto ima tu generacijsku ideju...
vako ja kao majka djevojke imama istu...
jadno mi dijete u ludilu....čiju tradiciju da poštuje [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]
a na sve to zamilite da ste na njenjom mjestu i ne dopoda joj se ni jedna od te dvije hoće svoju...a dava namćora joj ''seru'' i njenom danu koji čeka recimo godinama i zamišlja ga[sm=zmeden.gif]




Medić* -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:50:17)

ma meni je ta ideja o generacijskom prenošoljenju liepa...al da meni niko isto ne namaće...
eh sad ako kreneme do sebe ne bih vala boljela ni ja kćeri da nametnem...

Slazem se.




Galicia -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:50:40)

Pa nece valjda od svekrve haljinu obuci?




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:51:41)


IZVORNA PORUKA: medic slatki

ma meni je ta ideja o generacijskom prenošoljenju liepa...al da meni niko isto ne namaće...
eh sad ako kreneme do sebe ne bih vala boljela ni ja kćeri da nametnem...

Slazem se.


evo fino smo se našle...

vidite ja i moja prija broj 2 tj medić slatki svaka imamo po vjenčanicu svoju u ormaru...zamislite sad da mi hoćemo generacijsko prenošenje i jedna id ruga...koju moja F da obuče recite vi meni sada a da s eniko ne uvrijedi[sm=jezicek.gif]




Medić* -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:54:20)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Pa nece valjda od svekrve haljinu obuci?


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:54:44)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Pa nece valjda od svekrve haljinu obuci?


pa šta znaš ti...
šta mladoženji mama priča cijeli život...recimo ona ima dva -tri sina i kaže ko se prvi bude ženio poklanjam vjenčanicu njegovoj ženi...
žena sva ponosan, sretna da snahi to učini...u principu u toj nekoj tradicji i jeste da mladoženjima strana opremi mladu...
i moju vjenčanicu je platio mm...nemama svekrve i svekra...
a i mojoj seki su platili sve svekrva i svekar
vjeruj mi io ovome slabo ko priča i taj isti momak dok ne dođe do samoga vjenčanja...
e kad stanu pričat kasno marko na kososvo stigo...i eto ti belaja...suze, vrijeđanje...
ma bjež...

jok jok svako sebi nek kupi il iznajmi il sašije..što je sigurno sigurno je




Medić* -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 11:55:14)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: medic slatki

ma meni je ta ideja o generacijskom prenošoljenju liepa...al da meni niko isto ne namaće...
eh sad ako kreneme do sebe ne bih vala boljela ni ja kćeri da nametnem...

Slazem se.


evo fino smo se našle...

vidite ja i moja prija broj 2 tj medić slatki svaka imamo po vjenčanicu svoju u ormaru...zamislite sad da mi hoćemo generacijsko prenošenje i jedna id ruga...koju moja F da obuče recite vi meni sada a da s eniko ne uvrijedi[sm=jezicek.gif]


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Prijo kako cemo..prijatelju lako cemo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




tajra26 -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 12:00:06)

bas ste me nasmijale [sm=smiley36.gif] nego ja imam prijedlog kad ste već kod vjenčanica. ja imam jedno bar 10 haljina koje sam kupila za svadbe (razne) i sad opet imam svadbu i ne mogu ni jednu od tih haljina obući (mislim mogu ali već me sva rodbina u tome vidjela i uvijek mi nesto novo moramo obući ko žene... najbolje bi bilo da napravimo neku vrstu razmjene svečane robe... [sm=smiley1.gif]




snijeg -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 12:00:53)

U ovom slučaju možemo okačiti tradiciju mačku o rep. Ja nisam htjela nositi vjenčanicu koju je nosila moja svekrva, niti moja mama....nisu bile ono što sam ja željela za taj dan - čista nebuloza iz ove perspektive.

Mišljenja sam da vjenčanica nije (ne bi trebala) biti odraz naših osjećanja, htjenja, ljubavi i želja kao takva i da njeno "trajno posjedovanja" ne treba biti dokaz za sve navedeno niti služiti kao "živući spomenik" velikog dana i velike ljubavi.
Iz ove perspektive, a razmišljajući o svom vjenčanju svega se radije i više sjećam nego haljine i cipela, čak s njom nisam dočekala kraj derneka jer me sputavala...a bila je prekrasna, ja je birala po svojoj želji i debelo platila iznajmljivanje...




Nedi -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 12:02:34)

Kupila sebi vjenčanicu. I ima da je snaha koju moj sin dovede obuče. Valjda neće biti bucka i moći ce stati u nju

Odoh sad umrijet od smijeha[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Galicia -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 12:02:39)

Zato ja ne volim tradicije.
Covjek se izgubi u njima, a najmanje sebi udovolji na kraju.
Dok dodje nana/tetka/mama/tata/svekrva/komsija na red, ti se izgubis.

Neka brate, kad se one budu vjencavale opet, mislim te svekrve [sm=jezicek.gif] nek nose od svoje pra pra nane haljine, boli me briga.




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 12:03:15)


IZVORNA PORUKA: tajra26

bas ste me nasmijale [sm=smiley36.gif] nego ja imam prijedlog kad ste već kod vjenčanica. ja imam jedno bar 10 haljina koje sam kupila za svadbe (razne) i sad opet imam svadbu i ne mogu ni jednu od tih haljina obući (mislim mogu ali već me sva rodbina u tome vidjela i uvijek mi nesto novo moramo obući ko žene... najbolje bi bilo da napravimo neku vrstu razmjene svečane robe... [sm=smiley1.gif]


otkada se ja kanim da dođem u te haljine[sm=jezicek.gif]




bebacha -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 12:05:41)


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kupila sebi vjenčanicu. I ima da je snaha koju moj sin dovede obuče. Valjda neće biti bucka i moći ce stati u nju

Odoh sad umrijet od smijeha[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


nadam se da za jedno 20-al godina nece postojati mogucnost da se ove teme izvuku iz arhive[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




tajra26 -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 12:06:09)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: tajra26

bas ste me nasmijale [sm=smiley36.gif] nego ja imam prijedlog kad ste već kod vjenčanica. ja imam jedno bar 10 haljina koje sam kupila za svadbe (razne) i sad opet imam svadbu i ne mogu ni jednu od tih haljina obući (mislim mogu ali već me sva rodbina u tome vidjela i uvijek mi nesto novo moramo obući ko žene... najbolje bi bilo da napravimo neku vrstu razmjene svečane robe... [sm=smiley1.gif]


otkada se ja kanim da dođem u te haljine[sm=jezicek.gif]


bujrum kad god hoćeš [sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 12:07:40)


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kupila sebi vjenčanicu. I ima da je snaha koju moj sin dovede obuče. Valjda neće biti bucka i moći ce stati u nju

Odoh sad umrijet od smijeha[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


nadam se da za jedno 20-al godina nece postojati mogucnost da se ove teme izvuku iz arhive[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 12:09:19)

sad ja nešto kontam...
moja H malo malo moli da joj dam malo vjnečanicu...
ono kad je zračim i pregledam ona bi ko da je malo obuče...ja joj sve govorim kad porasteš...šta li moje unutrašnje misli ustavri njoj poručuju...
e neću više...fino ću joj dati nek se dijete poigra jer kad poraste kupit će njoj svekrva i svekar ljepše[sm=jezicek.gif]




Nedi -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 12:11:41)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kupila sebi vjenčanicu. I ima da je snaha koju moj sin dovede obuče. Valjda neće biti bucka i moći ce stati u nju

Odoh sad umrijet od smijeha[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


nadam se da za jedno 20-al godina nece postojati mogucnost da se ove teme izvuku iz arhive[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]



Pa dogovorili smo se da ce biti veliko spremanje od subote nemojet eme sad zezat[sm=jezicek.gif]




bebana27 -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 13:02:57)

iznajmljena jer nova je preskupa




Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (11.6.2013 13:04:54)


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kupila sebi vjenčanicu. I ima da je snaha koju moj sin dovede obuče. Valjda neće biti bucka i moći ce stati u nju

Odoh sad umrijet od smijeha[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


nadam se da za jedno 20-al godina nece postojati mogucnost da se ove teme izvuku iz arhive[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]



Pa dogovorili smo se da ce biti veliko spremanje od subote nemojet eme sad zezat[sm=jezicek.gif]

[sm=jezicek.gif]




dana.i -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (5.1.2014 23:06:20)

Ni ja ne shvacam zasto bi neko nosio tudju vjencanicu niti zasto neko ocekuje da druga osoba to obuce. Svako sebi bira sto mu stoji i vremna i moda se mijenja, Ako bas neko zeli da drzi do tradicije, neka uzme bisere, ogrlicu, prsten ili nesto sto ne utice toliko na cjelokupan izgled. Ja sam sokirana uopste da dans neko pomisli da obuce haljinu od mame ili svekrve.





Lejla Ka -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (6.1.2014 12:33:40)

Ja nisam htjela bijelu vjenčanicu, pa sam šila. Muž i njegovi tradicionalno platili [sm=smiley36.gif]. Nije mi više mogla nakon godinu i pol braka (brak mi je jako prijao [sm=jezicek.gif])
Kćer će biti visoka da joj dužinom pristaje (aBd) negdje u 6.- 7. razredu, bojim se da će joj krajem 9. već biti kratka. Nešto mislim da ni sinu neće saputnica bit baš malešna kao ja, tako da je mojoj vjenčanoj haljini sudbina da stoji u ormaru, i da kčer u njoj zamišlja da je princeza :D

Ja sam za to da mlada odabere šta joj se sviđa, novo, iznajmljeno (ovo naravno koliko se mogu protegnuti), posuđeno, retro, ultra moderno ...




salmy -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (6.1.2014 12:41:06)

Ja sam morala iznajmiti jer nije bilo druge opcije....Sjecam se da je kostala 150 KM.Zajedno smo isli ja i mm da probam i on je platio..ratno vrijeme ratne cijene u Saracima kod nase Tane[sm=smiley13.gif] dusa draga kako je to dobra zena bila..Eto zivot je nepredvidiv i neki dan je umrla[sm=smiley19.gif]





Hanady RR -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (6.1.2014 12:59:37)


IZVORNA PORUKA: salmy

Ja sam morala iznajmiti jer nije bilo druge opcije....Sjecam se da je kostala 150 KM.Zajedno smo isli ja i mm da probam i on je platio..ratno vrijeme ratne cijene u Saracima kod nase Tane[sm=smiley13.gif] dusa draga kako je to dobra zena bila..Eto zivot je nepredvidiv i neki dan je umrla[sm=smiley19.gif]




i moja je iz tanine radnje bila...ona je donijela iz Njemačke i rekla ja ih imama dosta ti probaj al ova je za tebe...i bila je u pravu...

divna Tana...baš me vijsest o smrti pogodila[sm=smiley13.gif]
u njoj je bilo života za tri nečija[sm=smiley13.gif]




dana.i -> RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena? (17.1.2014 14:59:40)

Ja sam bila šokirana cijenama vjencanica. Nisam mogla da vjerujem da iznajmljivanje moze da kosta 800km. Pa skoto za tu cijenu mozes da kupis haljniu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>