RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 14:59:36)

Zene jel znate mozda kada se sampinjoni uvode?




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 15:06:56)

Ja ako se dobro sjecam ne prije 1 godine, tako nekako, mozda grijesim....




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 15:29:51)

Sad vidjeh tamo u onoj grupi da tek poslije 2 g ..pravim nama corbu pa cu i njoj dati ruckiti ,samo bez sampinjona :) nece joj nista valjda biti sto se zajedno kuhalo




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 18:14:18)

bejbibi i ja sam se iznenadila da su posle 2 godine, ali kazu da su veliki alergeni. One su jedne od rijetkih proizvoda 24+ Najbolje ti je ujutru dati da je pratis, ja kad sam B davala cicoku nakon 3h 4h pocrvenio mu obraz. Da je bilo navece nebi ni primjetila. Mi sutra doruckujemo batat i amaranth, evo sad sam ga potopila.
Moj decko nece spinat, pljuje, cak je i povratio tokom hranjenja, tako da necemo vise spinat.




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 19:51:11)

Zene koji proso vi kupujete,koji proizvodjac?Vidjela sam u DM-u alnaturin al nisam smjela uzeti[sm=zmeden.gif]




vedada -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 19:57:17)


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Zene koji proso vi kupujete,koji proizvodjac?Vidjela sam u DM-u alnaturin al nisam smjela uzeti[sm=zmeden.gif]


Ja Sam Taj, kažu da je dobar.




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 20:03:50)

Bejbibi kako prodje corbica?

Jestel vi uvele dzigericu i kako je spremati? Ja sam svojoj kuhala,al nije baš oduševljena bila 😕




vedada -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 20:38:49)


IZVORNA PORUKA: NEAS

Bejbibi kako prodje corbica?

Jestel vi uvele dzigericu i kako je spremati? Ja sam svojoj kuhala,al nije baš oduševljena bila 😕

Što kasnije treba uvesti, ja sam provala, al dinstala, i neće.




sprinter -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 20:45:49)

đe si bona vedada? što se foliraš sad kad je babea napunila godinu. nekad nam malo uleti[sm=zz_biggrin.png].
gljive ne prije 2 godine.
joj lala jest meni ona čičoka bljak. ružan joj miris, ja jednom I pravila i on baš bio oduševljen ali meni je tako smrdila da mi žao više bilo mu davati je. a kažu da je zdrava.




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 22:04:36)

E ja kadvidim sta sve pravite bebicama ja svojoj ono klasicno [sm=smiley36.gif]nikad cula za cicoku [sm=bravo.gif] Mnisam upola ko A namirinice davalaa jede skoro sve ..

NEAS pojelaje podobro ,200 ml i to sama otvarala usta ,i nisam je ganjala [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]izgleda cura hoce ovu nasu hranu da jede hehe ...maloprije je pojela i vocni jogurt plus par kasikica kafenih corbice ..jazadovoljna :)




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 22:09:58)

sprinter ja sam ko tvoj mali, meni fantasticna. Ja pravim krem juhu od nje. a svjezu je jedem u slati. Ja koristim proso kao pahuljice, kupila u nekoj radnji zdrave hrane, nisu imali kao zitaricu i bas mi je super, na kraju spremanja dodam par kasika. Ja moram ovih dana do DM svasta nesto trebam iz njihovog zdravog kutka.
Ja volim digaricu, ali ne smijem [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] ona je naj masnija. Od kad ona moze? Ja je bas voli, mm nikako.
Pa mozete kao gulas zamaskirati. MM voli telecu i voli srce od velikih zivuljki, a ja sve, cak i skembice. Nadam se da ce beba biti na mene.




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 22:11:02)

bejbibi mozda hoce za vas sto?




sprinter -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 22:21:19)

ma ja za čičoku čula jesenas.komšija imao u bašti i ja gapitala šta je to a on meni ; j....... je,nosi mi ovo iz bašte. i dao mi punu kesu. on eklsperimentalo posadio pa se pokajao. [sm=jezicek.gif]
i moja djeca jedu tradicionalna jela. ništa ja ne izmišljam.




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 22:54:17)

I mene zanima otkad dzigerica ☺
Ja isto samo klasično, cicoku nisam ni ja nikad, bilo bi nam objema novo iskustvo hehe...
A moja je izgleda navikla na one svoje brlje [sm=smiley36.gif] danas joj dado malo fila iz paprika i nije baš bila oduševljena,a ja mislila vristat ce od sreće [sm=smiley36.gif]




sprinter -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 23:08:58)

Mislim da iznutrice ne smiju prije godine dana.to je jako
9a bebe




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.2.2016 23:22:07)


IZVORNA PORUKA: lala88

bejbibi mozda hoce za vas sto?


Pa inace je stavim u sjedalicu al nece da bude ,ganjam je ..a danas sama otvarala usta [sm=smiley36.gif]

Mi ne volimo te iznutrice ,apsolutno nista od toga tako da ih nisam nikad pravila nit dala M ..nemamo naviku ..kod nas piletina,fiketi,citavo,govedje meso,teletina,neeeeeekad riba i to fileti uglavnom [sm=smiley36.gif] M voli ribu aA nisam jos davala ..mogla sam uzeti pa pripremit joj nesto




Maslackicaaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.2.2016 14:59:57)

joj, gledala sam malo onu grupu na fb koju ste preporucile, ma ova hrana ispade cijela nauka :) :) vala, mislim da je bilo lakse prije, nisu zene toliko razmisljale o odgoju i djeci, vec spontano radile, a sad kako god radis naletis negdje na clanak prema kojem je to naopako i jako opasno :)
jednom sam citala da gljive ne treba davati djeci jakoooo dugo, do nekih 4 godine ili tako nesto... da u njima ima nesto sto ne valja za djecu i da njihov probavni sistem nema neki enzim koji je potreban za preradu gljiva...




vedada -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.2.2016 15:40:43)

Sprinter tu sam, pratim vas. [sm=smiley36.gif] rucali supu pilecu i rizu, malo ko stomacic ga mučio, smrdi kad kaki. Kupih i Prolife za svaki slučaj da imam.




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.2.2016 15:50:50)

Kupila sam kokosovo mlijrko u dm pa cu za veceru pravit nestle zitarice stim




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.2.2016 19:33:08)

Zene ja sad otvorila kokosovo mlijeko iz konzerve a ono ko puter,uopste nije tecno [sm=zmeden.gif]jel tako treba da bude ...hocu A da pravim nestle zitarice stim mlijekom pa kako cu???? Stavit toga u serpu da se istopi i provri jel??? Mogu li dodati malo vode ?




sprinter -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.2.2016 20:27:12)

ono treba takvo biti ali nemam pojma treba li ga razrjeđivati. pogledaj malo na internetu.




vedada -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.2.2016 20:27:13)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Zene ja sad otvorila kokosovo mlijeko iz konzerve a ono ko puter,uopste nije tecno [sm=zmeden.gif]jel tako treba da bude ...hocu A da pravim nestle zitarice stim mlijekom pa kako cu???? Stavit toga u serpu da se istopi i provri jel??? Mogu li dodati malo vode ?

Pišem na njemu ista, uputstva.




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.2.2016 21:42:55)

Ja sam razredila vodom malo i fino ispalo ..pojela je malo vise od 100 ml zitarica..a uputstvo sve na njemackom ..alnaturin proizvod ..al skupo ta mala konzerva oko 5 km

Joj zene A mi pala sa kreveta :(( i to bas lupila glavom od pod [sm=smiley13.gif]ja bila u drugoj sobi ,nisam ni vidjela kako..ona vrisnula jako i plakala..inace je ko uvijek samo sto mi je malo povratila nakon sto je jela i dojila [sm=zmeden.gif] al nije u mlazu vec ono ko malo vise bljucnula ...bas me nesto strah :( ..a nije malaksala nista ..ziva ko uvijek ..valjda je ok [sm=smiley13.gif]




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.2.2016 23:16:38)

Kokosovo mlijeko malo zagrijes i toploj vodi da predje u tecno stanje,pa poslije kako si naumila spremas ☺

A ne brini za padanje,ako je vesela kao i inače,nema nekih ispada, sve je ok...

Joj mi moramo prekinut s dojenjem zbog moje glupe upale,pa sam nikakva...[sm=smiley19.gif] i još se gubim s ovim flasicama...




maksi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.2.2016 13:34:45)

Evo me na ovoj temi,mi ruckamo mozda nekih dvadesetak dana sve fino prihvata, danas se kuha proso sa mrkvicom,tikvicom i korjenom persuna to mu je omiljeno.

Od kada moze kokosovo mlijko?

Da i kada ste uvele pilece meso?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  509 510 [511] 512 513   Sljedeća stranica >   >>