RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (16.2.2016 22:20:34)

Draga Pony ,nemoj nista davati bebici bar dok ne napuni 4,5 mj :) pisala sam ti i tamo kad si otvorila temu ;) ..jesi davala i beba prihvatila al bolje prestani ..evo jos malo ce aBd napunit 4,5 mj pa mozes davati kasicu od jabuke ,kruske i to po dvije,tei kasiki ce ..prvo kreni sa vocem ,pa mozes polako onda i povrce ,krompir,mrkva,tikvice ...ja sokce nisam davala haman do sad a napunit ce godinu aBd za mjses ..samo je dojila i hapice davala ..polako ,ima vremena da bebi sve prihvati ;)




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (17.2.2016 13:16:53)

Juce smo zbog alergotestova sve poremetili, ni dorucka ni rucka kako treba...
Danas dorucak zitarice sa jabukom i breskvom, uzina 3 kriskice narandze [sm=bravo.gif] (polako ponovo uvodimo zabranjene namirnice i cekamo rezultat)
Rucak gotov, leca sa krompiricima, valjda joj se svidi, mama jedva ceka rucak [sm=jezicek.gif]




vedada -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (17.2.2016 14:20:55)


IZVORNA PORUKA: Lady26

Juce smo zbog alergotestova sve poremetili, ni dorucka ni rucka kako treba...
Danas dorucak zitarice sa jabukom i breskvom, uzina 3 kriskice narandze [sm=bravo.gif] (polako ponovo uvodimo zabranjene namirnice i cekamo rezultat)
Rucak gotov, leca sa krompiricima, valjda joj se svidi, mama jedva ceka rucak [sm=jezicek.gif]

Kako lecu praviš, ja nisam nikad pravila ni jela od rata.




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (17.2.2016 14:45:22)

Kao grah, obicna corbica...
Luk, mrkva, zacini, leca, malo suhog mesa npr [sm=smiley1.gif], krompiric...i da kuha...bude za satak gotova
Mi volimo svi, E jos ima fore da zavoli [sm=smiley36.gif]




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (17.2.2016 14:46:18)

Ja kupujem smedju, ima i zelena, ne znam razliku osim u boji [sm=smiley36.gif]




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (17.2.2016 17:00:22)


IZVORNA PORUKA: vedada


IZVORNA PORUKA: Lady26

Juce smo zbog alergotestova sve poremetili, ni dorucka ni rucka kako treba...
Danas dorucak zitarice sa jabukom i breskvom, uzina 3 kriskice narandze [sm=bravo.gif] (polako ponovo uvodimo zabranjene namirnice i cekamo rezultat)
Rucak gotov, leca sa krompiricima, valjda joj se svidi, mama jedva ceka rucak [sm=jezicek.gif]

Kako lecu praviš, ja nisam nikad pravila ni jela od rata.

Ni ja..znam da smo u ratu pravili. Bila je zelena i nije bas ostavila neki utisak da bih je opet probala [sm=smiley36.gif]. A, trebala bih kupiti jer kazu da je zdrava :)

Mi danas jeli puru sa tikvicom. Malo ga stomacic zeza pa zato dva dana jede puru u kombinaciji s necim




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (17.2.2016 17:14:30)

Nije odusevljena lecom ali pojela je pola iz 2x, sa malo udrobljenog hljeba
Ne moze se fino smiksati, ostane ona ljuskica pa joj smeta iako sam se bas potrudila da.je dobro izmiksam....
Ali i ovo je [sm=bravo.gif]
Nemam ideju za veceru, najgori su mi dorucak i vecera [sm=hudicek1.gif]




sprinter -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (17.2.2016 20:17:31)

ja napravim leću s vremena na vrijeme i svi je volimo i jedemo,mada i nas asocira na rat,pa ono kadkažem nekom da je leća za ručak blijedo me gleda i sa sažaljenjem. u biti isto ko grah se pravi. manje izaziva nadutost stomaka.




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (17.2.2016 20:22:34)

Ni je nisam nikad jela lecu a nisam je ni spremala
A od kad se moze davati




sprinter -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (17.2.2016 20:49:19)

ja sam I dala vodu od graha sa 8 mj. pa mislim da tad može i leća. probaj napraviti baš je fina.




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.2.2016 8:40:08)

Dje ste zene?

Mi jucer jeli tikvicu i jabuku. Dans ne znam sta cemo..mozda opet tikvicw jersam je prepolovila pa da ne stoji. Mozda pomijesam s necim




M.A.M. -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.2.2016 9:55:14)

Ja lecu nikad od rata nisam okusila,nemam iskreno ni volje [sm=smiley36.gif]

Kod nas danas krompir,mrkvica i malo cvekle,pocet cu joj od danas viljuskom samo gnjeciti hranu strah me da se ne navikne na pasirano pa nece htjeti kasnije zvakati




maksi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.2.2016 10:43:11)

Mi smo juce ruckali mrkvu,jabuku i rizu tako je slatko peo.

Danas cu krompir,cveklu i tikvicu

Danas cu ici i njemu u nabavku svasta mi fali a da kupim avokada da mu dam




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.2.2016 12:36:24)

Imam i ja domace cvekle. Poslala mi svekrva po muzu kad je bio za vikend. Mogli bi sutra probati

MAM ja od 4-og mjeseca njemu samo viljuskom gnjecim. Nikad nisam blendala. Tako sam i curi. I vjeruj da je komadice mesa sama zvakala. Mozda sam njoj samo 2 puta izblendala na pocetku i odustala.




aidana -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.2.2016 12:49:00)

Mi pokusavamo vec treci dan. Prvi dan je otvorila usta, uzela kasikicu i odmah sve ispljuvala. Od tad uglavnom nece vise da otvori usta[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] cim vidi kasiku ona stisne usne i ne mice. Pokusacu sutra sa jabukom.




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.2.2016 13:33:23)

Kod nas je jutris bio griz sa kruskom
Rucak ce bit riza sa povrcem
Mislila sam da mu danas dat vocni jogurt to mu jos nisam nudila.
Koji vi kupijete




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.2.2016 13:56:55)


IZVORNA PORUKA: alman

Kod nas je jutris bio griz sa kruskom
Rucak ce bit riza sa povrcem
Mislila sam da mu danas dat vocni jogurt to mu jos nisam nudila.
Koji vi kupijete

Mozes mu i ti napraviti. U obicni jogurt stavis voce pripremljeno koje je vec probao :)...




aidana -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.2.2016 16:12:39)


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: alman

Kod nas je jutris bio griz sa kruskom
Rucak ce bit riza sa povrcem
Mislila sam da mu danas dat vocni jogurt to mu jos nisam nudila.
Koji vi kupijete

Mozes mu i ti napraviti. U obicni jogurt stavis voce pripremljeno koje je vec probao :)...

ja sam uvijek sama pravila, ovako kako ninuska kaze. Starijem jos uvijek smiksam vocni jogurt i dam za uzinu. Danas je imao banana/borovnice/visnje jogurt. Meni jedino kiwi ne pase sa jogurtom i svjeza jabuka, ostalo sve stavim i bude bas ukusno. I avokado, kad ga vec maksi spomenu.




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.2.2016 17:31:23)

Moja A slabo jede ovih dana :( nezz sta joj je i sva je kenjkava ..jela jutros vocni jogurt ( dukatino a dajem i danonino) ,pa jela bebi griz sa jabukom al malo skroz ,nije nesto bila odusevljena .i evo sad pravimo pileci file,krompir,tikvica,mrkva..valjda ce pojesti




sprinter -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.2.2016 21:08:12)

meni je najgori doručak. za ručak svi jedemo isto ,ali za doručak ne znam šta da dam I. dva zadnja jutra jede jaja. voli ih ali ne bih pretjerivala. mažem mu uglavnom maslac pa onda i đem. to baš voli. i to je to. pavlaku ne voli,ni sir. isti ko ja. ne pamtim kad sam čašu mlijeka popila.




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (22.2.2016 8:48:41)

Pony...i po meni je malo rano sa uvodjenjem, polahko, poslije će ti dosadit, ideje brzo presuse[sm=smiley1.gif]

Mi isto pravo volimo lecu i vala me ne asocira na rat, gdje je u ratu bilo mesa u leci heeh ona koju smo tad jeli vjerovatno je bila i 100god stara[sm=smiley36.gif]

mame koje kuhate griz,a niste uvele kravlje mlijeko, jel ga na vodi radite?

nama se evo kuha suseno voce i jabuka...a rucak nemam pojma sta bi mogli...i meni je najgori dorucak, jer jos uvijek pokusavam da forsiram voce ujutro,a ona bas i nije toliko odusevljena[sm=smiley1.gif]




alman -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (22.2.2016 9:19:05)

Ja kuham na vodi griz




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (22.2.2016 10:03:10)

NEAS ,ja sam kuhala i na vodi i na kokosovom mlijeku ...uvela sam to mlijeko i super nam je :) ..sve sto moram sa kravljim pravim stim mlijekom tako da nam dobro dodje :) ..hrana dobije neki fin miris,poseban smek i A se svidja :)




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (23.2.2016 11:54:45)

Zdravo zene, mi danas kuhamo pureci batak. Uvela sam bebiju i rucak. Dorucku smo cveku i visnju, a rucku cu purece meso i povrce iz temeljca. Ovih dana trebam dobiti kefir zrnaca, pocecu ga praviti za jas velike dok bebi elne pocene.




lala88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (23.2.2016 11:56:15)

Mrzim posati s mobitela. [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  514 515 [516] 517 518   Sljedeća stranica >   >>