RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


sprinter -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 10:28:30)


IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Mi smo daanas jeli vocnu kasicu koju je otegla do iza podne [sm=smiley36.gif] banana,sok od narandze,kivi,zitarice skroz malo da zgusne..nwkih 100 pojela

Maloprije je jela malosutlije sa mojim mlijekom[sm=smiley36.gif] mozda je i toga jedno 100 ml pojela ,il manje cak ..

Kasnije cu jos povrtnu kasicu da joj dan ..krompir,mrkva,tikvica

Et jela je i malo povrca ,krompir,tikvice ,mrkva ...oko 100 ml ...sad ce mi Sprinter ponovo ocitati bukvicu [sm=zz_giggle.gif][sm=zz_giggle.gif][sm=zz_giggle.gif]
ma rekla sam ja davno da si ti šejtan na kanafi što bi reK'o naš narod[sm=hudicek.gif][sm=zz_devil.png]

[sm=hudicek.gif][sm=zz_devil.png]




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 11:42:06)

IZVORNA PORUKA: NEAS


IZVORNA PORUKA: Lady26

NEAS za princeze [sm=bravo.gif]
Mi nismo probali jaje, sad se i ne usudjujem, ono probala ga je u jelima, tioa griz noklice za supu, u piti...sad nista trenutno ne smijemo sto ima jaja...
Griz jede odavno, skuham ga na vodi [sm=smiley1.gif], a imaju griz pahuljice, samo se razmute u vodi kao cokolino i sl...



Alergija??? Nije me dugo bilo, pa nisam upoznata...

a jel ga kombinujes sa slatkom nekom varijantom ili cisti griz onako dajes?

Moja jos malo treba u jaslice, a pola ne jede sto oni tamo kuhaju...pa reko da nisam pretjerala [sm=zmeden.gif]
bit ce mi, kuhaj i za jaslice :)

Alergija na nesto...nagadjaju pa su nam iskljucili iz ishrane meso, piletinu pogotovo, jaja ni pod razno, mlijeko, citruse i sl...samo povrce i voce (i to ne sve).
Griz skuham na vodi i posto je takav nikakav [sm=smiley36.gif] dodavala sam voce/vocne kasice...ali sad to nece vise voli slana jela...
I E bi trebala u vrtic ali tacno me strah [sm=smiley13.gif] zbog svega ovoga...vidjet cu jos




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 12:28:23)


IZVORNA PORUKA: sprinter


IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Mi smo daanas jeli vocnu kasicu koju je otegla do iza podne [sm=smiley36.gif] banana,sok od narandze,kivi,zitarice skroz malo da zgusne..nwkih 100 pojela

Maloprije je jela malosutlije sa mojim mlijekom[sm=smiley36.gif] mozda je i toga jedno 100 ml pojela ,il manje cak ..

Kasnije cu jos povrtnu kasicu da joj dan ..krompir,mrkva,tikvica

Et jela je i malo povrca ,krompir,tikvice ,mrkva ...oko 100 ml ...sad ce mi Sprinter ponovo ocitati bukvicu [sm=zz_giggle.gif][sm=zz_giggle.gif][sm=zz_giggle.gif]
ma rekla sam ja davno da si ti šejtan na kanafi što bi reK'o naš narod[sm=hudicek.gif][sm=zz_devil.png]

[sm=hudicek.gif][sm=zz_devil.png]


Ne znam ti ja sta ti znaci ovo na kanafi [sm=smiley36.gif] [sm=hudicek1.gif][sm=jezicek.gif]




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 12:30:40)

De malo mame koje su otisle sa teme nek aktiviraju ostale teme o ishrani ,da kad razgulimo sa chata tamo nastavimo sa pisanjem

Apelujem na Vedadu i Sprinter [sm=hudicek1.gif] pogotovo sprinter[sm=jezicek.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 12:32:17)

A jos nije doruckovala nista konkretno,samo (.) [sm=smiley36.gif] sad spava pa cemo vidjeti nesto da sklepamo




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 13:47:36)

A je jutros jeo cveklu i jabuku
Bas mu se svidjelo, stavila jednu jabuku i dvije kriske cvekle i izmiksala
Ostatak cvekle sam zaledila




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 15:48:06)

Moja A pojela 100 ml kasice od jabuke i zitarica bestle..sad doji i ide spavanje druga tura




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 19:53:20)

Mi jutros jeli bananu,pecenu jabuku i malo kivija
Za ručak grašak i piletina sa malo krompirica,al jedva da je pojela 3 kasike ☺ al je zato sad spucala zumance sa pavlakom i kriskom hljeba i još puding na to [sm=bravo.gif]

Bejbibi,blago tebi,moja odavno ne spava 2x preko dana...





NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 19:55:06)


IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: NEAS


IZVORNA PORUKA: Lady26

NEAS za princeze [sm=bravo.gif]
Mi nismo probali jaje, sad se i ne usudjujem, ono probala ga je u jelima, tioa griz noklice za supu, u piti...sad nista trenutno ne smijemo sto ima jaja...
Griz jede odavno, skuham ga na vodi [sm=smiley1.gif], a imaju griz pahuljice, samo se razmute u vodi kao cokolino i sl...



Alergija??? Nije me dugo bilo, pa nisam upoznata...

a jel ga kombinujes sa slatkom nekom varijantom ili cisti griz onako dajes?

Moja jos malo treba u jaslice, a pola ne jede sto oni tamo kuhaju...pa reko da nisam pretjerala [sm=zmeden.gif]
bit ce mi, kuhaj i za jaslice :)

Alergija na nesto...nagadjaju pa su nam iskljucili iz ishrane meso, piletinu pogotovo, jaja ni pod razno, mlijeko, citruse i sl...samo povrce i voce (i to ne sve).
Griz skuham na vodi i posto je takav nikakav [sm=smiley36.gif] dodavala sam voce/vocne kasice...ali sad to nece vise voli slana jela...
I E bi trebala u vrtic ali tacno me strah [sm=smiley13.gif] zbog svega ovoga...vidjet cu jos



Pa kad su ti rekli da ponovo pocnes uvoditi, da vidiš šta je konkretno?




sprinter -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 20:26:28)

hoću bejbibi,javljatću se. ako ništa počet ću vježbati da s mogu javljati na temu treninga.[sm=zz_skip.gif][sm=zz_playfull.gif].šta ću kad sam navikla na vas. mad ću početi raditi pa neću imati puno vremena.
danas je I bolje jeo. domaće pileće supe i pečenog krompira.




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 21:04:38)

Znaci da ne ganjam A puno sa kasikom [sm=smiley36.gif] vidim i vasa skoro ko moja A pojedu ...ona je jos povrtbe kasice jela nekih 100 ml ..puno dojila i kebjkala citav dan ..nezz sta joj je bilo..eno sad pokusavam uspavati




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (31.1.2016 21:07:43)


IZVORNA PORUKA: sprinter

hoću bejbibi,javljatću se. ako ništa počet ću vježbati da s mogu javljati na temu treninga.[sm=zz_skip.gif][sm=zz_playfull.gif].šta ću kad sam navikla na vas. mad ću početi raditi pa neću imati puno vremena.
danas je I bolje jeo. domaće pileće supe i pečenog krompira.

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
[sm=smiley20.gif][sm=smiley20.gif][sm=smiley20.gif]




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (1.2.2016 10:11:23)

zdravo zene, evo i mene
Alman vidjela sam da su ti napisali za cveklu, ja dodam svjezu jabuku zbog vezivanja zeljeza. Juce je jeo betat suhu krusku i sljivu, a danas komorac. Dobila sam svjez sipinat, kako ga vi spremate?




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (1.2.2016 10:22:47)


IZVORNA PORUKA: NEAS
Pa kad su ti rekli da ponovo pocnes uvoditi, da vidiš šta je konkretno?


Za sada nista, pokusat cemo raditi alergotestove, ako ne uspijem onda ne znam, vidjet cu sa pedijatrima...




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (1.2.2016 10:25:49)

Ja sam ga kuhala al mi se nije htio sam izblendati. Jer sam htjela sa zumaceetom da ga pravim
A mamice su govorile da ga stave sa ostalim povrcem pa izbendaju

A cveklu sam i ja stavila sa svjezom jabukom.samo sam mu kratko kyhala jabuku inace uvijek dajem svjezu




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (1.2.2016 14:47:06)

Danas nije nista konkretno jela ..par kasika vocnog jogurta,malo kifle grickala ,malo tops ( ukrala [sm=smiley36.gif]) ,i smoki ...

Evo pravim joj bebi griz sa malo banane.trenutno spava pa kad ustane ..prvi put pravimovaj griz pa vidjet cemo reakciju [sm=zmeden.gif]




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (1.2.2016 15:02:11)

Zene dta bi mogla A uz makarone??? Kontam joj to za veceru ..uvijek jede povrce il voce [sm=zmeden.gif] ..mozda neki sos ??





lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (1.2.2016 15:08:27)

ejbibi moza makarano i sos od tikvice i nwkog povrca koje si uvela, pa i malo piletine.




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (1.2.2016 15:11:18)


IZVORNA PORUKA: lala88

ejbibi moza makarano i sos od tikvice i nwkog povrca koje si uvela, pa i malo piletine.


Kako bi sos napravila ..moze od tokvice ..uvela sam joj sve haman ...mozda da proprzim tikvice sa malo vrhnja i u blender ?!




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (1.2.2016 22:05:20)


IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: lala88

ejbibi moza makarano i sos od tikvice i nwkog povrca koje si uvela, pa i malo piletine.


Kako bi sos napravila ..moze od tokvice ..uvela sam joj sve haman ...mozda da proprzim tikvice sa malo vrhnja i u blender ?!

Mozes makarone sa svezim sirom




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 9:34:30)

ej moja bejbibi dok ja odgovorim tvoja A triput jela, a moze tako tikvica, bas sam na to mislila. Sta vi danas jedete mi komorac, krompir i malo spinata, nije po tablici ali zao mi da mu ne dam svjez spinat dobila.




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 13:03:31)

Ma samo opusteno lala sta fali ako nije po tablici bitno je da je zdravo i domace i da nije tesko za varenje




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 13:05:48)

Moj je doruckovao jabuku i hurme, ja sam hurme davno uvela[sm=smiley36.gif]
Rucak tarhana domaca valjda ce mu se svidjeti




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 13:40:24)

Danas doruckovala bebi griz
Juce skuhala makarone u vrhnju i vodi malo posolila,sitno nasjekla tikvicu i stavila cesanj bijelog luka ..super su bile al ona nije jela ..mislim da nije ni bila gladna
Danas ce biti pileci file ssa carskim povrcem vjerovatno u vrhnju..al izblendat cu jer ovako nam ne ide finger food [sm=smiley36.gif]




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 13:43:45)

Nas dorucak, pura sa jogurtom i pavlakom, zalogajici hljeba i soljica jogurta [sm=jezicek.gif], ovo dijete obozava jogurt i pavlaku, na mamu [sm=smiley36.gif]
Za rucak prokulice, vjerovatno, ili spinat i krompir...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  508 509 [510] 511 512   Sljedeća stranica >   >>