RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 12:04:14)

Bas cu probati [sm=bravo.gif], povrce smijemo svo, valjda [sm=smiley36.gif]




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 12:11:46)

meni batat ima ukus izmedju kestena i tikve stambolke (semendruse, curte). Vanne vjerovatno joj dosadio batat, mi tek uveli pa bas ga voli.
Bejbibi zaboravi ti napisati da izbacis uzinu, bolje veceru uvedi, nek za uzinu (.) jede. Kako ste vi spremale komorac?




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 12:36:19)


IZVORNA PORUKA: lala88

meni batat ima ukus izmedju kestena i tikve stambolke (semendruse, curte). Vanne vjerovatno joj dosadio batat, mi tek uveli pa bas ga voli.
Bejbibi zaboravi ti napisati da izbacis uzinu, bolje veceru uvedi, nek za uzinu (.) jede. Kako ste vi spremale komorac?


Ja sam ga spremala kao i ostalo povrce,skuham i blendam....kombinovala sam ga sa svime...a lak je i za zvakanje,ako beba ima zubice ne mora se blendati,sve zavisi sa cim ga kombinujes...




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 14:29:32)

Moj je danas doruckovao zumance tako ga je slatko pojeo
Rucak ce bit povrtna supa mozda probam napraviti griz knedle ili cu mu ubaciti amarant




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 14:41:19)

Nabavila sam domacu cveklu pa je evo hocu staviti da se skuha, nisam mu jos davala cveklu




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 14:45:56)


IZVORNA PORUKA: Vanne

Bejbi i moja S haman svake sedmice povrati citav obrok,ja sam skontala da je to kad je pretrpam [sm=smiley36.gif] ja se nesto ne sikiram za to,samo mi je bude jadne zao...
Zato je vise ne tjeram da jede,sama sad kaze necu necu i okrece glavu,tada joj vjerujem da stvarno vise ne moze...a ako vidim da je malo kolicinski pojela samo joj ponudim siku da dopuni obrok...a vjeruj mi ona ama bas nikad nije pojela vise od 150 ml,to je maksimum ...zato se ibretim kad vasa djeca jedu vise [sm=smiley1.gif]

Juce sam kupila neku mjesavinu u bingu ,bas je super,danas joj pravim,sadrzi jecam,nekoliko vrsta lece i dvije vrste graha i grasak...moze se bas fina corbica napraviti s tim pa eto ideja...

Joj hvala ti ,bas me umiri sa ovim postom [sm=smiley1.gif] znaci pretrpala sam je jadnu i zato povratila ..ma ja sve mislim 200 ml joj malo ..aizgleda nije ..smanjit cu joj definitivno




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 14:49:40)


IZVORNA PORUKA: lala88

bejbibi ja spremam zitarice na vodi, moj B jede proso i amarant. Evo bas jutros kuhala batat i proso, sutra cu batat i amarant, sve na vodi i necu kuhati na mlijuku sigurno dok ne napni godinu, cak i sebi palentu pravim na vodi.
Tikva je super i mi smo s njom poceli, ali problem je nemam domacu pa kupujem u marketima pa je izbjegavam, jednom sedmicno dajem. Sreca nabavi batat i komorac, pa ce biti super narednih dana.
Kad ste pocele s mesom i jeste li davale komadice mesa ili ste na temeljcu kuhale?


To i ja spremam na vodi ,nego sam mislila naone nestle zitarice sto su ko prah gotove i slatkasto je ,a one se mlijeko. Prave ...
A kako kombinujes proso i amaranth




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 14:54:53)


IZVORNA PORUKA: lala88

meni batat ima ukus izmedju kestena i tikve stambolke (semendruse, curte). Vanne vjerovatno joj dosadio batat, mi tek uveli pa bas ga voli.
Bejbibi zaboravi ti napisati da izbacis uzinu, bolje veceru uvedi, nek za uzinu (.) jede. Kako ste vi spremale komorac?


Ma ja sam zeznula pokusavajuci joj uvest jos svasta jer eto svi kazu da je mrsavica.ubijaju me vise u poj sa tom pricom od pedice do naroda [sm=hudicek1.gif]a ona zivo dijete,hoda pa ne moze ni kile zadrzati...pokusat cu joj nekakav raspored staviti ..

Nego zvacu li vase bebe( za starije pitam) ..moja nije htjela dosad al pokusat cu joj makarone dati da vidim




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 14:55:44)


IZVORNA PORUKA: alman

Nabavila sam domacu cveklu pa je evo hocu staviti da se skuha, nisam mu jos davala cveklu

Moja nece cveklu nikako




vedada -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 15:14:25)


IZVORNA PORUKA: lala88

bejbibi ja spremam zitarice na vodi, moj B jede proso i amarant. Evo bas jutros kuhala batat i proso, sutra cu batat i amarant, sve na vodi i necu kuhati na mlijuku sigurno dok ne napni godinu, cak i sebi palentu pravim na vodi.
Tikva je super i mi smo s njom poceli, ali problem je nemam domacu pa kupujem u marketima pa je izbjegavam, jednom sedmicno dajem. Sreca nabavi batat i komorac, pa ce biti super narednih dana.
Kad ste pocele s mesom i jeste li davale komadice mesa ili ste na temeljcu kuhale?

Pazi ne moj prečesto amarant mislim da ide jednom sedmicno




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 16:48:13)

Rucak krompir, spinat, mrkvica, malo persuna i celera, sa malo soli, na maslinovom ulju...svidjelo joj se [sm=bravo.gif]
Definitivni vise voli "slana" jela nego slatka...




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 18:22:45)

ma pusti bejbibi sata narod prica ti najbolje znas svoje djete, ona je aktivna ne moze ni biti buca. Narod svasta prica i da se djetu od tri mjeseca uvodi hrana, malo vode od graha. hehe.
Amarant dajem 1 sedmicno, ne preporucuje se vise od jednom ni on ni kinoa, a proso moze vise puta.
Mi tek uvodimo komorac pa necu kombinovati, ali nisam znala da li kuhati ili peci. A moj vec zvace, bez obzira sto je kasica on nesto zvace.




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 18:36:53)

Lala de mi reci jel ti u onoj grupi citas svw i uvodis kako se tamo preporucuje il imas neku stranicu,ako da,onda daj link ..i citam tamo pise da zitarice inace ne trrba mijesati sa vocem nikakvim?? Zasto,znas li ti?
Ni kad je jaje ne daje se meso ? Zasto? Znam da su obone protwini al zar ne smiju isti dan ?




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 18:38:52)

Mi smo daanas jeli vocnu kasicu koju je otegla do iza podne [sm=smiley36.gif] banana,sok od narandze,kivi,zitarice skroz malo da zgusne..nwkih 100 pojela

Maloprije je jela malosutlije sa mojim mlijekom[sm=smiley36.gif] mozda je i toga jedno 100 ml pojela ,il manje cak ..

Kasnije cu jos povrtnu kasicu da joj dan ..krompir,mrkva,tikvica




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 18:39:40)

smiju isti dan. ne smiju isti obrok. zitarice i9 voce nesmiju, jer voce istruhne i ne svari se. Da na toj grupi citam i po internetu kad me nesto zanima.
Alman pomjesaj cveklu sa svjezom jabukom, moj tako bas voli.




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 19:07:50)

Lala jesi li i ti kuhala cveklu ili svjezu
I koliko dugo bih trebala da je kuham




sprinter -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 19:56:24)

bejbi što se zamaraš s mililitrima. neka jede dok može.kaqd vidiš da oklijeva odustani . moj I beš jede dobro ali je opet sitan. evo sad će mu godina a nije utrostručio porođajnu težinu i sumnjam da će. još posebno kako je bio sad bolestan nema šanse. mislim da nema ni 9 kg. a stvarno dobro jede.




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 19:56:54)


IZVORNA PORUKA: alman

Moj je danas doruckovao zumance tako ga je slatko pojeo
Rucak ce bit povrtna supa mozda probam napraviti griz knedle ili cu mu ubaciti amarant

Bila teleca supica sa dosta povrca da ne nabrajam
A knedle nisu uspjele[sm=smiley36.gif] bile mi nekakve tvrde, nabijene , uglavnom izvadila sam ih
Kasom i nije bio pretjerano idusevljen 120 ml je jeo okruglo pola sata[sm=jezicek.gif]




Maslackicaaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 21:35:18)

jos nisam pocela sa dohranom, ali sam pocela da citam sta pisete da se malo prisjetim kako to ide... izgleda da sam pravo konzervativna [sm=smiley36.gif]
lala, vidim sad i ja u toj grupi da ne preporucuju zitarice i voce, ali s druge strane klasicne kombinacije koje se preporucuju(i na drugim mjestima, ali i u toj grupi) za pocetah dohrane su proso i jabuka, kruska i riza... [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 22:13:48)

Ja sam kombinovala sve i svasta Maslackice [sm=smiley36.gif] sto vise voca i sto vise povrca[sm=smiley36.gif] ne kazem a je to dobro ,kako vidim treba studirati na kraju i apsolvirati sta treba a sta ne [sm=smiley36.gif]...al et jela je od pocetka tako ..nisam bas gledala te tablice ..sad cu malo da pazim ..Alman mi je poslala super sliku kako kombinovati hranu 😘
Sprinter nisam opterecna ml nego stalno govorim u ml jer imam na onoj posudici obiljezenene pa mi lakse[sm=smiley36.gif]npr ja napravim otprilike 200 ml i onda vidim kolko pojede ..a sta cu kad su mi rekli da mi je dijete haman neuhranjeno 😭




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 22:17:39)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Mi smo daanas jeli vocnu kasicu koju je otegla do iza podne [sm=smiley36.gif] banana,sok od narandze,kivi,zitarice skroz malo da zgusne..nwkih 100 pojela

Maloprije je jela malosutlije sa mojim mlijekom[sm=smiley36.gif] mozda je i toga jedno 100 ml pojela ,il manje cak ..

Kasnije cu jos povrtnu kasicu da joj dan ..krompir,mrkva,tikvica

Et jela je i malo povrca ,krompir,tikvice ,mrkva ...oko 100 ml ...sad ce mi Sprinter ponovo ocitati bukvicu [sm=zz_giggle.gif][sm=zz_giggle.gif][sm=zz_giggle.gif]




UmmuHamza2305 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 23:03:47)

Pratim ovu temu,mada imamo još dva mjeseca do uvođenja hrane, in šaa Allah..Nego se ubacih da kažem Alman da su joj knedle tvrde vjerovatno zato što ih je previše pritisnula.. trebaš samo uzeti jednom kašikom i prebaciti na drugu i u vodu :D




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (30.1.2016 23:50:16)


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Pratim ovu temu,mada imamo još dva mjeseca do uvođenja hrane, in šaa Allah..Nego se ubacih da kažem Alman da su joj knedle tvrde vjerovatno zato što ih je previše pritisnula.. trebaš samo uzeti jednom kašikom i prebaciti na drugu i u vodu :D

A moguce je a i sama smjesa mi je bila gusta mozda sam trebala sa stavim manje griza. Jer sam samo stavila zumance i kap dvije maslinovog ulja




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 9:05:43)


IZVORNA PORUKA: Lady26

NEAS za princeze [sm=bravo.gif]
Mi nismo probali jaje, sad se i ne usudjujem, ono probala ga je u jelima, tioa griz noklice za supu, u piti...sad nista trenutno ne smijemo sto ima jaja...
Griz jede odavno, skuham ga na vodi [sm=smiley1.gif], a imaju griz pahuljice, samo se razmute u vodi kao cokolino i sl...



Alergija??? Nije me dugo bilo, pa nisam upoznata...

a jel ga kombinujes sa slatkom nekom varijantom ili cisti griz onako dajes?

Moja jos malo treba u jaslice, a pola ne jede sto oni tamo kuhaju...pa reko da nisam pretjerala [sm=zmeden.gif]
bit ce mi, kuhaj i za jaslice :)




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 9:18:33)

Neko je pitao za cveklu...ja je skuham cijelu onako u kori, jedno sat vremena na laganoj temp :)

a kad pečete jaje, jel ga ispečete da bude ono kao kuhano ili malo ostavite sirovije?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  507 508 [509] 510 511   Sljedeća stranica >   >>