RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


sprinter -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (13.3.2016 21:02:26)

JA POČELA RADITI U ČETVRTAK PA SAM ODLUČILA PRESTATI s dojenjem. i nije bilo problema. pripremala sam teren pomalo. svela samo na jutarnje dojenje i na kraju i njega ukinula. nije bilo problema niti me čupa za majicu. kupujem domaće kravlje i nije ni on htio napočetku,pa sam mu nalila u bočicu iz koje pije vodu,pa stavila neskvik i sad hoće.ujutro uz doručak čeifi flašicu. eto tako jekod nas.




sprinter -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (13.3.2016 21:04:21)

a što se tičeostale hrane,jede sve što jedemo i mi. kad vidi da jedemo dođe do stola,pruži rue i iz sveg glasa se dere: daaaaaaaaaj. nema veze ako je jeo pola sata prije. a zato P po starom.nju više i ne nudim da jede. kad traži dam joj i to je to.




vedada -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (14.3.2016 8:45:15)

Zprunter pijem po danu. Trazil? Moj cupa me za majicu. A ne voli ništa od hrane, sam bi dojio. Ne znam kako ga naučit na flasicu i da jede. Slomi me i noću. Možda sta A apetit kupit?




sprinter -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (14.3.2016 9:50:57)

nije ni ppo danu nešto posebno dojio. mije imao vremena. ostalo bilo samo predvečer i ujutro i onda smo i to ukinuli. ujutro pije mlijeko iz flašice a navečer mu keksa u zdjelicu smrvim i dajem na kašiku.
probaj mu nešto za apetit. sad je napunio godinu pa smije. ma ja sam s P na mukama s jelom pa znam kako je to.




bejbibi -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (14.3.2016 10:22:05)

Sprinter ,ti pocela raditi ...sretno:) ..ko cuva djecu?

Vedada ako zelis prestati sa dojenjem onda prvo ukini danju jedno dvije sedmice mu nemoj davati ,odvrati paznju necim pa kad izgladni jest ce ti sve .tek onda nocnu ukini..stavi bibera,il talog kafe da mu se zgadi....
Iako sam ja do 2 g dojenja [sm=smiley36.gif] al tako sam radila sa M kad sam pretajala




vedada -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (14.3.2016 10:39:56)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Sprinter ,ti pocela raditi ...sretno:) ..ko cuva djecu?

Vedada ako zelis prestati sa dojenjem onda prvo ukini danju jedno dvije sedmice mu nemoj davati ,odvrati paznju necim pa kad izgladni jest ce ti sve .tek onda nocnu ukini..stavi bibera,il talog kafe da mu se zgadi....
Iako sam ja do 2 g dojenja [sm=smiley36.gif] al tako sam radila sa M kad sam pretajala

Ma ne jede, a doji po 100 puta ko beba, traži sam, mazala sam, al opet opet malo po malo doji.A smanjit ću po dani sam da ozdravi.




bejbibi -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (14.3.2016 10:45:37)

Vedada on to sad tako jer je bolestan dusa draga ..nemoj mu sad ukidati ,nek ozdravi al moray ces tako raditi kad odluvis prestati jer nema druge ..il da ti bolje jede moras smanjiti dojenje po danu ..
Moja cura isto sad bolesna i samo doji non stop al cim ozdravi aBd morat cu malo to regulisati i smanjoti da bi jela bolje




sprinter -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (14.3.2016 12:51:09)

nemoj mu sad ukidati jer je bolestan. pomalo smanjuj i zbog njega i zbog sebe da ti se ne upale dojke. a ne vjerujem da zbog toga slabo jede. kad je neko mrljav-mrljav je. P je uvijek slabo jela i sad je takva. tu nema pomoći. dok sami ne skontaju i pođu jesti.
jedino možeš ukinuti sve što remeti apetit-sokove ,slatkiše i grickalice ako ih daješ.




sprinter -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (14.3.2016 12:53:18)

Bejbi počela sam raditi. evo upravo se spremam na posao. druga smjena vječno pa mi teta čuva djecu jer vrtići uglavnom do 5 rade, a ja do pola 7. hajd kontat ću iduću šk.godinu da mi raspored naštimaju da radim do 5. eto odoh.javi za kontrolu štaje bilo.




anitaa -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (14.3.2016 13:17:50)

Ja uranila s ovom temom, haha..Sprinter kako je bilo vratiti se na posao, ja se nadam da će mi drugi put biti lakše, mislim i to odvajanje i usklađivanje i sve u paketu, super da si našla ženu, da se bar ne moraš s tim zezati...pozz.




sprinter -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (14.3.2016 13:27:11)

ma kao da nisam ni pauzirala godinu i pol s poslom. a bilo mi je već i dosadilo kod kuće. a ova teta mi je čuvala i P prije pa je opet pristala.nekad ona dođe kući ,a kad imam auto odvezem ih kod nje....
dobro je ,usklađujemo se....




Lady26 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (16.3.2016 11:43:01)

Drage moje, na koji nacin ste i kada uvele kravlje mlijeko, tetrapak?
[sm=smiley1.gif]




irenaSA -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (16.3.2016 11:54:36)

Gdje ste vi[sm=smiley31.gif]
Kako curice...
Ja sam S dala kravlje mlijeko sa dvije i po godine možda i kasnije i to odmah punomasno na flašicu...doduše nije ga prihvatala bez nekog dodatka tipa kraša i co...aptamil je pila do tada...
D još uvijek doji i njemu planiram dati tek od dvije godine isto na flašicu ako bude htio, probati prvo čisto, pa ćemo vidjeti... jer i sada koristi više šolju i čašu[sm=smiley1.gif]...mada nekada u hrani i pojede mlijeko ...tipa griz..puding i sl. Ako ne uspijemo dojiti dat ću mu aptamil 3...




sprinter -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (16.3.2016 12:18:39)

ja sam svome ,a i starijoj sams godinu uvela kravlje. dotad su dojili. nabavljam domače i piju njega,mada sam i tetrapak davala. a i prije godine sam im stavljala kravlje,recimo u kajganu i jela koja se inače prave s mlijekm.




Lady26 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (16.3.2016 13:31:21)

Hej, tu smo gdje smo [sm=smiley36.gif], ne da E disati [sm=smiley36.gif]
Treba mi da joj uvedem i mlijeko i jaje ( jos nismo [sm=smiley3.gif])
Jos malo i na posao aBd pa da mami nekako olaksam, da ima vise izbora za dorucak...
A i da pokusamo ma flasicu, makar 1 dok ja ne dodjem, doji jos uvijek...
Ili da probam AD? [sm=zmeden.gif]
Nije E odusevljena mnogim jelima [sm=smiley13.gif]
Sta doruckujete, pisite [sm=smiley36.gif]




vedada -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (16.3.2016 16:16:51)

Ja dajem domaće kravlje, al ne voli ga.
Doručak ako uopšte jede pura, žitarice, slabo sta. Ručak su pa, grah.




Agra -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (11.1.2017 20:07:16)

to je dobro..tako slicno i ja..ali samo trazi pizzu kud mu pokaza :D




ziel -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (15.1.2017 7:33:06)

Mi imamo 14 mj.
Jede ono sto i mi, osim npr mesa, cevapa jer bojim se da mu nece zastati u grlu. Ostalo sve havlja.[sm=smiley36.gif] Posebno voli jaje i grah i palentu. Nju nikad ne odbija. A inace bez crtanih nece jesti, mrsko mu. Pa tako ga malo zbunimo i u neznanju pojede dosta.

Pravila saam ja 2x pljeskavice i to je fino jeo. Domace mljeveno meso, dodala jaje, zacine i krusne mrvice. Bas mu se svidjelo. Pa eto vam ideje.[sm=smiley1.gif]




mina3 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (23.8.2017 21:35:44)

Voljela bi malo podici temu...mojoj maloj je 13mjeseci prestala sam s dojenjem prije mjesec,dohranu sam pomalo pocela od 4tog mjeseca davat...alii ta mala slabo sta da jede...jaje,pizza,sataras,tjestenina mozda jos par stvari ostaloo nista meso nema sanse nudim je sta god jedemo al najgora stvar sto nece ni da proba..bas muku mucim...ako ima neko kakav savjet bila bi mu zahvalna




bejbibi -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (25.4.2018 7:17:39)

Mi spadamo u ovu grupu .
Bebac 13mj
Jede sada sve ..uglavnom blendano .ako izblendam onda ne smije nikakvih komadica biti ,a opet jede i sam ,gricka. Bas je cudan .
Sad je pomjerio spavanje ,tj.jednom dnevno spava ovih dana ( mada bi on mogao i 2x al onda jedva zaspe ) pa tako dajem jest... dorucak me malo muci,sta bi dala..
Popije ujutru flasicu 200ml , pa dorucak , pa spavanje,pa rucak i onda nece veceru jer popije flasicu a ide soavati do 20h.
I gricka izmedju nesto..prijw mi je bolje jeo [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 80 81 [82]