RE: Stitna zlijezda (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


leona81 -> RE: Stitna zlijezda (7.8.2013 15:28:51)

ja vec odavno imam simptome koji ukazuju na stitnu, vidim spominjete al tawila, ja sam vidjela da je kod njega 40 ova 3 hormona a antitijela su 80. dakle 120 je sve. ja sam na UZ zakazana u Vrazovoj tek krajem 9 mj tako da bih voljela ovo bar da uradim da znam sta dalje...




animagical -> RE: Stitna zlijezda (7.8.2013 15:32:31)

IZVORNA PORUKA: leona81

ja vec odavno imam simptome koji ukazuju na stitnu, vidim spominjete al tawila, ja sam vidjela da je kod njega 60 ova 3 hormona a antitijela su 40. dakle 100 je sve. ja sam na UZ zakazana u Vrazovoj tek krajem 9 mj tako da bih voljela ovo bar da uradim da znam sta dalje.

vidi leona, kod tawila su lani isto bile pojedinacne cijene za hormone, ali se tsh, t3 i t4 i radio u paketu i kostao jeftinije od pojedinacnih. ja sam radila ta tri za 30km lani, ne vjerujem da su uduplali cijene. kod njih je uzv stitne 30km. takodjer kad vec ides privatno, zakazi kod njih kod dr. velije zelija-asimi pregled..ona je ipak najveci strucnjak na tom polju.




leona81 -> RE: Stitna zlijezda (7.8.2013 15:37:46)


IZVORNA PORUKA: animagical

IZVORNA PORUKA: leona81

ja vec odavno imam simptome koji ukazuju na stitnu, vidim spominjete al tawila, ja sam vidjela da je kod njega 60 ova 3 hormona a antitijela su 40. dakle 100 je sve. ja sam na UZ zakazana u Vrazovoj tek krajem 9 mj tako da bih voljela ovo bar da uradim da znam sta dalje.

vidi leona, kod tawila su lani isto bile pojedinacne cijene za hormone, ali se tsh, t3 i t4 i radio u paketu i kostao jeftinije od pojedinacnih. ja sam radila ta tri za 30km lani, ne vjerujem da su uduplali cijene. kod njih je uzv stitne 30km. takodjer kad vec ides privatno, zakazi kod njih kod dr. velije zelija-asimi pregled..ona je ipak najveci strucnjak na tom polju.


sad sam zvala i izmijenila sam cijene, pogledaj post, to su prave. 40 i 80.




azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (20.8.2013 12:15:32)

Izgleda i ja imam uvećanu štitnu, može li mi neko reći kakvi su kod vas simptomi... Ja ništa specijalno ne osjećam, vidi se golim okom da je malo uvećana,i osjetim da je nešto drugačije kad gutam,brzo se zamaram kad nešto radim...Sutra ću uraditi analize krvi a tek onda se naručiti za Uz.Zna li neko gdje se u Tuzli privatno može uraditi UZ štitne?




ziki -> RE: Stitna zlijezda (16.9.2013 12:51:44)

Je li ko radio punkciju štitne, nešto kako se primaklo uplašila sam se pravo. I koliko uošte košta punkcija, kad budu rezultati




koka i po -> RE: Stitna zlijezda (16.9.2013 18:53:11)

ne znam ti dati odgovore na tvoja pitanja ali ti saljem[sm=smiley31.gif] i znam da ce sve zavrsiti bas onako kako treba da bude.




M kao Mama -> RE: Stitna zlijezda (17.9.2013 8:41:06)


IZVORNA PORUKA: ziki

Je li ko radio punkciju štitne, nešto kako se primaklo uplašila sam se pravo. I koliko uošte košta punkcija, kad budu rezultati



ziki ja sam radila punkciju dojke, na Koševu, nalaz čekala sigurno i 7 do 10 dana, to mi je bilo jedno od težih razdoblja u životu je čekalo da vidimo jel maligno ili benigno, onako punkcija mene je boljela, ali bila sam i na smrt preplašena, trajalo možda dvije minute, a nije iz prve uspjelo, pa su me 4 puta boli.

E, sad glede štitne, ja imam neku cistu, i na štitnoj, nekada davno sam pratila, sad teže preteže, ali zadnji dana osjećam da nisam dobor, stalno sam umorna, slmljena, o nervozi da ne pričam, ujedam, umaram se i po ravnom, glas gubim, kada pričam samo pisnem, sve su prilike da se nešto uzburkalo,




cincoleso -> RE: Stitna zlijezda (5.11.2013 15:00:19)

Drage zene koje imate problema sa stitnom hipotireozu,napisacu i ja svoje iskustvo.Prije god.dana sjedajuci za stolom sa prijateljicom kaze ona meni sto ti je to na vratu i da pricu skratim tu moju izbocinu sam imala ne znam ni sama koliko dugo,nisam tome pridavala vaznosti.Isla sam odma na ultrazvuk i receno mi je da imam cvoric.i da to treba punktirat.Ja sam tada uzimala kuru od aloje i kad sam posla u bolnicu da mi punktiraju receno mi je da je to upala ali da cvorica nema.Tablete koje su mi davali nisam htjela piti,pokusavam sve nekako prirodno da dovedem u normalu ako ikako mogu.Poslje toga su mi nalazi bili o.k.i trebala bi vadit krv ubrzo,ali u nas HR je problem jer se u spec.treba narucit da bi mogla dobit uputnicu za vadit krv pa sve ide u dugo.Eto za ciste,cvorice pokusajte sa alojom.Zelim vam svima dobro zdravlje i da uzivate u zivotu.




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (6.11.2013 16:41:44)

gotov mi nalaz hormonalnog statusa.......TSH 7,5.......terapija letrox 100 1,5 tbl i 1 tbl naizmjenično.......predpostavljam da je o danima riječ,jedan dan ova drugi dan ona....ništa konkretnije nisu napisali.....[sm=zmeden.gif]




azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (6.11.2013 21:49:54)


IZVORNA PORUKA: bebaa

gotov mi nalaz hormonalnog statusa.......TSH 7,5.......terapija letrox 100 1,5 tbl i 1 tbl naizmjenično.......predpostavljam da je o danima riječ,jedan dan ova drugi dan ona....ništa konkretnije nisu napisali.....[sm=zmeden.gif]

Kod mene TSH 9,6-ostala 2 hormona u granicama normale, terapija letrox -po pola tabletice ujutro, stavili mi kontrolu za 4 mjeseca, ja prekontrolisala posle 2 mjeseca pa je sad TSH-8,9. I dalje koristim istu terapiju do kontrole...




zvončica -> RE: Stitna zlijezda (6.11.2013 21:56:55)


IZVORNA PORUKA: bebaa

gotov mi nalaz hormonalnog statusa.......TSH 7,5.......terapija letrox 100 1,5 tbl i 1 tbl naizmjenično.......predpostavljam da je o danima riječ,jedan dan ova drugi dan ona....ništa konkretnije nisu napisali.....[sm=zmeden.gif]


Obicno bude 5 dana u sedmici 1,5 tbl, a vikend 1 tbl....ali ako su napisali naizmjenicno onda idi dan 1,5 tbl-dan 1 tbl.




sana80 -> RE: Stitna zlijezda (29.12.2013 21:59:40)

Ima li neko iskustva sa niskim tsh i IVF postupkom. Ja Imam hipotireozu, ali su malo pretjerali sa terapijom pa mi je sada TSH 0,02 a FT4 mi je normalan...

sada mi je smanjena doza letroxa....

plasim se da me ne odbiju za ivf...tj...da odlazu jos... taman sam bila sve dovela u normalu...




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (13.2.2014 22:17:24)

gotov nalaz hormona.....TSH 7.1.......5 dana po 150 letroxa i 2 dana po 100 .........opet puno,miša mu.......[sm=smiley13.gif]
kontrola za 6 mjeseci.....[sm=smiley1.gif]




M kao Mama -> RE: Stitna zlijezda (14.2.2014 9:21:30)

ja sutra idem da uradim hormone štitne, nisam bila na kontroli ima i pet godina, prošle godine UZ radila ima neka cista, al nikad hormone ne odradih, međutim, moja kćer od 7 godina ima hipotireoznu štitnjaču, navjiše zbog nje sam se natjerala da odem, da vidimo jel genetski ili neki drugi razlo, pitala sam dr. kaže on može biti jiljadui jedan razlog, krenut ćemo od tog da joj joda neostaje jer prilikom kuhanja isparava, te joj hranu moram direkno soliti i dobila je letroks 50 svaki drugi dan,




Silver -> RE: Stitna zlijezda (26.2.2014 16:48:12)

Prije nove godine sam bila kod Zelije Velija i pored Inzulinske rez., PCO, imam i hronicni tireoditis, dala mi je 100mikrograma selena dnevno da koristim.

Prvi nalaz hormona na osnovu kojih sam dobila selen bio je:
TSH - 3.1mU/L Ref.vrij. 0.3 - 4.2 mU/L
Anti TG - 262 IU/ml Ref.vrij. do 115 IU/ml
Anti Tpo - 8.1 IU/ml Ref.vrij. do 34 IU/ml

Prosle sedmice sam na zahtjev svog ginekologa ponovila nalaze hormona stitne i nakon 2 mjeseca Selena situacija je ovakva:

TSH - 2,9 mU/L Ref.vrij. 0.3 - 4.2 mU/L
FT4 - 12,5 pmol/L Ref.vrij. 12.0 - 22.0 pmol/L
FT3 - 4,4 pmol/L Ref.vrij. 3.1 - 6.8 pmol/L
Anti Tg - 360 IU/ml Ref.vrij. do 115 IU/ml
Anti Tpo - <5,0 IU/ml Ref.vrij. do 34 IU/ml


Ova antitijela me zbunjuju, tg je gori nego prvi put a tpo mi je nejasan...kod Zelije imam kontrolu tek u septembru a kod ginekologa krajem marta...[sm=zmeden.gif] ima li neko da se razumije u hormone stitne da mi malo pomogne...




azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (28.2.2014 16:25:24)

Ja neki dan radila hormone-prije 3 mjeseca TSH bio 8.9, a danas podigla nalaze gdje je TSH 15,6 Terapija ista kao i do sad-letrox-pola tabletice ujutro! Oatali hormoni u granicama normale...Što je terapija ista, ako se taj hormon povećava[sm=zmeden.gif]




Twinkies04 -> RE: Stitna zlijezda (28.2.2014 16:34:07)

azra i adi i taj TSH od 8 ti je previsok...a kamoli taj 15...ja na svoj TSH od 5 uzimam pola letroxa i fino mi djeluje skroz,TSH se spustio na 1,18.
Idi ti endokrinologu malo nek vidi sta ce,nesto tu s terapijom ne stima.To pola tablete ti je samo doza odrzavanja hormona u normalnom nivou.Po mom misljenju tebi treba dosta veca terapija od ove koju trenutno pijes..




azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (28.2.2014 17:23:09)

I mene je iznenadilo to što je doktorica na takav nalaz stavila istu terapiju, potražiti ću drugo mišljenje.




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (28.2.2014 17:30:45)

imala sam ja i 100 i nešto TSH pa mi nije vele veća terapija bila...sad sa 7 pijem 150 letroxa......




azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (28.2.2014 18:18:48)

Bebaa-je li ja dobro shvatih, da ti je TSH bio veći od 100? Ko će ga znati kako oni dijele tu terapiju..




Twinkies04 -> RE: Stitna zlijezda (28.2.2014 19:34:56)

Pa po pravilu bi se doza trebala povecat ukoliko ne reagujes na onu koju uzimas.al eto ja bih potrazila drugo misljenje jer po meni je taj tsh velik.meni je pola tablete super za sad,a poslije sta ce bit ko zna.potrazi ti drugo misljenje obavezno.




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (28.2.2014 19:38:45)


IZVORNA PORUKA: azra I ADI

Bebaa-je li ja dobro shvatih, da ti je TSH bio veći od 100? Ko će ga znati kako oni dijele tu terapiju..


evo tražila sam post,ne mogu da nađem.....ali ima jedan na pretprošloj strani gdje mi je TSH 50.....pisala sam....




azra I ADI -> RE: Stitna zlijezda (28.2.2014 21:07:56)

Pa kakve tegobe si tada imala, sjećaš li se?




bebaa -> RE: Stitna zlijezda (28.2.2014 21:11:21)

od svih prijašnjih jedino mi je bilo prisutno opadanje kose mada su ga povezali sa porođajem....beba imala 2.5 mj.......




Mamica24 -> RE: Stitna zlijezda (8.3.2014 14:47:16)

Drage zene.. Ja sam vrlo povoljno uradila hormone stitne zlijezde za 20 KM u prolab znaci sva tri hormona zajedno su 20 Km..

Eh meni su T3 i T4 u nekoj normali ali je TSH povisen iznosi 6,3??!! Od simptoma imam samo nervozu anksioznoat i tu neku slabost u nogama...

Jel jos neko ima slicno iskustvo!? Jel se ovo lijeci hormonima!? Imali kakve veze sto sam.hormone vadila pred menstruacoju!!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>