RE: Privatni vrtici u SA (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


Just smile -> RE: Privatni vrtici u SA (19.11.2014 8:11:23)

Sarajevo23, ne znam za poludnevni cijenu. 310 KM je jaslička grupa za puno radno vrijeme.




Pikapolonica -> RE: Privatni vrtici u SA (19.11.2014 9:50:46)


IZVORNA PORUKA: Sarajevo23

Hvala puno, Just smile :)
Kakve su cijene poludnevnog boravka, znaš li?

- poludnevni boravak za djecu od 1 do 3 godine - 240,00KM
- poludnevni boravak za djecu od 3 do 6 godina - 215,00KM




Sarajevo23 -> RE: Privatni vrtici u SA (19.11.2014 12:16:39)

Hvala vam puno :)




veeseelaa -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 1:59:24)

idoh ja u Ciciban na Dobrinju
šminka, veliki objekat, sve tio top, odjeća, obuća, stoličice, itisoni

ali

ima ali [sm=smiley36.gif] došla sam u 17,30 sati i unutar objekta je bilo svježe,kao zavrnuli grijaanje jer još malo završavaju?!

primejtih da još djece ima u objektu, znači nek se malo smrznu

nešto mi se puno tete zadržavaju u hodnicima???

i da 18 djece ima u grupi od 6mj - 2 godine, 2 tete...

puno djece malo teta.... i da nemaju svoju baštu

možda je vrtić ok za djecu iznad 3 godine, al ne bi rekla da je prihvatljiv za manju dječicu....

možda griješim

odluku nisam nikakavu donijela još, idemo dalje u obilazak

Sljedeća destinacija Vrtić Proljeće u Nedžarićima, djeluje intimnije , manje djece, pa budemo vidjeli




Sarajevo23 -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 2:18:14)

Vesela, bas ti razlozi su i meni bili presudni da svoju malenu ne zelim tamo.
A zbog tih velikih grupa, ili cega vec, nerijetko i bolesti ima. Eh,sad ima mama(doduse vece djece od jaslickih) da se bas hvale.




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 8:19:04)

Svi su stvarno masovno zadovoljni vrticima Amel I Nur grupacije, ali ako iko I ima zamjerke, to bude na jaslice. I ja sam svojevremeno obilazila vrtice I jaslicka grupa na Grbavici u vrticu Nur mi je bila bas bezveze. I prostor I organizacija, odbilo me. Treba za malu djecu traziti vrtice sa malo upisane djece.




EEDITH -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 9:58:52)

zar je puno 9 djece za jednu učiteljicu ?
koji su standardi uopšte ,
i šta očekujete za 200 KM [sm=zmeden.gif]




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 10:24:49)

IZVORNA PORUKA: EEDITH

zar je puno 9 djece za jednu učiteljicu ?
koji su standardi uopšte ,
i šta očekujete za 200 KM [sm=zmeden.gif]


Teoretski nije, ali kad je rijec o jaslicama I bebama, puno je. To su ipak mala djeca I u tim jaslickim grupama nema sanse da svi dobiju paznje koliko realno trebaju. I normalno je da placu I placu ili se upiske ili  svasta nesto, dok dodju na red da uciteljica reguje. Znam kako to hoda moja je curica 2 godine provela u jaslicama, kad dodje nova beba svi trpe jer se beba nosa, tesko uspavljuje, place, ugl odbija da jede, bude gladna, place I tako u krug...sa vecom djecom je lakse zato I moze da ih bude I po 30 na jednu uciteljicu u JU npr.




salmy -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 10:39:04)


IZVORNA PORUKA: salmana

IZVORNA PORUKA: EEDITH

zar je puno 9 djece za jednu učiteljicu ?
koji su standardi uopšte ,
i šta očekujete za 200 KM [sm=zmeden.gif]


Teoretski nije, ali kad je rijec o jaslicama I bebama, puno je. To su ipak mala djeca I u tim jaslickim grupama nema sanse da svi dobiju paznje koliko realno trebaju. I normalno je da placu I placu ili se upiske ili  svasta nesto, dok dodju na red da uciteljica reguje. Znam kako to hoda moja je curica 2 godine provela u jaslicama, kad dodje nova beba svi trpe jer se beba nosa, tesko uspavljuje, place, ugl odbija da jede, bude gladna, place I tako u krug...sa vecom djecom je lakse zato I moze da ih bude I po 30 na jednu uciteljicu u JU npr.

Seka je ispisala djecaka ...meni nije normalno da bebi od 12 mj..za dorucak bude kriska[sm=smiley13.gif] osim sto je dobio upalu pluca u vrticu lose je jeo..spavao...previse je djece




EEDITH -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 11:01:26)

koliko sam ja upoznata imaju posebne obroke za bebe [sm=smiley1.gif]




Super Beba -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 11:07:54)


IZVORNA PORUKA: salmana

Svi su stvarno masovno zadovoljni vrticima Amel I Nur grupacije, ali ako iko I ima zamjerke, to bude na jaslice. I ja sam svojevremeno obilazila vrtice I jaslicka grupa na Grbavici u vrticu Nur mi je bila bas bezveze. I prostor I organizacija, odbilo me. Treba za malu djecu traziti vrtice sa malo upisane djece.


Prvo da ne miješamo više An Nur (u koji spada i Ciciban) sa Amel i Nur...To su 2 sasvim različita vrtića, grupacije, i sl...

Uglavnom, kod mene mali ide u Nur (Grbavica) od 2,5 godine (starija jaslička)...Ja zadovoljna...Mi srećom nismo imali previše vrtićkih bolesti, tj. nije imao ništa više nego što bi inače imao u tim godinama...
Ja sam zadovoljna tetama, sadržajem, objektom...
Tu sam ga upisala jer nam je to najbliža varijanta (osim Montesorija, ali je on ipak malo previše za moj džep [sm=smiley36.gif])

A obično su ti i skupi vrtići sa malo djece...Ne znam gdje je u Sa moguće naći dobar vrtić da ima max 10 djece u grupi...a da se ne plaća neka velika lova...Onda je bolje angažovati tetu čuvalicu...




bambi1 -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 11:15:59)

IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: salmana

Svi su stvarno masovno zadovoljni vrticima Amel I Nur grupacije, ali ako iko I ima zamjerke, to bude na jaslice. I ja sam svojevremeno obilazila vrtice I jaslicka grupa na Grbavici u vrticu Nur mi je bila bas bezveze. I prostor I organizacija, odbilo me. Treba za malu djecu traziti vrtice sa malo upisane djece.


Prvo da ne miješamo više An Nur (u koji spada i Ciciban) sa Amel i Nur...To su 2 sasvim različita vrtića, grupacije, i sl...

Uglavnom, kod mene mali ide u Nur (Grbavica) od 2,5 godine (starija jaslička)...Ja zadovoljna...Mi srećom nismo imali previše vrtićkih bolesti, tj. nije imao ništa više nego što bi inače imao u tim godinama...
Ja sam zadovoljna tetama, sadržajem, objektom...
Tu sam ga upisala jer nam je to najbliža varijanta (osim Montesorija, ali je on ipak malo previše za moj džep [sm=smiley36.gif])

A obično su ti i skupi vrtići sa malo djece...Ne znam gdje je u Sa moguće naći dobar vrtić da ima max 10 djece u grupi...a da se ne plaća neka velika lova...Onda je bolje angažovati tetu čuvalicu...



I moja curica ide u stariju jaslicku grupu, vrtic NUR Grbavica
Mi smo prezadovoljni i vrticem i tetama




EEDITH -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 11:26:11)

Ja pišem o An Nur-u u koji idu moja djeca (oni imaju još Ciciban i San )
Dakle ja sam sa njima već 7 godina i nemam zamjerki,a 2 djece je krenulo u jasličku grupu sa manje od godinu.
Tete (učiteljice) su više nego divne,sadržaji su takođe obimni,imaju razne priredbe,posjete ,često su vani,imaju i engleski u sklopu vrtića (mi kupimo knjige),hrana je takođe prihvatljiva ili moja djeca jedu sve,a možete i donijeti djeci ako nešto posebno jedu ili vam se ne sviđa hrana (dok su bebe).......

Što se tiče virusa i bolesti ,ništa posebno hB,ali to zavisi i od djece .........




Super Beba -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 11:40:24)


IZVORNA PORUKA: EEDITH

Ja pišem o An Nur-u u koji idu moja djeca (oni imaju još Ciciban i San )
Dakle ja sam sa njima već 7 godina i nemam zamjerki,a 2 djece je krenulo u jasličku grupu sa manje od godinu.
Tete (učiteljice) su više nego divne,sadržaji su takođe obimni,imaju razne priredbe,posjete ,često su vani,imaju i engleski u sklopu vrtića (mi kupimo knjige),hrana je takođe prihvatljiva ili moja djeca jedu sve,a možete i donijeti djeci ako nešto posebno jedu ili vam se ne sviđa hrana (dok su bebe).......

Što se tiče virusa i bolesti ,ništa posebno hB,ali to zavisi i od djece .........


Ima još naših forumašica čija djeca idu An Nur i svi hvale i njih...

Po meni, nema savršenog vrtića...Jer mame će uvijek naći neku zamjerku, i u nekoj sitnici [sm=smiley36.gif]
E sad, ima loših, dobrih, boljih i sl...

U svakom slučaju, bitno je kako djeca podnose vrtić i kako je njima...Lako je upratit i dječije (ne)zadovoljstvo, otpor, tugu, i sl...A dijete može biti nesretno i u najskupljem vrtiću, a najsretnije u najjeftinijem :)




smirna -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 11:57:56)

Mi nismo imali srece/ ili jesmo zbog virusne upale pluca za kohu sam znala u sred joj grupi ali nisam se nadala da cemo je pokupiti.
Tete su ok ali mi smo od 15 .10. Isli samo 5 dana.
Neko je zadovoljan istim, mi nismo. Kada bih ponovo birala upisala bih ga u Amel i Nur jer je broj djece ogranicen. Bitan im je kvalitet.u cicibanu smo bili 21-i u medjuvremenu djeca samo dolaze-oni samo primaju. Meni je med.sesrra rekla on je jos mali. S obziro. Da je imao vise od godinu ne znam sta je "pod tim mislila". Dhecak je drusven i hoda uveliko. Jucer kad smo isli da otkazemo, odmah je poceo da place.
Nasli smo tetu za cuvanje jer potpuno zdravo dijete od godinu kad dobije 12 injekcij, ne jede mjesec dana i bori se sa visokom temp. Majka se "osvijesti".
Da nismo nasli tetu presli bi u Amel i Nur iz vise razloga iako moj muz smatra da je to sve "tu negdje". Izlazak vani, igraonica i sedmucni pedijatar ipak po meni cin veliku razliku. U cicibanu male "ne izvode".
Vjerujem da su drugi zadovoljni i da im odgovara jer su tete pedagogice fine jako. Medicinske sestre su svakako po meni "drugacije".




EEDITH -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 12:25:11)

U svakom slučaju, bitno je kako djeca podnose vrtić i kako je njima...Lako je upratit i dječije (ne)zadovoljstvo, otpor, tugu, i sl...A dijete može biti nesretno i u najskupljem vrtiću, a najsretnije u najjeftinijem :)

[sm=smiley20.gif]




mama75 -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 12:33:06)

IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: salmana

Svi su stvarno masovno zadovoljni vrticima Amel I Nur grupacije, ali ako iko I ima zamjerke, to bude na jaslice. I ja sam svojevremeno obilazila vrtice I jaslicka grupa na Grbavici u vrticu Nur mi je bila bas bezveze. I prostor I organizacija, odbilo me. Treba za malu djecu traziti vrtice sa malo upisane djece.


Prvo da ne miješamo više An Nur (u koji spada i Ciciban) sa Amel i Nur...To su 2 sasvim različita vrtića, grupacije, i sl...

Uglavnom, kod mene mali ide u Nur (Grbavica) od 2,5 godine (starija jaslička)...Ja zadovoljna...Mi srećom nismo imali previše vrtićkih bolesti, tj. nije imao ništa više nego što bi inače imao u tim godinama...
Ja sam zadovoljna tetama, sadržajem, objektom...
Tu sam ga upisala jer nam je to najbliža varijanta (osim Montesorija, ali je on ipak malo previše za moj džep [sm=smiley36.gif])

A obično su ti i skupi vrtići sa malo djece...Ne znam gdje je u Sa moguće naći dobar vrtić da ima max 10 djece u grupi...a da se ne plaća neka velika lova...Onda je bolje angažovati tetu čuvalicu...

Znam ja [sm=smiley2.gif] Doduse nije 10 nego 12. A cijena 280KM.




mama75 -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 12:33:34)

.




mama75 -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 12:36:14)


IZVORNA PORUKA: EEDITH

U svakom slučaju, bitno je kako djeca podnose vrtić i kako je njima...Lako je upratit i dječije (ne)zadovoljstvo, otpor, tugu, i sl...A dijete može biti nesretno i u najskupljem vrtiću, a najsretnije u najjeftinijem :)

[sm=smiley20.gif]

Slazem se!




EEDITH -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 12:36:35)

Znam ja user posted image Doduse nije 10 nego 12. A cijena 280KM.

registrovan vrtić ili igraona ?




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 12:37:22)

IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: salmana

Svi su stvarno masovno zadovoljni vrticima Amel I Nur grupacije, ali ako iko I ima zamjerke, to bude na jaslice. I ja sam svojevremeno obilazila vrtice I jaslicka grupa na Grbavici u vrticu Nur mi je bila bas bezveze. I prostor I organizacija, odbilo me. Treba za malu djecu traziti vrtice sa malo upisane djece.


Prvo da ne miješamo više An Nur (u koji spada i Ciciban) sa Amel i Nur...To su 2 sasvim različita vrtića, grupacije, i sl...

Uglavnom, kod mene mali ide u Nur (Grbavica) od 2,5 godine (starija jaslička)...Ja zadovoljna...Mi srećom nismo imali previše vrtićkih bolesti, tj. nije imao ništa više nego što bi inače imao u tim godinama...
Ja sam zadovoljna tetama, sadržajem, objektom...
Tu sam ga upisala jer nam je to najbliža varijanta (osim Montesorija, ali je on ipak malo previše za moj džep [sm=smiley36.gif] )

A obično su ti i skupi vrtići sa malo djece...Ne znam gdje je u Sa moguće naći dobar vrtić da ima max 10 djece u grupi...a da se ne plaća neka velika lova...Onda je bolje angažovati tetu čuvalicu...


Izvinjavam se, ja jesam pomijesala...




canim -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 12:40:13)


IZVORNA PORUKA: EEDITH

Ja pišem o An Nur-u u koji idu moja djeca (oni imaju još Ciciban i San )
Dakle ja sam sa njima već 7 godina i nemam zamjerki,a 2 djece je krenulo u jasličku grupu sa manje od godinu.
Tete (učiteljice) su više nego divne,sadržaji su takođe obimni,imaju razne priredbe,posjete ,često su vani,imaju i engleski u sklopu vrtića (mi kupimo knjige),hrana je takođe prihvatljiva ili moja djeca jedu sve,a možete i donijeti djeci ako nešto posebno jedu ili vam se ne sviđa hrana (dok su bebe).......

Što se tiče virusa i bolesti ,ništa posebno hB,ali to zavisi i od djece .........

I mi idemo u jedan od vrtica od An Nur-a i za sad smo prezadovoljni, nemam nikakve zamjerke na njihov rad hB [sm=smiley1.gif]




mama75 -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 12:44:28)


IZVORNA PORUKA: EEDITH

Znam ja user posted image Doduse nije 10 nego 12. A cijena 280KM.

registrovan vrtić ili igraona ?

NAravno da je registrovan. Dobijemo i fiskalni racun.




EEDITH -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 12:46:58)


IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: EEDITH

Znam ja user posted image Doduse nije 10 nego 12. A cijena 280KM.

registrovan vrtić ili igraona ?

NAravno da je registrovan. Dobijemo i fiskalni racun.

i od igraone se dobije fiskalni [sm=smiley36.gif]




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (20.11.2014 13:04:48)

IZVORNA PORUKA: EEDITH


IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: EEDITH

Znam ja user posted image Doduse nije 10 nego 12. A cijena 280KM.

registrovan vrtić ili igraona ?

NAravno da je registrovan. Dobijemo i fiskalni racun.

i od igraone se dobije fiskalni [sm=smiley36.gif]


Mi nikad u registrovanom privatnom vrticu nismo dobili fiskalni racun (navodne ne podlijeze obavezi da ima kasu tako nam je rekao [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] I uredno pare na ruke svi daju, ne uplacuje se ni uplatnicom [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] je li to za inspekcije?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>