RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


Alannah -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (29.11.2013 20:10:45)

bebaa,upravo taj pekmez,ukuhan od posebnih jabuka,bez secera,a nisam kupila,dobila 1 kg,pa cuvam za maloga.
almondray u pravu si,zato mi se i nije davalo,ali rekoh da pitam i druge.Pekmez mu dajem nekad u toku dana,obicno dvije kasikice pojede.




Dalia_88 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (11.1.2014 15:43:58)

Nisam ni znala da ima ova tema [sm=smiley36.gif]

Mi smo od skoro poceli sa pekmezom. Jedna kasikica ujutro u caj.
Med bas skoro muzu rekla da kupi pa mu covjek rekao da se med ne daje bebi od godinu. Bas me zanima zasto [sm=zmeden.gif]




bebacha -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (11.1.2014 16:26:05)


IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Nisam ni znala da ima ova tema [sm=smiley36.gif]

Mi smo od skoro poceli sa pekmezom. Jedna kasikica ujutro u caj.
Med bas skoro muzu rekla da kupi pa mu covjek rekao da se med ne daje bebi od godinu. Bas me zanima zasto [sm=zmeden.gif]



zbog bolutilzma
to je bolest koje se moze razviti kod djece
rjetka je al zasto rizikovat
zbog toga se med ne preporucuje djeci mladjoj od godinu dana




Marija13 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (23.2.2014 8:31:01)

Zna li neko pravo vrijeme kada uvesti med?
Koristila bih kao zaslađivač..recimo s grizom i sl..
nama je 14mj i jos uvijek mu kuhamo odvojeno, rijetko jede s nama, mada je sam vec promjenio ishranu onako kako mu se dopada, proso i amaranth nece nikako.




Marija13 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (23.2.2014 8:32:53)

jedan recept za nase velike bebe

http://nadijeti.com/2013/04/22/recepti-za-decu-kasica-od-jabuka-i-suvog-grozda/

http://nadijeti.com/2013/05/27/recepti-za-decu-pirinac-sa-povrcem-i-sirom/




almondray -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (23.2.2014 8:43:42)


IZVORNA PORUKA: Marija13

Zna li neko pravo vrijeme kada uvesti med?
Koristila bih kao zaslađivač..recimo s grizom i sl..
nama je 14mj i jos uvijek mu kuhamo odvojeno, rijetko jede s nama, mada je sam vec promjenio ishranu onako kako mu se dopada, proso i amaranth nece nikako.

Ja sam uvela , odmah nekako posle rodjendana.Posle ospica dr, rekla da mu pekmezom i medom jacam imunitet.
I sve jede s nama.Jedino mu ne dam da jede industrijski preradjenu hranu.Ostalo sve.




Alannah -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (28.2.2014 17:13:53)

Ja sam uvela sa 13 mjeseci med.Imao upalu pluca,stalne prehlade,pa nakon toga.Pravo vrijeme,hm...neki kazu poslije godine dana,neki poslije druge godine. Kao zasladjivac mozes koristiti hurme, pekmez od jabuka,suhe marelice,..




almondray -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (28.2.2014 20:19:51)


IZVORNA PORUKA: Alannah

Ja sam uvela sa 13 mjeseci med.Imao upalu pluca,stalne prehlade,pa nakon toga.Pravo vrijeme,hm...neki kazu poslije godine dana,neki poslije druge godine. Kao zasladjivac mozes koristiti hurme, pekmez od jabuka,suhe marelice,..

Od kad tebe nismo vidjeli[sm=smiley36.gif] .Šta ima u komšiluku?Kako je malac?




Alannah -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (28.2.2014 22:19:59)

Tu sam,samo obaveze na sve strane,pa ne stignem i ovamo.Jos vidim nema vas stalnih na temi ishrane,pa jos vise zapostavim forum[sm=smiley36.gif]. Malac super,raste i raste[sm=smiley1.gif].Elem,pozelila sam vas[sm=love.gif]




leki_4you -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (6.3.2014 19:19:08)

Da malo dignem temu o ishrani [sm=smiley1.gif] elem napunismo godinu pa se mama zadeverala kako dalje s ishranom, uskoro na posao a curicu ce cuvati rodjaci, stariji bracni par, svi savjeti dobro dosli [sm=smiley36.gif]




ajla86 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (12.3.2014 22:58:42)

Sta dajete dorucku?ja izludih sa mojoj smizlom...oko 13 mj je flasicu izbacila i nema sanse mlijeko da popije...lino proizvide,hipp,nestle ni pod razno....pura.griz ni to neprolazi....jaja ce pojest...i to na nagovor...jednostavno nevoli jest ujutru....navece isto muku mucim sa vecerom jer nista sto istala djeca jefu ona nece...




SREĆNA -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (13.3.2014 0:12:39)


IZVORNA PORUKA: Marija13

jedan recept za nase velike bebe

http://nadijeti.com/2013/04/22/recepti-za-decu-kasica-od-jabuka-i-suvog-grozda/

http://nadijeti.com/2013/05/27/recepti-za-decu-pirinac-sa-povrcem-i-sirom/


Ovo ćemo isprobati.[sm=smiley20.gif]

Med smo malčice probali u čaju sad kad su bili bolesni.Kod nas se nije ništa promjenilo u ishrani, jedu kao i dosad ne slano i ne slatko (13 mj).




Alannah -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (13.3.2014 15:11:08)

Za dorucak( 17 mj.) izmiksano voce sa zobenim/razenim pahuljicama ili prosom. Dva do tri puta sedmicno dobije jaje ili kuhano ili kajganu,ponekad palentu sa kajmakom, ili sir i kajmak sa hljebom ili abc,ali voce ipak najcesce.Rucak variva,supe,..Vecera jogurt sa zobenim,ako ih nije jeo ujutru, ili nekim slicnim pahuljicama, ili nesto od nabrojanog .Ne dajem mu voce za veceru,osim banane.u danu za uzinu dobije nar ili bananau,jabuku,mufin,kreker. Ostalo doji kao beba,sto puta dnevno.




Lalali -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (24.3.2014 22:26:31)

Zenice dajte mi kakvu ideju sta za dorucak bebari od 1.5. Do sad sam joj davala zitarice sa vocem ali vise nece ih jede, ni voce ni zitarice. Voce eventualno hoce ako joj npr. ogulim jabuku ili narandzu. Pokusala sam sto fora ali jednostavno ne pali, samo trazi jaja i stalno ih jede. Puru ne voli, mlijecne proizvode isto tako i bas vise nemam ideje.[sm=smiley13.gif]




SREĆNA -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (25.3.2014 13:40:46)

Pokušaj neku finu tjesteninu, malo pavlake ili sira u to ubaciš.Griz sa nekim voćem.Kiflu, palačinke ne znam tako nešto.Dobro je kad hoće jaja.




Lalali -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (25.3.2014 13:55:06)

Od tjestenine jedino spagete dokaze u obzir a kad stavim pavlaku ili sir, jogurt, nece da okusi. Voce isto tako, narocito u kombinaciji sa grizom. Drago je meni sto hoce jaja ali ona bi svaki dan samo jaja jela




I love youu -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (21.4.2014 13:18:57)

Doslo je vrijeme da se i ovdje javimo, za 7 dana nam je rodjendan i trebali bi kao da pocnemo da jedemo nesto drugo, a sta je to pojma nemam [sm=smiley36.gif] Do sada imamo 3 glavna obroka i 2-3 uzine, jos dojimo ali pomalo, odvikavamo se, tesko nam ide, ali polako napredujemo. Kravlje mlijeko nece ni u ludilu pa nam je to problem. Griz sam joj na mlijeku pravila par puta, jedva je pojela.Jel se sad moze pomalo soliti, i sta je sa masnocom, do sad sam joj kuhala na maslinovom ulju.
I da zamalo da zaboravim napisat, jedemo zumanjce, a sta je sa bjelancem, kako se ono daje, je li isto kuhano ili ?




almondray -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (21.4.2014 20:24:22)


IZVORNA PORUKA: I love youu

Doslo je vrijeme da se i ovdje javimo, za 7 dana nam je rodjendan i trebali bi kao da pocnemo da jedemo nesto drugo, a sta je to pojma nemam [sm=smiley36.gif] Do sada imamo 3 glavna obroka i 2-3 uzine, jos dojimo ali pomalo, odvikavamo se, tesko nam ide, ali polako napredujemo. Kravlje mlijeko nece ni u ludilu pa nam je to problem. Griz sam joj na mlijeku pravila par puta, jedva je pojela.Jel se sad moze pomalo soliti, i sta je sa masnocom, do sad sam joj kuhala na maslinovom ulju.
I da zamalo da zaboravim napisat, jedemo zumanjce, a sta je sa bjelancem, kako se ono daje, je li isto kuhano ili ?

[sm=smiley36.gif]
Samo polako, možeš bjelanjak kuhani takođe dat, prvo mrvicu , drugi dan dvije i tako[sm=smiley36.gif].Posle slobodno jaje isprži na ulju , pokajmači i daj djetetu nek se najede[sm=smiley36.gif]




I love youu -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (21.4.2014 21:33:06)

Znaci i bjelanak ide mrvica po mrvicu. E cuj da isprzim jaje?Jel fakat? Isto kao i nama sto se przi [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Primjetila sam vec da polako odbija ove hapice tipa prosa, amaranta, ona bi stalno kajmaka sa hljebom [sm=smiley36.gif]




bebaa -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (21.4.2014 21:40:11)

haahahhhahaah odkad se ja ne javi ovdje....i moj bi živio na hljebu i kajmaku......[sm=smiley36.gif]
e sad moj jede sve......mislim ne jede ljuto ni jako začinjeno.....
prekjuče je jeo leću a juče geršlo.......i sve je to kuhano za nas i za njega......samo malo manje solim....večeras sam im spremila tarhanu nagusto za pilećim krilcima i stavila brokulu ...to mi je odma i večerao,pojede 2 kutlače kad je gladan naravno i sa malo hljeba...ja u sve dodajem hljeb,reko da ne ostane gladan....[sm=smiley36.gif]
a strašno voli puru,tjesteninu...jogurt mu je omiljenio piće...evo nas ko u spomenaru.......[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




almondray -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (22.4.2014 8:31:29)


IZVORNA PORUKA: I love youu

Znaci i bjelanak ide mrvica po mrvicu. E cuj da isprzim jaje?Jel fakat? Isto kao i nama sto se przi [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Primjetila sam vec da polako odbija ove hapice tipa prosa, amaranta, ona bi stalno kajmaka sa hljebom [sm=smiley36.gif]

Ma naravno[sm=smiley36.gif] .Ja svom dam i pitu, napravim posebno za njega kolutić bez bibera.Kontam tijesto jede i onako, krompir , meso, što da ne i u piti.
Onda , kuhanje npr. jedno vrijeme sam mu odvajala prije nego začinim, sad više ne, kuham normalno sa soli.Jedino što ja ne koristim ljute začine pa može jesti.
Sad sa 18mj. jede sve s nama osim industrijskih prerađevina.Probao je i to ako je vidio od nas, mislim neću mu otimat iz ruke salamu ako je već vidio kod nas i uzeo komadić.Izbjegavam to jesti pred njim i tako...




almondray -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (22.4.2014 8:35:34)


IZVORNA PORUKA: bebaa

haahahhhahaah odkad se ja ne javi ovdje....i moj bi živio na hljebu i kajmaku......[sm=smiley36.gif]
e sad moj jede sve......mislim ne jede ljuto ni jako začinjeno.....
prekjuče je jeo leću a juče geršlo.......i sve je to kuhano za nas i za njega......samo malo manje solim....večeras sam im spremila tarhanu nagusto za pilećim krilcima i stavila brokulu ...to mi je odma i večerao,pojede 2 kutlače kad je gladan naravno i sa malo hljeba...ja u sve dodajem hljeb,reko da ne ostane gladan....[sm=smiley36.gif]
a strašno voli puru,tjesteninu...jogurt mu je omiljenio piće...evo nas ko u spomenaru.......[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

I ja sam geršlo počela spremati zbog njega, nas troje smo se priključili sa zadovoljstvom i od tada je često na meniju[sm=smiley36.gif]
Leću ,onu mješavimu minestrone ,sam mu počela davati baš sa godinu dana.
Moj voli da jede kuhanje i dan danas , zbog njega i mi često tako jedemo hB[sm=smiley36.gif]




SREĆNA -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (22.4.2014 12:57:32)

Moji su krompirušu jeli sa deset mj.[sm=jezicek.gif].Yalomilo se tako, a kasnije sam im pravila bez bibera, krompiruša, kljukuša jogurt ma jedu ko majstori [sm=smiley36.gif].Ni mi ne jedemo industrijske prerađevine i nećemo sigurno jš do puberteta [sm=smiley36.gif].Pijemo kompot, sokove jok, ponekad čaj,vodu u neograničenim količlinama, jedemo svašta nešto , ali ništa nedozvoljeno.Trudićemo se i dalje tako.Leću ćemo probat ABD sad za vikend.Sa čime je pravite , ja je ne volim pa nemam ideje kako da je njima spremim.




I love youu -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (22.4.2014 12:57:35)

Jao gerslo ja ne volim pravit, nit ga znam pravit [sm=smiley36.gif], svekrva kad napravi posalje i ja pojedem[sm=smiley36.gif] Znaci mogla bi ona sad gerslo jesti?E moram se onda usavrsit u tome da ga kuham.
Almon, kakva ti je to mjesavina minestrone? Ma ona voli da jede kad mi jedemo, al njoj sve dajemo po koji komadic, ja ne pikam da je jela dok joj ne napravim hapicu i dok sve ne pojede [sm=smiley36.gif] Kakvu im tjesteninu dajete? Imaju nekakvi makaroni alnatura u dm-u?Il moze ko i nama?




I love youu -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (22.4.2014 12:59:48)

Srecna, hahah jel im tu krompirusu dajes u komadicima, il nesto miksas? Ova moja melja nesto po ustima, sto godina zvace jedan zalogajcic.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sljedeća stranica >   >>