RE: Klomifen/Clomid (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


micikae -> RE: Klomifen/Clomid (29.9.2013 18:10:51)

Cao svim curama ja sam clanicadugo foruma ali sad sam malo pregledala ovu temu...molim vas de mi malo objasnite jel se ta terapija sa klomifenom moze uzimati mislim na prirodni ciklus i doktor prati sa uz rast folikula, pa kad sazriju folikuli i jajne celije krenu mislim tad treba imati odnose citala sam al mi nije jasno to nije vantjelesna oplodnja nego pomoc prirodnom ciklusu?
Jer ja sam imalajedan neuspjeo pokusaj VTO gdje su bile i inekcije itd. Pa vas samo molim da mi malo pojasnite dali bi ja to mogla da trazim od svog ginekologa da mi ukljuci na prirodni ciklus.... zelim vam puno srece i da dobijete svoje bebice a i ja[sm=duda.gif]




AAvalon -> RE: Klomifen/Clomid (29.9.2013 20:39:11)

Micikae, iz ovog sto si napisala, pretpostavljam da pod "prirodni ciklus" ti podrazumijevas ciljane odnose. Ili grijesim? Klomid se u principu i daje da pomogne ciljane odnose, a moze i sa inseminacijom. Sve ce ti zavisiti od vase dijagnoze.

Vidim da si radila IVF... Koja vam je dijagnoza? Zasto ste odmah presli na IVf, bez ciljanih odnosa, inseminacija i pocetnih stimulacija? Moj bi ti savjet bio ( ako si kod dobrog doktora, ako nisi, mijenjaj) da pitas svog dr za stimulacij klomifenom uz ciljane odnose, femaru i sl. Je li ne planirate opet IVF? Sretno u svakom slucaju, naoruzaj se snagom i strpljenjem i bices i ti aBd mama [sm=bravo.gif]




dandi84 -> RE: Klomifen/Clomid (29.9.2013 21:25:06)


IZVORNA PORUKA: micikae

Cao svim curama ja sam clanicadugo foruma ali sad sam malo pregledala ovu temu...molim vas de mi malo objasnite jel se ta terapija sa klomifenom moze uzimati mislim na prirodni ciklus i doktor prati sa uz rast folikula, pa kad sazriju folikuli i jajne celije krenu mislim tad treba imati odnose citala sam al mi nije jasno to nije vantjelesna oplodnja nego pomoc prirodnom ciklusu?
Jer ja sam imalajedan neuspjeo pokusaj VTO gdje su bile i inekcije itd. Pa vas samo molim da mi malo pojasnite dali bi ja to mogla da trazim od svog ginekologa da mi ukljuci na prirodni ciklus.... zelim vam puno srece i da dobijete svoje bebice a i ja[sm=duda.gif]

Od ginekologa mozes traziti Klomifen I automatski podrazumjeva I folikulometriju I stopericu I ciljane odnose. Zavisno sve od dijagnoze koju imate ako mozes da ostvaris trudnocu prirodnim putem Klomifen ti samo moze pomoci, odnosno povecava ti sansu za trudnocu onoliko puta koliko dobrih folikula imas. Eto toliko. I naravno za Klomifen spermogram mora biti uredan.




micikae -> RE: Klomifen/Clomid (29.9.2013 22:20:18)

VECE,HVALA PUNO NA ODGOVORU,JA SAM ODRADILA DAVNO TRI INSEMINACIJE KOD DOK.SANJE U BL.A INACE JE SVE U REDU I SA MNOM I SA MUZEM ALI ETO KAO NECE,POSLE ODRADIM VTO I BILA JE TERAPIJA KLOMIFEN I INEKCIJE E TO MI JE VALDA POMOGLO IMALA 5 J.S I DOBIJEMO DJECAKA.....NISAM TO ODMAH PISALA,I SAD ODRADIM DRUGI PUT VTO ALI TERAPIJA MIKROGINON I GONAL DUGI PROTOKOL NESTO BILO SKROZ SLABO I NE USPIJE,PA DALJE PLANIRAMO NEKAD U MAJU AKO BOG DA SLEDECI POSTUPAK,PA CITALA SVE VASE OBJAVE I VIDIM DA ZENE KORISTE TAJ KLOMIFEN UZ CILJANE ODNOSE JA I SADA PRATIM PLODNE DANE I IMAMO JA I M.M ODNOSE ALI NAZALOST NISTAAA,PA ZATO SAM PIATALA DOK NE DODJE MAJ DA POKUSAMO SA KLOMOFENOM JER VIDIM DA NEKIMA POMAZE.....NARAVNO KONSULTOVAT CU GINEKOLOGA JA SAM IZ DOBOJA,HVALA VAM PUNO STO SE MI ODGOVORILE ODMAH MI JE JASNIJE,ZELIM VAM PUNO SRECE[sm=smiley1.gif]




Twinkies04 -> RE: Klomifen/Clomid (30.9.2013 15:26:48)

gospa obradovala si nas pravo...od srca ti zelim sve najljepse...da imas laku i lijepu trudnocu...uzivaj jer to su posebni momenti....
sretnoooooooo




neodustajemm -> RE: Klomifen/Clomid (6.10.2013 10:15:45)

pozdrav svima[sm=smiley1.gif]
Ja imam jedno dijete,normalno sam zatrudnjela rodila zdravu bebu od 5kg.Nakon toga 5 god.sam se prirodno cuvala,kad samo pokusali ponovo neuspijeva nam,vec 3 puta sam ostala trudna ali vec do 6,7,8 sedmice ode samo,fakticki bez bolova cudna stvar ali tako je :( obavila sam sve moguce pretrage svi mi doktori kazu da je sve uredu,,,neznam vise sta da radim,,,ako mi neko moze iz iskustva sta da kaze ili uputi me negdje ili nesto bila bi mu jako zahvalna
[sm=smiley19.gif]




anandi -> RE: Klomifen/Clomid (6.10.2013 10:27:09)

Ja bi ti preporucila bracni par Balić u tuzli, oni su odlicni.
Ja sam kod njih radila prije 14 dana prvu inseminaciju, i test mi je jutros bio negativan al jos nisam dobila [sm=hudicek1.gif] pa trebam ga ponoviti za dva dana jer postoji mogucnost da je ovulacija bila poslije pa se nije moglo ocitat. sad ko ce ga znat
Drgag nemoj se sikirat, bar imas svoje dijete a ako je sve ok uskoro ugledaces [sm=rozacrtici.gif]
Sta bi rekla za mene u braku 5 ta godina i nijednom nisam zatrudnila, nisam se ni cuvala a nalazi i kod mene i kod muza sve ok, kao neobjasnjeni sterilitet i opet ne gubim nadu, bit ce kad Bog odluci samo ne treba odustajat




witch -> RE: Klomifen/Clomid (6.10.2013 12:05:59)

Ja za nekoliko dana pocinjem piti klomifen, da poguramo ovulaciju, pa cemo ciljane. Maloprije uzmem uputstvo od klomifena, onako da procitam, majko mila, koliko nezeljenih efekata, bas mi nije svejedno. Jeste li vi imale kakvih problema? Nadam se da ih nece biti i da ce mi tih 5 dana brzo proci. [sm=smiley1.gif]




mykica -> RE: Klomifen/Clomid (6.10.2013 19:08:59)


IZVORNA PORUKA: witch

Ja za nekoliko dana pocinjem piti klomifen, da poguramo ovulaciju, pa cemo ciljane. Maloprije uzmem uputstvo od klomifena, onako da procitam, majko mila, koliko nezeljenih efekata, bas mi nije svejedno. Jeste li vi imale kakvih problema? Nadam se da ih nece biti i da ce mi tih 5 dana brzo proci. [sm=smiley1.gif]


Ne brini nista oko klomifena, ja nisam imala nikakvih problema osim što su me hvatali naleti vrućine. Sve u svemu i ne osetiš da gapiješ do predovulaciju malo su me jajnici žigali jer sam imala više folikula nego uobičajno. Sretno!




witch -> RE: Klomifen/Clomid (7.10.2013 9:37:23)

E, bas ti hvala, drago mi je to cuti. Onda idem u tu borbu sa osmijehom! [sm=smiley1.gif] Hvala! [sm=bravo.gif]




mirelaf -> RE: Klomifen/Clomid (11.10.2013 14:39:40)

Drage moje lijep poźz.ja sam ovaj mjesec po misljenju dr.odlicno reagovala na klomifen 2 folikula na desnom jajniku 23i24mm oba lukla 14dc sad cekam za 8 dana radim testic ako natavno ne dode vjestica malo me pupa boli.na istom jajniku sam prije par god odstranila cistu neznam mozel to uticati na prohodnost jajnika jel neko od vas imao takvu situaciju pomagajte[sm=smiley19.gif]




mykica -> RE: Klomifen/Clomid (11.10.2013 22:58:30)

IZVORNA PORUKA: mirelaf

Drage moje lijep poźz.ja sam ovaj mjesec po misljenju dr.odlicno reagovala na klomifen 2 folikula na desnom jajniku 23i24mm oba lukla 14dc sad cekam za 8 dana radim testic ako natavno ne dode vjestica malo me pupa boli.na istom jajniku sam prije par god odstranila cistu neznam mozel to uticati na prohodnost jajnika jel neko od vas imao takvu situaciju pomagajte[sm=smiley19.gif]



Sretno i nadam se da ćeš uskoro ugledat svoje dvije [sm=rozacrtici.gif]. Mene onaj mjesec kad sam zatrudnila baš bolio stomak, odnosno osjećala sam češće žigucanje u jajniku. Ja sam bila ubijeđenja da sam se nahladila i da me zato boli kad ono ja trudna. Nadam se da jei kod tebe taj slučaj i da će sve biti kako treba.




mirelaf -> RE: Klomifen/Clomid (12.10.2013 10:44:59)

mikyca;nadam se da ce bar jedan folikul uspjet,mene od treceg dana nakon ovulacije boli stomak kao pms mozdamalo drugacije boli me oko pupka a ne po dnu stomaka,lice mi je unisteno od pristica,sa prvom t
rudnocom nisam imala nikakvih simptoma samo nisam dobila mengu e da jedino je nervoza bila prisutn




Lilly -> RE: Klomifen/Clomid (12.10.2013 12:04:41)

Cure, u kojoj apoteci u Sarajevu mogu kupiti klomifen a bez recepta? U mnogim apotekama ga uopste nemaju a u Delfin apoteci odjednom sad traze recept...




mykica -> RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN (12.10.2013 16:52:12)


IZVORNA PORUKA: Lilly

Cure, u kojoj apoteci u Sarajevu mogu kupiti klomifen a bez recepta? U mnogim apotekama ga uopste nemaju a u Delfin apoteci odjednom sad traze recept...



Apoteka Dina na Čengić Vili




Lala87 -> RE: Klomifen/Clomid (9.12.2013 12:02:59)

Cao svima,

pila sam klomifen od 4 dana ciklusa, 5 dana, dvije tabletice dnevno.
Danas mi je 10 dan ciklusa, bila sam na folikulometeriji. Doktor kaze da ima dosta folikula, ali se jos uvijek nije izdvojio jedan vodeci...Pa me interesuju isustva drugih djevojaka kad su im se poceli izdvajadi vodeci folikuli.




maxus svratila -> RE: Klomifen/Clomid (9.12.2013 12:12:31)

lala

kod koga ides, kod kojeg doktora?????




Lala87 -> RE: Klomifen/Clomid (9.12.2013 12:19:43)

Jos uvijek sam u domu zdravlja, zasad kaze da nema potreba da se negdje drugo prebacujem, posto pola godine pokusavamo...
Jajnici su mi policisticni...




maxus svratila -> RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN (9.12.2013 13:01:31)

Kojeg doktora u domu zdravlja?

Jeil radila prohodnsot jajovoda prije klomifena??????




Lala87 -> RE: Klomifen/Clomid (9.12.2013 13:42:04)

Ne zivim u Tuzli..
Nisam radila prohodnos jajnika, par mjeseci sam u svemu ovome.. pa jos uvijek niko ne izgleda zabrinut..




dandi84 -> RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN (9.12.2013 13:44:45)


IZVORNA PORUKA: maxus svratila

Kojeg doktora u domu zdravlja?

Jeil radila prohodnsot jajovoda prije klomifena??????

Ček jel to obavezna prohodnost prije Klomifena[sm=zmeden.gif]...Ja sam ga trosila i nisam radila prohodnost a svakako bih zenicama koje namjeravaju da ga trose savjetovala da njihovi muzevi urade s-gram prije svega...[sm=smiley1.gif]




maxus svratila -> RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN (9.12.2013 14:29:41)

dandi po meni svaki iole dobar ginekolog nece zeni dati nikakvu stimulaciju prije prohodnosti, i prije uradjenog spermograma, jer koja je fajda kljukat zenu hormonima ako su joj jajovodu zacepljeni, samo se moze jos vise naskodit sa npr vanmatericnom trudnocom....ili ako je kod muza los nalaz, zatim, i ako su kod zene hormoni u disbalasnu tada nastaje hiperstimulacija......to ce se slozit vecina zena sa ove teme http://www.ringeraja.ba/forum/m_1997390/mpage_5/tm.htm

tako da pripazite sta pijete.....




dandi84 -> RE: Klomifen/Clomid (9.12.2013 14:45:51)

IZVORNA PORUKA: maxus svratila

dandi po meni svaki iole dobar ginekolog nece zeni dati nikakvu stimulaciju prije prohodnosti, i prije uradjenog spermograma, jer koja je fajda kljukat zenu hormonima ako su joj jajovodu zacepljeni, samo se moze jos vise naskodit sa npr vanmatericnom trudnocom....ili ako je kod muza los nalaz, zatim, i ako su kod zene hormoni u disbalasnu tada nastaje hiperstimulacija......to ce se slozit vecina zena sa ove teme http://www.ringeraja.ba/forum/m_1997390/mpage_5/tm.htm

tako da pripazite sta pijete.....

Moj mm ima odličan nalaz, ja 2 mjeseca bila na Klomifenu nije bilo trudnoće...Hormoni odlični i ostali nalazi,.Osim prohodnosti sve sam odradila...Al eto nije se uhvatilo...Sad pauziram pa mozda opet pokusam sa Klomifenom...Jako sam ga lose podnosila pa mi se tesko odlučiti n njega...Opet vidjeću sa svojim ginekologom...[sm=smiley1.gif]




Lala87 -> RE: Klomifen/Clomid (23.12.2013 12:02:43)

Cao svima,

interesuje me da li je moguce da od folikula koji je 28mm nesto bude...doktor kaze da je to normalno zbog mojih policisticisticnih jajnika, a ja nesto bas i nisam sigurna u to...




9months -> RE: Klomifen/Clomid (24.12.2013 8:30:09)

Kod mene su došli na preko 25mm i tek sutradan je jedan pukao. Drugi je ostao.
Prati situaciju i nadam se da će pući. Meni je doktorica ovaj mjesec pratila da li će sami pući ali mi je rekla da sljedeći mjesec definitivno idemo sa štopericom.
Nemoj se brinuti i ako ne pukne, ali u sljedećem mjesecu obavezno primi štopericu [sm=smiley31.gif]
Javi kakva je situacija




Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sljedeća stranica >   >>