RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


SREĆNA -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (22.4.2014 13:01:03)

ILY minestrone ti je onaj mix povrća zaleđeni, sad jel Jami ili ledo ili koji već ima unutra čini mi se mrkva, grašak ne znam šta još ne sjećam se.Tjesteninu kad probate bjelance onda možeš onu koju i odrasli jedu.Mi smo do bjelanceta uzimali nu bez jaja, imaju makaronice, zvjezdice, slova ima svašta.




SREĆNA -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (22.4.2014 13:02:58)


IZVORNA PORUKA: I love youu

Srecna, hahah jel im tu krompirusu dajes u komadicima, il nesto miksas? Ova moja melja nesto po ustima, sto godina zvace jedan zalogajcic.



Ma kakvo miksanje komadići i zaljevaju jogurtom.Dave se[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




I love youu -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (22.4.2014 13:04:04)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] jao duse su cuj zvacu [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
I sta samo skuham tu mjesavinu i to smije jesti? [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Evo me sad ko kad je imala 5mj kad smo pocinjali sa hranom cvrstom.




SREĆNA -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (22.4.2014 13:10:49)

Žvaću majke mi.Pa sad nam je 14 mj.žvaću već odavno.
Napraviš čorbicu od tog mixa dodaš krompirić, malo luka, malo prosa , riže, geršla, amarnta šta god , s tim da naravno sve se to kuha duže od tog povrća, njemu treba 5-6 minuta, pa pred kraj ubaciš povrće ono zaleđeno, a ono što ćeš svježe ubacit ubaciš i prije, svega pomiješaš , naravno nećeš čitavu kesu istresti.Izgnječiš kad se skuha i znaš dalje [sm=smiley36.gif]




I love youu -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (22.4.2014 13:56:34)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] e sutra nam je to ruckic, bas cu da vidim hoce li htjeti jesti. Danas nam je tjestenina. Ma zvace i ona al gnjavi joj strasno, trebat ce nam vise od sad vremena dok pojede sta.




almondray -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (25.4.2014 7:13:27)


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

ILY minestrone ti je onaj mix povrća zaleđeni, sad jel Jami ili ledo ili koji već ima unutra čini mi se mrkva, grašak ne znam šta još ne sjećam se.Tjesteninu kad probate bjelance onda možeš onu koju i odrasli jedu.Mi smo do bjelanceta uzimali nu bez jaja, imaju makaronice, zvjezdice, slova ima svašta.

[sm=smiley36.gif] ja mislim na jedno a pišem drugo.
Riječ je bila o leći[sm=smiley36.gif] i htjela sam reći da često kuham mix leće koji se zove fantazija a ne minestrone[sm=smiley36.gif]
Mada kuham i minestrone,ILY možeš i grah uskoro[sm=smiley36.gif] daj curi nek se najede[sm=smiley36.gif]




I love youu -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (30.4.2014 12:59:19)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Kupila sam minestrone, al joj ne dadoh jos. Ne znam ni sto. Juce se graska napucala, a danas cemo nesto sa rizom iskombinovati.Jede ona kad hoce, a kad nece nema sanse da bilo sta stavi u usta.




ajla86 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (30.4.2014 22:43:05)

i moja je takva...kad hoce hoce...kad nece nece da dubis na glavi.
ja neznam sta bi sa onakog djeteta pa ta je jela sve redom...odjednom nece ovo..nece ono...pripisujem zubicima pa mi bude zao sto nejede,,,
izbirljiva je jako...




Just smile -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (5.6.2014 9:02:43)

Da se i mi prebacimo ovdje. :) Curetak je prošle sedmice napunila godinu. Što se tiče hrane mislim da jede manje nego što bi trebala, i skoro stalno se ganjamo. Kako izgleda vaš dnevni meni? Kod nas je ovako: neka voćka ujutru, pa doručak (palenta s jogurtom ili hljeb sa sirom, ili jaje), užina plazma ili neka voćka. ručak-povrće s mesom, Eh onda nastupa šou. :) kada dođem s posla ide dojenje (oko 16:30) i po meni bi trebala imati još dva neka čvrsta a super je ako uspije i frtalj jednog. Jučer je naprimjer pojela 5,6 kašikica od ručka (teletina s buranijom i krompirom), u šetnji plazmu i frtalj banane. Kad smo došli kući nije ništa htjela i naravno opet je bila sika i spavanac (oko 21:00). i po noći x puta sika ali je dojila možda samo jednom ovo više je neka utjeha..




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (17.6.2014 20:31:56)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Almuccia -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (15.10.2014 20:32:16)

Da se i mi prijavimo ovdje. Mozda i tema bude aktivnija. Tek smo napunili godinicu. Mi jos nismo probali bjelance ali budemo ovih dana. Inace voli sve da jede osim tikvice pa nemam problema. [sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (15.10.2014 20:39:49)

Nama je 15 mj.
Cura jede sve uglavnom, nesto vise voli, nesto manje, ali kada je gladna sve ide :)
Nemamo problema sa jelom, jedino kada treba zubic probiti baci se na voce i mlijeko, cim probije ide sve ko halva[sm=smiley36.gif]
S obzirom da je nama rucak kasno. I dalje joj kuham njen ruckic ali se ona privali i na nas malo kasnije. Tako da sam nase ruckove njoj prilagodila sa zacinima pa obavezno nama dosoljovamao [sm=smiley36.gif]
Regularno ima 3 obroka i male uzinice. Mlijeko.




milocamia -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (25.10.2014 17:03:01)

Ni mi još nismo probali bjelanjak, pa ako neka mama ima prijedlog kako da ga probamo, neka nam javi. Žumanjak smo probali (tvrdo kuhan) kao zamjena mesu, povremeno- Kuhamo zasebne obroke, tako da uglavnom jedemo jako puno voća i povrća, a još nismo probali hranu za odrasle, imaće čitav život ako Bog da i neće okasniti. Do prve godine nismo nikako solili hranu, a sad po malo, vrlo malo posolimo, šećer ne koristimo jer je voće koje jedemo uglavnom dovoljno slatko, od prije dva dana smo uveli i po malu kašikicu meda, tako da za sada sve ide svojim tokom.




mimi_2in1 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (25.10.2014 18:49:40)

Milocamia ja sam svojoj bjelance probala tako da sam joj napravila kao kajganu. Malo rijedju, sa mlijekom pavlakom mladim sirom i cijel jaje. Dala joj to da jede, par zalogaja i cekala. Kako nije bilo reakcije od sad normalno jede. Mislim da je neka od zenica pisala da mozea ooceti uvoditi kao i zumace sto ide, kuhano, pa prvo jedna osmina, pa jedna cetvrtina itd...al eto ja sam vako, imali smo skoro godinu kad je probala.
Mi dakle imamo 12 mjeseci i nesto dana, klopamo manje vise sve. Problem j poceti, tj dati prvi zalgaj i za svaki obrok je problem. Nakon toga jede oke. Nekad joj dodje pa moram budalesati da bi jela..al hajd sve je to u opisu posla.

Dorucak obicno budu jaja, oko 11 imamo novi obrok, namazemo putera, ili joj napravim mladi sir i pavlaku, ili palenta..itd neato tako. Onda oko 13 klopa miks voca sa keksom jogurtom, ili sa zitaricama. Oko 15 i 30 ima svoj rucak, to je ono sto nama pravim za rucak koji je oko 17. Sve pravim skoro neslano, bez vegete. Od zacina de persun i kurkuma, jer procitah da ona moze.

To oko 17 obicno nece da jede, sa nama, il uzme malo supice itd.

I imamo veceru, to je cokolino, zitarice, hip za laku noc itd.

Mozda se cini puno, al pna ne pojede nikad mnogo. Neki dan je vagam i ima 10,1 kg..po mojoj vagi...mogla sam se zaklet da je imala 10,8 na vaganju prije tog. Al moguce da je izgubila kako je progodala. Jer se ne smiruje od tad [sm=smiley1.gif]




Mrvica_83 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (25.12.2014 10:23:34)

Jutric mame :-) Uspavana tema a ima nas dosta 12mjeseci +
Kod nas Dorucak : pola banane , komadic jabuke , dvije kasike zobenih pahuljica ,poppies proso i dvije kasike cvrstog jogurta ( slikala nisam :-( maca sve pojela
Rucak : Zumance ( danas cijelo ) + komadic President mladog sira i kuhana tikva sa kukuruznim makaronicama + malo ulja od repice
Vecera : Palenta u kalupu sa sljivama i visnjom
Izmedju voda , dojenje kad mama dodje kuci [sm=smiley1.gif]




Thana85 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (5.1.2015 18:54:26)

Evo i nas na veci nivo :-)) imamo 13 mj,jedemo sve, osim kravljeg mlijeka jer jos dojim [sm=smiley1.gif]

Jučer
dorucak:pirove pahuljice,malina,borovnica,kasika meda i kasikica lanenih sjemenki
rucak: grah (bez zaprske)
vecera: zobene lakotopljive pahuljice i vocni jogurt to zajedno pomjiesam

Danas
dorucak:crni domaci kruh i abc sir
rucak:gulas u paradajz sosu sa puno mrkve i krompir dinstan na crvenom luku
veceera ce biti: prokuhana suha marelica koju cu izblendati i skuhati griz





Mrvica_83 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (5.1.2015 21:50:20)

Ola mamite :-)
Dorucak : grcki jogurt sa dodatkom banane , avokada , jedne galete od pira
Rucak : Corbica / luk , paradajz ,grasak , patlidjan / + malo temeljca od telece koljenice i nekoliko skoljkica tjestenine + ulje od repice + nekoliko zrna morske soli
Vecera : palenta uz dodatak pavlake
Izmedju : Voda , dojenje




grozđe -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (6.1.2015 8:31:26)

Jutro drage moje...

evo jutros malo jabuke... ma vise je izbacio nego pojeo...

sacu mu kajganu od jednog jajeta i hljeb....

kasnije malo banane i monte obozava....




mimi_2in1 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (6.1.2015 8:45:20)

jutro,

evo da malo dignemo temu [sm=smiley1.gif]

jest da nisam sa njom po cijeli dan ali jos kontrolisem sta jede[sm=smiley36.gif]

ustaje kasika meda pa dorucak ce biti cimbur (jaje na puteru pavlaci i mlijeku) sa hljebom, kroz malo vremena voce izblendano + dodatak zitarica ili keksa (mandarina i banana i jabuka danas)

ide pajat i u snu popije hapu, nakon sto ustane ide domaca supica sa mrkvom karfilom i komadicima teletine, od tjestanine unutra tarhana.

oko pola 3 ce mazati nesto, domaci dzem ili puter, ili zdneku isl

rucak sa nama oko 17, fasirane pljeske + grasak + krompirici

vecera ..to jos nisam skontala.


juce je probala uz rucak i kiseli kupus..navrla hoce i gotovo. i dadnem joj. odusevljena je [sm=smiley36.gif] hajd reko dobro..




grozđe -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (6.1.2015 8:49:59)

ja pojela jaje, nije htio [sm=smiley13.gif]

mimi i on voli dosta toga, krastavice npr..... ali slabo hoce da jede.... nama je grasak rucku al daj Boze da jede....




mimi_2in1 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (6.1.2015 9:01:36)

grozdje sve znam, moja A ima dana fino jede a ima opet danaa a ne mozes zalogaj u nju strpat..obicno tad hoce samo voca pomalo [sm=smiley13.gif]

recimo prosle sedmice par dana je bas slabo jela, doslovno je zivjela na mandarinama i hljebu[sm=smiley19.gif] punu serpicu prosa sa suhim sljivama sam bacila, ni pogledat ga nije htjela...rucku sta god je bilo islo je a-a.. eventualno supice uzme onako bez hljeba.

mi eto imamo 15 mjeseci i jedva smo prebacili preko 11 kg...a sta cemo ...

p.s sto se graska tice ja joj povadim na onaj tanjir od stolice i ona to ganja prsticima i jede[sm=smiley36.gif] pa pojede nesta nesta padne..sta se moze.




Mrvica_83 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (6.1.2015 9:40:47)

Ola mamite [sm=smiley1.gif]Drago mi je da je tema aktivna ;-) I cura jede kako joj nadodje - zao mi je kad se potrudim a ona pljuje i nece da jede . Ipak cak ni sada kad je ovako mala ne nudim alternativu . Jednostavno prekinem obrok i ponovo ponudim kasnije . Dobro se sjecam kad je bila sestra MM u posjeti pa maleni nece da ruca a nana ( svekrva ) kaze sad ce tebi dati nana medeno srce [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Zaova ( jel se tako kaze ) poludila a ja nisam nista shvatala jer nisam jos imala dijete . Sad znam . Elem meni vam javim kasnije dok iskomuniciram sa nani[sm=smiley36.gif]




Thana85 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (6.1.2015 18:04:19)

Danas smo ruckali:

dorucak: proso,banana,jabuka,chia sjemenke,kasika meda
rucak: integralni makaroni, teletina (iskomadam mu zalogajcice i pred njega,sve pojede rucicama sam)
vecera:bademovo mlijeko sa zobenim pah.

Za medjuobrok grozdje bijelo gricka i koji stapic [sm=smiley1.gif]

Naravno i moj djecak ima dana kad nece da rucka,al tad nam je sika br 1. To je najcesce kad zubici idu,al ne treba gubiti rutinu ,nuditi stalno,pa kasikicu kad pojede dobro.




grozđe -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (7.1.2015 8:27:18)

Jutro

R jutros na taste dvije male mandarinice, ja presretna [sm=bravo.gif].....

jucer mi je jeo fino grasak za rucak, a navecer mama napravila kljukusu ( mladi sir, pavlaka, krompir, jaja, ulje, biber, vegeta, prasak za pecivo, crveni luk ) , ma momak smazao komad veci....

kasnije mu opet podgrijem kljukuse...

uglavnom cesto mu dajem da jede, pa boba boba....




Mrvica_83 -> RE: Ishrana beba od 12 do 18 m... (8.1.2015 11:20:41)

Jutric mamite ;-) Nas danasnji meni :
Dorucak : Pire od kuhane jabuke + banana + amarant . Jabuke su divne , slatke pa sam kratko prokuhala i u toj vodi skuhala amarant .
Rucak : Puretina + pire od graska
Vecera : Kod nas vecera kako kad - nekad jede a nekad ne pa cesto ne kuham unaprijed nego vidim kako reagira
Prijatno mamice i bebci :-)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sljedeća stranica >   >>