RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


mala curica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 12:26:54)

Drage moje trudnice lijepe,mile i drage........zelim da nam ovaj mjesec,mjesec Novembar,bude
pun lahkih poroda (kojima je termin),urednih kontrola i manje stresa i u zivanja u [sm=nosecka.gif]
Grlim vas mnogooooo [sm=smiley31.gif] i mazite svoje [sm=nosecka.gif]




marinčii -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 12:35:39)

vanchiiznači tebi se kontrola bliži,super .Drago mi je da ti tm dolazi,da nisi sama;nadam se da neće opet ići ili?moj će uzeti cijeli 12 mjesec odmor da može biti sa mnom a i da čuva M kad ja budem otišla u bolnicu...
leme draga nemoj previše misliti na to,naravno da ćeš moi izdržati ,jake smo mi žene..a čim bebica izidje isti trenutak sav bol prodje ,bar je meni tako bilo a rađala sam punih 28 sati .....




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 12:39:08)


IZVORNA PORUKA: amrara

jutro zene :D jeste li se naspavale :D
Mene je jucer doktor malo prepao, kaze beba okrenuta poprijeko , lezi u mom stomaku, glava na jednoj strani, guza na drugoj. ako se ne okrene za 20ak dana (tad u vec uveliko biti u devetom) tako ce i ostati. Elem, oni ovdje kazu da idu na prirodni porod sve dok je beba manja od 4 kg, ako je zatkom okrenuta . Vala mene niko nece tako prirodno patiti, i prvo dijete je bilo 4800



U tvom slucaju ce da rade carski ako se beba ne okrene ...




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 12:41:41)

Dd drage moje moj rucak se kuva na veliko... Cekam da rucamo pa moji idu na groblje a ja cu oatat kuci :(

Zelim svim mojim dragim trudnicama da im novembar prodje u najboljem redu i nasim zerminusama ugodne i lake porode ;)

Mene ruka opet zeza ;( a bebac maschalla lupka bas je njezan ;)




marinčii -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 12:53:09)

andy draga za tebe ide jedan poseban [sm=smiley31.gif],drži mi se...




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 12:53:52)

Vanchi draga super da ti muz dolazi ;) a sto se tice bolova to je sad ok ne sekeriaj se sad pocinje polako sve da se siri i priprema za porod ;)

Leme draga sto se bojis poroda?
Ev opet cu vam pisat drage moje bit ce sve ok da boli boli a znate zasto ce te to izdrzat za vasa sunasca ;) budite sretni da mozete da se poradjate ....





leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 12:54:14)

Ja sam malo legla,zamracila prozore u spavacoj sobi,tisina u kuci,muz na poslu, a ja i bebica odmaramo i s vama se dopisujemo :) uh i mene moj tuce,bas je ojacao, a kad se pomjeri sve zvijezde prebrojim :)




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 12:54:52)

IZVORNA PORUKA: marinčii

andy draga za tebe ide jedan poseban [sm=smiley31.gif],drži mi se...



A i tebi za tvoje mucnine draga svaka cas_t da uspijes to izdrzat .... Bit ce bolje drugi put haha


Sve je to zivot ;( izdrzat se mora




bejbibi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 13:00:17)

Dd zenice ;) vidim ok ste. Pri kraju neke :)bas super. Vidim neke jos uvijek muce mucnine:( ista sam. Al ja ne smijem biti gladna. Cim izgladnim i povracam. Najgore mi je ujutru jer ne mogu odmah jesti pa se zna desiti da povratim onu kiselinu fuj :( nadam se da ce nas proci.

Pozz za sve

Ps.ja danas pravim rizoto sa gljivama i filetima :) i zelena salsta sa grahom iz konzerve i kukuruzom njamiiiiii :) predobro je to. Pogotovo ko voli salate;) samo se malo poulji, posoli i kis se stavi. I supica :) eto ideje. Za rucak

Ljubim




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 13:01:49)

Mi imamo ragu juhu sa pomesom i snitzlama, pohan kardiol i zelene salate ;)




marinčii -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 13:44:15)

ANDY draga bas tako,moramo izdrzati jer nam nema druge ,...
BEJBIBI men je na pocetku bilo muka i kad sam gladna i kad jedem,sada je problem kad pojedem uh...
LEME ev sam se i ja najel i legla,beban se gurka bas neugodan osjecaj imam pritisak prema dole kod ce. mi ispasti uh odma se ustravim




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 14:20:19)

Ja imam osjecaj da moj isto lezi vodoravno u mom stomaku, kad legnem na lijevi bok ko da osjetim kako me nogicama udara, a na desni kao da upire glavicom




Mushu -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 14:30:18)


IZVORNA PORUKA: marinčii

mushuhehe tek sad bolje pogledah ticker i vidim da si 17 tjedna,izvini draga izgleda ovaj moj trudnički mozak se baš smanjuje[sm=jezicek.gif],meni je doktor s 15 tjedana rekao da čekam dječaka i dosad je to potvrđivao,samo nek su nam živi i zdravi sve ostalo je ,manje bitno..



Ma ni ja ne stignem sve upratiti :)
Prosli put kad sam bila na kontroli,bila sam 15 sedmica i kaze rano je da vidi a i beba je nekako spustila guzu pa bas nije mogao nista.. Sljedeca mi je tek 18.11. aBd pa cemo mozda tada uspjeti da vidimo :)

Ljubac




morenaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 15:08:45)

Pozdrav trudnice i sretno vam u novom mjesecu[sm=smiley1.gif]
ja sam izasla iz bolnice, imam hyperemesis gravidarum i sve mi se cini da ce me mucnine i povracanje pratit do kraja trudnoce,al samo da je bebica dobro izdrzat cu..




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 15:09:48)


IZVORNA PORUKA: morenaa

Pozdrav trudnice i sretno vam u novom mjesecu[sm=smiley1.gif]
ja sam izasla iz bolnice, imam hyperemesis gravidarum i sve mi se cini da ce me mucnine i povracanje pratit do kraja trudnoce,al samo da je bebica dobro izdrzat cu..



Drago mi je da si izasla i zelim ti da ti prestanu mucnine ;)




bejbibi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 15:15:09)

Drago mi je da sii izasla draga :) bice bolje kako vrijeme prolazi. Smanjit ce sei mucnine ;)
Evo ja cekam dragog daruckano abas sam izgladnila haha :(
Ej ima li koja problen sa opadanjem kose? Jao meni strasno puno opada :( to su grudve :(




marinčii -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 15:28:17)


IZVORNA PORUKA: morenaa

Pozdrav trudnice i sretno vam u novom mjesecu[sm=smiley1.gif]
ja sam izasla iz bolnice, imam hyperemesis gravidarum i sve mi se cini da ce me mucnine i povracanje pratit do kraja trudnoce,al samo da je bebica dobro izdrzat cu..

Hej draga moja neka si stigla kuci,zao mi je sto te snadjose te mucnine,znam kako ti je,al da te utjesim pri kraju se to smanji,ja sam do 6 mjeseca svaki dan povracala i do 3 puta a evo ova zadnja dva mjeseca prodju i po 3 dana da ne povratim pa opet 3 povracam i tako.,glavno da su bebice dobro mi cemo nekako pregurati..

BEJBIBI moja kosa bude super u trudnoci ,ne opada ,ne masti se ma supet bude al zato posle poroda ave nadokandi i krene bas puno da opada al i to prodje za mjesec dva.

Nego ja se nisam svega jednom ofarbala u ovoj trudnoci,sve izbjegavala ,al kontam sad koji dan otici na farbanje i sisanje da porod ne docekam sa velikim izrastom




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 15:32:15)

I ja sam se neki dan ofarbala iako mi je bilo jako mrsko al izrast je bio katastrooooofa,blago receno :D rekoh e vala necu na porod da idem kao nakaza [sm=smiley36.gif]




vanchi88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 15:36:09)

ja malo odspavala al gore se osjecam kad se probudim rano pa opet legnem onda sam kao pregazena, spavala bi cijeli dan.
ja cu danas za rucak teletinu saft i rizu, ja to sve onako skupa pomjesam zacinim i bude dobro.
marinci, opet ce ici...on dodje na dan dva pa opet ode sedmicu i tako...takav opis posla... uzece i on slobodno ali on ne vjeruje toliko u termin tako da ce uzeeti onda kad ja krenem ili se porodim:) a lutrija je hoce li tada biti tu...




vanchi88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 15:48:48)

da li neko od vas prati zvezde granda?
ja ih trenutno gledam, znaci onaj marketing sto oni reklamiraju srebrnu kremu, jastuke itd... ali Reklama za Femisan A kapi, pa kaze otklanja ciste,miome itd i kaze "ako zelite bebu koristite femisan A" meni to nije jasno..... kako mozes tvrditiiii da kapi pomazu oko zaceca... [sm=zmeden.gif] prodaju jaja pod bubrege




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 16:49:23)

Ja sam prestala zvezde granda gledat, idu mi na zivce s tim reklamama glupim. Prebacila sam se na pinkove zvezde




pinky_cujica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 16:58:21)

Pozdrav drage buduce mamice [sm=smiley1.gif].. vidim vama super ide brojanje i cekanje, a kako meni svaki dan ko godina, rekoh, idem da se pridruzim, ako ima bujruma [sm=smiley1.gif] inace, iz zenice sam, po prvi put cekamo bebicu nakon tri godine nase borbe i jako jako smo sretni. Sigurno da bi bili jos sretnjji da mozemo setati i putovati ali kako smo na ,,mirovanju,, dani se svode na lezanje, lezanje i samo lezanje [sm=smiley13.gif] Ne bih se smjela zaliti, znam..sve ce mi se to na kraju isplatiti za moju mrvicu ? [sm=smiley1.gif] Super ste mi, nisam uspjela sve povezati odmah, ali svakako sirite pozitivne vibracije! Eto, za sada..da ne duzim, svima zelim ugodan ostatak dana i da sto prije docekamo dan D [sm=smiley1.gif] veliki pozdrav!!!




muhica7 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 17:22:14)

pozdrav pinky cestitam na trudnoci bice to sve ok samo poizitivan treba ostati iako je tesko




vanchi88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 17:35:22)

pinky, dobro nam dosla! koja si nedelja trudnoce? da li znas sta nosis? kad ti je termin?




pinky_cujica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 17:38:27)

Prvi tri mjeseca kao da nisam bila trudna, nesto mucnina, pospanost ali nista iscrpljujuce..onda mi jedan grubi uzv pregled izazove obilno krvarenje nakon cega mjesec dana mirovanja- ne strogo ali ipak mirovanje, i evo izdrzim i to i odem na kontrolu po sretne vijesti, kad.. blaga kontrakcija na uzv [sm=smiley13.gif] i naravno, zbog straha ponovo me stavi na mirovanje, tacnije postedu napora,ali kako zivim na cetvrtom spratu bez lifta nije mi preporuceno da se setam gore-dolje, lagana setnja ok, ali KAKO? padalo mi je na pamet da mijenjam stan, ali dok pronadjem novi, proci ce i vrijeme do sljedece kontrole [sm=smiley1.gif] ja se super osjecam, puna sam energije, nije mi jasno zasto se te kontrakcije pokazuju a ja ih niti osjetim? [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>