Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Malena 83 -> Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (22.8.2014 9:23:42)

Drage marme, kao sto u temi pise postavite sliku ako ste vec kupile za svog prvacica ili misljenje koja je torba najbolja.
Pozeljno da napisete cijenu i mjesto kupovine.
Vjerujem da ce ova tema biti od velike pomoci mamama.

Hvala.




emi7908 -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 9:25:47)

Šta je ovo nema prvačića ? [sm=zmeden.gif]
Kupili torbu ali kad nam stigne postavim sliku, i sve mi se čini da sam možda pogrješila ali hajde evo vidjećemo kakva su ovdje mišljenja?[sm=smiley36.gif]




salmy -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 9:45:49)

Iza Vi teme..slusam jutros na tvsa kako prvacicima ne treba nista kupovati je ce torbe i ostalo dobiti u skoli
Ne kontam zar treba neka spesili torba da se kupi'




chantal -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 9:57:17)

Evo naše torbe... marka Spirit,djelovala mi je kvalitetno,čvrsta jeste,ima i tu ergonomski oblikovanu poledjinu,iako će svakako, bar u 1. i 2. najmanje njoj na leđima biti,ima dovoljno tih pregradica,a kupljena u Interexu, 67 KM.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0826/e2-1.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0826/h86-2.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0826/dpp-3.jpg[/img]




jasmin -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:02:13)

chantal, lijepa je mašaallah [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif].
salmy, torbe koje dobiju najčešće (mada nije pravilo) ne budu dovoljno oblikovane za leđa i ramena. Ipak će, barem dok stoji u redu, dijete držati ruksak s knjigama, užinom i vodom.




chantal -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:06:49)


IZVORNA PORUKA: salmy

Iza Vi teme..slusam jutros na tvsa kako prvacicima ne treba nista kupovati je ce torbe i ostalo dobiti u skoli
Ne kontam zar treba neka spesili torba da se kupi'



Šta znači spešl? Mi kad smo kupovali,npr eto u Interexu i nije bio neki izbor,uglavnom te po 67 i neke do 30KM ali to je više rusak,tanak,šuškav... i raspao bi se garant za 2 mjeseca,ova će joj moći biti bar i za drugi :D A opet su nam nudili 'iz vana' torbu na poklon,kao one njihove kockaste što djeca tamo nose,ali lično mi se ne sviđaju,a i nisam primjetila da se ovdje nose,pa smo odbili,a ona se tom shoppingu toliko radovala,da ne bi bilo fora da joj je neko drugi izabrao i poslao.




salmy -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:12:43)

Ma ja to onako pitam jer vidim posebu temu za torbe
Mi jos nismo u tom fazonu
Nego citam na temama kako obuci djecu za skolu kako malu tako i veliku.I u glavnom se pise o "markicama" kako zene mahom pretjeruju i kupuju skupu robu
Pa zato pitam nije valjda da se i torba podrazumjeva pod luksuz
Samo me to zanimalo..




Visnja RR -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:13:56)

Mi smo dobili dvije Target torbe...
U prvom razredu ce nositi samo ovu lijevo , svjetliju...jer je laksa ... ima sve sto treba za ledja i bla bla bla...
ne znam joj cjenu
druga je nesto teza i sira i ima ono zadebljano dno.... uz nju su dosle velika i mala pernica, vrecica za fizicko... cjena je nesto preko 200 km
ali mislim da je za prvačića prevelika...pa ćemo je ostaviti za 2. ili 3 razred

[img]http://www.dodaj.rs/f/2g/zz/1JiJXJcH/003.jpg[/img]

kasnije ih fotkam detaljno i iznutra




salmy -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:15:44)


IZVORNA PORUKA: jasmin

chantal, lijepa je mašaallah [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif].
salmy, torbe koje dobiju najčešće (mada nije pravilo) ne budu dovoljno oblikovane za leđa i ramena. Ipak će, barem dok stoji u redu, dijete držati ruksak s knjigama, užinom i vodom.

aha..obzirom da zivim kod skole cesto vidjam roditelje kako dolaze i odlaze sa djecom i svi nose torbe svojih pilica
Nesto bas i ne vidim da to djecica tegle na ramenima...i mahom je u auto iz auta




jasmin -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:19:04)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: jasmin

chantal, lijepa je mašaallah [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif].
salmy, torbe koje dobiju najčešće (mada nije pravilo) ne budu dovoljno oblikovane za leđa i ramena. Ipak će, barem dok stoji u redu, dijete držati ruksak s knjigama, užinom i vodom.

aha..obzirom da zivim kod skole cesto vidjam roditelje kako dolaze i odlaze sa djecom i svi nose torbe svojih pilica
Nesto bas i ne vidim da to djecica tegle na ramenima...i mahom je u auto iz auta

Nadam se da si dobro pročitala [sm=smiley36.gif].




salmy -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:21:02)


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: jasmin

chantal, lijepa je mašaallah [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif].
salmy, torbe koje dobiju najčešće (mada nije pravilo) ne budu dovoljno oblikovane za leđa i ramena. Ipak će, barem dok stoji u redu, dijete držati ruksak s knjigama, užinom i vodom.

aha..obzirom da zivim kod skole cesto vidjam roditelje kako dolaze i odlaze sa djecom i svi nose torbe svojih pilica
Nesto bas i ne vidim da to djecica tegle na ramenima...i mahom je u auto iz auta

Nadam se da si dobro pročitala [sm=smiley36.gif].


hahhahah pa ne stoji u redu satima..hahahhaha




jasmin -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:23:28)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: jasmin

chantal, lijepa je mašaallah [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif].
salmy, torbe koje dobiju najčešće (mada nije pravilo) ne budu dovoljno oblikovane za leđa i ramena. Ipak će, barem dok stoji u redu, dijete držati ruksak s knjigama, užinom i vodom.

aha..obzirom da zivim kod skole cesto vidjam roditelje kako dolaze i odlaze sa djecom i svi nose torbe svojih pilica
Nesto bas i ne vidim da to djecica tegle na ramenima...i mahom je u auto iz auta

Nadam se da si dobro pročitala [sm=smiley36.gif].


hahhahah pa ne stoji u redu satima..hahahhaha

Ako stoji 15 minuta, a i manje, nije baš ugodno s običnim naramenicama koje će praviti probleme usijecanjem [sm=smiley1.gif].
Naš nije ni skup ni luksuzan, ali je dovoljno dobar za dječije rame i leđa.
Na kraju krajeva, ja ga nosim na leđima 15 minuta do škole i 15 nazad [sm=smiley1.gif].




Visnja RR -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:26:10)

a da ...ponuda torbi je meni bezveze ...sve nekakav kiceraj...ukljucujuci i ove asjine torbe koje je dobila.... hebena H.K. a i ostale face ....
što ne prave jednobojne torbe ... s nekim diskretnim detaljima/ukrasima....




jasmin -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:30:27)

Višnja, meni su baš slatke Asjine torbe.
Ovo su naše, već su bile na drugoj temi.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10637731_671580629600419_993878894_n.jpg?oh=5f0fcc7f6793e9786b303c896d1db7c5&oe=53FE1EE6&__gda__=1409183609_46f144a741d6553b48fd5dcf73651e9f

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10621146_671577489600733_1507655151_n.jpg?oh=6d8ca35627f19b8447c2c36f78544552&oe=53FDD689&__gda__=1409165081_8ed1e2e1c2b111ba1a6634a857954a56




salmy -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:31:07)


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: jasmin

chantal, lijepa je mašaallah [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif].
salmy, torbe koje dobiju najčešće (mada nije pravilo) ne budu dovoljno oblikovane za leđa i ramena. Ipak će, barem dok stoji u redu, dijete držati ruksak s knjigama, užinom i vodom.

aha..obzirom da zivim kod skole cesto vidjam roditelje kako dolaze i odlaze sa djecom i svi nose torbe svojih pilica
Nesto bas i ne vidim da to djecica tegle na ramenima...i mahom je u auto iz auta

Nadam se da si dobro pročitala [sm=smiley36.gif].


hahhahah pa ne stoji u redu satima..hahahhaha

Ako stoji 15 minuta, a i manje, nije baš ugodno s običnim naramenicama koje će praviti probleme usijecanjem [sm=smiley1.gif].
Naš nije ni skup ni luksuzan, ali je dovoljno dobar za dječije rame i leđa.
Na kraju krajeva, ja ga nosim na leđima 15 minuta do škole i 15 nazad [sm=smiley1.gif].

vjerujem ja tebi sve draga jasmin..ali u nase vrijeme se nosio ruksak torbe gdje su svi ucenici bili u 10 deka...a sad se ima pa se kupuje i iskreno pretjeruje(po meni) cuj 200 KM za ruksak...molim te Visnja nemoj se ljutiti ali meni je to previse i vise od previse
NIsam u tom fazonu i neznam cijene udzbenika i dodatnog pribora...Samo pomislim sta ce ona djeca ciji rodtelji nisu u poziciji da daju 200 KM za ruksak
Nemojte me napadati samo iznosim svoje misljenje
Jasmin da ipak nabavis motoric pa ga zadas sa ruksakom[sm=smiley31.gif]
meni je sreca sto zivim tik uz skolu...ja cu djecaku u palsticnu kesu spremit udzbenike..ha ja...da se trosim nisam lik
Visnja [sm=smiley31.gif]




chantal -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:33:36)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

a da ...ponuda torbi je meni bezveze ...sve nekakav kiceraj ...ukljucujuci i ove asjine torbe koje je dobila.... hebena H.K. a i ostale face ....
što ne prave jednobojne torbe ... s nekim diskretnim detaljima/ukrasima....



Vjerovatno se ne traži [sm=smiley36.gif] curice vole kič,blještavilo,crtane likove - uvijek bilo.




jasmin -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:34:09)

Šta je meni sve [sm=smiley36.gif] ???




Visnja RR -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:39:43)

salmy i ja sam bila šokirana cjenom.... al asja je to dobila od svoje kume iz Brela....
da preskupa je iako je u pitanju komplet (velika pernica je sigurno oko 30 km , ala oko 10 km , vrecica za fizicko oko 20 pa onda ispada da bi sama torba bila oko 140 km)...

al evo gledaj...ova prva torba je isto target ali je korištena .... asjina drugarica marina ju je nosila u 1. mozda i 2. razredu.... a izgleda kao sad uzeta iz prodavnice.... nadam se da ce i za godinu-dvije dalje izgledati tako kao nova i otici u ruke drugom prvačiću...

ja nisam za razbacivanje novca (iako nekad kad je smizla u pitanju i pretjeram) ...ako se torba moze naslijediti što da ne.... to što je Asja prvačić nema veze što će nositi korištenu torbu svoje voljene Marine... Čak šta više nekako mi to baš onako.... emotivno....





tinkivinki -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:46:30)


IZVORNA PORUKA: chantal


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

a da ...ponuda torbi je meni bezveze ...sve nekakav kiceraj ...ukljucujuci i ove asjine torbe koje je dobila.... hebena H.K. a i ostale face ....
što ne prave jednobojne torbe ... s nekim diskretnim detaljima/ukrasima....



Vjerovatno se ne traži [sm=smiley36.gif] curice vole kič,blještavilo,crtane likove - uvijek bilo.

[sm=smiley36.gif]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/s720x720/10441068_310578872434483_7950161239289551805_n.jpg naša je ova desno.ona se vodi kao torba za predškolsko,a za prvi razred njoj i ne treba veća,jer ne nosi knjige,nosi peškirić za pranje ruku,užinu,možda neku svesku i vodu,maramice.a u školi dobijaju spirit veće ruksake,anatomske,to ćemo ostaviti za drugi razred




chantal -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:52:28)


IZVORNA PORUKA: tinkivinki

a u školi dobijaju spirit veće ruksake,anatomske,to ćemo ostaviti za drugi razred


Čuj to.. super! Ako se dobro sjećam i ti si negdje u RS-u? Kod nas nema ovoga,mi dobijemo 'samo' knjige u 1. i 2. tako je bar bilo dosad,pa će i ovaj put garant.




Skvo RR -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:52:32)

I mi cemo koristiti onaj sto smo koristili u predskolskom

http://mondo.hr/ruksak-ergonomski-okrugli-the-dog

[sm=smiley1.gif]




tinkivinki -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:56:53)


IZVORNA PORUKA: chantal


IZVORNA PORUKA: tinkivinki

a u školi dobijaju spirit veće ruksake,anatomske,to ćemo ostaviti za drugi razred


Čuj to.. super! Ako se dobro sjećam i ti si negdje u RS-u? Kod nas nema ovoga,mi dobijemo 'samo' knjige u 1. i 2. tako je bar bilo dosad,pa će i ovaj put garant.

da jesam.do sada su djelili ruksake,to opština od sebe.a ne znam da li je u svim opštinama isto.




mama75 -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:58:19)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: jasmin

chantal, lijepa je mašaallah [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif].
salmy, torbe koje dobiju najčešće (mada nije pravilo) ne budu dovoljno oblikovane za leđa i ramena. Ipak će, barem dok stoji u redu, dijete držati ruksak s knjigama, užinom i vodom.

aha..obzirom da zivim kod skole cesto vidjam roditelje kako dolaze i odlaze sa djecom i svi nose torbe svojih pilica
Nesto bas i ne vidim da to djecica tegle na ramenima...i mahom je u auto iz auta

Nadam se da si dobro pročitala [sm=smiley36.gif].


hahhahah pa ne stoji u redu satima..hahahhaha

Ako stoji 15 minuta, a i manje, nije baš ugodno s običnim naramenicama koje će praviti probleme usijecanjem [sm=smiley1.gif].
Naš nije ni skup ni luksuzan, ali je dovoljno dobar za dječije rame i leđa.
Na kraju krajeva, ja ga nosim na leđima 15 minuta do škole i 15 nazad [sm=smiley1.gif].

vjerujem ja tebi sve draga jasmin..ali u nase vrijeme se nosio ruksak torbe gdje su svi ucenici bili u 10 deka...a sad se ima pa se kupuje i iskreno pretjeruje(po meni) cuj 200 KM za ruksak...molim te Visnja nemoj se ljutiti ali meni je to previse i vise od previse
NIsam u tom fazonu i neznam cijene udzbenika i dodatnog pribora...Samo pomislim sta ce ona djeca ciji rodtelji nisu u poziciji da daju 200 KM za ruksak
Nemojte me napadati samo iznosim svoje misljenje
Jasmin da ipak nabavis motoric pa ga zadas sa ruksakom[sm=smiley31.gif]
meni je sreca sto zivim tik uz skolu...ja cu djecaku u palsticnu kesu spremit udzbenike..ha ja...da se trosim nisam lik
Visnja [sm=smiley31.gif]

salmy u pravu si. Djeca ne nose torbu nikako u prvih par razreda, jedino od ulaza u skolu do ucionice. Zato je bolje kupiti obicni ruxak koji sam od sebe nije tezak, da im bude sto lakse tih par koraka. I da ima neka slika koja se njima svidja ( ja sam kupila cvijetni i pogrijesila, ali srecom dobili su ruxake sa slikom pa je nejga nosila u 1. razredu).
Dalje, ruxak koji je moja dobila u 1. razredu je bio predobar, stalno ga je nosila ( super kvalitetan, bio je isti u knjizari Exclusive da se kupi, a uz to isti kao kod svih drugarica iz razreda).
I u zakljucku: rodbina koja zivi u Norveskoj ( a znamo kakav je standard kod njih) mi prica da kod njih djeca dobiju udzbenike i skolski pribor u skoli, roditelji im kupuju samo skolske torbe. Kupe 1 u 1. razredu i djeca ga nose dok se ne raspadne. Kod njih je sramota da dijete svake godine ima novi ruxak!!!




tinkivinki -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 10:58:49)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I mi cemo koristiti onaj sto smo koristili u predskolskom

http://mondo.hr/ruksak-ergonomski-okrugli-the-dog

[sm=smiley1.gif]

baš mi je sladak ovaj pas na torbi[sm=smiley1.gif]




jasmin -> RE: Koju školsku torbu kupiti za prvi razred?! (26.8.2014 11:00:53)

I da, naš je za curicu kupljen u Mercatoru prošle godine, za dječaka u Interexu ovog mjeseca, 44.90 KM.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>