RE: Stitna zlijezda (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


bebaa -> RE: Stitna zlijezda (12.2.2013 12:58:55)

zaboravih reci da dozu postepeno smanjuju istim redoslijedom kako su je povecavali u trudnoci...




Kviki -> RE: Stitna zlijezda (12.2.2013 13:14:37)

Hvala bebaa, pomogla si mi [sm=smiley1.gif]




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (13.2.2013 12:53:50)

pozz...skoro sam vam spominjala da me sve kosti i zglobovi bole...evo gotov mi nalaz rucnog zgloba i uredan je...i ja se javila mojoj dr. i kaze pa svi ti bolivi u kostima su vrlo vjerojatno od stitne...pa molim vas ima li ko sa oboljenjem stitne a da ima i kostobolju kao propratnu pojavu...[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
interesuje me ili sam ja fenomen...




Kviki -> RE: Stitna zlijezda (13.2.2013 13:26:16)


IZVORNA PORUKA: bebaa

pozz...skoro sam vam spominjala da me sve kosti i zglobovi bole...evo gotov mi nalaz rucnog zgloba i uredan je...i ja se javila mojoj dr. i kaze pa svi ti bolivi u kostima su vrlo vjerojatno od stitne...pa molim vas ima li ko sa oboljenjem stitne a da ima i kostobolju kao propratnu pojavu...[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
interesuje me ili sam ja fenomen...


Meni se desilo da su mi nakon poroda oslabili ručni zglobovi, a evo nakon skoro četiri mjeseca lijevi je skroz ok, a desni i dalje zeza, naročito tokom noći i kad se tek probudim... A gdje si kontrolisala zglob? I ja ću morati, a sve sam se nadala da će s vremenom sve doći u normalu...




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (13.2.2013 15:27:35)

dr. porodicne med. mi dala upiutnicu za rendgen ,ja sam slikala ovdje u sraje polju...cekala nalaz 7 dana...ma kod mene se na rucnom desnom zglobu primjeti mala koscica a na snimku je nema pa nam nije jasno...a to da me u toku noci i ujutro boli dok je ne razradim to je prica za sebe,nekad jedva dignem bebu iz krevetica...




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (13.2.2013 15:28:45)

joj gresaka sorry zurim pa brzo kucam...dom zdravlja SARAJ POLJE...tu sam slikala zglob...




Black Rose -> RE: Stitna zlijezda (14.2.2013 0:38:34)

Poslusat cu svakako savjete , A ja stres lijecim na temi " provale nase djece " mada je to MAC SA DVIJE OSTRICE , koliko me nasmije toliko i rastuzi . Prebacujem se na temu " provale muzeva " [sm=smiley36.gif] pozdrav za sve zenice , super ste




Romali -> RE: Stitna zlijezda (21.2.2013 15:59:39)

Zenice sa hipotireozom, mozete li mi malo opisati svoje simtome prije nego ste dobili dijagnozu?

Radicu UZV stitne za 7 dana aBd,a da li moram prvo uraditi nalaz hormona? Ili ga mogu uraditi i poslije? Prije 10ak mjeseci su bili ok, ali puno je to vremena.

Vezano za moje simptome,sto vise citam,, vise ih i imam [sm=smiley36.gif]
To su nervoza, ubrzan puls, cak povisen pritisak[sm=smiley13.gif], suha koza, hladnocaaaaaa, laba cirkulacija, zaboravljivost...Ne smijem vise...
Molim vas, navedite neki od svojih simtoma.




Zelimo_bebu -> RE: Stitna zlijezda (21.2.2013 16:10:49)

Evo da se i ja javim,,,danas sam podigla nalaz hormona stitne i svi su u granici intervala...medjutim bolnicar koji mi je vadio krv neki dan kaze da ovi hormone ne kazuju pravo stanje stitne..pa me zanima da li je neka bila u slicnoj situaciji ne znam bi li isla na uzv stitne??? Osjecam i pospanost, i nekada mi srce ubrzano lupa....




Romali -> RE: Stitna zlijezda (21.2.2013 16:15:33)

zelimo bebu, bas ovako je moja dr.u porodci.ambulanti rekla. Da hormoni ne pokazuju stvarno stanje i da moram i uzv uraditi.Pa se eto narucih, i uz to jos milion drugih pretraga , sve zbog gore navedenih simptoma.




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (21.2.2013 16:18:19)


IZVORNA PORUKA: Romali

Zenice sa hipotireozom, mozete li mi malo opisati svoje simtome prije nego ste dobili dijagnozu?

Radicu UZV stitne za 7 dana aBd,a da li moram prvo uraditi nalaz hormona? Ili ga mogu uraditi i poslije? Prije 10ak mjeseci su bili ok, ali puno je to vremena.

Vezano za moje simptome,sto vise citam,, vise ih i imam [sm=smiley36.gif]
To su nervoza, ubrzan puls, cak povisen pritisak[sm=smiley13.gif], suha koza, hladnocaaaaaa, laba cirkulacija, zaboravljivost...Ne smijem vise...
Molim vas, navedite neki od svojih simtoma.

sve je to tako s tim da moras provjeriti krvnu sliku...hipotireozu prati anemija zato nam je uvijek hladno...ja se tek porodila pa mi krv vri jedva potkosulju trpim...[sm=jezicek.gif]
a sto se tice nervoze [sm=smiley13.gif] ma ja sam se sama sa sobom čini mi se nekad svadjala a kamoli s drugima...majke mi moji mislili da sam pukla...ali to se odma povuklo nakon ukljucene terapije...evo ja godinama deveram s tim i drzim pod kontrolom...poslije trudnoce mi je pobjegla u hiper pa sam sad pod stalnom prismotrom...jutros isla da vadim krv za hormonalni status...[sm=jezicek.gif]




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (21.2.2013 16:25:27)


IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

Evo da se i ja javim,,,danas sam podigla nalaz hormona stitne i svi su u granici intervala...medjutim bolnicar koji mi je vadio krv neki dan kaze da ovi hormone ne kazuju pravo stanje stitne..pa me zanima da li je neka bila u slicnoj situaciji ne znam bi li isla na uzv stitne??? Osjecam i pospanost, i nekada mi srce ubrzano lupa....

krv se vadi da se utvrdi hormonalni staus da li stitna proizvodi dovoljno hormona ili ne za normalno funkcionisanje...a UZ ili scintigrafija će ti pozati fizički izgled štitne žlijezde,da li na njoj ima nekih promjena u vidu čcorića,cista isl....sto se samim tim i drugacije tretira kad je terapija u pitanju...znaci dva totalno razlicita problema...




Romali -> RE: Stitna zlijezda (21.2.2013 16:32:38)

bebaa, hvala ti na odgovoru.
Luda sam od ovih simptoma i stid me reci, ali voljela bih vise da je to to i da znam na cemu sam pa da barem dobijem adekvatnu terapiju.
Moram cekati jos 7 dana...




Zelimo_bebu -> RE: Stitna zlijezda (21.2.2013 17:59:45)

Bebaa hvala na savjetu, onda cu svakako otic i taj pregled....




Romali -> RE: Stitna zlijezda (22.2.2013 11:10:12)


IZVORNA PORUKA: Romali

Zenice sa hipotireozom, mozete li mi malo opisati svoje simtome prije nego ste dobili dijagnozu?

Radicu UZV stitne za 7 dana aBd,a da li moram prvo uraditi nalaz hormona? Ili ga mogu uraditi i poslije? Prije 10ak mjeseci su bili ok, ali puno je to vremena.

Vezano za moje simptome,sto vise citam,, vise ih i imam [sm=smiley36.gif]
To su nervoza, ubrzan puls, cak povisen pritisak[sm=smiley13.gif], suha koza, hladnocaaaaaa, slaba cirkulacija, zaboravljivost...Ne smijem vise...
Molim vas, navedite neki od svojih simtoma.



Samo da podignem temu. Simptomcici ?




Majčica -> RE: Stitna zlijezda (22.2.2013 12:10:33)

Romali, kono [sm=smiley36.gif]

ja imam hipotireozu, ali iskreno nisam imala nikakvih simptoma, samo mi je doktor primjetio uvećanu štitnjaču onako na oko kad sam došla zbog nečega skroz drugog. Radila uzv 2 puta (jednom i nakon godinu opet) plus hormone. Hormoni bili uredni, ali na uzv primjetna izmjena štitnjače bila. Nakon 2 godine i hormoni počeli šiziti, tj tsh rastao, dijagnoza hipotireoza. E sad, to što ti govoriš ubrzan puls je znak ubrzane štitnjače, tj hipertireoze (i to sam imala nakon poroda). Po meni moraš uraditi i uzv i hormone, jedno bez drugog ne znači ništa. A koliko ja znam, terapiju nećeš dobiti dok god su hormoni uredni.




Romali -> RE: Stitna zlijezda (22.2.2013 13:58:16)

Majčice, da nam nije hafifne stitne, ne bi se ni srele [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Hvala na javljanju. Kod mene je izgleda neki mix hio i hiper, svakako sam vanredna[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]
Znaci, kod tebe hormoni bili ok jedno vrijeme,a uzv pokazao da se nesto događa?
Onda ću tražiti uputnicu za oboje odmah.




Majčica -> RE: Stitna zlijezda (22.2.2013 14:30:14)

Znam i za takve slučajeve, ali u svakom slučaju moraš uraditi i jedno i drugo. Tek će nalazi pokazati. Uzv pokaže ako ima promjena na njoj, meni je uzv prije na 2 godine pokazao da ima na njoj proimjena, tek kasnije hormoni počeli luditi. Odmah ti uradi i jedno i drugo i s tim doktoru. Možda je uzbuna lažna.
A jesi li to sama skontala ili si već bila kod doktora? Kontam, odakle ti ideja da je štitna u pitanju. Ja sam tad nekad davno pitala doktora kako to ja nemam simptoma, kaže on zato jer sam na vrijeme došla. Tako da ako ti već imaš takve simpotme, moguće da već neko vrijeme to postoji.




veeseelaa -> RE: Stitna zlijezda (25.2.2013 13:51:01)

šta znači TSH, FT4 i FT3 eutireoidan[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




minja_ -> RE: Stitna zlijezda (25.2.2013 13:54:12)

znaci da su rezultati u okviru normalnih vrijednosti[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




veeseelaa -> RE: Stitna zlijezda (25.2.2013 13:54:53)


IZVORNA PORUKA: minja_

znaci da su rezultati u okviru normalnih vrijednosti[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



aha
e dobro je
stigao mi nalaz
mislim piše ne treba terapija al kontam šta mu ga je ovo[sm=smiley36.gif]




veeseelaa -> RE: Stitna zlijezda (25.2.2013 14:02:00)

a ima li neka lista vrijednosti??




veeseelaa -> RE: Stitna zlijezda (25.2.2013 14:20:38)

FT4 ( 12-22)
FT3 ( 2,8-7,1)
TSH (0,27- 4,2)

nadjoh ovo na netu? jesul to vrijednosti od do il ...??




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (28.2.2013 17:03:25)

užas...dobila sam nalaz i TSH mi je 56,3...prije trudnoce i u trudnoci je uvijek bio oko 5 pod terapijom ,posle poroda iz hipo ode u hiper 0.01 to je na zadnjem nalazu od nove godine,,,a sad ovoliko...ovo ni kod koga nisam cula,sta je ovo,sokirana sam,zvala sam ambulantu da me prime pa rekose da dodjem veceras...umjesto 50 sad da pijem 100 letroxa...katastrofa...




Ben 10 -> RE: Stitna zlijezda (28.2.2013 17:28:33)


IZVORNA PORUKA: Romali

Zenice sa hipotireozom, mozete li mi malo opisati svoje simtome prije nego ste dobili dijagnozu?

Radicu UZV stitne za 7 dana aBd,a da li moram prvo uraditi nalaz hormona? Ili ga mogu uraditi i poslije? Prije 10ak mjeseci su bili ok, ali puno je to vremena.

Vezano za moje simptome,sto vise citam,, vise ih i imam [sm=smiley36.gif]
To su nervoza, ubrzan puls, cak povisen pritisak[sm=smiley13.gif], suha koza, hladnocaaaaaa, laba cirkulacija, zaboravljivost...Ne smijem vise...
Molim vas, navedite neki od svojih simtoma.

Imenjakinjo,pa sta je to ,nedaj se ,javljaj sta je bilo!!!
Imam i ja nekih tih simptoma ,ali nisam isla nista da vadim ,mozda se i nakanim iducih dana...
Sretno!!!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>