RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.2.2016 11:34:31)

Ja pekmez dajem ujutru po kasikicu, zbog anemije. Nemojte pekmez kombinovati sa mlijecnim proizvodina jer nece doci do apsorbcije zeljeza, ako se daje zbog anemije.
Mi jutros jeli batat banau i proso. Nakon zvanicnog dorucka B pojeo jos pola banane, prevarila sam ga da popije malo cjedjenog soka od jabuke zbog stolice. Moj B vise voli da mu dan hranu u komadicima nego kasicu, kako vase bebe vise voli?




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.2.2016 11:40:25)

I ja samo malo viljuskom izgnjecim i tako mu dam rijetko kad miksam. Jis nema ni jednog zubica al lijepo mi zvace hranu, nikad je odmah ne proguta on to nesto u ustima prebacuje[sm=smiley36.gif]




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.2.2016 11:47:37)


IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: NEAS

A kako dajete pekmez, mislim s cime ga kombinujete? Ja svojoj malo s pavlakom probala i nije baš odusevljena bila...jel ima ko kavu drugu kombinaciju...

a ja sam svojoj do sad od ribe dala bakalar, oslic i pastrmku...ono malo pospem maslinovim uljem, u foliju i u rernu, sve smaze [sm=smiley1.gif]

Ja pekmez dajem sa palentom i sa prosom


Super...probati cu s palentom, nju baš voli [sm=smiley1.gif]




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.2.2016 20:28:01)

Zene kakva je stolica kod vasih beba bila kad ste pocele sa dohranom,moja sta god pojede u roku sat vremena kaki,dok je bila samo na AD imala stolicu jednom dnevno sad kad smo poceli svasta jesti i po 3 puta dnevno ima stolicu




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.2.2016 20:53:32)

Kod nas ista. Uglavnom jednom dnevno i ponekad dva puta.




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.2.2016 23:29:11)

Kako ste vi raskuhavale telecu koljenicu, koliko dugo se treba kuhati u pretis loncu




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 8:27:28)

dok je dojio 1 dnevno, kako jede i dalje 1 dnevno, ali nekad se desi da i po 2 dana ne kaki, pa se muci bude cvrsto. Danas jedemo visnje i batat da vidim hoce li visnje smekasati malo.
MAM provjeri stolicu da li u njoj ima ne prevarena hrane, mozda joj stomacic ne moze da prevari pa ssamo izbaci vani, koliko obroka ima te?




vedada -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 8:29:25)


IZVORNA PORUKA: alman

Kako ste vi raskuhavale telecu koljenicu, koliko dugo se treba kuhati u pretis loncu

Što duže, to bolje, najmanje sat, ja stavim po 3 sata.




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 9:03:20)


IZVORNA PORUKA: alman

Kako ste vi raskuhavale telecu koljenicu, koliko dugo se treba kuhati u pretis loncu

Mozes oko sat i pol..al ona je najbolja kad se dugo kuha na laganoj vatri. Al.obzirom.da kuhamo na struju bolje ovako u pretis :).
Mi smo cesto pravili sa povrcem..mljac...uglavnom treba meso da se odvoji od kosti




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 9:13:43)


IZVORNA PORUKA: lala88

dok je dojio 1 dnevno, kako jede i dalje 1 dnevno, ali nekad se desi da i po 2 dana ne kaki, pa se muci bude cvrsto. Danas jedemo visnje i batat da vidim hoce li visnje smekasati malo.
MAM provjeri stolicu da li u njoj ima ne prevarena hrane, mozda joj stomacic ne moze da prevari pa ssamo izbaci vani, koliko obroka ima te?


Jedan obrok imamo prije podne,ali nema komadica vec bas stolica po skolski sto bi se reklo i boja i sve,jedino kad sam joj dala cveklu bila tecna pa sam prestala




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 10:32:54)

da samo nek kaka, sto vise kaka to je zdravija kazu dr.
Koljenicu bi kuhala barem 5h,zbog hrskavice i supljih kostiju. Ja sam piletinu kuhala oko 5h. Moj B jutros kako na tutu, kupili juce, onu tuta-stolicu i jutros je napinje, a ja djete raspremim pa na tutu bogami obavi sve zacas. Izgleda gode visnje.




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 11:23:30)

Ja evo kuham.proso i pomijesacu sa brokulom. Kad ustane da jede




maksi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 12:04:14)

Moj A spava a ja mu stavila corbicu da mu se kuha, tikvic,krompiric,korjen celera i persuna i malo rize.





Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 12:13:04)

Juce dorucak pura sa jogurtom, mladim sirom i pavlakom
Rucak krompir, spinat, mrkvica, persun i celer
Vecera 3 korn zitarice i kasica kruska jabuka

Danas dorucak griz na vodi, kasica jabuka, breskva, kruska
Za rucak corbica od povrca...





ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 12:38:57)


IZVORNA PORUKA: Lady26

Juce dorucak pura sa jogurtom, mladim sirom i pavlakom
Rucak krompir, spinat, mrkvica, persun i celer
Vecera 3 korn zitarice i kasica kruska jabuka

Danas dorucak griz na vodi, kasica jabuka, breskva, kruska
Za rucak corbica od povrca...



Jedete mlijecne proizvode? Jeste ustanovili alergiju? Ja ne znam kako cu mu dati pavlaku zbog dernatitisa. Strah me da ne bukne :(




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 12:44:56)

Ninuska, jede pavlaku i jogurt i evo probali malo sira, sve ok....
Samo mlijeko ne, ma ni u tragovima
Jaja nikako, meso, ribu... [sm=smiley24.gif]
Dusa me boli koliko moli i trazi narandze ali bas ne smijem mora bitii cista koza zbog trlestova a ne znam na sta reaguje...
Sutra imamo zakazano u alergoloskom savjetovalistu pa vidjet cemo...
Kako vi sa jelom i dermatitisom?
Ne smijem se sad usuditi da.proba jaje [sm=smiley13.gif]




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 12:53:53)

Bas me cudi jer i pavlaka, jogurt sve je od kravljeg mlijeka. Al eto strpite se dok vidis sta ce test pokazati. Bas nezgodno. Sve znam :(.
Mi smo tek poceli sa dohranom i uglavnom smo probali palentu, mrkvu, krompir, brokulu, proso, bananu, jabuku, krusku. E, dalje me brine al morat cemo probati.
Ici cemo ove sedmice dermatologu pa da vidim za alergotestove bar da probamo. Jer mu i hapu dajem za alergicnu djecu, a bez dokaza o istom :(




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 13:02:01)

E je jela sve, bukvalno, pitu sa jajima, griz noklice sa jajima u supi, mandarine, narandze, mlijeko u tragovima doduse, piletinu...
Onda je zaglavila u bolnici i poslije izlaska dobila strasan osip, povuklo se pa onda nastavila sve jesti i tad je buknuo dermatitis...i sve nam ukinuli...
Ja sve mislim da su ti silni lijekovi u bolnici bili okidac... + moje alergije i dermatitis
A ona je mashAllah poguzijica, sve bi jela al ne smijem nista ponovo ukljuciti
Pavlaku i jogurt nam dozvolili i ne smeta joj hB




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 13:05:00)

I izvini sto ti ne odgovorih na pp, nisam mogla sa telefona, pokusat.cu sa mm-ovog [sm=smiley27.gif]




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 13:07:03)

Moguce. Od silnih clanaka koje sam procitala sjecam se da se spominjalo da i antb i dr lijekovi mogu biti okidac za dermatitis odnosno da bukne bukvalno. A ona eto ima genetski faktor :(.
Mi smo izasuti od rodjenja a buknulo sa mjesec dana. Pa bas sa strahom uvodim namirnice.
ABd da to zalijecite i ako se javi da bude u sto blazem obliku




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2016 23:02:28)

Joj nama je stolica na početku dohrane bila haos...tvrda,baš tvrda i cijeli dan po malo,ona baš vristala kad hoće kakiti [sm=smiley13.gif] al to je bilo nekih 3 sedmice...sad je hvala Bogu super :) ima otprilike 2-3 dnevno...

A mi danas jele za doručak kuhane smokve,jabuku, sljivu i bananu
Ručak mohune s piletinom, krompirom,paradajzom...i to je i za večeru bilo s malo heljdine kiflice.




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (16.2.2016 11:31:44)

Joj blago vama koje imate starije bebe pa mozete svasta kombinovati,ovako se vrtimo na deset_ak namirnica

Bas me buni nesto kad vidjeh da piset_e o mlijecnim proizvodima,vidim da se pocinje prvo sa kefirom,jogurtom pavlakom pa mlijekom,ne kontam zasto mlijeko poslednje kad je sve ostalo mlijecno[sm=zmeden.gif][sm=smiley36.gif]

Je li neka od vas pravila kefir sa onim zrncima?




pony2507 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (16.2.2016 18:10:11)

Moja beba ima 3,5 mjeseci. Od samog pocetka je na AD mlijeku(Aptamilu). Kada je navrsila 3m napravila sam kasicu sa bananom i AD mlijekom. Pojela je nekih 5 kasikica. Imala je urednu stolicu nakon toga,bez ikakvih problema. Nije plakala,niti sam primijetila da je mucio stomacic,osim sto kaka nije bila zuta...
Pocela sam joj davati cijedjeni sok od jabuke a zatim i od mrkve. Iscijedim na sokovniku,pravo u flasicu (jedna mala puna,125ml). Ona popije,i takodjer ima urednu stolicu. Dakle,njoj ne smeta. Zanima me vase misljenje jer sam citala da se daje prvo kasikica,pa dvije,pa tri itd. I to razblazena sa vodom sto ja ne praktikujem. Do sad je popila 4 flasice. Kao i svakoj majci bitno mi je da je dijete zadovoljno i zdravo... Da li sam ipak malo pretjerala...?
Da napomenem da je izuzetno mirna beba koja super napreduje... Do sad hvala Bogu nismo imali nijedan "problem".




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (16.2.2016 21:38:39)

Prerano ste poceli sa dohranom, po mom misljenju [sm=smiley1.gif]
Ali vi najbolje znate svoju bebicu, sretno [sm=smiley1.gif]




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (16.2.2016 21:45:15)


IZVORNA PORUKA: pony2507

Moja beba ima 3,5 mjeseci. Od samog pocetka je na AD mlijeku(Aptamilu). Kada je navrsila 3m napravila sam kasicu sa bananom i AD mlijekom. Pojela je nekih 5 kasikica. Imala je urednu stolicu nakon toga,bez ikakvih problema. Nije plakala,niti sam primijetila da je mucio stomacic,osim sto kaka nije bila zuta...
Pocela sam joj davati cijedjeni sok od jabuke a zatim i od mrkve. Iscijedim na sokovniku,pravo u flasicu (jedna mala puna,125ml). Ona popije,i takodjer ima urednu stolicu. Dakle,njoj ne smeta. Zanima me vase misljenje jer sam citala da se daje prvo kasikica,pa dvije,pa tri itd. I to razblazena sa vodom sto ja ne praktikujem. Do sad je popila 4 flasice. Kao i svakoj majci bitno mi je da je dijete zadovoljno i zdravo... Da li sam ipak malo pretjerala...?
Da napomenem da je izuzetno mirna beba koja super napreduje... Do sad hvala Bogu nismo imali nijedan "problem".



Draga nemoj bananu davati bebici bar jos neko vrijeme,ipak je teska za svariti bolje joj daji krusku i jabuku,malo je prerano bebii za dohranu ali svaka majka zna svoje dijete najbolje[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  513 514 [515] 516 517   Sljedeća stranica >   >>