RE: Stitna zlijezda (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


bebaa -> RE: Stitna zlijezda (1.3.2013 8:24:29)


IZVORNA PORUKA: bebaa

užas...dobila sam nalaz i TSH mi je 56,3...prije trudnoce i u trudnoci je uvijek bio oko 5 pod terapijom ,posle poroda iz hipo ode u hiper 0.01 to je na zadnjem nalazu od nove godine,,,a sad ovoliko...ovo ni kod koga nisam cula,sta je ovo,sokirana sam,zvala sam ambulantu da me prime pa rekose da dodjem veceras...umjesto 50 sad da pijem 100 letroxa...katastrofa...

opet se javljam...mozda se jutros javi neko ko je cuo nesto slicno mom problemu...na netu nema tako visokih vrijednosti ni kod koga...ako sta znate javite...ja necu piti ovu novu terapiju dok se ne konsultujem bilo s kim...




mamaajna -> RE: Stitna zlijezda (1.3.2013 12:11:49)

meni je bio 100 prije 3g,sad sam ga uspjela spustiti na 12,i pijem 150 letroxa,mada sad idem privatno i pijem sada euthirox 150 tj. tabletu i po




mamaajna -> RE: Stitna zlijezda (1.3.2013 12:17:31)


IZVORNA PORUKA: bebaa

pozz...skoro sam vam spominjala da me sve kosti i zglobovi bole...evo gotov mi nalaz rucnog zgloba i uredan je...i ja se javila mojoj dr. i kaze pa svi ti bolivi u kostima su vrlo vjerojatno od stitne...pa molim vas ima li ko sa oboljenjem stitne a da ima i kostobolju kao propratnu pojavu...[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
interesuje me ili sam ja fenomen...

mene kosti bole,ukljuci D vitamin obavezno,pijem ga vec 4 mjeseca i bolje se osjecam.ja u kuci moram imati tablete za bolove i za spavanje[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif].opadanje kose(cak su mi dlake s tjela opale sve kad mi je THS bio 100),suha koza,nadutost,izostanak stolice,umor(nekad ne bih iz kreveta ustala)




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (1.3.2013 17:52:58)


IZVORNA PORUKA: mamaajna

meni je bio 100 prije 3g,sad sam ga uspjela spustiti na 12,i pijem 150 letroxa,mada sad idem privatno i pijem sada euthirox 150 tj. tabletu i po

uh ja mislila da je nemoguce dostici te vrijednosti...sad mu je lakse...nemoj me pogresno shvatiti...a moram kupiti d vitamin...cekaj pa to su ove kapi stodajkem bebi,jeli?i hvala na javljkanju...




mamaajna -> RE: Stitna zlijezda (2.3.2013 12:04:07)

ne kapi,ja uzimam tablete firme Sologar,vitamin D3 400iu,oko 25KM 100komada,to ti je terapija za vise od tri mjeseca




zaza lopez -> RE: Stitna zlijezda (10.3.2013 9:59:51)

pozdrav svima mene interesuje konkretno jedna stvar dali ima neko da mi odgovori ko je imao problem sa hipertireozom-tj.ubrzan rad stitne zlijezde.i dali je bila u drugom stanju tokom problema sa stitnom zlijezdom,te kako je prosla vezano za terapiju i jeli utjecalo na plod djeteta -unaprijed hvala




Romali -> RE: Stitna zlijezda (10.3.2013 11:35:20)


IZVORNA PORUKA: Ben 10


IZVORNA PORUKA: Romali

Zenice sa hipotireozom, mozete li mi malo opisati svoje simtome prije nego ste dobili dijagnozu?

Radicu UZV stitne za 7 dana aBd,a da li moram prvo uraditi nalaz hormona? Ili ga mogu uraditi i poslije? Prije 10ak mjeseci su bili ok, ali puno je to vremena.

Vezano za moje simptome,sto vise citam,, vise ih i imam [sm=smiley36.gif]
To su nervoza, ubrzan puls, cak povisen pritisak[sm=smiley13.gif], suha koza, hladnocaaaaaa, laba cirkulacija, zaboravljivost...Ne smijem vise...
Molim vas, navedite neki od svojih simtoma.

Imenjakinjo,pa sta je to ,nedaj se ,javljaj sta je bilo!!!
Imam i ja nekih tih simptoma ,ali nisam isla nista da vadim ,mozda se i nakanim iducih dana...
Sretno!!!


Imenjakinjo[sm=smiley36.gif],
ništa nije bilo, štitan mi je sasvim ok. Išla sam kod dr.Lončara.
Otkad sam uradila sve nalaze i rekoše mi da su uredu, tako i ja bolja...

Samo naravno pazim na ishranu zbog ovog tlaka koji je divljao.
Jesi li ti radila nalaze?




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (28.5.2013 13:12:17)

evo mene opet...prie nekoliko dana mi je bio gotov nalaz hormonalnog statusa i pokaza 14 TSH a povećali mi terapiju.....kontrola za 6 sedmica....a ja se super osjećam i ne vidim nikakve drastične promjene s padom vrijednosti sa 56,3 na 14....jedino mi kosa jako opada....[sm=smiley13.gif] ma biće bolje.nadat se....[sm=smiley1.gif]




Crnkica -> RE: Stitna zlijezda (28.5.2013 18:31:41)

bebaa jel ti mršaš,ja sam imala ubrzanu štitnu i liječila sam,mešutim u zadnje vrijeme sam smršala dosta a još ne mogu otići doktoru,tek sledeći mjesec,dali je moguće da mi se opet poremetila??
jeli ti imaš hipertireozu?




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (28.5.2013 21:55:02)

ne....ja imam hipotireozu i nema te dijete s kojom mogu tako lako smršati.....ima vec 3 mj. kako pokušavam i tamo sam na temi ali jedva nesto i to u gramima mjerim....[sm=smiley13.gif]




Crnkica -> RE: Stitna zlijezda (28.5.2013 22:55:38)

svi nekud hoće da smršaju,a meni to smješno,
ja sam uvjek bila ekstremno mršava i sve bih dala da se udebljam al mi neide.[sm=zmeden.gif]
čega nisi osjetio neznaš kako je onom ko jeste..






zvončica -> RE: Stitna zlijezda (28.5.2013 23:15:09)


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

svi nekud hoće da smršaju,a meni to smješno,
ja sam uvjek bila ekstremno mršava i sve bih dala da se udebljam al mi neide.[sm=zmeden.gif]
čega nisi osjetio neznaš kako je onom ko jeste..





Ja te shvatam....imala sam hipertireozu i bila baaaaas mrsava.....lijecila se oko godinu i po i kad se stitna sanirala ja se vratila na moju normalnu kilazu, tj. dobila oko 10 kg. Nisam poslije imala problema, ali hipertireoza se moze lako vratiti....




Crnkica -> RE: Stitna zlijezda (29.5.2013 8:27:35)

i ja sam je lako vratila prvi put i bila dobro,tri kontrole zadnje u remisiji,ali opet sam počela skoro osjećati simptome...
zvončica jeli se tebi vraća hipertireoza ili više nisi imala problema?




zvončica -> RE: Stitna zlijezda (29.5.2013 11:24:10)


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

i ja sam je lako vratila prvi put i bila dobro,tri kontrole zadnje u remisiji,ali opet sam počela skoro osjećati simptome...
zvončica jeli se tebi vraća hipertireoza ili više nisi imala problema?


Ja sam vec 6 godina mirna sto se tice stitne....nije mi se vracala hipertireoza od kako su mi ukinuli terapiju ( Favistan i Propranolol )




Crnkica -> RE: Stitna zlijezda (29.5.2013 12:13:33)


IZVORNA PORUKA: zvončica


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

i ja sam je lako vratila prvi put i bila dobro,tri kontrole zadnje u remisiji,ali opet sam počela skoro osjećati simptome...
zvončica jeli se tebi vraća hipertireoza ili više nisi imala problema?


Ja sam vec 6 godina mirna sto se tice stitne....nije mi se vracala hipertireoza od kako su mi ukinuli terapiju ( Favistan i Propranolol )

Ja sam pila PTU (propiltiuracil) oko 3 mjeseca i na kontroli su nalazi bili dobri i smanjili mi terapiju,a ja i dalje sam se loše osjećala ali mi je vremenom bilo bolje.
tražila sam jači lijek al mi nisu dali,baš taj Favistan svi koriste al ga meni nisu propisivali.[sm=zmeden.gif]
valjda mi nije težak poremećaj,a i nalazi su se brzo popravili.




ziki -> RE: Stitna zlijezda (29.5.2013 12:48:26)

Nisam temu do sad registrovala.
Od januara imam problem sa štitnom, usporila je rad, nakon početnih simptoma: povećanje težine, zaboravnost, suha koža, slaba cirkulacija, zaboravnost, nervoza...u martu sam kontrolisala hormone i THS je bio uvjećan. A na UZ droktorica je našla i mašala čvor 3,8 x 1,5 x 2,3 cm koji iskoči kad se nanerviram. Uskoro imam kontolu i nadam se da se čvor malo smanjio, od oka tako izgleda. Ili se ja uzaludno nadam[sm=smiley13.gif]




Lejlini -> RE: Stitna zlijezda (29.5.2013 12:55:27)

Kod mene je hipotireoza , utvrđena jos 2006. godine, od tada pijem letrox, vecinom 50, nekad su malo povecevane doze...Bio mi je TSH tada 5,6 ali sada je ispod 1...Normalno zatrudnila, iznijela trudnocu i rodila:) Ali treba stvarno biti redovan na kontrolama i piti terapiju redovno!




Crnkica -> RE: Stitna zlijezda (29.5.2013 12:56:07)

IZVORNA PORUKA: ziki

Nisam temu do sad registrovala.
Od januara imam problem sa štitnom, usporila je rad, nakon početnih simptoma: povećanje težine, zaboravnost, suha koža, slaba cirkulacija, zaboravnost, nervoza...u martu sam kontrolisala hormone i THS je bio uvjećan. A na UZ droktorica je našla i mašala čvor 3,8 x 1,5 x 2,3 cm koji iskoči kad se nanerviram. Uskoro imam kontolu i nadam se da se čvor malo smanjio, od oka tako izgleda. Ili se ja uzaludno nadam[sm=smiley13.gif]

i kod tebe je hipotireoza,i nadam se da će ti nalazi biti što bolji i da ti se čvorić smanjio [sm=smiley32.gif]




zvončica -> RE: Stitna zlijezda (29.5.2013 15:13:48)

Dzejla, ja sam terapiju koristila oko godinu i po i doza se vremenom smanjivala dok doktorica nije odlucila da je skroz prekine.....Nema veze laksi ili veci poremecaj prilagodi se doza Favistana. Mozda ti je suvise rano ukinula terapiju...

Moja mama opet ima hipotireozu.....njoj je TSH bio 100, sva bila podbuhla, pricala usporeno, zaplitala jezikom k'o kad se neko napije, koza se perutala, al' je sa Letroxom ga spustila na normalu, ali ga i dalje pije da joj odrzava TSH.




mamaajna -> RE: Stitna zlijezda (5.6.2013 12:56:14)


IZVORNA PORUKA: bebaa

ne....ja imam hipotireozu i nema te dijete s kojom mogu tako lako smršati.....ima vec 3 mj. kako pokušavam i tamo sam na temi ali jedva nesto i to u gramima mjerim....[sm=smiley13.gif]

ja sam radila inzulinsku rezidenciju i dr. me stavila na fordex(tablete za secer) od januara sam skinula 7kg bez neke specijalne djete i jest da idem na aerobik 3 puta sedmicno




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (5.6.2013 17:13:58)


IZVORNA PORUKA: mamaajna


IZVORNA PORUKA: bebaa

ne....ja imam hipotireozu i nema te dijete s kojom mogu tako lako smršati.....ima vec 3 mj. kako pokušavam i tamo sam na temi ali jedva nesto i to u gramima mjerim....[sm=smiley13.gif]

ja sam radila inzulinsku rezidenciju i dr. me stavila na fordex(tablete za secer) od januara sam skinula 7kg bez neke specijalne djete i jest da idem na aerobik 3 puta sedmicno

ima li ovo neke veze sa štitnom.....mislim zašto si radila,imaš li diabetes ili šta....ja sam sad posle operacije malo smanjila obroke i ne smijem svašta jesti pa sam evo već jednu kilu dole....a aerobik?....ma kakva ja....nemam ja živaca da tamburam u mjestu....ja puno hodam....strašno puno sam u pokretu...sjedim kad jedem ili se tipkamo....ostalo sam u letu....




sara85 -> RE: Stitna zlijezda (10.6.2013 15:19:19)

za hipotireozu je dobra mješavin atahana i meda...pomješa se tahan (800gr) i jedna tegla meda(1kg)...jesti po jednu supenu kašiku ujutro na prazan stomak i jednu pred spavanje...od te smjese se dobiju dvije tegle, i ka se pojede prva tura, onda se napravi pauza od deset dana i opet se ponovi ista tura...potom uraiti nalaze i vidjeti razliku...

a za hipertireozu sam čitala da je dobar mladi kupus kao obloga i da se jede...




mamaajna -> RE: Stitna zlijezda (10.6.2013 15:42:53)


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: mamaajna


IZVORNA PORUKA: bebaa

ne....ja imam hipotireozu i nema te dijete s kojom mogu tako lako smršati.....ima vec 3 mj. kako pokušavam i tamo sam na temi ali jedva nesto i to u gramima mjerim....[sm=smiley13.gif]

ja sam radila inzulinsku rezidenciju i dr. me stavila na fordex(tablete za secer) od januara sam skinula 7kg bez neke specijalne djete i jest da idem na aerobik 3 puta sedmicno

ima li ovo neke veze sa štitnom.....mislim zašto si radila,imaš li diabetes ili šta....ja sam sad posle operacije malo smanjila obroke i ne smijem svašta jesti pa sam evo već jednu kilu dole....a aerobik?....ma kakva ja....nemam ja živaca da tamburam u mjestu....ja puno hodam....strašno puno sam u pokretu...sjedim kad jedem ili se tipkamo....ostalo sam u letu....

bolesna stitna remeti funkciju ostalim zljezdama u organizmu.kod mene se inzulin extra luci tj i previse pa mi secer ljosne brzo.tj.jedem i poslje 2-3 sata ja skapavam od gladi i tresem se,sto je dovelo do velikog debljanja.helem ovi na nuklearnoj pojma nisu imali zasto al sam se ko morala pomiriti s tim da se od toga deblja.eee pa jarane nemore tako[sm=smiley36.gif]
vjeruj mi ja sam u extra kondiciji a debela.nikakvo letenje meni nije pomagalo




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (10.6.2013 19:43:21)

bože dragi i ovo da naučim.....[sm=smiley13.gif]




Bihter -> RE: Stitna zlijezda (10.6.2013 19:46:09)

Sta je tahan[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>