RE: Klomifen/Clomid (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


mirelaf -> RE: Klomifen/Clomid (24.8.2013 15:04:46)

lijep pozzz,vec dugo sam clanica ovog foruma i prvu trudnocu sam ostvarila uz pomoc klomifena,rodila sam hvala BOGU zdravog djecaka,sad radimo na drugom i opet klomifen,prvi put sam pila kl.od petog dana menge a sada mi je dr.rekao od 3 dana ciklusa,jel jos neko uzimao od 3 dana imal to kakve veze,hvala ,takode zelim od srca svim clanicama[sm=rozacrtici.gif] mogu vam rec da je to neopisiva sreca




Silver -> RE: Klomifen/Clomid (29.8.2013 14:37:21)

Pozdrav,

Rodica iz Srbije me je zamolila da joj ovdje kupim Klomifen jer , kaze tamo nema! Interesuje me ima li kod nas u prodaji i moze li se kupiti bez rwcepta?? I koliko kosta?

Svim mamama trudilicama zelim ubrzo [sm=rozacrtici.gif] i [sm=modricrtici.gif]




dandi84 -> RE: Klomifen/Clomid (29.8.2013 14:46:09)


IZVORNA PORUKA: Silver

Pozdrav,

Rodica iz Srbije me je zamolila da joj ovdje kupim Klomifen jer , kaze tamo nema! Interesuje me ima li kod nas u prodaji i moze li se kupiti bez rwcepta?? I koliko kosta?

Svim mamama trudilicama zelim ubrzo [sm=rozacrtici.gif] i [sm=modricrtici.gif]

Ima skoro u svakoj apoteci i moze bez recepta i kosta oko 4,50-5KM zavisi u kojoj apoteci kupujes...




sami1 -> RE: Klomifen/Clomid (4.9.2013 22:37:16)

Meni klomifen nije pomogao




dandi84 -> RE: Klomifen/Clomid (5.9.2013 8:09:15)


IZVORNA PORUKA: sami1

Meni klomifen nije pomogao

Ni meni...Dva ciklusa pila i nista [sm=smiley13.gif]...Srecno onima koji ga piju a ja cu opet najvjerovatnije ali ne odmah...Pravim pauzu pa onda...[sm=smiley1.gif]




desertrose -> RE: Klomifen/Clomid (6.9.2013 15:49:54)

Hej curke moje,ja sam tek 8 mjeseci u braku,a nagledala sam se svog ginekologa mozda i previse,inace otkako sam pocela dobivati od svoje 15 godine menze su mi neredovne i za to vrijeme nakupilo mi se cisti ma i previse,moj prvi pregled kod doktora uzas,inace sam plasljiva osoba,prvi pregled kod ginekologa je bio prije nekih 6 mjeseci i ustanovio mi je te ciste,i dao mi qlairu i jos nekih tableta za upalu,citala sam da su opasne,ali sta ces sve za bebacu jednu,uglavnom kaze da imam jos neke 3 ciste nis opasno i dao mi je clomifen,sada cekam menzu pa ih krecem piti 4 dan do 8 onda na testiraanje pa u akciju nadam se,drzite mi fige,ovih 6 mjeseci samo placem i tusim muza,a sada me strah...a i rodbina me vec tisu ima li novine sta ceskas,a ja im samo govorim da se cuvam kao,ih dosada bih i tri da se ja pitam [sm=smiley36.gif]




mykica -> RE: Klomifen/Clomid (9.9.2013 8:13:12)


IZVORNA PORUKA: desertrose

Hej curke moje,ja sam tek 8 mjeseci u braku,a nagledala sam se svog ginekologa mozda i previse,inace otkako sam pocela dobivati od svoje 15 godine menze su mi neredovne i za to vrijeme nakupilo mi se cisti ma i previse,moj prvi pregled kod doktora uzas,inace sam plasljiva osoba,prvi pregled kod ginekologa je bio prije nekih 6 mjeseci i ustanovio mi je te ciste,i dao mi qlairu i jos nekih tableta za upalu,citala sam da su opasne,ali sta ces sve za bebacu jednu,uglavnom kaze da imam jos neke 3 ciste nis opasno i dao mi je clomifen,sada cekam menzu pa ih krecem piti 4 dan do 8 onda na testiraanje pa u akciju nadam se,drzite mi fige,ovih 6 mjeseci samo placem i tusim muza,a sada me strah...a i rodbina me vec tisu ima li novine sta ceskas,a ja im samo govorim da se cuvam kao,ih dosada bih i tri da se ja pitam [sm=smiley36.gif]


Draga dobro nam došla. I da što prije ostvariš svoj san. Nemoj se toliko brinuti, vjeruj mi psih je čudo. Govorim ti iz svog iskustva. Na početku braka sam odmah krenula po doktorima, svaki mjesec bila, vadila nalaza i nalaza, popila tableta i tableta, a na kraju se bebač nakon godinu i po braka zakačio kad uopšte nisam očekivala, kad sam bila u tolikoj frci da nisam imala vremena da razmišljam o ičemu. Samo opušteno, uživaj sa mužićem svojim. A za rodbinu prst u uho, šta koga briga. I ja sam uvijek govorila da ganjam karijeru. Veliki [sm=smiley31.gif]




mirelaf -> RE: Klomifen/Clomid (10.9.2013 14:17:08)

drage moje moj faris je nastao zahvaljujuci klomifenu,prvi mj.sam imala folikul 16 mm i nista,dr.ciklus 22mm i moja mrvica je sada djecak,sad sam ponovo na klomifenu 11 dc,16 mm,danas isla na folikulometriju 19 dan ciklusa i folikul 22mm nije pukao,endometrij odlican 12mm,sazrio al mozda je i kasno i ako pukne jel neka od vas imala slicnu situaciju,inace imam cikluse svakih 27 dana




Twinkies04 -> RE: Klomifen/Clomid (17.9.2013 10:37:43)

Pozzz svima,

Moje iskustvo sa klomifenom je vise nego razocaravajuce..Pila sam ga 9 ciklusa,ne jedan za drugim, pravila sam pauze.Prvi put sam uzimala dva ciklusa za redom i nista,folikula 0,endometrij tanak.od tih 9 ciklusa samo jednom sam reagovala,nasao se jedan folikulcic koji je dostigao do 24 mm,ovulacija bila,sve uredno,ali od trudnoce nista,tako da sam od klomifena odustala.Koliko sam ja uspjela da shvatim neke zene su rezistentne na klomifen,tako da ni najveca doza ne moze da postigne efekat koji je potreban.ja sam uzimala 100 mg 2x1 (7 dana).
Mislim da je u slucaju rezistencije na klomifen bolje preci na nesto drugo nego gubiti vrijeme.
Moja sestra je na klomifenu 2 puta ostala trudna,nazalost obje trudnoce su zavrsile spontanim,ali je tome uzrok bilo nesto drugo.




AAvalon -> RE: Klomifen/Clomid (17.9.2013 12:38:52)

twinkies, koji dr te vodi da te drzao 9 ciklusa na klomidu (na koji jos ni ne reagujes)???? ja sam pila klomid 3 ciklusa, svaki put imala 3-4 folikule, ali mi je sa svakim ciklusom endometrij bio sve tanji. doktorica mi je odmah rekla da klomid nije za mene i presli smo na femaru. mislim da je standard u svijetu da se ne primi vise od 4-6 ciklusa klomida, i to kad se na klomid reaguje optimalno.

mislim da ti je vrijeme da predjes na nove terapije, a mozda i kod novog doktora [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] sretno mila u svakom slucaju.




Twinkies04 -> RE: Klomifen/Clomid (17.9.2013 13:34:41)


Draga Avvalon,

Klomifen je bio tek pocetak moje borbe..Od tada promijenila sam dr.,sada me vodi dr.Balic,skupa s njom sam pokusala Femaru,na koju isto tako nisam reagovala nikako,3 stimulacije Merionalom,od toga samo jedan ciklus postigle smo ovulaciju,ali od trudnoce opet nista.U aprilu sam operisala uterus bicornis,uradila HSG sve je bilo ok hvala bogu,inseminacija je bila planirala za septembar sve isplanirala,nabavila sto mi treba,i onda se predomislim,jednostavno nemam snage ni hrabrosti,pa sam sebi dala vremena do proljeca da se oporavim jer je ovo sve bilo previse stresno.Pocela sam piti MacaHarmony,vidim da na forumu cure vec pricaju o tome.To je cisto onako da malo oporavim organizam od svega,a jos i ako pomogne bit cu presretna.

AAvalon, hvala ti puno na podrsci i nadam se da cemo razmijeniti puno dobrih savjeta i da cemo svih postici ono za cime tezimo ovdje...jer evo kad citam sve ove postove nevjerovatno je koliko volje imamo uprkos svim problemima s kojima se suočavamo..

Velikiiiiii pozdrav....[sm=smiley1.gif]




sajrina -> RE: Klomifen/Clomid (23.9.2013 6:56:04)

KORISTIM KLOMIFEN VEC 3 CIKLUS,,,,FOLIKUL DOTIGNE VELICINU DO 24MM,,UMJESTO PUCANJE ISTE JA DOBIJEM MENZES,,,,IMA LI NEKO SA SLICNIM PROBLEMOM




Twinkies04 -> RE: Klomifen/Clomid (23.9.2013 9:14:23)

Ja sam jedan mjesec na klomifenu imala slican problem ,kod mene je folikul bio 26 mm,al se kod mene stvorila cista jer nije doslo do ovulacije,al rijesila se sama nakon 2 ciklusa,morala sam je pratiti za slucaj da pocne rasti,ali se na kraju sama povukla.
I ima jos jedna cudna stvar sa klomifenom sto se moze desiti,a desilo se meni licno.Zadnji put kad sam ga koristila imala sam 2 folikula,jedan od 16 mm i jedan od 18mm,imala sam sve simptome kao pred ovulaciju,(jer kod mene i kad se desi ovulacija folikul bude od 16 mm pa nadalje)kad sam dosla kroz 2 dana na folikulometriju nije vise bilo nijednog,nestali sami od sebe,a ovulacija nije bilo sigurno,nema zutog tijela..Tad sam cula za tu mogucnost nestajanja zrelih folikula,al nisam uspjela da nadjem logicno objasnjenje.Tako da mozda je to slucaj i kod tebe...opet ne znam...ovdje ima dosta cura koje pokusavaju na klomifenu pa ce ti se sigurno javiti neko ko ima malo bolje objasnjenje...
Pozdrav....




AAvalon -> RE: Klomifen/Clomid (23.9.2013 9:17:29)

twinkies, sad si u pravim rukama, drago mi je da si presla kod dobrog dr... jeste tesko, ali tu smo jedna za drugu sa savjetom. kao sto si i sama rekla, bicemo aBd jednog dana sve mi mame, i to duple [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

sajrina, primis li stopericu nakon stimulacije klomifenom? stoperica (tj. injekcija HSGa) se daje kad je folikul oko 18-22mm, da bi jajna stanica sazrila kako treba i da bi doslo do ovulacije odnosno izbacivanja JS iz folikule. ja sam sa svakom stimulacijom morala dobiti stopericu, inace mi folikule samo prerastu i nikad ne ovuliraju vec prerastu u ciste. koje dane ciklusa pijes klomifen? ko te vodi, provjeri li ti stanje jajnika prije stimulacije (oko 2-4 dana ciklusa)? ne mozemo ti nista tacno reci dok nam ne das detalje... ali meni se niakd nije desilo da umjesto ovulacije dobijem menzes, tu bas nesto ne stima...




Twinkies04 -> RE: Klomifen/Clomid (23.9.2013 9:33:18)

AAvalon vjeruj mi sad sam mirna..prepustila sam se kompletno mojoj dragoj dr..da mi nije nje ne znam sta bi..a da cemo biti mame nego sta cemo....to nas ceka...nas momenat je vec zapisan :)

Sajrina to sto AAvalon kaze u pravu je za stopericu,trebala bi je primiti u svakom slucaju.Ni meni nije jasno to za [sm=hudicek1.gif]...i bas ne stima nista..nigdje veze..kako je isao protokol stimulacije objasni nam pa mozda i budemo imale neko logicno objasnjenje...




rosedesert -> RE: Klomifen/Clomid (24.9.2013 17:30:09)

[sm=smiley29.gif]ccccccccccccc zaboravila sam sifru,eto sta se desava kada sam pod stresom,inace ja sam desertrose,a ne ovako naopako,ali eto...
popila sam pet tableta klomifena,isla na uzv,nekih par cista rekao je da jedna od njih moze da bude plodna,akcija je bila sada cekam...po baksuzluku muz mi radi 12-ice,a ja bas bila plodna onaj dan kada je morao da odradi danjsku smjenu [sm=bravo.gif] za baksuzluk




Twinkies04 -> RE: Klomifen/Clomid (24.9.2013 17:47:10)

rosedesert ako ste bili vrijedni dan prije onda se i to racuna:) ali ne znam koliki su folikuli bili,tako da ne znas tacno ni kad je bila ovulacija...mozda bas niste toliko promasili..Kako god znate ce se za par dana...
Sretnoooo......




rosedesert -> RE: Klomifen/Clomid (24.9.2013 19:39:10)

Onaj moj ludi doktor rekao je da se kao racuna 14 dan inace ja sam probala i 13 i 14 i 15 i 16 bol me briga sta je on rekao,ali osjecaj da bih mozda mogla da imam [sm=duda.gif] neopisivo




Twinkies04 -> RE: Klomifen/Clomid (25.9.2013 9:08:43)

Pa eto onda ne moras da brines :))....sretno i da nam javis lijepu vijest uskoro....
Pozzzzzz




gospa -> RE: Klomifen/Clomid (25.9.2013 20:04:46)

Drage moje nije me bilo dugo,nadam se da ste sve dobro,e ovako ja sam prestala sa klomifenom negdje u junu i prosli mjesc sam pila caj sladic i otisla sam kod sestre u francusku kod njenog doktora na pregled on mi je rekao da nemam u opste policisticne jajnike a meni ovde rekla dva doktora,e sad ja sam trebala dobiti 10 septembra i kasni mi jutros sam uradila test unites i pojavile su mi se dvije crte a ima nekih 5 dana stalno mi je muka pa ako ko sta zna nek pise,,,, hvala vam puno




Twinkies04 -> RE: Klomifen/Clomid (26.9.2013 9:11:18)

gospa sto se tice sladica za njega je poznato da je jako dobar caj..i sama sam ga pila jedno vrijeme al na mene nije imao efekta(ja sam izuzetak)...ponovi ti taj testic u svakom slucaju...ako ti je [sm=hudicek1.gif] trebala doci 10-og a danas je 26 onda bi taj testic trebao biti uveliko pozitivan..ne bih da te rastuzim vjeruj,ni da ti ubijem nadu,ali ja sam prosle godine nakon 2 mjeseca bez [sm=hudicek1.gif] onako uradila test i bio je pozitivan i to pravo...ono ispade lazno pozitivan...:(...ako imas pri ruci kakvog dr. onda idi da rijesis sumnje i ne patis se jos koji dan...u svakom slucaju ti zelim puno srece i da ti [sm=hudicek1.gif] ne dodje nikako...:)))) cekamo lijepe vijesti.:)
pozzzzz




gospa -> RE: Klomifen/Clomid (26.9.2013 15:36:15)

Hvala na lijepim rijecima,uradila sam i jutros test bio je pozitivan,a narucila sam se sutra doktoru na pregled ja imam osjecaj da jesam posto mi je stalno muka ali ne mora da znaci u svakom slucaju drzite mi fige sutra....<3 :*




anandi -> RE: Klomifen/Clomid (26.9.2013 15:55:22)

gospa[/b sretno sutra[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Twinkies04 -> RE: Klomifen/Clomid (26.9.2013 16:24:02)

E pa gospa kod tebe ce sigurno biti veselje..:)) sretnoooooooo...i javi nam sta bi..:)))




gospa -> RE: Klomifen/Clomid (29.9.2013 16:30:56)

e drage moje ostala sam trudna dvije nedelje sam vec trudna nemate pojma kolko sam sretna,zelim i vama da sve dokcekate kao i ja i samo vjeruj te u to....Hvala vam na lijepim rijecima




Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sljedeća stranica >   >>