RE: Stitna zlijezda (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (8.3.2014 15:14:22)

Ja isto imam hipotireozu, kod mene je TSH prvo iznosio 9,6, drugi put 8,9, a prije tri sedmice 15,6.Terapija mi je letrox 50mg ujutro...Od simptoma imam sve to što i ti Mamice24
Sretno i pozz!




Mamica24 -> RE: Stitna zlijezda (8.3.2014 15:39:56)

Meni je ovo prvi put da vadim hormone jer sam prije toga bila anemicna i smrsala... Htjela sam otici kod privatnog endokrinola jer ovaj nas internista u Hadzicima pojma nema..

Reci mi jesu ti se simptomi povukli od te terapije?!

Jel zna neko nekog privatnika endokrinologa?! Cula za za nekog Velija Zelija ustvari procitala sam na netu ...




azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (8.3.2014 15:52:46)

Ja simptome i sad imam, ali tek par dana koristim ovu terapiju, ranije sam pila po pola letroxa, pošto ne djeluje-povećali mi dozu.Meni je dječiji hematolog preporučio da uradim hormone, jer sam prošlo ljeto preživjela jak stres, a rad štitne se hoće poremetiti zbog stresa.Inače, ja se nikad ne bih sjetila to kontrolisati, a očito ni moj porodični ljekar[sm=zmeden.gif] Nisam išla privatniku, mada i kod nas u Tuzli, jako površno pregledaju-ne znam da sam bila u ordinaciji 2 minute.




Mamica24 -> RE: Stitna zlijezda (8.3.2014 16:04:01)

I kod nas je uzas uzaas.. Meni je nas internista nakon jednog ekg propisao tablete za usporavanje rada srca da oh pijem tri mjeseca.. Znaci samo nakon jednog ekg gdje je puls bio malo uvecan ali pritisak odlican..

Na uzv stitne zlijezde moram.cekati dva mjeseca tako da cu morati privatno ici...

u pravu si za stres i mene je jedan prosla godine zvizno i od tad nikakp da se oporavim..

Moracu traziti privatno nekog nema mi druge!!




azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (8.3.2014 16:23:13)

Posle nalaza hormona sam radila ekg i bio je uredan, mada mi se ovih dana zna desiti da srce malo preskače, ali nije strašno.UZ sam odmah uradila i hvala bogu sve je ok, uradila sam privatno-kod nas već sad naručuju za oktobar, pa ako nemaš novca za privatne klinike...




Mamica24 -> RE: Stitna zlijezda (9.3.2014 9:09:56)

I ja cu ponovii ali kod nekog privatnika specijaliste a ne ovih nasih mesara... Jos trebam i uzv stitne i kks.. Bila sam anemicna jedno vrijeme al se nadam da je sad bolje pila sam one tothema ampule..

Reci mi od kad pijes letrox jesu ti se povukli simptomi ili bar neki..




azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (9.3.2014 21:45:02)

Pijem nekih 6 mjeseci, s tim što su mi sad povećali dozu.Ma svaki organizam je drugačiji, ja sam svakodnevno pod nekim stresom, strahom...pa se baš ne mogu pohvaliti da se super osjećam, ali eto nadam se da kad se hormoni dovedu u normalu, da će biti bolje....




Mamica24 -> RE: Stitna zlijezda (12.3.2014 9:26:59)

Dobila sam termin kod endokrinologa tek sljedece sedmice :-( jel to dugo da cekam... Povisen mi je samo Tsh na 6,3!!?? Ne znam dal da trazim negdje ranije da me prime!!??




swedica -> RE: Stitna zlijezda (12.3.2014 9:40:14)

Mamica24 ne brini nije ti daleko cekati ja sam trudna 12 nedjelja imam povisen tsh,pijem medicinu i dobro sam, bit ce kod tebe sve ok cim ti ukljuce medicinu ja sam imala kad sam tek otkrila visok tsh 7.5 ne sikiraj se
IZVORNA PORUKA: Mamica24

Dobila sam termin kod endokrinologa tek sljedece sedmice :-( jel to dugo da cekam... Povisen mi je samo Tsh na 6,3!!?? Ne znam dal da trazim negdje ranije da me prime!!??





ziki -> RE: Stitna zlijezda (12.3.2014 9:44:28)


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Dobila sam termin kod endokrinologa tek sljedece sedmice :-( jel to dugo da cekam... Povisen mi je samo Tsh na 6,3!!?? Ne znam dal da trazim negdje ranije da me prime!!??

Nije dugo i nije strasno, sacekaj.




Amela86 -> RE: Stitna zlijezda (12.3.2014 21:54:56)

Drage zenice , danas sam prvi put radila hormone stitne i povisen mi je tsh 5,6 , sutra idem endokrinologu.. pa me zanima sta da ocekujem , koliko je strasno i moze li biti razlig neplodnosti , Zna li neko ?




azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (12.3.2014 22:08:57)

To da li utiče na plodnost-ne znam, ali nije ti mnogo povišen, kod mene je 15,6.




Mamica24 -> RE: Stitna zlijezda (14.3.2014 12:43:39)

Dobila sam termin kod neke dr. Amela Begic specijalista nuklearne medicine.. Jel neko jos isao kod nje?!




M kao Mama -> RE: Stitna zlijezda (14.3.2014 15:26:33)


IZVORNA PORUKA: Amela86

Drage zenice , danas sam prvi put radila hormone stitne i povisen mi je tsh 5,6 , sutra idem endokrinologu.. pa me zanima sta da ocekujem , koliko je strasno i moze li biti razlig neplodnosti , Zna li neko ?



kakav je tebi prolaktin




ziki -> RE: Stitna zlijezda (14.3.2014 15:38:01)


IZVORNA PORUKA: Amela86

Drage zenice , danas sam prvi put radila hormone stitne i povisen mi je tsh 5,6 , sutra idem endokrinologu.. pa me zanima sta da ocekujem , koliko je strasno i moze li biti razlig neplodnosti , Zna li neko ?

Kad sam prvi put bila kod dr rekla i je da ths i letroks kao terapija ne smetaju ostajanju u drugom stanju.




Amela86 -> RE: Stitna zlijezda (15.3.2014 10:05:44)

upravo sam pregledala sve nalaze i ne mogu nigdje naci prolaktin [sm=smiley13.gif] , nemam pojma...

Nalaz mi glasi ovako :

Klinicki i labotatorijski je euhipotiroticna, palpatorno zlijezda povecana
Nalaz hormona tsh povisen -5,6 ,ft-3 i ft4 u granicama normale

UZ : Oba rijeznja su povecana , hipoehogenog i nehomogenog parenhima , grublje eho slike , obostrano se vidi po neki gomolj.

DG: hipotiroza po upali

TERAPIJA: letrox 50 mkg 1 tableta dnevno , u dane vikenda po dvije --- DOZIVOTNO ??????

Posto mi doktorica nije nista objasnila a ja se prvi put susrecem sa ovim ima li neko da se razumije i da mi malo pojasni nalaz ? Izvinjavam se na dugom postu

I jos da kazem da je doktorica neka N. Latic Kermo radi u Zenici u Kantonalnoj al ja sam joj isla privatno u Kakanj u Interkom kliniku ... jel neko bio kod nje i kakava su vam iskustva ? Meni se ne svidjeju doktori koji ne objasnjavaju pacijentu .




ziki -> RE: Stitna zlijezda (15.3.2014 10:38:35)

Prolaktin nije hormon stitne zlijezde i neces ga nac u ovom nalazu.
Terspija letroksima je uglavnom takva dozivotna. Iskreno meni kao laiku to je stur nalaz, kad ti je kontrola jer na pocetku su cesce da vidis kako regujes na terapiju i da li je doza dobra i treba li povecat. Valjda se javi neko kose malo bolje ratumije da ti pojavi ovo




Amela86 -> RE: Stitna zlijezda (15.3.2014 12:45:03)


IZVORNA PORUKA: ziki

Prolaktin nije hormon stitne zlijezde i neces ga nac u ovom nalazu.
Terspija letroksima je uglavnom takva dozivotna. Iskreno meni kao laiku to je stur nalaz, kad ti je kontrola jer na pocetku su cesce da vidis kako regujes na terapiju i da li je doza dobra i treba li povecat. Valjda se javi neko kose malo bolje ratumije da ti pojavi ovo




Kontrola mi je za 4 mjeseca ili "u slucaju" da zatrudnim odmah se javiti ... i meni je bas nekako nalaz bezveze , sve ovo mi je vec rekao porodicni ljekar . Ona kao specijalista endokrinologije mi nista novo , konkretno nije rekla ... Nada,, se da ce se javiti neko ko je bio kod iste doktorice da kaze svoje iskustvo . Ja sam bas onako razocarana .




Mamica24 -> RE: Stitna zlijezda (21.3.2014 15:44:02)

Eh isla sam endokrinologu kod neke dr Bekic specijalista nuklearne medicine... Pregledala me detaljno ispitala 100 pitanja i kad je vidjela vrijednosti hormina kaze meni ovo nije za terapiju. Obzirom da su ova dva t3 i t4 u normali a TSH blago povisen kaze mi dr mebi je ovdje zao odmah davagi terapiju jer je ovo mozda privremeno pa cemo pratiti. Kad sam joj rekla da mi je najgoa va povremena nervoza i tjeskoba kaze ona meni:"Draga moja svi smo mi takvi i svi to dozivljavaju samo neko o tome prica neko ne".. Bas me nasmijala :-) tako da cu tek za mjesec na kontrolu pa cemo vidjeti sta dalje :-)




M kao Mama -> RE: Stitna zlijezda (21.3.2014 15:55:03)


IZVORNA PORUKA: ziki

Prolaktin nije hormon stitne zlijezde i neces ga nac u ovom nalazu.
Terspija letroksima je uglavnom takva dozivotna. Iskreno meni kao laiku to je stur nalaz, kad ti je kontrola jer na pocetku su cesce da vidis kako regujes na terapiju i da li je doza dobra i treba li povecat. Valjda se javi neko kose malo bolje ratumije da ti pojavi ovo




ma znam da nije iz skupine za štinu, al postavih joj pitanje, aporopo njenog prpblema sa zatrudnjivanjem


mi imamo kontrolu u petom mjesecu abd. i bogmi lagano brnem kakav će nalaz biti,iskreno se nadam da će pomaka biti, jer drt. mi reče kao nije tačno da se mora letroks do života piti, baš bi mi bilo teško i žao, ipak je mojoj L sedam godina,

a neku noć mi drugarica reče ona pije eutireks, kao on je bolji od letroksa, kao od letroksa kosa opada

pa da sam luda poludila bih, a ne ovako kao normalna




Amela86 -> RE: Stitna zlijezda (23.3.2014 11:30:45)


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Eh isla sam endokrinologu kod neke dr Bekic specijalista nuklearne medicine... Pregledala me detaljno ispitala 100 pitanja i kad je vidjela vrijednosti hormina kaze meni ovo nije za terapiju. Obzirom da su ova dva t3 i t4 u normali a TSH blago povisen kaze mi dr mebi je ovdje zao odmah davagi terapiju jer je ovo mozda privremeno pa cemo pratiti. Kad sam joj rekla da mi je najgoa va povremena nervoza i tjeskoba kaze ona meni:"Draga moja svi smo mi takvi i svi to dozivljavaju samo neko o tome prica neko ne".. Bas me nasmijala :-) tako da cu tek za mjesec na kontrolu pa cemo vidjeti sta dalje :-)

Mamica24 koliko ti je povisen TSH , i kod mene su t3 i t4 normalni , a tsh 5,6 - normalan je do 4,0 i uveli mi terapiju iako mi je isto kao i kod tebe, simptomi mmi se javljau samo kad se uznemirim i nasekiram , sto se desava cesto , s obzirom da sam imala tezak gubitak u porodici + borba sa neplodnoscu , ne znam postoji li ikad trenutak da nisam pos stresom




Amela86 -> RE: Stitna zlijezda (23.3.2014 11:34:18)


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: ziki

Prolaktin nije hormon stitne zlijezde i neces ga nac u ovom nalazu.
Terspija letroksima je uglavnom takva dozivotna. Iskreno meni kao laiku to je stur nalaz, kad ti je kontrola jer na pocetku su cesce da vidis kako regujes na terapiju i da li je doza dobra i treba li povecat. Valjda se javi neko kose malo bolje ratumije da ti pojavi ovo




ma znam da nije iz skupine za štinu, al postavih joj pitanje, aporopo njenog prpblema sa zatrudnjivanjem


mi imamo kontrolu u petom mjesecu abd. i bogmi lagano brnem kakav će nalaz biti,iskreno se nadam da će pomaka biti, jer drt. mi reče kao nije tačno da se mora letroks do života piti, baš bi mi bilo teško i žao, ipak je mojoj L sedam godina,

a neku noć mi drugarica reče ona pije eutireks, kao on je bolji od letroksa, kao od letroksa kosa opada

pa da sam luda poludila bih, a ne ovako kao normalna

Izvinjavam se ako ce vam zvucati glupo , koliko je prolaktin povezan sa zatrudnjivanjem , nikad me niko nije poslao da radim te nalaze , i ne znam kakav mi je stvarno




azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (23.3.2014 11:35:48)

I ja sam htjela pitati da li se vama dešava da nakon stresa ili kad se nekako iznervirate osjetite bol u grlu, tačnije baš oko štitne žlijezde, pa čak mi je teže i gutati, nekad kao da me krajnici iznenada zabole.Meni se to dešava posle nekog stresa i mislim da su to momenti kad je štitna aktivna.




Amela86 -> RE: Stitna zlijezda (23.3.2014 18:33:04)

Meni se desava ne bol kao bol vec onako kao gusenje, pritisak u predjelu stitne al osim toga ja sam otkrila problem sa stitnom kad sam se javila dr.zbog bolova u predjelu srca , lupanje srca i onda na to sve jos se prepadnem pa predje u napad panike koji obicno zavrsi injekcijom za smirenje u hitnoj . Kako pijem letrox , nemam vise tih napada , za sad




Mamica24 -> RE: Stitna zlijezda (23.3.2014 21:29:18)

azra meni se to desava kad sam pod nekim fizickim naporom osjetim tu bol u predjelu vrata ali cu tek za mjesec na kontrolu stitne sad mi nije htjela propisati nikakve tablete..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>