RE: Stitna zlijezda (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


D_K -> RE: Stitna zlijezda (10.6.2013 19:47:01)


IZVORNA PORUKA: bebaa

ne....ja imam hipotireozu i nema te dijete s kojom mogu tako lako smršati.....ima vec 3 mj. kako pokušavam i tamo sam na temi ali jedva nesto i to u gramima mjerim....[sm=smiley13.gif]


hm - i ja sam hipo vec 17 godina pijem letrox.. a bas mi je ostalo upecatljivo da si spominjala da imas stomak - i ja se debljam bas u tom dijelu - noge ok ali stomak ko burence.. moze li to biti do hormona stitne? bas interesantno..
a ja sam uspjela stesati dobro liniju, jednostavno sam imala neki lud tempo i spala malcice.. jos imam i Mirenu - kontala sam da cu biti ko burence ali dobro sam..
imas li problema sa anemijom? to je sve povezano..




sara85 -> RE: Stitna zlijezda (10.6.2013 19:54:34)

tahan je prženo sjeme susama i bogato je b vitaminom...imaš da ga kupiš skoro u svim tržnim centrima ili klasovim prodavnicama, košta 8km. ja sam sa ovom mješavinom thc sa 13 spustila na 5, a terapija mi je 0,25 letroksa.




mamaajna -> RE: Stitna zlijezda (14.6.2013 13:35:42)


IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: bebaa

ne....ja imam hipotireozu i nema te dijete s kojom mogu tako lako smršati.....ima vec 3 mj. kako pokušavam i tamo sam na temi ali jedva nesto i to u gramima mjerim....[sm=smiley13.gif]


hm - i ja sam hipo vec 17 godina pijem letrox.. a bas mi je ostalo upecatljivo da si spominjala da imas stomak - i ja se debljam bas u tom dijelu - noge ok ali stomak ko burence.. moze li to biti do hormona stitne? bas interesantno..
a ja sam uspjela stesati dobro liniju, jednostavno sam imala neki lud tempo i spala malcice.. jos imam i Mirenu - kontala sam da cu biti ko burence ali dobro sam..
imas li problema sa anemijom? to je sve povezano..

stvarno i kod mene je nekakav stomak ko ono u muskaraca sto zovu pivski,cesto me znaju pitati hocel to biti novine[sm=smiley36.gif]




mamaajna -> RE: Stitna zlijezda (14.6.2013 13:37:33)

IZVORNA PORUKA: Bihter

Sta je tahan[sm=zmeden.gif]

tahan halva ili...


vidjeh sad da je sjeme [sm=jezicek.gif]




sara85 -> RE: Stitna zlijezda (15.6.2013 21:58:55)

na tegli piše tačno TAHAN...smjesa je u tečnom stanju (srednje gusta)...[sm=smiley1.gif]




D_K -> RE: Stitna zlijezda (15.6.2013 22:17:05)


IZVORNA PORUKA: mamaajna

stvarno i kod mene je nekakav stomak ko ono u muskaraca sto zovu pivski,cesto me znaju pitati hocel to biti novine[sm=smiley36.gif]


isto..
da ti ne pricam scene tipa 'moze za trudnicu' [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] a ja rodila prije 3 mjeseca [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Bubana -> RE: Stitna zlijezda (18.6.2013 6:51:28)

Pozdrav cure [sm=smiley1.gif]
Zna li neka, kojim danima se radi kontrola stitne na DIP-u? Znam da je petkom, ali nisam sigurna za ostale dane [sm=zmeden.gif] tačnije danas i sutra [sm=smiley36.gif]




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (19.6.2013 23:25:15)


IZVORNA PORUKA: Bubana

Pozdrav cure [sm=smiley1.gif]
Zna li neka, kojim danima se radi kontrola stitne na DIP-u? Znam da je petkom, ali nisam sigurna za ostale dane [sm=zmeden.gif] tačnije danas i sutra [sm=smiley36.gif]

srijeda,četvrtak i petak....




kleoopatra -> RE: Stitna zlijezda (15.7.2013 13:03:41)

dobila sam danas nalaze stitnjace rezultati su :
uTSH 3,2
FT 4 12,3
FT 3 5,4
nemami mi nikakvi granica neznam jeli ok ili nije pomozite.....




canim -> RE: Stitna zlijezda (15.7.2013 13:11:02)


IZVORNA PORUKA: Bihter

Sta je tahan[sm=zmeden.gif]

Smjesa od susama, ima se kupiti u vecim marketima ili Badem butiku.




M kao Mama -> RE: Stitna zlijezda (15.7.2013 13:12:29)


IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: mamaajna

stvarno i kod mene je nekakav stomak ko ono u muskaraca sto zovu pivski,cesto me znaju pitati hocel to biti novine[sm=smiley36.gif]


isto..
da ti ne pricam scene tipa 'moze za trudnicu' [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] a ja rodila prije 3 mjeseca [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


mjeseca ili godine, odi ti do dr. nek provjeri jel sve na svom mjestu




D_K -> RE: Stitna zlijezda (15.7.2013 13:55:24)


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: mamaajna

stvarno i kod mene je nekakav stomak ko ono u muskaraca sto zovu pivski,cesto me znaju pitati hocel to biti novine[sm=smiley36.gif]


isto..
da ti ne pricam scene tipa 'moze za trudnicu' [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] a ja rodila prije 3 mjeseca [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


mjeseca ili godine, odi ti do dr. nek provjeri jel sve na svom mjestu



mjeseca, mjeseca..
to je bilo poslije drugog poroda - stomak mi je bio bas kao kod trudnice, nosila jos neko vrijeme trudnicke hlace i tunike..







animagical -> RE: Stitna zlijezda (15.7.2013 19:38:11)


IZVORNA PORUKA: kleoopatra

dobila sam danas nalaze stitnjace rezultati su :
uTSH 3,2
FT 4 12,3
FT 3 5,4
nemami mi nikakvi granica neznam jeli ok ili nije pomozite.....


ok je [sm=smiley1.gif]




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (15.7.2013 22:48:03)


IZVORNA PORUKA: kleoopatra

dobila sam danas nalaze stitnjace rezultati su :
uTSH 3,2
FT 4 12,3
FT 3 5,4
nemami mi nikakvi granica neznam jeli ok ili nije pomozite.....


meni je ovo pusta želja.....ja svoje nalaze očekujem u petak pa vidjet ćemo.....[sm=smiley13.gif]




M kao Mama -> RE: Stitna zlijezda (16.7.2013 7:53:21)


IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: mamaajna

stvarno i kod mene je nekakav stomak ko ono u muskaraca sto zovu pivski,cesto me znaju pitati hocel to biti novine[sm=smiley36.gif]


isto..
da ti ne pricam scene tipa 'moze za trudnicu' [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] a ja rodila prije 3 mjeseca [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


mjeseca ili godine, odi ti do dr. nek provjeri jel sve na svom mjestu



mjeseca, mjeseca..
to je bilo poslije drugog poroda - stomak mi je bio bas kao kod trudnice, nosila jos neko vrijeme trudnicke hlace i tunike..


ako je tako halali, mislim znam te pa mi nije jasno šta pričaš, žena zgodna

a glede stomaka, ja kako sam se pordila pogotovo sa ovom malom nikako iz petog da izađem, hahahhhhaha






D_K -> RE: Stitna zlijezda (16.7.2013 9:00:58)


IZVORNA PORUKA: mama_alma

a glede stomaka, ja kako sam se pordila pogotovo sa ovom malom nikako iz petog da izađem, hahahhhhaha



znas onda o cemu pricam..

sreca pa spadne sve poslije - ja sam maltene na djevojacku kilazu dosla [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




ziki -> RE: Stitna zlijezda (18.7.2013 14:30:51)

Pitanje za Sarajke koliko je kod vas pregled, uz štitne, nalaz hormona i natitijela u privatnoj režiji? Za koliko bude nalaz gotov? Nešto mi u glevi da se ovo sa antitijelima duže čeka





bebaa -> RE: Stitna zlijezda (20.7.2013 12:19:37)


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: kleoopatra

dobila sam danas nalaze stitnjace rezultati su :
uTSH 3,2
FT 4 12,3
FT 3 5,4
nemami mi nikakvi granica neznam jeli ok ili nije pomozite.....


meni je ovo pusta želja.....ja svoje nalaze očekujem u petak pa vidjet ćemo.....[sm=smiley13.gif]

[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]evo mi se želj ispunila....spadoh čak na 4 TSH.......juče nalazi stigli...ja sam prosto iznenađena i šokirana.....terapija mi ista ostade.....
5 dana po 1 tbl. 100 letroxa
2 dana po 1,5 tbl letroxa.....ma bravo ja.....[sm=bravo.gif][sm=jezicek.gif]pukla sam ko sandalica.....[sm=jezicek.gif]




ziki -> RE: Stitna zlijezda (31.7.2013 11:33:39)

Konačno obavila kontrolu i pozitivno se iznenadila. Hormoni uredni[sm=smiley1.gif], jedino su antitijela visoka, jedno baš visoko (nemam kod sebe da očitam) i dr reče da je u pitanju genetika te da će najverovatnije ostat terapija za stalno, letrox 25 mg.
Nije mi Uz radila, druga dr je već bila otišla al pregledala/prepipala i smatra da se čvor smanjio.
Kontrola hormona za 2 mj, a prije toga punkciju čvora da odradim da se vidi sastav.




D_K -> RE: Stitna zlijezda (31.7.2013 11:36:11)


IZVORNA PORUKA: ziki

Konačno obavila kontrolu i pozitivno se iznenadila. Hormoni uredni[sm=smiley1.gif], jedino su antitijela visoka, jedno baš visoko (nemam kod sebe da očitam) i dr reče da je u pitanju genetika te da će najverovatnije ostat terapija za stalno, letrox 25 mg.
Nije mi Uz radila, druga dr je već bila otišla al pregledala/prepipala i smatra da se čvor smanjio.
Kontrola hormona za 2 mj, a prije toga punkciju čvora da odradim da se vidi sastav.

[sm=smiley20.gif][sm=smiley20.gif]
bas sam se pitala sta je sa tvojim nalazima..
hajde dobro je..
a sa mozes za ta antitijela uraditi? postoji li mogucnost da ih dovedes u normalu ili ti je normala da su povisena [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif].. joj recenice [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ziki -> RE: Stitna zlijezda (2.8.2013 13:33:09)


IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: ziki

Konačno obavila kontrolu i pozitivno se iznenadila. Hormoni uredni[sm=smiley1.gif], jedino su antitijela visoka, jedno baš visoko (nemam kod sebe da očitam) i dr reče da je u pitanju genetika te da će najverovatnije ostat terapija za stalno, letrox 25 mg.
Nije mi Uz radila, druga dr je već bila otišla al pregledala/prepipala i smatra da se čvor smanjio.
Kontrola hormona za 2 mj, a prije toga punkciju čvora da odradim da se vidi sastav.

[sm=smiley20.gif][sm=smiley20.gif]
bas sam se pitala sta je sa tvojim nalazima..
hajde dobro je..
a sa mozes za ta antitijela uraditi? postoji li mogucnost da ih dovedes u normalu ili ti je normala da su povisena [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif].. joj recenice [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

kako je skonath nema, to je što je jer je genetika u pitanju al Bože moj, još ako Bog da da ova punkcija bude kako treba al to za jedno mjesec da malo odahnem od ovog




ziki -> RE: Stitna zlijezda (2.8.2013 13:33:12)

.




Mamica24 -> RE: Stitna zlijezda (6.8.2013 15:03:34)

Sutra idem na uzv štitne žlijezde. Ako ne bude uvećana da lli trebam raditi hormone za svaki slučaj. I još nešto negdje na sredini vrata sa desne strane grkljana kao da mogu napipati neku malu kuglicu ili kao suza da je oblika... plaši me užas jedan!! evo cijeli dan je pipkam!!

dr me poslala da snimim štitnu zbog ove stalne gladi a i prestala sam dojiti naglo posle 16 mj pa su valjda hormoni uzburkali!!




ziki -> RE: Stitna zlijezda (6.8.2013 17:24:47)

sve ce ti dr reć, ne izuvaj se prije vode. Kad odradis UZ vidjece se da li imas cvor i otpreilike kakav je. Pretpostavljam da ce ti dat da odradis i hormone. Al i to je obicno vađenje krvi (kojeg se ja plašim al nismo svi isti)[sm=smiley36.gif]




mishkica -> RE: Stitna zlijezda (7.8.2013 7:05:06)

Kod mene je vrat ono kao podebljan, Uz je pokazao davno ostecenje stitne, od 21-e godine sam na letroxu, 75 mg ovim danim,a neddjeljom 50, hormoni vec izvjesno vrijeme uredni, antitijela povisena i to u nekim velikim mjerama tako je stalno, tsh je varirao, 20, 10, poslije poroda 0, kasnije se stabiliziralo 2, 3 stalno, ova druga 2 su uvijek uredna, hipotireoza, letrox zauvijek, i ja vrlo tesko mrsam, bas se trebam svasta odreci da bi kilo spalo, ne povezujem to s time, kod mene je i probava katastrofa, ali eto valjda bude i bolje[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>