RE: Klomifen/Clomid (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


sabas -> RE: Klomifen/Clomid (24.12.2013 23:33:42)

Lala87 folikul od 28mm je vec folikularna cista koja ce otici sa slijedecom M, tako da nista od nje nazalost




Lala87 -> RE: Klomifen/Clomid (15.1.2014 8:54:55)

Moj folikul od 28mm je se pretvorio u [sm=rozacrtici.gif],
izgleda da smo sve razlicite :)




9months -> RE: Klomifen/Clomid (15.1.2014 10:17:34)

Čestitam Laloo [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Ako Bog da da za 9 mjeseci rodiš zdravu i veselu bebicu [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Šta je kod vas bio problem, samo ovulacije ili? Koliko ste se dugo trudili i kakvi su ti bili simptomi [sm=smiley1.gif]
Pomozi nama koje čekamo [sm=rozacrtici.gif]




Lala87 -> RE: Klomifen/Clomid (15.1.2014 13:27:51)

Pokusavali smo sedam mjesec u tome sam imala 4 menstruacije, od koje su 3 izazvane sa dabrostonom.
Problem su bili moji obostarano policisticni jajnici, pratio me je dva-tri mjeseca, i nisam imala ovulacije. Poslije zadnje menstruacije mi je ukljucio klomifen od 4 dana po dvije tabletice, i eto hvala Bogu ugledali smo[sm=rozacrtici.gif]

Sretno i ostalim zenicama :)




Anetta -> RE: Klomifen/Clomid (21.1.2014 13:00:51)

ejjj nova sam ovdje a ako moze netko da mi pomogne...doktor mi je rekao da mi je 18 dan ciklusa folikul 23,5 sad me zanima sta to znaci jel to prelazi opet u cistu...dao mi je da pijem pet dana dabroston od 20 dana pa cu dobiti M pa peti dan klomifen pocet pit ...prvi put pijem klomifen i strah me je[sm=smiley19.gif]




Lala87 -> RE: Klomifen/Clomid (21.1.2014 13:52:15)

Moj folikul je pukao na 28mm, sto znaci da i tvoj jos uvijek moze da pukne.
Ja sam jedan mjesec bila na klomifenu, i hvala Bogu nama je uspjelo da ugledamo[sm=rozacrtici.gif]

Dabroston sam bila par mjeseci prije toga da mi izazove menstruaciju.
Nadam se da ce i kod vas da bude tako :)




Anetta -> RE: Klomifen/Clomid (21.1.2014 23:52:02)

čestitam na [sm=duda.gif],ma iskreno mene je malo strah pit sad ove tablete jer uopce nisam radila prohodnost jajovoda,samo sam radila hormone,kad sam vidjela nalaz mislila sam da nje uredu po onim vrijednostima medutim on kaze da je uredu pa sad etoo....dr mi samo zbune jedni kazu ovo dr ono...




Lala87 -> RE: Klomifen/Clomid (22.1.2014 8:57:30)

Nisam ni ja radila prohodnost jajnika.
Ja stvarno nisam imala problema sa klomifenom, super sam ga podnijela.
Pocni slobodno da pijes, i onda kreni sa folikulometrijom :)
Sretno, da sto prije ugledate [sm=rozacrtici.gif] [sm=smiley1.gif]




tanjars -> RE: Klomifen/Clomid (23.1.2014 19:54:12)

Pozdrav svima....Ja i mm se oko bebice trudimo vec godinu i 7 mjeseci,i ne ide nam,svaki mjesec nova nada ,ali vjestica ipak dodje...MM je radio spermogram i nalaz je ok...Ja sam isla na pregled i ok je,dr.je predlozio da ovaj sad ciklus tj.da od 9dc krenem sa folikulometrijom,pa je rekao ako ne bude bas kako treba da ce mi ukljuciti da pijem klomifen., a tek onda ako ne uspijemo sa klomifenom da se ide na dalje pretrage...Od 30.01. krecem startam sa folikulometrijom,pa nadam se da cemo uspjeti,i da ce mo ja i moj muzic sto prije ugledati svoje [sm=rozacrtici.gif]

Pozzzz svima




unchy -> RE: Klomifen/Clomid (11.3.2014 1:03:48)

veliki pozdrav!!! nova sam i zelim se prikljuciti vasoj diskusiji i podjeliti svoje iskustvo. u braku smo godinu i po dana i zelimo bebu vec godinu dana i nista svaki mjesec jedna crtica, a moram raditi test za trudnocu jer mi je neredovn menstracija, uvijek kasni i po 10, 15 pa cak i 30 dana. bila sam kod doktora, pregledao me je i dao mi dabraston da pijem pet dana i u roku sedam dana bi trebala dobiti i kad dobijem drugi dan krvarenja da pocnem piti klomifen ujutro i navecer i da mu dodjem pet dana poslije menge. na folikometriju i tako je i bilo. otisla sam i vidio je da je samo 4 mm folikum i da nije bas zadovoljan kako sam reagovala na klomifen. prekao mi je da sad kad dobijem mengu ponovo pijem klomifen ali tri puta dnevno, pa da mu onda dodjem na folikometriju. i rekao mi je da su mi lijeni jajnici da ih treba sa klomifenom probuditi. ja evo cekam mengu da dobijem p a da ponovo pocnem piti klomifen i nadam se da ce uroditi plodom. Da li je neko imao slucaj ovakav kao ja???




Lala87 -> RE: Klomifen/Clomid (11.3.2014 8:43:22)

Cao,
da li si samo jednom otisla na folikulometriju.
Ja sam do 25 dana ciklusa isla svaki drugi dan, moj folikul je pukao mislim 23 dan ciklusa.
Tako da je moja ovulacija i na klomifenu kasnila, mozda i kod tebe bude kasnije.
A mi smo se sedam mjeseci trudili oko bebice, u tih 7 mjeseci sam imala 4 menstruacije, od toga sam tri dobila tek kad sam ispila dabroston. Pokusav sto manje da se nerviras, mada znam da nije lako.




unchy -> RE: Klomifen/Clomid (11.3.2014 12:03:29)

hvala puno na podrsci, samo jednom sam otisla na folikulometriju i rekao mi je doktor da sam lose reagovala na klomifen, ne onako kako je mislio, i da ovaj mjesec nista, da pojacam dozu na slijedecem m.




mila25 -> RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN (1.6.2014 13:13:21)

da pozdravim sve trudilice i one koje ce postati mame [sm=smiley1.gif] zelim nam svima puno srece, ja sam u braku dvije god i cijelo vrijeme pokusavamo zatrudnit ali ne ide nam bas najbolje, imam pcos i jako neredovne menstruacije, sada sam to malo regulisala vec tri mj pijem dabroston i od sutra pocinjem klomifen da koristim i nadam se da ce pomoci svima nama [sm=smiley1.gif]

koliko je vama trebalo terapija da konacno dodjete do [sm=rozacrtici.gif]




Lala87 -> RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN (1.6.2014 13:54:10)

Mila25, sretno sa klomifenom :), ja sam nakon prve terapije ostala trudna, aBd da mi se uskoro pridruzis :)




unchy -> RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN (1.6.2014 16:29:27)

draga mila ja sam prvu kutiju klomifena ispila i lose sam reagovala i doktor mi pojaca drugi put dozu i ja ostala trudna i evo hvala bogu 12 sedmica smo, sretno i zelim ti da sto prije ugledas [sm=modricrtici.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




mila25 -> RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN (3.6.2014 19:02:34)

cestitam vam i zelim vam sve najbolje s vasim bebicama i hvala vam na lijepim zeljama i ja se nadam da ce klomifen biti od pomoci [sm=bravo.gif]




perlica55 -> RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN (11.6.2014 8:11:36)

Jutro cure, prvo čestitam svima na [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image] nakon Clomida [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Kod mene su nalazi uredni, O takođe, a MM Ima astenozoospermiju.
78 miliona spermija ukupno, al su slabije pokretni a+b 10%, c 27%,
ostalo nepokretni.. Dr G savjetuje Clomid  kako bi "pojačali" O.
Ja od sutra (5dc) krećem s prvom turom Clomida
1x1 5-9dc, 9dc na prvu folikulometriju..
E sada moje pitanje glasi  dal je koja od vas ugledala [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image] 
a da je bila u situacija kao mi?? Tj. da je M imao slabiju
pokretljivost??
Hvala unaprijed, navijam za puno [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/modricrtici.gif[/image]




ucitelj -> RE: Klomifen/Clomid (21.7.2014 17:20:55)

Pozz i od mene na ovoj temi. Ja nemam redovite menge, nakon 8 god braka sam ostala trudna prvi put nenadno uz terapiju cicylo progynove 3mjeseca nakon nje klomifen i ostanem trudna stvarno nemam pojma kako...valjda sto smo visei odustali pomalo...sad se opet isto ponavlja. ja i dalje nemam menge pila sam prosli mj ciclo opet i ceklaa sljedeci mjesec da dobijem od sebe sama nisam dobila sad pijem dabroston kad njeg popijem dr mi je rekao da pijem klomifen 4.dan....e sad jako puno kila imam viska i sitocisticne jajnike...muzu je receno da ima malo spermica i da su ko stari dedo spori...sad nije isao na spermiogam sad se opet nadamo da ce upaliti ko prvi put....
cestitam svima na [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]




kolačić novi -> RE: Klomifen/Clomid (27.7.2014 22:48:26)

Poklanjam clomifene 50 mg.Važi do 03/2017..Preuzimanje u Sarajevu.
IZVORNA PORUKA: ucitelj

Pozz i od mene na ovoj temi. Ja nemam redovite menge, nakon 8 god braka sam ostala trudna prvi put nenadno uz terapiju cicylo progynove 3mjeseca nakon nje klomifen i ostanem trudna stvarno nemam pojma kako...valjda sto smo visei odustali pomalo...sad se opet isto ponavlja. ja i dalje nemam menge pila sam prosli mj ciclo opet i ceklaa sljedeci mjesec da dobijem od sebe sama nisam dobila sad pijem dabroston kad njeg popijem dr mi je rekao da pijem klomifen 4.dan....e sad jako puno kila imam viska i sitocisticne jajnike...muzu je receno da ima malo spermica i da su ko stari dedo spori...sad nije isao na spermiogam sad se opet nadamo da ce upaliti ko prvi put....
cestitam svima na [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]





ucitelj -> RE: Klomifen/Clomid (5.8.2014 15:37:38)

Hvala kolacic nov i uzela sam besplatno na recept :)




mina23 -> RE: Klomifen/Clomid (7.8.2014 0:48:49)

Cure moje, ja pocinjem od petka sa klomifenom, iako me strah malo toga jer mi ga je prepisala doktorica generalne medicine a ne ginekolog, on je bio za hsg ali me strah toga i mislim da mi nisu zacepljeni jajnici jer imam vec jedno djete od 4 godine [sm=zmeden.gif] pa cu prvo sa klomifenom poceti :)
2x dnevno da pijem, dali odjednom ili ujutru i uvece?




malena27 RR -> RE: Klomifen/Clomid (7.8.2014 8:03:42)

mina sretno!
ide jedan ujutro, jedan uvecer, gledaj da sebi odredis neki sat kojeg ces se pridrzavati tih 5 dana za uzimanje lijeka i da uvijek uzimas u isto vrijeme...




AAvalon -> RE: Klomifen/Clomid (7.8.2014 8:05:38)

Ja sam pila ujutro i uvece, sa oko 12 sati izmedju dvije tablete...




ljiljo -> RE: Klomifen/Clomid (7.8.2014 10:24:19)


IZVORNA PORUKA: mina23

Cure moje, ja pocinjem od petka sa klomifenom, iako me strah malo toga jer mi ga je prepisala doktorica generalne medicine a ne ginekolog, on je bio za hsg ali me strah toga i mislim da mi nisu zacepljeni jajnici jer imam vec jedno djete od 4 godine [sm=zmeden.gif] pa cu prvo sa klomifenom poceti :)
2x dnevno da pijem, dali odjednom ili ujutru i uvece?



izvini moram ti reci i ja imam dijete od 5 god koje sam dobila iz prve prirodno i imala sam u novembru vanmatericnu bas zbog zacepljenih jajovoda hocu ti ovo reci iz najbolje namjere da znas to sto imas dijete nije garancija za otcepljene jajovode evo ja sam najbolji primjer nazalost za to




9months -> RE: Klomifen/Clomid (7.8.2014 11:14:14)

Ljiljo pa po mahali te moram ganjati [sm=smiley36.gif]
Napiši nam poneku [sm=smiley31.gif]

Mina, meni je čudno što ti je doktorica opće prakse propisala Klomifen, a ne ginekolog.
Po meni bi se reakcija na Klomifen morala pratiti sa UZ.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sljedeća stranica >   >>