RE: Stitna zlijezda (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


kokouli -> RE: Stitna zlijezda (5.5.2014 12:30:26)

Pozdrav svima ,naime dobila sam uput od strane ginekologa da posjetim endokrinologa ,imala sam spontani ,a nakon toga polni hormoni su svi u neredu uz visok prolaktin .Danas sam vadila hormone stitne cekam nalaz sa nestrpljenjem ranije su mi hormoni stistne bili uredni ,nadam se i sad ce biti ,i znam da me zbog prolaktina salju ,zanima me posto sam se narucila kod Velije Zelije hoce li mi ako su hormoni u redu raditi UZ stitne ...[sm=zmeden.gif]




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (5.8.2014 21:26:05)

s obzirom da danima trpim bolove negdje u prednjoju strani vrata a nisam sigurna šta je,otišla sam danas privatno na UZ štitne...inače imam hipotireozu,terapija letrox....
nije bila sigurna koliko je upaljena i da li je pa sam radila crp i ks....malo povišen,blago valjda.......
hele kkao god...reče mi da je po njoj ovo Hašimotov sindrom...i s obzirom da sledeće sedmice idem na kontrolu,moram vaditi i antitijela da se potvrdi mada znam da su visoka još od početka liječenja.....[sm=smiley13.gif]
eto tako....osjećam se grozno....[sm=smiley13.gif]




zvončica -> RE: Stitna zlijezda (5.8.2014 21:33:38)


IZVORNA PORUKA: bebaa

s obzirom da danima trpim bolove negdje u prednjoju strani vrata a nisam sigurna šta je,otišla sam danas privatno na UZ štitne...inače imam hipotireozu,terapija letrox....
nije bila sigurna koliko je upaljena i da li je pa sam radila crp i ks....malo povišen,blago valjda.......
hele kkao god...reče mi da je po njoj ovo Hašimotov sindrom...i s obzirom da sledeće sedmice idem na kontrolu,moram vaditi i antitijela da se potvrdi mada znam da su visoka još od početka liječenja.....[sm=smiley13.gif]
eto tako....osjećam se grozno....[sm=smiley13.gif]

Kod mene su uvijek povecana....budu oko 1000.....al' ja ne hajem za to.....
Ukljuci malo B vitamina i za bolove popij nesto....i ne daj se [sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Stitna zlijezda (5.8.2014 21:35:47)

pa bebo već imaš regitrirano da nije kako treba...
sad hašimoto podnosi istu terpiju kao i hipoterioza...nju već uzimaš...
malo ojačaj imunitet, pojačaj voće i povreće...i biće to stabilno...ne brini




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (5.8.2014 21:39:56)

[sm=smiley1.gif]hvala......i ova mi je rekla da uzmem selen...tako da...Hanady hvala ti....[sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Stitna zlijezda (5.8.2014 21:41:52)


IZVORNA PORUKA: bebaa

[sm=smiley1.gif]hvala......i ova mi je rekla da uzmem selen...tako da...Hanady hvala ti....[sm=smiley1.gif]

[sm=smiley20.gif]
biće to OK...ne brini
al bebo čuvaj se stresa..stavrno ....
meni se čini da si previše pod stresom i sve nekako preživljavaš suviše emotivno...
dobro sad bi eko rekao ''vidi ko joj kaže''
al mislim da se moraš opustiti malo...malo smanjti tenzije i brige jer stresom neće promjeniti ništa...što prije to shavtiš lakše će i terapija djelovati...
malo ti je dijete čuvati se moraš
[sm=smiley31.gif][sm=rozica.gif]




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (5.8.2014 21:44:33)

malo ti je dijete čuvati se moraš


[sm=zz_eek.png][sm=zz_eek.png]na šta ti aludiraš........[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]idi bježi...preživjet ću ja to.....[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Hanady RR -> RE: Stitna zlijezda (5.8.2014 21:45:33)


IZVORNA PORUKA: bebaa

malo ti je dijete čuvati se moraš


[sm=zz_eek.png][sm=zz_eek.png]na šta ti aludiraš........[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]idi bježi...preživjet ću ja to.....[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

[sm=smiley36.gif]

mislim da je malen i dugo mu zdrava trebaš...
vidi kolika sam ja pa mi moja mama treba[sm=rozica.gif]




zvončica -> RE: Stitna zlijezda (5.8.2014 21:50:50)

Najmanja sekiracija utice na vec nacetu stitnu.....moras Bebo malo se potruditi da budes hladne glave.....
Ja prekosutra na kontrolu.....bas da vidim kakav ce biti TSH zbog selena...




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (5.8.2014 22:06:51)


IZVORNA PORUKA: zvončica

Najmanja sekiracija utice na vec nacetu stitnu.....moras Bebo malo se potruditi da budes hladne glave.....
Ja prekosutra na kontrolu.....bas da vidim kakav ce biti TSH zbog selena...

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]nadam se pozitivnom djelovanju.....hahahahahaha javni der




Mamica24 -> RE: Stitna zlijezda (6.8.2014 0:02:43)


IZVORNA PORUKA: Amela86


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Eh isla sam endokrinologu kod neke dr Bekic specijalista nuklearne medicine... Pregledala me detaljno ispitala 100 pitanja i kad je vidjela vrijednosti hormina kaze meni ovo nije za terapiju. Obzirom da su ova dva t3 i t4 u normali a TSH blago povisen kaze mi dr mebi je ovdje zao odmah davagi terapiju jer je ovo mozda privremeno pa cemo pratiti. Kad sam joj rekla da mi je najgoa va povremena nervoza i tjeskoba kaze ona meni:"Draga moja svi smo mi takvi i svi to dozivljavaju samo neko o tome prica neko ne".. Bas me nasmijala :-) tako da cu tek za mjesec na kontrolu pa cemo vidjeti sta dalje :-)

Mamica24 koliko ti je povisen TSH , i kod mene su t3 i t4 normalni , a tsh 5,6 - normalan je do 4,0 i uveli mi terapiju iako mi je isto kao i kod tebe, simptomi mmi se javljau samo kad se uznemirim i nasekiram , sto se desava cesto , s obzirom da sam imala tezak gubitak u porodici + borba sa neplodnoscu , ne znam postoji li ikad trenutak da nisam pos stresom


Jooj izvini tek sad vidjeh... Eto ja nekad davno u martu radila nalaze i tsh mi bilo.povisen na 6,3 ali mi nije uvodila terapiju kaze da to moze biti samo privremeno i da cemo pratiti situaciju. Ovo dana spremam se na kontrolu pa cu vidjeti ako budu rasli i dalje vjerovatno ce mi ukljuciti ter al hajd sta ces Hvala Bogu pa ima lijeka.. Ja sam na netu nalazila neke prirodne preparate za sritnu al ne znam koliko je to sve sigurno..




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (31.8.2014 13:03:13)

drage moje evo da se opet javim...nisam stigla ranije.....nalaz mi bio gotov prije 10 dana....i za zadnjih 10 godina nikad nija bio bolji...TSH spao na 1,7......[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]ja sam vrištala od sreće kad mi drug javi jer nisam bila tu nego na godišnjem....terapja mi je i dalje ista....
5 dana po 150 letroxa a 2 dana po 100.......[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]
i daaaa......Hanady mi reče da je selen dobar za štitnu i ja ga kupim....pila sam ga zadnja dva mjeseca možda....i fakat sam se iznenadila koliko utiče na rad štitne...a da ne govorim da mi je kosa prestala opadati.....[sm=zz_skip.gif][sm=zz_skip.gif][sm=zz_skip.gif]




meriadmi -> RE: Stitna zlijezda (1.9.2014 12:21:13)

Zdravo, molila bih ako ima neko sa sličnim nalazima da mi napiše svoje iskustvo. Prije desetak dana sam radila nalaz štitne TSH preko 100 FT3 i FT4 puno ispod granice - hipotireoza, terapija Letrox 100, konrola za 4-6 sedmica.
Ja sam imala sve simptome hipotireoze, usporen metaboliza, hladnoća, bol u mišićima, nervoza, nedostatak energije, debljanje 6 kg za mjesec dana i sl. Peti dan terapije sam bila ok ali evo danas mi je već 10 dan i ne osjećam se baš dobro, znači za ovih 10 dana sam samo jedan dan osjetila poboljšanje.




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (1.9.2014 22:40:39)

da budem iskrena ja se i nakon 10 god ne osjećam uvijek dobro...to tako varira i varirat će...zavisi od tebe isključivo..ako si pod stresom,nervoza,strah..sve to u sekundi poremeti iole stabilno stanje....




meriadmi -> RE: Stitna zlijezda (2.9.2014 8:36:43)

Hvala ti na odgovoru, nadam se da će svaki dan biti bolje evo i jutros sam malo bolje možda i ovo vrijeme tmurno pa djeluje, kontrola tek za 15 dana a nisam sigurna da mi je i ova terapija od Letrox 100 dovoljna obzirom na ovakav nalaz ali vidjeti ću šta će biti na kontroli.LP




bambi1 -> RE: Stitna zlijezda (16.12.2014 11:08:43)

Danas su mi gotovi nalazi hormona stitne:

TSH 3,7
FT4 24,7
FT3 5,5


Ovaj FT4 mi je malo povisen, sta to znaci [sm=zmeden.gif]




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (16.12.2014 11:32:08)

ništa strašno....[sm=smiley1.gif]
bitno da je TSH nizak mada bi mogao biti i nži...imaš li ti terapiju.....




bambi1 -> RE: Stitna zlijezda (16.12.2014 12:43:15)


IZVORNA PORUKA: bebaa

ništa strašno....[sm=smiley1.gif]
bitno da je TSH nizak mada bi mogao biti i nži...imaš li ti terapiju.....


Nemam terapiju, ovo sam radila zbog spontanog, ginekolog me uputio




Silver -> RE: Stitna zlijezda (3.9.2015 1:19:57)

Pozdrav cure,
Pitala sam i na drugoj temi ali da pitam i ovdje, da li neko zna gdje ima euthyrox u Sarajevu da se kupi, jer u Apotekama Sarajevo nema...




M kao Mama -> RE: Stitna zlijezda (3.9.2015 8:59:57)


IZVORNA PORUKA: Silver

Pozdrav cure,
Pitala sam i na drugoj temi ali da pitam i ovdje, da li neko zna gdje ima euthyrox u Sarajevu da se kupi, jer u Apotekama Sarajevo nema...



U nekoj od privatnih apoteka i to ide po narudžbi




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (3.9.2015 15:54:25)


IZVORNA PORUKA: Silver

Pozdrav cure,
Pitala sam i na drugoj temi ali da pitam i ovdje, da li neko zna gdje ima euthyrox u Sarajevu da se kupi, jer u Apotekama Sarajevo nema...


Cula sam da ima u Lukavici po privatnim apotekama..




Carobno jutro -> RE: Stitna zlijezda (3.9.2015 15:59:24)


IZVORNA PORUKA: Silver

Pozdrav cure,
Pitala sam i na drugoj temi ali da pitam i ovdje, da li neko zna gdje ima euthyrox u Sarajevu da se kupi, jer u Apotekama Sarajevo nema...



Imas kupiti u apoteci Dina na Č. Vili.




Silver -> RE: Stitna zlijezda (6.9.2015 12:24:58)

Nasla sam Euthyrox u apoteci Dina.Hvala na odgovorima [sm=bravo.gif]

Sad pitanje za o e koje koriste ovaj lijek, koliko brzo su se povukli simptomi hipotireoze i Hasimota? Odnosno kada ste osjetile prve promjene ili olaksa je?




niki83 -> RE: Stitna zlijezda (16.1.2016 15:05:20)

Mojoj seki jucer ustanovise Hasimoto.. TSH joj 60.. dobila je letrox..
Cime prirodnim moze da poboljsa stanje?! Hvala




M kao Mama -> RE: Stitna zlijezda (18.1.2016 11:42:16)

Molba za žene koje koriste terapiju za štinu. MOja L je već treću godinu na letrox-su, ja sam i prije pokušavala sa dr. da je prebacimo na eutirox, međutim, dr. su bili izričiti samo letrox. U zadnje vrijeme kosa joj je pravo prorijedila, i to je od letroxsa sigurno. u aprilu imamo kontrolu i opet ću pitati da je prebace na eutirox, ako mi ne budu dali šta da radim. Da li bi smjela da joj uzmem eutiroh iste gramaže kao letrox, pa da probamo, jer doša sam čula da je letrox povučen sa tržipta, npr. u Hrvatskoj ga uopšte nema, da je eutirox bolji, a opet kod nas niko ne daj eeutirox, samo privatno kada odete daju ovaj lijek. Baš sam u velikoj dilemi šta i kako. Da li mi možete pomoći sa savjetima.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>