RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (10.2.2016 14:51:41)


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Jutro zene,kod nas juce bila jabuka i cvekla sve je smazala [sm=smiley1.gif],kada ste pocele davati krompir i pilecu supicu?

Maslackice ja sam potapala proso,mada se stvarno brzo skuha i bez potapanja,testirala na sebi [sm=smiley36.gif]

Moj je vec jeo krompirice. Nije bas odusevljen :)




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 8:54:00)

sta vi dans fino ruckate, mi avokado, nadam se da ce mu se svidjeti.
Juce sam nama velikima pravila corbu od povrca, ma tako je bila povrtna da ju je i B mogao jesti: krompir, mrkva, keleraba, komorac i cicoka.




maksi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 9:01:39)

Mi smo juce jeli cveklu i jabuku nije bio odusevljen ali je pojeo.

Danas cu prosooo samo da skontam sta da mu uz proso pravim




vedada -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 9:19:45)


IZVORNA PORUKA: maksi

Mi smo juce jeli cveklu i jabuku nije bio odusevljen ali je pojeo.

Danas cu prosooo samo da skontam sta da mu uz proso pravim

Probajte jabuku uz to.il tikvicu ako voli, il šta od povrća voli.




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 10:22:15)

Ni ja nemam ideju za danas sta da joj kuham,mozda cu malo tikve i jos nesto




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 10:22:51)


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Jutro zene,kod nas juce bila jabuka i cvekla sve je smazala [sm=smiley1.gif],kada ste pocele davati krompir i pilecu supicu?

Maslackice ja sam potapala proso,mada se stvarno brzo skuha i bez potapanja,testirala na sebi [sm=smiley36.gif]

Moj je vec jeo krompirice. Nije bas odusevljen :)


Moja je spucala krompir ko velika,na mamu i mama bi joj zivila od krompira [sm=smiley36.gif]




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 12:21:17)

IZVORNA PORUKA: maksi

Mi smo juce jeli cveklu i jabuku nije bio odusevljen ali je pojeo.

Danas cu prosooo samo da skontam sta da mu uz proso pravim

Pa ako su jucer cveklu i jabuku danas mozes samo jos dodati proso. Moj je proslu put pubu zdjelicu pojeo
A dajem i kombinaciju proso i jabukov pekmez

A jutros je bila palenta i pekmez. Mali mi se pprekuhala palenta pa nije bas puno pojeo
A za rucak ce biti domaca tarhana




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 12:50:11)

IZVORNA PORUKA: alman

IZVORNA PORUKA: maksi

Mi smo juce jeli cveklu i jabuku nije bio odusevljen ali je pojeo.

Danas cu prosooo samo da skontam sta da mu uz proso pravim

Pa ako su jucer cveklu i jabuku danas mozes samo jos dodati proso. Moj je proslu put pubu zdjelicu pojeo
A dajem i kombinaciju proso i jabukov pekmez

A jutros je bila palenta i pekmez. Mali mi se pprekuhala palenta pa nije bas puno pojeo
A za rucak ce biti domaca tarhana

Jabukov pekmez? To je ono tecno sto se obicno stavlja preko pavlake ili kajmaka sa mlijeka pa se umace, skladisti se u flase? To se kod nas zove sita, a pekmez je kao djem sto se maze na krisku, u tegli stoji. Nije bitno kako ja zovem nego me zanima jel to to [sm=smiley36.gif]. I moj muz to zove pekmez, a njegovi korijeni su i bosna [sm=smiley36.gif]




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 12:52:50)


IZVORNA PORUKA: M.A.M.


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Jutro zene,kod nas juce bila jabuka i cvekla sve je smazala [sm=smiley1.gif],kada ste pocele davati krompir i pilecu supicu?

Maslackice ja sam potapala proso,mada se stvarno brzo skuha i bez potapanja,testirala na sebi [sm=smiley36.gif]

Moj je vec jeo krompirice. Nije bas odusevljen :)


Moja je spucala krompir ko velika,na mamu i mama bi joj zivila od krompira [sm=smiley36.gif]

Volim i ja. Pomfrit sa kecapom i majonezom [sm=smiley36.gif]. Ma valjda mu suho, nisam nista dodavala




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 14:51:15)

IZVORNA PORUKA: ninuska

IZVORNA PORUKA: alman

IZVORNA PORUKA: maksi

Mi smo juce jeli cveklu i jabuku nije bio odusevljen ali je pojeo.

Danas cu prosooo samo da skontam sta da mu uz proso pravim

Pa ako su jucer cveklu i jabuku danas mozes samo jos dodati proso. Moj je proslu put pubu zdjelicu pojeo
A dajem i kombinaciju proso i jabukov pekmez

A jutros je bila palenta i pekmez. Mali mi se pprekuhala palenta pa nije bas puno pojeo
A za rucak ce biti domaca tarhana

Jabukov pekmez? To je ono tecno sto se obicno stavlja preko pavlake ili kajmaka sa mlijeka pa se umace, skladisti se u flase? To se kod nas zove sita, a pekmez je kao djem sto se maze na krisku, u tegli stoji. Nije bitno kako ja zovem nego me zanima jel to to [sm=smiley36.gif]. I moj muz to zove pekmez, a njegovi korijeni su i bosna [sm=smiley36.gif]


Jeste to je pekmez,jos sa domacim vrucim hljebom[sm=smiley36.gif] Nemoj ti nama dirati I Bosnu [sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif]

Moja definitivno nece tikve nikako,opet joj kuhala sve vraca i stresa se




maksi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 16:13:35)

Ninuska da to je pekmez hahaha

Ja sam kombinovala proso sa tikvicom i mrkvom smazo dundo sve




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 16:43:06)

Nije djem nego dzem..kasno bi da ispravim [sm=smiley36.gif].

Dacu onda i ja svom malcu pekmeza [sm=smiley36.gif] tj site...imam domace.

Kako pravite proso? Mi danas kupili pa da napravim. Ima uputstvo al reko mozda treba drugacije zbog beba




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 17:55:14)


IZVORNA PORUKA: ninuska

Nije djem nego dzem..kasno bi da ispravim [sm=smiley36.gif].

Dacu onda i ja svom malcu pekmeza [sm=smiley36.gif] tj site...imam domace.

Kako pravite proso? Mi danas kupili pa da napravim. Ima uputstvo al reko mozda treba drugacije zbog beba

Ja ga pokiselim preki noci il ujutro ako cu ga podlije podne kuhati i stavim omjer 1:4 i kuham oko 15 min na blagoj vatri i to je to




maksi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 18:32:00)


IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: ninuska

Nije djem nego dzem..kasno bi da ispravim [sm=smiley36.gif].

Dacu onda i ja svom malcu pekmeza [sm=smiley36.gif] tj site...imam domace.

Kako pravite proso? Mi danas kupili pa da napravim. Ima uputstvo al reko mozda treba drugacije zbog beba

Ja ga pokiselim preki noci il ujutro ako cu ga podlije podne kuhati i stavim omjer 1:4 i kuham oko 15 min na blagoj vatri i to je to


Mora li se proso pokiseliti prije kuhanja




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.2.2016 22:17:31)

Nemoj te I Bosnu i ja sam tamo rodjena [sm=smiley36.gif]
Mora se maksi potapati zbog fitinske kiseline koja nije ok za bebe, potapa se samo zrno, ukoliko je u pahuljicama ne mora se ni kuhati.
B se svidio avokado, a i mami. Jedemo ga opet sutra, mislila sam ga sa bananom, ali posto nas zeza guza ipak ce sam.




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.2.2016 16:02:05)

Mi smo danas jeli jabuku sa malo plazme i vocni jogurt ..ukupno 200 ml ..dorucak,rucak ..a za veceru cemo pileci file i neko povrce :) ..
U ned aBd idemo za slo samo da prenocimo pa cu kod sveki uzet malo ribe da mogu djeci dati ...koju ribu smiju bebe ?? Bijela? Ne razumijem se bas u ribetine [sm=smiley36.gif]losos jel smiju??
Nama cu pohovanih racica mmm jamii ..iako sam na dijeti al nema veze[sm=jezicek.gif]




Maslackicaaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.2.2016 22:40:08)

evo mene opet na temi proso :) izgleda da je to nepresusna tema... ja sam recimo kupila al naturine i na njima stoji da se kuhaju samo 5 minuta, pa ostave da odstoje 10 da nabubre, nisu pahuljice, vec zrna... ali posto je puno krace kuhanje nego sto se inace spominje, mislim da su zrna na neki nacin vec djelomicno pripremljena i zato mi se cini da i nema nekog smisla potapati jer se ocito ne radi o skroz sirovoj zitarici... ali sam potopila samo koji sat..i stvarno su za 5 min skroz zrna skuhana... inace kad potapate za ove skroz male bebe je li stavljate limun/jogurt ili samo vodu? :)




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.2.2016 23:31:59)


IZVORNA PORUKA: Maslackicaaa

evo mene opet na temi proso :) izgleda da je to nepresusna tema... ja sam recimo kupila al naturine i na njima stoji da se kuhaju samo 5 minuta, pa ostave da odstoje 10 da nabubre, nisu pahuljice, vec zrna... ali posto je puno krace kuhanje nego sto se inace spominje, mislim da su zrna na neki nacin vec djelomicno pripremljena i zato mi se cini da i nema nekog smisla potapati jer se ocito ne radi o skroz sirovoj zitarici... ali sam potopila samo koji sat..i stvarno su za 5 min skroz zrna skuhana... inace kad potapate za ove skroz male bebe je li stavljate limun/jogurt ili samo vodu? :)

I kod mene je taj isti proso, al sam procitala da ga treba potapati zbog te kiseline pa i ja podjoh potapat[sm=smiley1.gif] u samu vodu




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.2.2016 10:36:59)

Mi cemo danas probati brokulu. Mislila proso ali sam.ga zaboravila pokiseliti.




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.2.2016 15:51:51)

Ne rekosye mi koju ribu jedu bebe?? Nije jos nikako jela ribu ..bijela jel ?!

Ev nadjoh na netu ..najbolje losos,oslic ,kozice,skampe..zbog manjka zive ..a moze i bijela i plava




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.2.2016 16:06:40)

Jesi davala brokulu? Moj bio ok...kako mu dadoh da jede nesto se buni. Ko da ga stomacic muci [sm=zmeden.gif]




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.2.2016 17:44:00)

Ja redovno dajem A brokulu i nisqm primjetila nista cudno [sm=zmeden.gif] mozda njemu jednostavno smeta ..ja mislim da brokula nadima pa zato se buni




Maslackicaaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.2.2016 22:00:33)

eno i na fb (Zdrave kasice) je proso glavna tema :)
bejbi, pogledaj tablicu u toj grupi, ali koliko se sjecam ide prvo bijela riba, a plava poslije :) :) ako ti to sta znaci... :)




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.2.2016 9:44:12)

A kako dajete pekmez, mislim s cime ga kombinujete? Ja svojoj malo s pavlakom probala i nije baš odusevljena bila...jel ima ko kavu drugu kombinaciju...

a ja sam svojoj do sad od ribe dala bakalar, oslic i pastrmku...ono malo pospem maslinovim uljem, u foliju i u rernu, sve smaze [sm=smiley1.gif]




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.2.2016 11:30:41)


IZVORNA PORUKA: NEAS

A kako dajete pekmez, mislim s cime ga kombinujete? Ja svojoj malo s pavlakom probala i nije baš odusevljena bila...jel ima ko kavu drugu kombinaciju...

a ja sam svojoj do sad od ribe dala bakalar, oslic i pastrmku...ono malo pospem maslinovim uljem, u foliju i u rernu, sve smaze [sm=smiley1.gif]

Ja pekmez dajem sa palentom i sa prosom




Stranica: <<   < Prethodna stranica  512 513 [514] 515 516   Sljedeća stranica >   >>