RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


Vinetu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.9.2013 20:14:27)

ima l' ko kakvu ideju sa čim bih mogla miješati palentu. Može li s voćem? Jednom sam je davala onako bez ičega svom dječaku i nije mu se plaho svidjela... nije je uopće htio jesti, a inače papa sve što mu dođe u usta. Ima punih 8 mjeseci




Neca xxx -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.9.2013 20:19:50)


IZVORNA PORUKA: Vinetu

ima l' ko kakvu ideju sa čim bih mogla miješati palentu. Može li s voćem? Jednom sam je davala onako bez ičega svom dječaku i nije mu se plaho svidjela... nije je uopće htio jesti, a inače papa sve što mu dođe u usta. Ima punih 8 mjeseci


mozes sa vocem. moja kcerka je lijepo jela palentu sa kabukom i sljivom, dok nismo uveli pavlaku i jogurt. a mozes i sa dinstanom tikvicom. to sam i ja jela. super je, [sm=smiley1.gif]




Full Moon -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.9.2013 20:32:14)

Vinetu, ja mijesam sa povrcem, tikvica ide odlicno[sm=smiley1.gif]




Vinetu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.9.2013 20:48:33)

Nije mi pala na um tikvica... zvuči dobro! "Fala" mile moje...




Vinetu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.9.2013 20:50:37)

IZVORNA PORUKA: Neca xxx
IZVORNA PORUKA: Vinetu
ima l' ko kakvu ideju sa čim bih mogla miješati palentu. Može li s voćem? Jednom sam je davala onako bez ičega svom dječaku i nije mu se plaho svidjela... nije je uopće htio jesti, a inače papa sve što mu dođe u usta. Ima punih 8 mjeseci

mozes sa vocem. moja kcerka je lijepo jela palentu sa kabukom i sljivom, dok nismo uveli pavlaku i jogurt. a mozes i sa dinstanom tikvicom. to sam i ja jela. super je, [sm=smiley1.gif]

Znam da sam je kćerkici kad je bila starija miješala sa jajetom i mladim sirom ili pavlakom, ali nisam znala šta ću ovom mališanu da dam dok ne dođe vakat za jaje i sir!
Tikvica mi baš fino zvuči,




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.9.2013 21:21:44)

Dok nisam rodila,mislila sam da se palenta moze jesti samo sa sirom i kajmakom. Bebi pravim bar jednom sedmicno,sa blitvom ili koprivom, sa kruskom,suhim marelicama( stavim da se kuhaju sa palentom),jabuka,tikvica,bundeva,...moze sve.Moj ipak najvise voli sa blitvom i koprivom,bas puno pojede i trazi jos.




Full Moon -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.9.2013 21:46:09)

Alannah, smije li se spinat smrznuti sa palentom, sta mislis, mislim opcenito smrznuto je najblize svjezem, kako sam shvatila[sm=smiley1.gif]




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.9.2013 22:09:58)

Pa nisam nikad zamrzavala palentu,niti sam cula da to ko radi.Bolje pojedi ti ostatak,ako je sta ostalo. Ja sam blitvu i koprivu zamrzla u male porcije, spinat jos nismo jeli,ali meni je to isto ko i blitva,pa samo dodam kad kuham zitarice.
Nekad znam skuhat posebno palentu,posebno povrce/voce,pa ostatak palente dobije sutradan.Pisem ovo,posto mislim da si napravila dosta,pa da se ne baci [sm=smiley1.gif].




Vinetu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.9.2013 22:39:24)

Ja palentu nisam nikad zamrzavala. Kontam, možda bi i moglo, pa kad je odlediš, ugriješ je sa malo vode i viljuškom razgnječiš... samo nagađam. Jesam zamrzavala i zamrzavam kuhanu rižu, ali je moram dobro izgnječiti viljuškom da razbijem grudvice. Baš sam noćas zamrzla rižu i bulgur.
Znalo mi se desiti da mi ostane prosa, pa ga ja samo ostavim u frižider i ugrijem sljedeći dan. Sad već znam dozirati koliko je malenom potrebno pa se to više ne dešava.
S obzirom da sam se vratila na posao, a djecu vodim teti, lakše mi je da samo ujutro izvadim iz zamrzivača šta će maleni jesti ( u jednu zdjelicu zaleđene kockice voća, u drugu povrća i mesa). Skuham ujutro po potrebi griz ili proso i dodam u zdjelice. Dosta sam proučila šta se i kako može zamrzavati, pa mi je sada lako.




Full Moon -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.9.2013 22:41:47)

Jaooooo, haahah, ma pogresno ste me shvatile, mislila sam da li je ok davati smrznuti spinat, pripremljen i smiksati ga sa paletnom, hahahah, ma ne bih palentu ni kad se ohladi, kamoli zamrznutu[sm=smiley36.gif]




mamine oci -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.9.2013 22:47:38)


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Jaooooo, haahah, ma pogresno ste me shvatile, mislila sam da li je ok davati smrznuti spinat, pripremljen i smiksati ga sa paletnom, hahahah, ma ne bih palentu ni kad se ohladi, kamoli zamrznutu[sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif]




almondray -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (5.9.2013 8:32:49)

A kolko dugo smije biti otvoren mix od pahulja?Znači ne mljeveni korn, na njemu piše potrošiti ubrzo[sm=zmeden.gif]
Mi smo juče za ručak imali pečeni krompir i luk , umotan u listove od tijesta [sm=smiley36.gif] (jelo popularno zvano krompiruša)[sm=smiley36.gif] kajmak i paradajz za salatu .Desert banana.
Nemojte me prijavit , nestalo mi inspiracije.




Vinetu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (5.9.2013 8:41:11)

IZVORNA PORUKA: Full Moon
Jaooooo, haahah, ma pogresno ste me shvatile, mislila sam da li je ok davati smrznuti spinat, pripremljen i smiksati ga sa paletnom, hahahah, ma ne bih palentu ni kad se ohladi, kamoli zamrznutu[sm=smiley36.gif]

Šta ja znam[sm=smiley1.gif]
Rekoh, mora da je nakuhala lončinu pa joj žao bacit! Ni ja je vala ne mogu kad se ohladi.
Smrznut špinat je ok




Vinetu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (5.9.2013 8:43:21)


IZVORNA PORUKA: almondray

A kolko dugo smije biti otvoren mix od pahulja?Znači ne mljeveni korn, na njemu piše potrošiti ubrzo[sm=zmeden.gif]
Mi smo juče za ručak imali pečeni krompir i luk , umotan u listove od tijesta [sm=smiley36.gif] (jelo popularno zvano krompiruša)[sm=smiley36.gif] kajmak i paradajz za salatu .Desert banana.
Nemojte me prijavit , nestalo mi inspiracije.

[sm=smiley36.gif] zvuči tako profinjeno...[sm=smiley36.gif], za razliku od "Krompiruša"




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (5.9.2013 9:02:29)

Uh,poplava u ustima,dala si mi ideju za jelo,vece krompire umotati u tijesto sa zacinima,to za nas[sm=love.gif]. Mali juce jeo cveklu sa mrkvom,rizom i paradajzom i bucinim uljem,dan prije probao lecu,svidjela mu se pravo. Na koji mix pahulja mislis,ja imam one babylove 3-korn,pise 20 dana,ali ja ih davala i kasnije.




Sedina 30 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (5.9.2013 14:39:10)

Zdravo, [sm=bravo.gif], da li može riža za početak dohrane, bebi će 6 mj, i ako može kako je pripremiti, možel se mješati sa voćem, ili je bolje krenuti sa palentom, ima li neko da me uputi [sm=smiley1.gif]




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (5.9.2013 15:13:05)

Sedina,moze i jedno i drugo za pocetak dohrane. Kakva je stolica kod bebe? Ako je nema par dana,onda mozda bolje sa palentom poceti,jer riza zatvara. oprvi put sam kasiku rize skuhala u vodi bez soli,znaci samo voda i riza,kad je bilo kuhano,prebacla u blender,dodala moje mlijeko i izmiksala,ali da bude tecno,ne gusto. Ako je beba na AD,onda napravi AD kako se vec ppravi i dodaj u rizu.Ovo iz razloga, sto bebe nisu navikle na druge okuse,pa mu je ovako bbar malo priblizeno okusu kojem je navikao. Ako nakon prve kasikice,pocne pjuvati i odbijati,nemoj se prepasti,normalno je,ponudi malo kasnije opet. Svaku namirnicu uvodi po 3-4 dana,da bi u slucaju alergija znala od cega je. Sretno [sm=smiley1.gif]




Arminaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (5.9.2013 16:41:30)

Alannah, kao sto sam ranije pisala, moj bebac od 7,5 mjeseci je odusevljen grizom od pira (kupujem Alnaturin u DM-u). Sad me prijateljice pokolebase kad mi rekose da se pir daje tek kad se uvede hrana s glutenom, ne smije ranije[sm=zmeden.gif]. Ne mogu se sjetiti sta se ranije pisalo za pir na ovoj temi, znam za proso, amarant i quinou, ali te zitarice on svakako nece.




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (5.9.2013 16:54:04)

Alrmina je li ono beba na AD? Eto bar znas da nije alergican na gluten,a pir je puno blazi od psenice sto se tice glutena. Gluten ti sadrzi pir,psenica,zob,jecam,itd.




Arminaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (6.9.2013 7:18:07)


IZVORNA PORUKA: Alannah

Alrmina je li ono beba na AD? Eto bar znas da nije alergican na gluten,a pir je puno blazi od psenice sto se tice glutena. Gluten ti sadrzi pir,psenica,zob,jecam,itd.


Jeste, na AD je. Sad sam se stvarno zabrinula da mu nisam rano uvela gluten, da kasnije ne bude nekih problema i alergija. Od kad ono ide gluten za bebe na AD, jel od 8 mjeseca, mislim da si mi ranije rekla?




almondray -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (6.9.2013 7:56:16)


IZVORNA PORUKA: Alannah

Alrmina je li ono beba na AD? Eto bar znas da nije alergican na gluten,a pir je puno blazi od psenice sto se tice glutena. Gluten ti sadrzi pir,psenica,zob,jecam,itd.

Često pomislim da se iza tvog nicka krije Martina Salamon[sm=smiley36.gif].
Sinoć smo za večeru neplanirano imali lopticu od spužve.Nije ga držala ništa duže nego griz [sm=smiley36.gif].
Jutros već doručkovali sir i kajmak i kifle.
Alanah nisam ni ja za njega začinila krompirušu , prvo napravila njemu kolut , onda stavila začine i pravila za nas.[sm=smiley36.gif]




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (6.9.2013 8:35:13)

[sm=smiley36.gif]nisam Martina,znam ko je,u grupi sam joj,a ja sam iz Tuzle.Samo smo istog misljenja[sm=smiley1.gif]. Zna li neko kad bi bebe mogle drenjke jesti? Ja sad na pijaci svasta kupila,plus kilu i pol drenjaka,pa cu u zamrzivac ih staviti za kompota.
Arminaa gluten za bebe na ad ide od 8 mjeseca,mnogi uvedu i ranije,imas i pedijatara koji savjetuju ranije,tvoja beba nije imala alergije,dala si griz od pira koji je blag,sadrzi malo glutena,pa se nemoj brinuti.




Arminaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (6.9.2013 9:09:12)

IZVORNA PORUKA: Alannah

Arminaa gluten za bebe na ad ide od 8 mjeseca,mnogi uvedu i ranije,imas i pedijatara koji savjetuju ranije,tvoja beba nije imala alergije,dala si griz od pira koji je blag,sadrzi malo glutena,pa se nemoj brinuti.


Hvala ti mila na odgovoru [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]. Toliko sam pazila da mu ne dadnem bilo sta sto bi moglo da sadrzi gluten (koliko sam samo puta pitala za onaj natpis na ostalim zitaricama 'sadrzi gluten u tragovima') i onda napravim takvu glupost da mu dajem pir misleci da i on nema glutena, bas sam ljuta na sebe.




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (6.9.2013 9:58:03)


IZVORNA PORUKA: Alannah

[sm=smiley36.gif]nisam Martina,znam ko je,u grupi sam joj,a ja sam iz Tuzle.Samo smo istog misljenja[sm=smiley1.gif]. Zna li neko kad bi bebe mogle drenjke jesti? Ja sad na pijaci svasta kupila,plus kilu i pol drenjaka,pa cu u zamrzivac ih staviti za kompota.
Arminaa gluten za bebe na ad ide od 8 mjeseca,mnogi uvedu i ranije,imas i pedijatara koji savjetuju ranije,tvoja beba nije imala alergije,dala si griz od pira koji je blag,sadrzi malo glutena,pa se nemoj brinuti.

E super što nisi [sm=smiley36.gif] nije mi baš draga!




Sedina 30 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (6.9.2013 12:01:29)

Alannah
Hvala na odgovoru, počela sam sa jabukom, evo trecidan. Beba inaće ima redovno stolicu 1-2 puta dnevno, ali kako sam mu dala jabuku stolica je tvrđa. Inače je na AD. Šta miti preporučuješ da dadnem kao slijedeću namirnicu, rižu(možel obična), rižine pahuljice ili palentu? Da li mogu to odmah mješati sajabukom pošto smo probal, ili prvo posebno? Možda je tvoja preporuka nešto treće?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  454 455 [456] 457 458   Sljedeća stranica >   >>