RE: Test za trudnoću (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


minchis -> RE: Test za trudnoću (11.11.2013 12:22:06)


IZVORNA PORUKA: Mares

U septembu sam dobila 17.09. pa 13.10. a ovu sam očekivala 08.11. al eto kad nije došla 08.11. onda sam je očekivala bar 10.11., al nisam dobila.

Radila test u petak ujutro i u nedjelju ujutro, neki jeftiniji, za prvu jutarnju, negativni.
Radimo na bebici 4 mjeseca. Po mojoj procjeni ovulacija je bila u nedjelju tj. danas vec prije 15 dana. Kad test moze pokazati plusic? Poslije koliko? Jel bitno da bude kvaliteniji? Jel nužno da da se desila prethodno implantacija da bi test bio pozitivan?



evo da ti odg, iz svog iskustva sa testovima... meni su i skupi i jeftini pokazali jako jako slabu pozitivnu crticu na dan kad je trebala doci menstruacija,nije bilo razlike...to bi kod tebe bio sad 13.11.
kada ce ti test pokazati pozitivno ako si trudna, zavisi od nivoa hormona hcg, sad je jos nizak da bi ti pokazao i najbolje da sacekas da ti zakasni poslije 13. da budes uvjerena...
nekima pokaze i par dana prije izostanka menstruacije, a nekima tek nakon sto zakasni sedmicu...sve zavisi od zene do zene, individualno je...znam da je tesko cekati i da si u neizvjesnosti, ali ja bih ti savjetovala da sacekas jos dva-tri dana bar pa ako i onda ne dobijes, ponovi test, a ako zelis stvarno biti sigurna, izvaditi nalaz krvi na betu hcg :)




shej -> RE: Test za trudnoću (11.11.2013 12:27:49)

Meni je najjeftiniji test pokazao slabu, jeeeeedva vidljivu crticu dan prije ocekivane M, ali sve zavisi od osjetljivosti testa i zavisi od zene do zene, i ja bih preporucila da sacekas jos 2,3 dana pa uradis sa prvom jutarnjom.. sretno [sm=bravo.gif]




Mares -> RE: Test za trudnoću (11.11.2013 12:46:25)

minchis shej hvala vam puno na savjetima, sačekam još koji dan pa uradim ponovo test, al stvarno sam nestrpljiva. Nadam se da me razumijete :)

shej koliko jedva vidljivu? ja juče ujutro radila test i u kupatilu pod sijalicom nisam vidjela ništa, spakovala ga u kutijicu i stavim ga u torbu. Jutros kad sam krenula na poso opet bacim pogled na testić ali ovaj put na prirodnoj svjetlosti, na prozoru i vidim jedva vidljivu crticu, ali jedva vidljivu ili je ipak nevidljiva :D Zato te pitam kakva je ta tvoja jedva vidljiva bila. E sad ne znam jel bila takva i juče ili je to zbog proteka vremena, budući da na svakom testu stoji da nije relevantno čitati ga poslije izvjesnog vremena.
Elem, hvala vam od srca na svakoj pomoći [sm=smiley1.gif]

I znam, znam sačekat ću još koji dan pa radim ponovo test!
Ali do tad da bar skratim vrijeme na ovaj način i malo pomognem sebi :)




Berna1 -> RE: Test za trudnoću (14.1.2014 13:54:38)

koji je test najbolji[sm=jezicek.gif]




Teddy Bear -> RE: Test za trudnoću (14.1.2014 13:58:13)

Draga Berna1, mislim da se ne moze reci ni za jedan da je najbolji, kad je trudnoca u pitanju i najjeftinijij pokaze dvije crtice, ako ti kasni kupi bilo kakav pa provjeri [sm=smiley1.gif]




dandi84 -> RE: Test za trudnoću (14.1.2014 15:34:05)


IZVORNA PORUKA: Berna1

koji je test najbolji[sm=jezicek.gif]

Po meni Gravignost ultra. Imas u DM-u I dva puta je osjetljiviji.[sm=smiley1.gif]




Berna1 -> RE: Test za trudnoću (14.1.2014 22:50:48)

Pa da u pravu si i najjeftiniji pokazace kada je trudnoca prisutna.




atomic -> RE: Test za trudnoću (11.2.2014 12:28:34)

drage moje,ovo je moj prvi post na forumu. Već dugo čitam vaše postove i vidim da imate dosta iskustva pa se nadam da ćete mi pomoći. Ovako, posljednja [sm=hudicek1.gif] mi je bila 15.1., a ciklusi mi traju 26-28 dana, međutim 24.dan ciklusa mi je počeo roskaksto-smeđkasti iscjedak, koji je trajao 4 dana. 27.dan sam ja napravila test, neki jeftini, koji je kroz 2min pokazao [sm=rozacrtici.gif] ali je druga crtica bila blijeda. ja sam jutros, znači 28.dan ciklusa ponovila test, ovaj put skuplji i nije pokazao drugu crtu u predviđenom vremenu, tek nakon nekih pola sata, a i od sinoc mi je iscjedak tamno smeđ. Neznam šta da mislim [sm=zmeden.gif], molim vas možete li napisati svoja iskustva i mišljenja. Oprostite na ovako dugom postu




Merylin -> RE: Test za trudnoću (11.2.2014 12:42:40)

Meni je test pokazao da sam trudna tek nakon što mi je menstruacija kasnila 8 dana, prije toga je bio negativan. Za taj iscjedak ne znam, on može biti karakterističan za početak trudnoće, a može biti i nagovještaj menstruacije. Ja bih sačekala još koji dan, iako znam da je teško, pa ponovila test, ukoliko u međuvremenu ne dobiješ. Naravno, kupi neki malo bolji test [sm=smiley1.gif]
Sretno[sm=bravo.gif]




Sedina 30 -> RE: Test za trudnoću (11.2.2014 12:45:43)

Mislim da ti test dobro pokazuje, i meni je bila skroz blijeda pa skoro ne vidljiva druga crtica, ja mislila nisam trudna, uradim opet za 10 dana kada [sm=modricrtici.gif] baš vidljive. Znam da se može desiti na početku trudnoće smeđkasti iscjedak. Sretno[sm=bravo.gif]




atomic -> RE: Test za trudnoću (11.2.2014 12:47:18)

hvala ti [sm=smiley1.gif] a ništa strpit ću se još par dana i onda ponoviti test. Sve me ovo jako plaši jer već 3 i pol god pokušavam ostati trudna i ovo je prvi put da sam ugledala [sm=rozacrtici.gif] Najviše me zbunjuje to što mi je jeftini test (2.5km) pokazao poz rezultat, a onaj od 15km se nećka [sm=zmeden.gif]




Sedina 30 -> RE: Test za trudnoću (11.2.2014 12:48:21)

Nema veze cijena testa, sve je to isto.




atomic -> RE: Test za trudnoću (11.2.2014 12:52:34)

hvala [sm=smiley1.gif] pokušat ću biti optimistična!




elmaL -> RE: Test za trudnoću (11.2.2014 12:56:00)

atomic probaj za koji dan opet (ja nisam nikad mogla čekati po nekoliko dana, svaki dan bi radila[sm=smiley36.gif])

al koristi prvi jutarnji urin za test. sretno [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




pandica -> RE: Test za trudnoću (10.3.2014 9:46:33)

Drage moje,

imam jedno pitanje. Suprug i ja vec duze vremena imamo odnose bez zastite. Menstruacija mi trenutno kasni vec 12 dana. Inace mi nisu redovni ciklusi, ali ovaj put se osjecam malo "cudno" hehe... kao da se nesto događa... Da li je u pitanju samo strašna želja za [sm=duda.gif]
ili je to to stvarno ne znam.

Jučer ujutro sam uradila test onaj jeftini od 3,5km. Pojavila mi se i druga crtica, ali je bila jako blijeda... Da li je moguce da je to, to ili je test lazan? Ono sto me jos buni jeste da dugo nakon sto sam ga bacila u kantu ta crtica je izbijelila... Napomenula bih da sam 27.02.2014. kada sam trebala dobiti bila kod ginekologa i nije mi rekao da je ista primjetio što se tiče trudnoće??! Drage moje forumašice, zanima me da li stvarno postoji šansa da sam trudna i da li je ljekar mogao to da vidi na prošlom pregledu?

Hvala unaprijed i veliki pozdrav :)




vilmica -> RE: Test za trudnoću (10.3.2014 10:39:39)

Vrlo je moguce da si trudna..
Ja sam isto bila kod gin. 3-4 dana prije ocekivanog datuma menst. i nije nista vidjela, cak mi je rekla da cu ovu menst. najvjerovatnije dobiti, jer ne vidi nikakve znakove da sam trudna.. Nakon 7 dana kasnjenja, test bio negativan, a 2-3 dana poslije sam uzela taj test (najjeftiniji) koji je pokazao blijedu crticu, pa nisam znala je li to stvarno ili ja umisljam, od prevelike zelje za [sm=duda.gif] [sm=smiley36.gif] Evo sad sam u 24 sedmici, pa eto nadam se da ces uskoro dobiti potvrdu da si [sm=nosecka.gif].

Veliki pozdrav




ananas_ze -> RE: Test za trudnoću (10.3.2014 10:48:38)

haj ti pandice kupi fino test u DMu 7.5KM
http://mtbfr.com/proizvodi/gravignost_ultra.html
I javi nam sretnu vijest [sm=bravo.gif] meni je ovaj test bio pozitivan na dan ocekivane M




pandica -> RE: Test za trudnoću (10.3.2014 13:42:33)

Cure moje hvala vam puno,

uzet ću test danas i uraditi ujutro. Nadam se da se cujemo sutra ako Bog da sa lijepim vijestima :)




pandica -> RE: Test za trudnoću (10.3.2014 13:46:51)

Nadam se da ću i ja biti iste sreće :) Čujemo se [sm=smiley1.gif]




makkica -> RE: Test za trudnoću (10.3.2014 14:00:16)

Pandice, sretnoooo....

p.s. i meni je crtica bila blijeda, a sada imam curicu 8mj. :)




pandica -> RE: Test za trudnoću (10.3.2014 14:39:21)

Hvala na podršci, jedva čekam jutro :) Nadam se da ćete biti upravu... Hvala cure [sm=smiley1.gif]




Anelat -> RE: Test za trudnoću (10.3.2014 17:26:12)

Pošto ti toliko kasni test bilo koji ce ti pokazati. I meni je toliko kasnila uradila sam test bio je negativan evo danas sam dobila[sm=hudicek1.gif]. Doktor ti i nije moga nista vidjeti na pregledu jer je rano. S obzirom da ti kasni najbolje je da se javis doktoru jer trudna jesi, test je pokazao [sm=rozacrtici.gif]




pandica -> RE: Test za trudnoću (11.3.2014 9:21:15)

Drage moje, jutro sam jedva iscekala i ponovila test, ali nazalost bio je negativan[sm=smiley19.gif]... Boze moj, ostaje i dalje da se nadam i radim na tome da nekad ne bude laznih [sm=rozacrtici.gif]

Valjda ce uskoro neki testic izmamiti osmjeh i na moje lice...




Lejla Ka -> RE: Test za trudnoću (11.3.2014 10:01:17)


IZVORNA PORUKA: pandica

Drage moje, jutro sam jedva iscekala i ponovila test, ali nazalost bio je negativan[sm=smiley19.gif]... Boze moj, ostaje i dalje da se nadam i radim na tome da nekad ne bude laznih [sm=rozacrtici.gif]

Valjda ce uskoro neki testic izmamiti osmjeh i na moje lice...

Pandice, s obzirom da kažeš da su ti ciklusi neredovni, najavi se kod ginekologa i otiđi na pregled. Jer sve to do sad još uvijek ne znači da nisi trudna ako još nisi dobila menstruaciju.




vila_7 -> RE: Test za trudnoću (11.3.2014 10:09:09)


IZVORNA PORUKA: pandica

Drage moje, jutro sam jedva iscekala i ponovila test, ali nazalost bio je negativan[sm=smiley19.gif]... Boze moj, ostaje i dalje da se nadam i radim na tome da nekad ne bude laznih [sm=rozacrtici.gif]

Valjda ce uskoro neki testic izmamiti osmjeh i na moje lice...


Pandice ako ti na jednom testu bila jako blijeda linija-mislim da je to ipak trudnoca.... Tako je meni s prvom bila - i kad je MM u apoteku otisao po jos testova [sm=smiley36.gif] apotekarka mu je rekla da nema potrebe kupovati jer ako je pokazalo i jedva jedva vidljivu drugu crtu , to je to . Teboi od srca zelim da bude kao i kod mene! [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>