RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (23.2.2016 12:01:04)

Mi jos cvrklu nismo probali. Kako ga muci stomak danima odgodila sam. Nadam se da ce se regulisati ubrzo, pa da je probamo konacno




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (23.2.2016 12:32:17)

ninuska sta je bilo bebiju?




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (23.2.2016 13:19:27)

kod nas dorucak pura sa mladim sirom, za rucak proso sa tikvicom i mrkvom




LieToMe RR -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (23.2.2016 14:32:00)

mi smo danas na jelovniku imali rizu sa brokulom i mrkvom [sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif]
mislim da se razumijemo ja ne bih jela pa je uspjeh sto je pola pojela [sm=bravo.gif]

voce joj ide super, juce spucala bananu i krusku sad pa sad




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.2.2016 11:57:10)

Doruckovala vocni jogurt ,a za rucak krem corba od carskog povrca i pileci file :) ...vecera vidjet cemo ..corba opet ol zitarice sa suhim vocem mozda




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 7:36:33)

Kuham bebi kompot od suhih sljiva,smijem li joj nakon kuhanja pasirati sljive znam da bi smjela sad jesti svjeze sljive ali ih nema[sm=zmeden.gif]




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 8:28:30)


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Kuham bebi kompot od suhih sljiva,smijem li joj nakon kuhanja pasirati sljive znam da bi smjela sad jesti svjeze sljive ali ih nema[sm=zmeden.gif]

Smijes...ja sam svom tako davala




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 10:54:34)


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Kuham bebi kompot od suhih sljiva,smijem li joj nakon kuhanja pasirati sljive znam da bi smjela sad jesti svjeze sljive ali ih nema[sm=zmeden.gif]

Samo ih oguli koliko mozes [sm=smiley1.gif]




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 11:01:19)

Jel'' dajete svjeze voce? Ja kuham krusku, jabuku i sljivu [sm=zmeden.gif]. Neki dan sam probala da mu dam svjezi jabuku al je nece. Nije mu se svidjela [sm=smiley36.gif]
Svakako sam mislila sveze davati al ne znam otkad? Vec mjesec i pol jedemo cvrstu hranu




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 11:04:28)


IZVORNA PORUKA: ninuska

Jel'' dajete svjeze voce? Ja kuham krusku, jabuku i sljivu [sm=zmeden.gif]. Neki dan sam probala da mu dam svjezi jabuku al je nece. Nije mu se svidjela [sm=smiley36.gif]
Svakako sam mislila sveze davati al ne znam otkad? Vec mjesec i pol jedemo cvrstu hranu


I mene ovo zanima




LieToMe RR -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 11:12:13)


IZVORNA PORUKA: M.A.M.


IZVORNA PORUKA: ninuska

Jel'' dajete svjeze voce? Ja kuham krusku, jabuku i sljivu [sm=zmeden.gif]. Neki dan sam probala da mu dam svjezi jabuku al je nece. Nije mu se svidjela [sm=smiley36.gif]
Svakako sam mislila sveze davati al ne znam otkad? Vec mjesec i pol jedemo cvrstu hranu


I mene ovo zanima


ja dajem svjeze voce. npr skuham krusku a banana je svjeza. nedavno je jela obje vocke svjeze. davala sam joj svjezu mrkvu da glodje. i svjezu jabuku sam joj davala da godje. glodje i hljeb [sm=smiley36.gif]
evo maloprije je jela sljive [sm=smiley1.gif] umazala se sva. pojela 2/3 contrice koja je cc 130 ml ja prezadovoljna. napila se vode i evo je spava




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 11:49:39)

Dajem i ja svjeze voce ..cak pocela sama grickati jabuku [sm=smiley36.gif] ..a pocela sam davati 2 mj nakon uvodjenja cvrste hrane ...stim da nisam uvijek ,nekad kad mi mrsko skuhati [sm=smiley36.gif] a inace kuham

Nego da vas pitam ..kako spremate proso??kupila juce napokon ..nakon 5 mj odkad se preporucuje[sm=jezicek.gif] bolje ikad nego nikad




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 11:54:06)

Meni rekose da se pokiseli noc prije, a ujutro skuha. Pa sam tako i radila. S tim dasam.jednom samo i skuhala i sve bilo ok




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 12:15:12)


IZVORNA PORUKA: ninuska

Meni rekose da se pokiseli noc prije, a ujutro skuha. Pa sam tako i radila. S tim dasam.jednom samo i skuhala i sve bilo ok


Hvala draga :) pokusat cu i ja tako ..onda tek sutra aBd cemo probati




LieToMe RR -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 13:56:40)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Dajem i ja svjeze voce ..cak pocela sama grickati jabuku [sm=smiley36.gif] ..a pocela sam davati 2 mj nakon uvodjenja cvrste hrane ...stim da nisam uvijek ,nekad kad mi mrsko skuhati [sm=smiley36.gif] a inace kuham

Nego da vas pitam ..kako spremate proso??kupila juce napokon ..nakon 5 mj odkad se preporucuje[sm=jezicek.gif] bolje ikad nego nikad

ti si dobra, moja L jos nikad nije jela proso [sm=smiley36.gif]
zato jede avokado, mango i bruku nekih drugih stvari koje djeca nece i ne vole
sad sam pocela da joj u uzinu stavljam samljevene bademe i orahe. moram kupiti jos nekih sjemenki pa sve skupa samljeti.




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 17:45:28)

sto se tice voca kratko sam skroz kuhala, odmah presla na sveze, i hoce svo voce isprva nije bio ljubitelj babane, sto mi je bilo za ne povjerovati al sam uspjela da ga privolim, sad hoce al kombinacija jabuka-banana.
kako on voli onu kaki ili japansku jabuku [sm=smiley36.gif] a stariji nece kaze ljigavo mu [sm=smiley36.gif]
i od povrca sve voli sto mi je bas drago




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 17:49:29)

kako vi dajete kuhano zumance kombinujete li sa cim?




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.2.2016 19:00:04)

IZVORNA PORUKA: alman

kako vi dajete kuhano zumance kombinujete li sa cim?

Mozes sa pavlakom i jos s necim. Jer je onoo suho, moze se zadaviti ne do Bog, pa pavlaka super dodje




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.2.2016 8:24:21)

zdravo kuharice, mi smo uveli i rucak
Za dorucak jabuka i visnja, za rucak palenta sa brokulom i spinatom. Danas sam napravila prvi put kefir i ok je.




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.2.2016 8:28:07)

I ja svom jucer dadoh rucak (piletina, tikvica, brokula i mrkva). Valjda nije rano [sm=zmeden.gif]. Haha...




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.2.2016 8:38:01)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

NEAS ,ja sam kuhala i na vodi i na kokosovom mlijeku ...uvela sam to mlijeko i super nam je :) ..sve sto moram sa kravljim pravim stim mlijekom tako da nam dobro dodje :) ..hrana dobije neki fin miris,poseban smek i A se svidja :)



mmmm baš fino zvuči [sm=smiley1.gif] znači ono se može prokuhavati? Kupuješ ga u DM-u ili, koliko moze stojati u frizideru otvoreno??? Prosvijetli me hehehe




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.2.2016 8:38:33)


IZVORNA PORUKA: ninuska

I ja svom jucer dadoh rucak (piletina, tikvica, brokula i mrkva). Valjda nije rano [sm=zmeden.gif]. Haha...


Kako je prihvatio piletinu i brokulu?[sm=smiley1.gif]mi nismo jos poceli sa drugim obrokom a evo vagam vec par dana da polako uvodim




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.2.2016 8:41:30)


IZVORNA PORUKA: M.A.M.


IZVORNA PORUKA: ninuska

I ja svom jucer dadoh rucak (piletina, tikvica, brokula i mrkva). Valjda nije rano [sm=zmeden.gif]. Haha...


Kako je prihvatio piletinu i brokulu?[sm=smiley1.gif]mi nismo jos poceli sa drugim obrokom a evo vagam vec par dana da polako uvodim

Brokulu sam mu davala jos prije. Prvi put ko da ga je stomak mucio, al kad sam mu sutradan dala nije bilo problema. Vjerovatno se potrefilo.
A, ovako u kombinaciji fino. Bas je dosta pojeo. E, ovo sam blendala. Prvi put. Morala.sam zbog piletine jer je ona ipak suha i zilava nekkava




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.2.2016 8:47:04)

Što se tiče svjžeg voća i povrća, ja sam s njim i počela[sm=smiley1.gif] al je sve bilo domaće (kruška, jabuka, mrkva), narendam na najsitnije rende i fino dam...tek sam poslije pocela kuhati, kad mi je ponestalo ideja, pa izmisljaj kombinacije...
Nekako mi nije bilo logike da kuham, kad je svježe zdravije, e sad da sam morala kupovati u marketu i ja bi kuhala...

Mi danas za doručak imamo borovnice, bananu i jednu plazmicu izblendano sa jogurtom od borovnice...ručak ce vjerovatno biti teletina i prasa sa krompirom [sm=smiley1.gif]




LieToMe RR -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.2.2016 9:04:26)

vidim djecica lijepo papaju [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
mi cemo danas neko voce. nemam zivce da se natezem oko slanog tako da je danas vocni dan [sm=smiley1.gif] a i onu brokulu je kakila 2 dana, smrdilo boze sacuvaj [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] dva puta sam se o L ogrijesila sve kontam ona kakila kad jok, ono mala smrda [sm=smiley36.gif]

mi cemo jos jedno 2 hefte sa ovim jednim obrokom pa polako uvoditi i drugi, supice, tikvice, pire i ove didje sto dajem i L, da si malo olaksam




Stranica: <<   < Prethodna stranica  515 516 [517] 518 519   Sljedeća stranica >   >>