RE: Klomifen/Clomid (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


kokouli -> RE: Klomifen/Clomid (2.9.2014 12:59:33)

Hajde da ti upali u ta 3 pokusaja ....ako ne u Zagreb ,sta ces .[sm=smiley1.gif].




tajchika006 -> RE: Klomifen/Clomid (2.9.2014 14:05:26)

Hvala!! [sm=smiley1.gif]




tajchika006 -> RE: Klomifen/Clomid (5.9.2014 10:06:10)

Evo da javim :( vijesti.. Naravno, na 18dc, folikul je bio veličine tek 13 mm što je premalen rast u 3 dana.. a i dr. je rekao da više nije lijepog pravilnog okruglog oblika, nego izobličen i da sve to skupa ukazuje na vjerojatnost da neće biti ništa od njega :( :(
U ponedjeljak moram opet na folikulometriju i na dogovor što ćemo dalje.... :( :(
Čak je suprug zaplakao... srce mi se slomilo.. :(




malena27 RR -> RE: Klomifen/Clomid (5.9.2014 10:14:58)

Tajchika, razumijem kako se osjecas...ali tek ste krenuli sa borbom...polako i cuvaj zivce za kasnije, trebace ti za [sm=duda.gif]
Jesi li ikad isla endokrinologu sa nalazima hormona stitne i polnih hormona?




tajchika006 -> RE: Klomifen/Clomid (5.9.2014 11:25:00)

Malena, hvala na utjehi i znam da se moram smiriti i prestati razmišljati o tome, ali kako?? Kako vi ne misliti na to?? Pokušavam se zaokupiti raznim aktivnostima, ali misli mi često pobjegnu i često se nađem da mislim samo o tome, i vičem na samu sebe da prestanem,ali ne mogu, jednostavno neznam kako :(
Nisam ni vadila nikakve hormone do sad, osim testosterona koji mi je povišen za 0,7 iznad gornje granice. Da odem vadit to na svoju ruku i trošak? Što bih sve trebala izvaditi? Pošto uopće nemam menstruacije, nije bitno koji dan ciklusa idem.




AAvalon -> RE: Klomifen/Clomid (6.9.2014 8:18:27)

tajchika ne bi bilo lose da odradis sve spolne hormone i hormone stitne, kako malena rece. A taj povisen testpsteron ti ukazuje na moguce prisustvo inzulinske rezistencije, sto samo po sebi moze biti dovoljno da uzrokuje infertilitet i ometa odgovor na terapiju klomifenom. Trebao ti je doktor preporuciti da odradit OGTT i IRI test, mozda je samo u tome problem. Meni je testpsteron bio odmah na gornjoj granici, i dalje ispod ali na samoj gornjoj granici, i doktorica me odmah poslala na test inzulinemije. Ali u svakom slucaju, ne smijes biti ocajna, nikad ne znas koliko ce ta borba trajati, mozda godinama. Ali ces definitivno sebi skratiti put ako zatrazis da te izdijagnostikuju kako treba. Za pocetak, ovo gore navedeno.

A naravno da je bitno koji dan ciklusa ides, jer se zenski,hormoni vade samo od 2-5 dana ciklusa. Znaci, moraju ti izazvati ciklus, pa kad dobijes ides da vadis te bazne hormone. Ne mozes ih raditi bilo kada, dzaba ces dati krv a nista neces saznati. I trazi uputnice za to, jer ako nemas cikluse vjerovatno imas PCOS,,povezano sa visokim testosteronom, najvjerovatnije imas i inzulinsku rezistenciju. Dobra vijest je da postoje tablete koje to mogu lako rijesiti, ako se pokaze da je to to. I ne placaj nista sto ne moras, insistiraj na uputnicama! Sretno.




tajchika006 -> RE: Klomifen/Clomid (6.9.2014 11:08:12)

Ovako, tražila sam po starim dokumentima i našla slijedeće:
2008.godine sam vadila sve spolne hormone i sjećam se da tada nisam imala uopće menstrucije, tako da ni onda nisam znala kakvi su jer nisam znala u kojoj sam fazi. Jedino je testosteron povišen.
Vadila sam i insulin (valjda insulinsku rezistenciju, jer na ogtt test nisam išla)- on je uredu, točno na sredini referentnih vrijednosti.
2009. sam išla vadit TSh i on je bio u redu.
To su nalazi stari 5-6 godina, i nije mi određena faza ciklusa, tako da bih stvarno mogla sve ponoviti. Idem u pon kod ginekologa pa ću ga pitati.
A PCOS mi je dijagnosticiran 2008.godine i baš sam zato radila sve te nalaze. Dalje mi je gin preporučio Diane 35 zbog cisti i povišenog testosterona i njih sam pila sve do poršle godine 7.mjeseca.




AAvalon -> RE: Klomifen/Clomid (7.9.2014 6:44:44)

To sve sto si vadila 2008.sad okaci macku o rep, ne vrijedi ti to vise, sve se izmijenilo [sm=smiley1.gif] i ja sam sve vadila 2011.pa sam opet sve ponovila nedavno. Znaci, trazi uputnice onako kako smo ti rekle. Moraju ti izazvati ciklus, pa izmedju 2-5 dana ciklusa uraditi sve zenske spolne hormone (fsh, lh, estradiol, prolaktin, itd) i testosteron. Takodje i hormone stitne, njih mozes bilo koji dan ciklusa. A na OGTT i iRI bih ja takodje otisla, moze biti da bas tu nadjes rjesenje svog problema. Imac cijelu temu Inzulinska rezistencija i siofor, pa procitaj malo, mislim da se dosta toga odnosi na tebe. To sto ti je neka vrijednost inzulina bila uredna nista ne znaci, i meni je bazna vrijednost OK. tek se na OGTT i IRI testu moze vidjeti pravo stanje.

Mozda ti je sad ovo previse, ali ne sikiraj se, idi moli za uputnice, i korak po korak sve rjesavaj, i sve ce aBd biti u redu :)




tajchika006 -> RE: Klomifen/Clomid (7.9.2014 10:52:02)

AAvalon,hvala na savjetu. Možeš mi samo molim te reći kako se točno zove taj IRI test?
Tražim po netu pa ne nalazim ništa pametno, a nikad prije nisam čula za to. :)
Sutra idem kod gina pa ću ga upitati. [sm=smiley1.gif]




AAvalon -> RE: Klomifen/Clomid (7.9.2014 19:42:44)

tajchika, trazis uputnicu za OGTT i inzulinemiju. i to ti je taj test. otidji na temu koju sam ti spominjala, jako je vazno da znas kako se radi test da ne bi uludo potrosila vrijeme, uputnicu i zivce.




vanchi88 -> RE: Klomifen/Clomid (7.9.2014 20:09:27)

tajcika
IR = inzulinska rezistencija




tajchika006 -> RE: Klomifen/Clomid (8.9.2014 11:53:16)

Evo cure bila danas kod ginekologa i dao mi je uputnicu za Zagreb, kb sestara milosrdnica da napravim:
FSH, LH, E2, Prl, T ukupni, T slobodni, DHEAS, AMH, GUK, inzulin natašte. Rekao je i da ću morati pitati još neke tablete na e (nisam zapamtila točno) jer mi se endometrij ne zadebljava dovoljno.




kokouli -> RE: Klomifen/Clomid (9.9.2014 21:05:50)

IZVORNA PORUKA: tajchika006

Evo cure bila danas kod ginekologa i dao mi je uputnicu za Zagreb, kb sestara milosrdnica da napravim:
FSH, LH, E2, Prl, T ukupni, T slobodni, DHEAS, AMH, GUK, inzulin natašte. Rekao je i da ću morati pitati još neke tablete na e (nisam zapamtila točno) jer mi se endometrij ne zadebljava dovoljno.

Esttofem ...mozda ....endometrij se zadebljava lucenjem nasih hormona prilikom ovulacije radom jajnika ...pravilnim radom jajnika itd .Ti svakako izvadi te hormone ,ali i hormone stitne TSH T3 T4 i svakako antitijela stitne zlijezde i sretno .[sm=smiley1.gif]A od Klomifena se uglavnom istanji i najbolji endometrijum ....




tajchika006 -> RE: Klomifen/Clomid (10.9.2014 7:19:20)

Kokouli, točno si rekla-esttofem.
Hvala! :)




tajchika006 -> RE: Klomifen/Clomid (17.10.2014 17:36:46)

Evo cure javljam rezultate mojih hormona:
*glukoza natašte- 4.8 (4.2-6.0)
*AMH- 116,9 (0-75,7)
*slobodni testosteron-57,6 (0,2-14,2)
*inzulin-104,2 (21-174)
*LH-14,8 (folikularna faza 2,1-10,9)
*FSH- 5,7 (3,9-8,8)
testosteron-3,7 (0,4-2,6)
*estradiol- 165 (99-448)
*prolaktin-190 (71-566)
progesteron- 2,4 (0,5-3,1)
*DHEA-S - 15,5 (0,5-10,6)
Rekao je gin da je to ipak tvrdokornije nego što je mislio i da je iduća postoja umjetna oplodnja, stimuliranje injekcijama :( :( :(




Gynecologist -> RE: Klomifen/Clomid (17.10.2014 19:11:19)

Visok nivo androgena, nece biti lako odrzati tu trudnocu jer su jajne stanice manje kvalitete u poredjenju sa zenama ciji je hormonaki status normalan. Ne znam odakle ste ali mislim da bi Vam u poliklinici Cito u Splitu mogli pomoci. Pokusajte ih kontaktirati. Ja sam se susretao sa nekoliko slucajeva koji su imali slicne nalaze i vecina je uspjela ostvariti i iznijeti trudnocu.




tajchika006 -> RE: Klomifen/Clomid (17.10.2014 19:15:15)

Iz Koprivnice. Zagreb nam je bliži, spremamo se na Vuk Vrhovac.
Hvala na odg. !!!




Lisy -> RE: Klomifen/Clomid (17.11.2014 20:51:07)

Pozdrav za sve na forumu ✋
Ja sam 2,5 ggodine u braku i zelim bebu vec 1,5 godinu pokusavamo 😠
Kod muza sve uredu i kod mene sve osim sto sam imala skoro cistu koja je pukla, imam stitnjacu poremecenu i pijem tablete 100mg,,doktorica mi je prepisala klomifen 50mg 2× na dan i 12 dan da dodjem na pregled.
citam forume i malo se i bojim imaju zene i losih iskustva 😕 .... Zelim svima bebice koje ocekujemo da budemo mame i da nam je Bog na pomoci 😊😊




9months -> RE: Klomifen/Clomid (17.11.2014 21:06:22)

Dobro dosla Lisy, nemaš se čega brinuti. Ja sam recimo bila četiri puta na Klomifenu i hB nisam imala nekih posebnih nuspojava. Samo malo vrućine i razdražljivost...ostalo za desetku.
Kada piješ Klomifen bitno je da si pod nadzorom i da ideš na folikulometrije.
Puno žena je i zatrudnilo uz Klomifen što ti ja od srca želim, samo budi pozitivna [sm=smiley1.gif]




Lisy -> RE: Klomifen/Clomid (17.11.2014 22:15:56)

9months hvala na odgovoru [sm=smiley1.gif] Od srijede cu poceti da pijem klomifen i vec se radujem Decembru da vidim rezultat jer sam citala da neke zene uspiju [sm=nosecka.gif] od prve doze klomifena [sm=bravo.gif]




Lisy -> RE: Klomifen/Clomid (20.11.2014 16:44:03)

Pocela sam da pijem klomifen,ono sto me zanima jeste..dali mogu imati odnose prije nego odem 12-ti dan na pregled.ili moram na pregled cekati?,[sm=zmeden.gif]




mykica -> RE: Klomifen/Clomid (27.11.2014 21:39:50)

Naravno da smiješ imati odnose i prije pregleda. Predpostavljam da ti je 12. dan prva folikulimetrija. Tad ce ti samo reci koliki su folikuli, koliko ih ima i kad bi moglo doći do pucanja, odnosno kad da dođeš na inekciju. Bar je kod mene tako bilo. Sretno!




mama3333 -> RE: Klomifen/Clomid (28.11.2014 9:49:37)

evo mene i ovdje,ja uvijek idem na 3-4 folik,kad sam na klimifenu,prva 2dc da vidi da li je sve cisto za klomifen pa pijem od 5-10dana,onda 11dan kontrola ovaj mjesec taj dan primila pregnil i 13dc tj danas zadnja da vidi jesu li popucali i uvijek je tako...




Lisy -> RE: Klomifen/Clomid (28.11.2014 21:09:34)

Hvala na odgovoru mykica [sm=smiley1.gif]
Danas sam imala pregled i rekla mi je da imam odnose od veceras svaki drugi dan,ako dobijem menstruaciju ( a nadam se da necu ABD [sm=bravo.gif]) da je odmah kontaktiram...
Dali je neka od vas ovakve upute dobijala [sm=zmeden.gif]




mykica -> RE: Klomifen/Clomid (29.11.2014 11:18:23)

Lisy A jesi primila inekciju štopericu? Ja sam dok sam bila na klomifenu, od 11. dana folikulimetriju imala svaka dva dana, naked svaki dan. Kad bi gin. primjetila da su folikuli blizu pucanja dobila bih inekciju štopericu koja izaziva pucanje folikula u roku naredna 24 h. Tad bi imali odnose, a preporučila nam je da ih imamo svaki drugi dan i prije inekcije. I tako mi je bilo svaki put.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  100 101 [102] 103 104   Sljedeća stranica >   >>