RE: Privatni vrtici u SA (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


UPPUKS -> RE: Privatni vrtici u SA (11.12.2014 17:49:09)

Poštovana
Stranica www.vrtic.ba se ažurira po potrebi
Ovo nije udruženje vrtića nego udruženje predškolskih ustanova (ustanove imaju više od jednog vrtića)
Vrlo skoro će biti objavljen spisak "čuvališta djece" koja nemaju odobrenje nadležnog ministarstva.




UPPUKS -> RE: Privatni vrtici u SA (11.12.2014 17:52:49)


IZVORNA PORUKA: salmana


IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Poštovani

Obzirom da je bilo polemisanja i iznosenja krivih navoda oko izdavanja fiskalnih racuna od strane registrovanih vrtica dajemo pojasnjenje:
Predskolske ustanove su oslobodjene obracunavanja i placanja PDV-a na svoje usluge sukladno članu 24 stav 1 tacka 4. Zakona o PDV-u (Sl.glasnik BiH 09/05), te su u skladu sa clanom 5 stav 1 alineja o) Zakona o fiskalnim sistemima (Sl.novine FBiH br. 81/09) izuzete od fiskalizacije tj. postavljanja i evidentiranja prometa preko fiskalnih uredjaja.
Neregistrovani tkz. vrtici koji rade na crno tj. oni koji nemaju odobrenje za rad od nadleznog Ministarstva za obrazovanje (sva druga odobrenja od opcina i sl. nisu valjana za rad kao vrtic), igraonice i slicna okupljališta djece su obavezni svojim korisnicima izdavati fiskalne racune.


Jao nebuloze! Pa kako I po kojem osnovu su NEREGISTROVANI nelegalni "vrtici" OBAVEZNI izdavati fiskalne racune ?????!!!

Ovo gore kao da je dijete napisalo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

diletanti!


Naravno da mogu i moraju izdavati, jer su registrovali obrt koji predstavljaju kao "vrtić" i time zavaravaju svoje korisnike, a vjerovatno ste i vi takav jedan obrtnik




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (12.12.2014 9:29:08)

IZVORNA PORUKA: UPPUKS


IZVORNA PORUKA: salmana


IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Poštovani

Obzirom da je bilo polemisanja i iznosenja krivih navoda oko izdavanja fiskalnih racuna od strane registrovanih vrtica dajemo pojasnjenje:
Predskolske ustanove su oslobodjene obracunavanja i placanja PDV-a na svoje usluge sukladno članu 24 stav 1 tacka 4. Zakona o PDV-u (Sl.glasnik BiH 09/05), te su u skladu sa clanom 5 stav 1 alineja o) Zakona o fiskalnim sistemima (Sl.novine FBiH br. 81/09) izuzete od fiskalizacije tj. postavljanja i evidentiranja prometa preko fiskalnih uredjaja.
Neregistrovani tkz. vrtici koji rade na crno tj. oni koji nemaju odobrenje za rad od nadleznog Ministarstva za obrazovanje (sva druga odobrenja od opcina i sl. nisu valjana za rad kao vrtic), igraonice i slicna okupljališta djece su obavezni svojim korisnicima izdavati fiskalne racune.


Jao nebuloze! Pa kako I po kojem osnovu su NEREGISTROVANI nelegalni "vrtici" OBAVEZNI izdavati fiskalne racune ?????!!!

Ovo gore kao da je dijete napisalo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

diletanti!


Naravno da mogu i moraju izdavati, jer su registrovali obrt koji predstavljaju kao "vrtić" i time zavaravaju svoje korisnike, a vjerovatno ste i vi takav jedan obrtnik



Citate li Vi uopste sta piset_e???

S takvom dozom neozbiljnosti nigdje necete stici I nije poenta vaseg udruzenja da se ovdje svadja sa roditeljima koje zaBoga treba privuci u svoje "odobrene I kontrolisane" objekte I ustanove!

Ili jeste? [sm=hudicek1.gif]




UPPUKS -> RE: Privatni vrtici u SA (12.12.2014 20:44:43)

Jedan od naših prioriteta i ciljeva radu je omogućavanje predškolskoj djeci igru i odrastanje u adekvatnim institucijama sa stručnim licima koja znaku implementirati pravilu edukaciju i kognitivi razvoj. To jedino djeca predškolci mogu dobiti u ustanovama koje su pod nadzorom i koje svoje ativnosti izvode u skladu sa programima rada nadležnih obrazovnih institucija.
Što se tiče osnivanja vrtića (ustanove), nije uopće problem osnovati ustanovu, naravno morate uložiti određeni kapital cca 100.000 KM ali to nije kraj, očekuju vas kontinuirani mjesečni izdaci tipa (plaće, doprinosi i porezi za stučni kadar i pomoćno osoblje, mjesečne analize hrane, opreme, prostora, igračaka, mjesečne i svakodnevne dezeinfekcije prostora, deratizacije, dezinsekcije, godišnji seminari stručnog kadra i pomoćnog osoblja... sve to itekako košta, ništa od toga nemaju niti rade tkz. vrtići koji rade na divljaka - crno bez odobrenja nadležnog ministarstva, nisu ludi, ovako ostvaruju extra profite.
Najtragičnije u svemu je da dezvuišu svoje korisnike kojekakvim potvrdama, rješenjima i sl. ali ovdje u cilju sigurnosti djece skrećemo pažnju roditeljima da prilikom upisa djeteta u bolo koji objekat bio on legalan ili ne traže na uvid RJEŠENJE MINISTARSTVA ZA OBRTAZOVANJE, NAUKU I MLADE KANTONA SARAJEVO.




Hanady RR -> RE: Privatni vrtici u SA (12.12.2014 20:58:09)


IZVORNA PORUKA: UPPUKS


IZVORNA PORUKA: salmana


IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Poštovani

Obzirom da je bilo polemisanja i iznosenja krivih navoda oko izdavanja fiskalnih racuna od strane registrovanih vrtica dajemo pojasnjenje:
Predskolske ustanove su oslobodjene obracunavanja i placanja PDV-a na svoje usluge sukladno članu 24 stav 1 tacka 4. Zakona o PDV-u (Sl.glasnik BiH 09/05), te su u skladu sa clanom 5 stav 1 alineja o) Zakona o fiskalnim sistemima (Sl.novine FBiH br. 81/09) izuzete od fiskalizacije tj. postavljanja i evidentiranja prometa preko fiskalnih uredjaja.
Neregistrovani tkz. vrtici koji rade na crno tj. oni koji nemaju odobrenje za rad od nadleznog Ministarstva za obrazovanje (sva druga odobrenja od opcina i sl. nisu valjana za rad kao vrtic), igraonice i slicna okupljališta djece su obavezni svojim korisnicima izdavati fiskalne racune.


Jao nebuloze! Pa kako I po kojem osnovu su NEREGISTROVANI nelegalni "vrtici" OBAVEZNI izdavati fiskalne racune ?????!!!

Ovo gore kao da je dijete napisalo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

diletanti!


Naravno da mogu i moraju izdavati, jer su registrovali obrt koji predstavljaju kao "vrtić" i time zavaravaju svoje korisnike, a vjerovatno ste i vi takav jedan obrtnik


Po kom osnovu vrijeđate članstvo ovoga foruma???
Tom da niste u stanju objasniti tako lako objašnjivo...
Recite rodteljima da svaka igraonica nije vrtić, da su regitrirani kao igraonice i da kao takvi mogu i moraju izdavati fiksalni račun. A uslugu čuvanja djece može naplatiti samo vrtić regitrirani. U slučajevima gdje nedobiju račun fiskalni znači da je to nije vrtić nego je samozvani vrtić a regitrirani su kod nadležnoga kantonalnoga ministartva kao igraonica.Igraonica je registrirani obrt i kao takvi dužni su izdati račun.
Nema nikakve potrebe da nekoga vrijeđate a još manje potrebe da ubjeđujete roditelje da njihovu djecu volite i čuvate i pazite više od njih.




Leena -> RE: Privatni vrtici u SA (13.12.2014 17:47:33)


IZVORNA PORUKA: salmana


IZVORNA PORUKA: Sarajevo23

A sta je sa onim 20-30djece koje treba da pazi (ne nina, čuva, posvecuje paznju, vec samo pazi) jedna teta, eventualno dvije..?


Tako je I u privatnom u kojem smo bili, identican raspored dolazenja djece, I imas perios ujutro a I popodne kad je jedna uciteljica s djecom a van sobe je jer prima djecu koja dolaze (ujutro) ili predaje djecu koja odlaze (popodne).

Tad se desavaju famozne situacije tipa "nemam pojma otkud mu modrica" [sm=hudicek1.gif]

Pod istom postavkom (20+ djece) I 2 uciteljice u smjenama (preklapaju se kratko oko rucka I spavanja) u JU nismo dozivjeli da uciteljica kaze da ne zna kako se nesto desilo.


Ovo su grozne situacije, ali se desavaju i u privatnim i u drzavnim vrticima... Licno znam oba slucaja, djeca mojih prijateljica... U prvatnom vrticu ujed, u drzavnom vrticu ujed i poderana majica (OD UJEDA!), a tvrdi uciteljica da dijete nije plakalo pa nije skontala - da pojasnim zubima je rastrgana majica, a ispod je ujed- ja bih plakala, a ne djecak od 3 godine! Ovo se rjesava sa nadleznim starateljima i upravom... Ne znam kako drugacije.




mama2009 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.12.2014 19:22:34)

ja sam cula kao i leena za ovaj primjer ujeda u drzavnom vrticu koji se deio vise puta....iskreno i mami tog djeteta sam rekla da bi ja drugacihe postupil. To su djeca i bit ce, ujedanja, grebanja, udaranja i sl, al meni je neoprostivo da teta to nije primjetila.
Ja sam i dalje misljenja da je drzavni vrtic u pravom smislu te rijeci ustanova. Iskreno nedavno sam se vidjela sa poznanicom iz studentskih dana, ona radi kao teta u ustanovi koja je registrovana kao vrtic i ona je za mene teta, a osobe kohe rade u JU Djeca Sarajeva su odgajatelji




Leena -> RE: Privatni vrtici u SA (13.12.2014 22:17:23)


IZVORNA PORUKA: mama2009

ja sam cula kao i leena za ovaj primjer ujeda u drzavnom vrticu koji se deio vise puta....iskreno i mami tog djeteta sam rekla da bi ja drugacihe postupil. To su djeca i bit ce, ujedanja, grebanja, udaranja i sl, al meni je neoprostivo da teta to nije primjetila.
Ja sam i dalje misljenja da je drzavni vrtic u pravom smislu te rijeci ustanova. Iskreno nedavno sam se vidjela sa poznanicom iz studentskih dana, ona radi kao teta u ustanovi koja je registrovana kao vrtic i ona je za mene teta, a osobe kohe rade u JU Djeca Sarajeva su odgajatelji


a sta ja znam, i to je diskutabilno... Trebalo bi da su i u privatnim vrticima zaposleni, ipak, obrazovani za taj posao i u pravom smisli rijeci odgajatelji... U nasem, koliko sam informisana, i jesu... tete bi trebale biti samo zene koje zaposlis da ti kuci cuvaju dijete.

a za ovaj slucaj, ne znam kako bih postupila, hvala Bogu, nemam takvo iskustvo...




UPPUKS -> RE: Privatni vrtici u SA (13.12.2014 22:39:06)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: UPPUKS


IZVORNA PORUKA: salmana


IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Poštovani

Obzirom da je bilo polemisanja i iznosenja krivih navoda oko izdavanja fiskalnih racuna od strane registrovanih vrtica dajemo pojasnjenje:
Predskolske ustanove su oslobodjene obracunavanja i placanja PDV-a na svoje usluge sukladno članu 24 stav 1 tacka 4. Zakona o PDV-u (Sl.glasnik BiH 09/05), te su u skladu sa clanom 5 stav 1 alineja o) Zakona o fiskalnim sistemima (Sl.novine FBiH br. 81/09) izuzete od fiskalizacije tj. postavljanja i evidentiranja prometa preko fiskalnih uredjaja.
Neregistrovani tkz. vrtici koji rade na crno tj. oni koji nemaju odobrenje za rad od nadleznog Ministarstva za obrazovanje (sva druga odobrenja od opcina i sl. nisu valjana za rad kao vrtic), igraonice i slicna okupljališta djece su obavezni svojim korisnicima izdavati fiskalne racune.


Jao nebuloze! Pa kako I po kojem osnovu su NEREGISTROVANI nelegalni "vrtici" OBAVEZNI izdavati fiskalne racune ?????!!!

Ovo gore kao da je dijete napisalo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

diletanti!


Naravno da mogu i moraju izdavati, jer su registrovali obrt koji predstavljaju kao "vrtić" i time zavaravaju svoje korisnike, a vjerovatno ste i vi takav jedan obrtnik


Po kom osnovu vrijeđate članstvo ovoga foruma???
Tom da niste u stanju objasniti tako lako objašnjivo...
Recite rodteljima da svaka igraonica nije vrtić, da su regitrirani kao igraonice i da kao takvi mogu i moraju izdavati fiksalni račun. A uslugu čuvanja djece može naplatiti samo vrtić regitrirani. U slučajevima gdje nedobiju račun fiskalni znači da je to nije vrtić nego je samozvani vrtić a regitrirani su kod nadležnoga kantonalnoga ministartva kao igraonica.Igraonica je registrirani obrt i kao takvi dužni su izdati račun.
Nema nikakve potrebe da nekoga vrijeđate a još manje potrebe da ubjeđujete roditelje da njihovu djecu volite i čuvate i pazite više od njih.


Interesantno, kako se lako palite [sm=smiley1.gif], niti nam je cilj niti namjera to što ovdje pišete. Samo smo razjasnili neke stvari, ostalo je na roditeljima djece. U svakom slucaju Vi ako administrator bi trebali pripaziti na oglašavanje i zalaganje za nelegalna okupljališta djece da vas glava ne zaboli.




Medić* -> RE: Privatni vrtici u SA (13.12.2014 22:41:18)


IZVORNA PORUKA: Leena


IZVORNA PORUKA: mama2009

ja sam cula kao i leena za ovaj primjer ujeda u drzavnom vrticu koji se deio vise puta....iskreno i mami tog djeteta sam rekla da bi ja drugacihe postupil. To su djeca i bit ce, ujedanja, grebanja, udaranja i sl, al meni je neoprostivo da teta to nije primjetila.
Ja sam i dalje misljenja da je drzavni vrtic u pravom smislu te rijeci ustanova. Iskreno nedavno sam se vidjela sa poznanicom iz studentskih dana, ona radi kao teta u ustanovi koja je registrovana kao vrtic i ona je za mene teta, a osobe kohe rade u JU Djeca Sarajeva su odgajatelji


a sta ja znam, i to je diskutabilno... U nasem, koliko sam informisana, i jesu... tete bi trebale biti samo zene koje zaposlis da ti kuci cuvaju dijete.

a za ovaj slucaj, ne znam kako bih postupila, hvala Bogu, nemam takvo iskustvo...


I jesu bar u ovim koje ja znam.




Hanady RR -> RE: Privatni vrtici u SA (13.12.2014 22:47:01)


IZVORNA PORUKA: UPPUKS


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: UPPUKS


IZVORNA PORUKA: salmana


IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Poštovani

Obzirom da je bilo polemisanja i iznosenja krivih navoda oko izdavanja fiskalnih racuna od strane registrovanih vrtica dajemo pojasnjenje:
Predskolske ustanove su oslobodjene obracunavanja i placanja PDV-a na svoje usluge sukladno članu 24 stav 1 tacka 4. Zakona o PDV-u (Sl.glasnik BiH 09/05), te su u skladu sa clanom 5 stav 1 alineja o) Zakona o fiskalnim sistemima (Sl.novine FBiH br. 81/09) izuzete od fiskalizacije tj. postavljanja i evidentiranja prometa preko fiskalnih uredjaja.
Neregistrovani tkz. vrtici koji rade na crno tj. oni koji nemaju odobrenje za rad od nadleznog Ministarstva za obrazovanje (sva druga odobrenja od opcina i sl. nisu valjana za rad kao vrtic), igraonice i slicna okupljališta djece su obavezni svojim korisnicima izdavati fiskalne racune.


Jao nebuloze! Pa kako I po kojem osnovu su NEREGISTROVANI nelegalni "vrtici" OBAVEZNI izdavati fiskalne racune ?????!!!

Ovo gore kao da je dijete napisalo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

diletanti!


Naravno da mogu i moraju izdavati, jer su registrovali obrt koji predstavljaju kao "vrtić" i time zavaravaju svoje korisnike, a vjerovatno ste i vi takav jedan obrtnik


Po kom osnovu vrijeđate članstvo ovoga foruma???
Tom da niste u stanju objasniti tako lako objašnjivo...
Recite rodteljima da svaka igraonica nije vrtić, da su regitrirani kao igraonice i da kao takvi mogu i moraju izdavati fiksalni račun. A uslugu čuvanja djece može naplatiti samo vrtić regitrirani. U slučajevima gdje nedobiju račun fiskalni znači da je to nije vrtić nego je samozvani vrtić a regitrirani su kod nadležnoga kantonalnoga ministartva kao igraonica.Igraonica je registrirani obrt i kao takvi dužni su izdati račun.
Nema nikakve potrebe da nekoga vrijeđate a još manje potrebe da ubjeđujete roditelje da njihovu djecu volite i čuvate i pazite više od njih.


Interesantno, kako se lako palite [sm=smiley1.gif], niti nam je cilj niti namjera to što ovdje pišete. Samo smo razjasnili neke stvari, ostalo je na roditeljima djece. U svakom slucaju Vi ako administrator bi trebali pripaziti na oglašavanje i zalaganje za nelegalna okupljališta djece da vas glava ne zaboli.


Ja ne bih rekla da je u pitanju ikakvo paljenje[sm=smiley1.gif]
Ja nisam adminitrator , ja sma moderator. A što se tiče oglašavanja na ovome forumu postoje uredno parvila o istom koja se poštivati moraju. MOžda je vrijeme i vi da ih pročitate. Jer na ovome forumu se nikada nije reklamiralo ilegalno pravno lice ...preporuke, sugestije i razmjena mišljenja na temama koje su dio dpoforuma ovoga su sastavni dio osmišeljen upravo da se razmjene isksutva. Svako negativno iskustvo o određenom vrtiću a isto tako i pozitivno dobra je smjernica za roditelja koji je treba.
Uopće ne znam zašto bi javni forum koji radi pod rpavilima uanprijed navedenim boljela glava radi ličnoga izbora roditelja. Niti jedan vrtić niko nije preferiorao u tom smilu da ga se štiti, ali ako postoji 10 pozitivnih mišljenja za jedno takvo ''okupljalište'' izvinite me nećemo ih brisati...jer vjerovali ili ne garant da je mom djetetu dobro nije rješenje nadležnoga misnistartva jer i tih slučajeva i situacija imamo. O načinu dobivanja Rješanja te vrste, sticanja određenih prava nećemo javno mislim da tada otišli bi zaista predaleko.
Ovaj dio vam pišem kao članica ovoga foruma, majka dvoje djece a ne ni slučajno kao moderator. kada Vam se budem obaćala kao moderator znajte da ćete tada dobiti svoju prvu javnu opomenu za vrijeđanje forumašica foruma. Za sve ostalo stojimo na rapologanju, kako ja tako i komletan RR Tim sa adminitratorom na čelu a sve u svrhu poboljšanja života naše djece i lagdonijeg osjećaja za naše roditeljke koje svoju djecu ostavljaju trećim licima jer moraju i hljeba zaraditi.[sm=smiley1.gif]




lepetetka -> RE: Privatni vrtici u SA (14.12.2014 10:28:34)


IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Jedan od naših prioriteta i ciljeva radu je omogućavanje predškolskoj djeci igru i odrastanje u adekvatnim institucijama sa stručnim licima koja znaku implementirati pravilu edukaciju i kognitivi razvoj. To jedino djeca predškolci mogu dobiti u ustanovama koje su pod nadzorom i koje svoje ativnosti izvode u skladu sa programima rada nadležnih obrazovnih institucija.
Što se tiče osnivanja vrtića (ustanove), nije uopće problem osnovati ustanovu, naravno morate uložiti određeni kapital cca 100.000 KM ali to nije kraj, očekuju vas kontinuirani mjesečni izdaci tipa (plaće, doprinosi i porezi za stučni kadar i pomoćno osoblje, mjesečne analize hrane, opreme, prostora, igračaka, mjesečne i svakodnevne dezeinfekcije prostora, deratizacije, dezinsekcije, godišnji seminari stručnog kadra i pomoćnog osoblja... sve to itekako košta, ništa od toga nemaju niti rade tkz. vrtići koji rade na divljaka - crno bez odobrenja nadležnog ministarstva, nisu ludi, ovako ostvaruju extra profite.
Najtragičnije u svemu je da dezvuišu svoje korisnike kojekakvim potvrdama, rješenjima i sl. ali ovdje u cilju sigurnosti djece skrećemo pažnju roditeljima da prilikom upisa djeteta u bolo koji objekat bio on legalan ili ne traže na uvid RJEŠENJE MINISTARSTVA ZA OBRTAZOVANJE, NAUKU I MLADE KANTONA SARAJEVO.

Poštovani, ja Vas opet pitam, jer vidim da ste upućeni, koja to odobrenja i potvrde vrtići moraju dobiti od Ministarstva i Općine za legalan rad? Koji su uslovi za otvaranje ustanove, naročito oni koji su obavezujući i koji se ni u kom slučaju ne smiju zaobići? Vi meni pišete o 100 000 uloga, to me ne interesuje, ne mislim otvarati vrtić, ali želim znati da li su legalni vrtići "legalno" dobili potrebna uvjerenja, odnosno kada budem upisivala dijete u vrtić a trebam uskoro da znam na šta trebam obratiti pažnju, kao i drugi roditelji.. Meni, "sa oproštenjem", to Rješenje Ministarstva ništa ne znači kada znam na koji se način sve dolazi do tih rješenja, kada znam da poštenim ljudima sa dobrim namjerama i idejama su podmetali noge i nisu im dali da idu naprijed. A Vi mi se upravo zaobilazeći ova bitna pitanja ne doimate nikakvim udruženjem, uz izvinjenje ako griješim, već upravo jednom takvom ustanovom koja bi da pomete sve oko sebe a totalno bespotrebno jer bar u SA kantonu uvijek fali vrtića, trebalo bi ih biti još više, nikako manje..




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (15.12.2014 9:43:35)


IZVORNA PORUKA: UPPUKS


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: UPPUKS


IZVORNA PORUKA: salmana


IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Poštovani

Obzirom da je bilo polemisanja i iznosenja krivih navoda oko izdavanja fiskalnih racuna od strane registrovanih vrtica dajemo pojasnjenje:
Predskolske ustanove su oslobodjene obracunavanja i placanja PDV-a na svoje usluge sukladno članu 24 stav 1 tacka 4. Zakona o PDV-u (Sl.glasnik BiH 09/05), te su u skladu sa clanom 5 stav 1 alineja o) Zakona o fiskalnim sistemima (Sl.novine FBiH br. 81/09) izuzete od fiskalizacije tj. postavljanja i evidentiranja prometa preko fiskalnih uredjaja.
Neregistrovani tkz. vrtici koji rade na crno tj. oni koji nemaju odobrenje za rad od nadleznog Ministarstva za obrazovanje (sva druga odobrenja od opcina i sl. nisu valjana za rad kao vrtic), igraonice i slicna okupljališta djece su obavezni svojim korisnicima izdavati fiskalne racune.


Jao nebuloze! Pa kako I po kojem osnovu su NEREGISTROVANI nelegalni "vrtici" OBAVEZNI izdavati fiskalne racune ?????!!!

Ovo gore kao da je dijete napisalo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

diletanti!


Naravno da mogu i moraju izdavati, jer su registrovali obrt koji predstavljaju kao "vrtić" i time zavaravaju svoje korisnike, a vjerovatno ste i vi takav jedan obrtnik


Po kom osnovu vrijeđate članstvo ovoga foruma???
Tom da niste u stanju objasniti tako lako objašnjivo...
Recite rodteljima da svaka igraonica nije vrtić, da su regitrirani kao igraonice i da kao takvi mogu i moraju izdavati fiksalni račun. A uslugu čuvanja djece može naplatiti samo vrtić regitrirani. U slučajevima gdje nedobiju račun fiskalni znači da je to nije vrtić nego je samozvani vrtić a regitrirani su kod nadležnoga kantonalnoga ministartva kao igraonica.Igraonica je registrirani obrt i kao takvi dužni su izdati račun.
Nema nikakve potrebe da nekoga vrijeđate a još manje potrebe da ubjeđujete roditelje da njihovu djecu volite i čuvate i pazite više od njih.


Interesantno, kako se lako palite [sm=smiley1.gif], niti nam je cilj niti namjera to što ovdje pišete. Samo smo razjasnili neke stvari, ostalo je na roditeljima djece. U svakom slucaju Vi ako administrator bi trebali pripaziti na oglašavanje i zalaganje za nelegalna okupljališta djece da vas glava ne zaboli.



Mislim da niste u prilici na ovaj nacin generalizovati stvari, jer kao zabolice nas glava u tim nekim neregistrovanim vrticima, a u vasim nece jer to NIJE ISTINA! Dijete jedne clanice RR-a je u vasem registrovanom vrticu Palcic u jaslicama ozbiljno I visestruko izgrizeno! Nazalost ne znam epilog slucaja (a spominjala se I tuzba) ali zaista niste u prilici ovako banalno forsirati svoje clanove udruzenja, jer odobrenje ministarstva za rad (koje navodno vi svi imate) nazalost nama roditeljima ne garantuje bezbijednost djece.

Registrovani privatni vrtici (cast izuzecima, ustanovama poput Amel I Nur) ne nude bolju I kvalitetniju uslugu u odnosu na ostale vrtice. U toj cinjenici je citava poenta, jer da jeste neprikosnoveno bolji I kvalitetniji to bi vam bilo dovoljno da nemate jaku konkurenciju. Ovako kako sada stvari stoje, svako vam moze biti konkurencija, pa I svaka mahlaska hamsa koja odluci cuvati djecu u svom stanu bez osnovnih pretpostavki za tako nesto.






lana32 -> RE: Privatni vrtici u SA (15.12.2014 13:43:34)

Dijete koje je izgriženo u vrtiću Palčić ,je sad u vrtiću Bonum s mojom djecom ,neki dan je bio roditeljski sastanak ,i majka tog djeteta je ispričala cijeli događaj ,pokazala slike na mobitelu ,ma strašno ,malenom je tad bilo 9 mjeseci kad mu se to desilo . Slike su govorile više od riječi,samo se pitam koliko je to dugo trajalo ,a nikog od vaspitačica nije bilo u blizini ,jer je dijete imalo ujede po cijelom tijelu .Taj vrtić je legalizovan i član ovog udruženja, međutim vi kao udruženje niste reagovali na ovakav slučaj ,pa prema tome zašto bi neko uopšte vas slušao ?! Po mom mišljenju vi namećete svoje članove,a vi kao udruženje nama roditeljima ama baš ni za šta ne služite. Čak više ovakvim pristupom na forumima ,a i lošim radom ništa ne postižete . Pokažite na drugim primjerima vaš rad ,a ne samo promovisanje onih vrtića koji vam plaćaju članarinu .




Bella.88 -> RE: Privatni vrtici u SA (15.12.2014 23:02:11)

maleni ima18mj.i zbog druge trudnoće moraće malo ranije krenuti u vrtić[sm=smiley1.gif]
zna li neko vrtić sa prevozom u SG ili CENTRU?




UPPUKS -> RE: Privatni vrtici u SA (17.12.2014 21:02:43)

Ujedi djece su neminovni i to je normalna faza djece u svakom vrtiću. To što spominjete i etiketirate Palčić je bezobzirno može se reći i bezobrazno od vas, jer vam cilj urušavanje jedne ozbiljne ustanove. Još naročito iznošenje navoda za trač na jednom roditeljskom sastanku u drugoj ustanovi. Za nepovjerovati. Ti navodi ujedi i sl. su mahalske fraze koje izgleda ovdje prolaze od frustriranih "majki" pa dokle....
Zaista ponovo se vraćamo djejetu i njegovom najboljem interesu a to je legalna registrovana predškolska ustanova u kojoj će dijete u svojoj najranijoj dobi razviti sve svoje mogućnosti pod nadzorom i pažnjom za to kvalifikovanih, vrijednih i čestitih odgajatelja i pedijatrijskih sestara ali i ostalih stručnih saradnika koji su vrlo aktivni u privatnim predškolskim ustanovama.




lana32 -> RE: Privatni vrtici u SA (19.12.2014 8:23:30)

Vi kao udruženje stvarno lupate gluposti ,nisam zainteresovana za bilo kakvu raspravu sa vama ,neozbiljni ste ,i mislim da vam nije mjesto na ovom forumu. Toliko od mene .




lepetetka -> RE: Privatni vrtici u SA (19.12.2014 9:19:57)


IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Ujedi djece su neminovni i to je normalna faza djece u svakom vrtiću. To što spominjete i etiketirate Palčić je bezobzirno može se reći i bezobrazno od vas, jer vam cilj urušavanje jedne ozbiljne ustanove. Još naročito iznošenje navoda za trač na jednom roditeljskom sastanku u drugoj ustanovi. Za nepovjerovati. Ti navodi ujedi i sl. su mahalske fraze koje izgleda ovdje prolaze od frustriranih "majki" pa dokle....
Zaista ponovo se vraćamo djejetu i njegovom najboljem interesu a to je legalna registrovana predškolska ustanova u kojoj će dijete u svojoj najranijoj dobi razviti sve svoje mogućnosti pod nadzorom i pažnjom za to kvalifikovanih, vrijednih i čestitih odgajatelja i pedijatrijskih sestara ali i ostalih stručnih saradnika koji su vrlo aktivni u privatnim predškolskim ustanovama.

[sm=zz_eek.png] [sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=zz_eek.png]
[sm=zz_unsure.gif][sm=zz_banghead.gif]
Sada mi je i jasno zašto mi ne odgovorite na pitanje koje sam par puta postavila, a vi ga odlično izbjegavali,..izgleda da ni Vi sami ne znate odgovor...
Ujed=mahalska fraza ====> UPPUKS= mahala(ovo isključivo na osnovu Vaših navoda:mahalska fraza, frustrirane majke,bezobrazno...--ovako se ne razgovara sa roditeljima koji Vam ostavljaju svoju djecu na čuvanje)
Ako je dijete ujedeno par puta, to isto treba teta da kaže roditelju, a ne da roditelj čim dođe kući sa posla obavlja sistematski pregled svog djeteta, da vidi da vaspitačice slučajno nisu nešto prešutile ili ne daj Bože da uopće možda nisu bile ni prisutne..




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (19.12.2014 10:06:57)


IZVORNA PORUKA: lepetetka


IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Ujedi djece su neminovni i to je normalna faza djece u svakom vrtiću. To što spominjete i etiketirate Palčić je bezobzirno može se reći i bezobrazno od vas, jer vam cilj urušavanje jedne ozbiljne ustanove. Još naročito iznošenje navoda za trač na jednom roditeljskom sastanku u drugoj ustanovi. Za nepovjerovati. Ti navodi ujedi i sl. su mahalske fraze koje izgleda ovdje prolaze od frustriranih "majki" pa dokle....
Zaista ponovo se vraćamo djejetu i njegovom najboljem interesu a to je legalna registrovana predškolska ustanova u kojoj će dijete u svojoj najranijoj dobi razviti sve svoje mogućnosti pod nadzorom i pažnjom za to kvalifikovanih, vrijednih i čestitih odgajatelja i pedijatrijskih sestara ali i ostalih stručnih saradnika koji su vrlo aktivni u privatnim predškolskim ustanovama.

[sm=zz_eek.png] [sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=zz_eek.png]
[sm=zz_unsure.gif][sm=zz_banghead.gif]
Sada mi je i jasno zašto mi ne odgovorite na pitanje koje sam par puta postavila, a vi ga odlično izbjegavali,..izgleda da ni Vi sami ne znate odgovor...
Ujed=mahalska fraza ====> UPPUKS= mahala(ovo isključivo na osnovu Vaših navoda:mahalska fraza, frustrirane majke,bezobrazno...--ovako se ne razgovara sa roditeljima koji Vam ostavljaju svoju djecu na čuvanje)
Ako je dijete ujedeno par puta, to isto treba teta da kaže roditelju, a ne da roditelj čim dođe kući sa posla obavlja sistematski pregled svog djeteta, da vidi da vaspitačice slučajno nisu nešto prešutile ili ne daj Bože da uopće možda nisu bile ni prisutne..



Da, strasno bas na koji nacin razgovaraju s nama, MAJKAMA djece koju ocekuju da im povjerimo na cuvanje uz koje ide jos mnogo toga...prestrasno!

Hocete biti ljubazni I reci nam iz koje ste pretskolske ustanove konkretno Vi koji s nama ovdje na ovaj nacin komunicirate? Ili da nazovem udruzenje da pitam?




aidana -> RE: Privatni vrtici u SA (19.12.2014 10:19:04)

Nacin pisanja ove osobe iz udruzenja je bas neprimjeran. Ostavlja los dojam o ovom udruzenju, ne znam da li ostali iz udruzenja podrzavaju ovaj nacin komunikacije sa roditeljima.




Hanady RR -> RE: Privatni vrtici u SA (19.12.2014 10:24:59)


IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Ujedi djece su neminovni i to je normalna faza djece u svakom vrtiću. To što spominjete i etiketirate Palčić je bezobzirno može se reći i bezobrazno od vas, jer vam cilj urušavanje jedne ozbiljne ustanove. Još naročito iznošenje navoda za trač na jednom roditeljskom sastanku u drugoj ustanovi. Za nepovjerovati. Ti navodi ujedi i sl. su mahalske fraze koje izgleda ovdje prolaze od frustriranih "majki" pa dokle....
Zaista ponovo se vraćamo djejetu i njegovom najboljem interesu a to je legalna registrovana predškolska ustanova u kojoj će dijete u svojoj najranijoj dobi razviti sve svoje mogućnosti pod nadzorom i pažnjom za to kvalifikovanih, vrijednih i čestitih odgajatelja i pedijatrijskih sestara ali i ostalih stručnih saradnika koji su vrlo aktivni u privatnim predškolskim ustanovama.

Poštovani,
očito moje sugestije ni kao moderatora ni kao roditelja niste uvažili. Al zaista ste trebali. sada ste doveli sebe u poziciju koja je vrlo neugodna a to je da na javnome forumu vi koji ste se regirtirali kao Udrueženje dobijete svoju prvu javnu opomenu. Ista se izriče kao mjera daljnje sankcije u skladu sa pravilima forauma koja niste pročitali može biti i ban. Molim Vas potrudite se da shavtite svrhu svoga postojanja, vi ste tu zbog roditelja koji ipak svoju djecu daju u vrtiće koji su vaši članovi. Kad ne bude roditelja koji plaćaju te vrtiće, neće biti ni vrtića, a bez vrtića koji su vam članovi nema ni udruženja.
Znači izrečena Vam je rpva javna opomena za vrijeđanje i nedolično obraćanje majkama djece koja idu u vrtiće u Sarajevu.
Tolkiko tužno i za pročitati, ovo već kažem kao roditelj. Molim Vas još jednom da svojim radom i zalaganjem radite posao koji je svrsihodan, pokušate isparviti greške koje ste počinili na javnom forumu, na vašem mjestu ja bih se izvinula javno ovim majkama...no o tome ćete odluku donijeti sami.
Lp[sm=smiley1.gif]




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (19.12.2014 10:34:58)

Bas me zanima znaju li uopste svi clanovi tog udruzenja da u njihovo ime ovdje na ovaj nacin nastupaju?

Ovo je bas onako mocna ANTIreklama za sve njihove vrtice.




grozđe -> RE: Privatni vrtici u SA (19.12.2014 10:35:34)

Hanady ti si predobra....

ovaj bezobrazluk eliminisi odmah, kakva opomena....

eto kada nam se u drzavi zaposljavaju preko veza i vezica....

ne moraju oni raditi, mogu malo i na biro.




mimi_2in1 -> RE: Privatni vrtici u SA (19.12.2014 12:59:10)

hej zenice, imam pitanjce jedno. u ove vrtice javne se upisuje od septembra jel tako? da li se u privatne moze upisati bilo kad u toku godine, i kako se cijene krecu? oprostite na mom neznanju, al tek nam je sda iskrslo da maca mora ili u vrtic ili teti na cuvanje, a tetu ne mozemo da nadjemo, tj ne znam dal cemo je naci na vrijeme. pa bih da se raspitam i za ovu opciju. koji bi nam vi preporucili..ja radim na m dvoru a mm na vracama pa bi nam odgovarao taj neki dio grada... unaprijed vam hvala na odgovorima :)





CombatKitten -> RE: Privatni vrtici u SA (19.12.2014 14:45:31)

U privatni vrtić možeš bilo kada u toku godine upisati dijete, naravno ako imaju slobodnog mjesta. Zbog toga vec sada počni traziti i obilaziti vrtiće.
Toplo preporučujem Mali svijet ulica Vilsonovo kod Zgrade zajedničkih institucija.

Iako ja sada razmišljam da kćerku prebacim u vrtić koji nam je prekoputa zgrade, morat će se pokazati odlični i skoro savršeni da bi nadmašili Mali svijet.

ako treba kontakt Malog svijeta slobodno se javi na PP




Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>